Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělky, novoražby apod. na aukru...

Moderátoři: barbar, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A jeden Soušek bez (!) signatury (Cach 891) v aukcii u južných susedov...
Ja týmto jeho "záslužným" aktivitám akosi nerozumiem. Mal by robiť pekné medaile a nie snažiť sa kopírovať častokrát jednoduché motívy bežných či vzácnejších stredovekých mincí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/2-zwei-mark-1888-a-stribro-friedrich-pru-v-vzacny-i5801953595.html

Jak to vidíte? Padělek? Originál?
Registrovaný uživatel
podezřelý 10 rubl 1898 - podle mě ňáký novoděl
http://www.sbazar.cz/jurahnat/detail/14579875-prodam-tuto-zlatou-minci-10-rublu-viz
Registrovaný uživatel
milovnikryb napsal
podezřelý 10 rubl 1898 - podle mě ňáký novoděl
http://www.sbazar.cz/jurahnat/detail/14579875-prodam-tuto-zlatou-minci-10-rublu-viz

10 minut a už je to stiahnuté...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/2-zlatnik-1879-fr-josef-i-svatba-mega-luxus-i5902752004.html

Originál, padělek? V jeho nabídkách se to "silně zlacenýma proof originálama" 300 let starýma jen hemží. Ale todle se zdá ok..?
Registrovaný uživatel
podle mě ok, ale ta hrana je "šikovně" vyfocená :P
ngultrum napsal
http://aukro.cz/2-zlatnik-1879-fr-josef-i-svatba-mega-luxus-i5902752004.html

Originál, padělek? V jeho nabídkách se to "silně zlacenýma proof originálama" 300 let starýma jen hemží. Ale todle se zdá ok..?
Registrovaný uživatel
ngultrum napsal
V jeho nabídkách se to "silně zlacenýma proof originálama" 300 let starýma jen hemží.

Od takého "obchodníka" by som bez osobného prevzatia nič nebral.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ten zlatník je v pořádku, až na ten "mega luxus".
Taky jsem u něho mega luxus koupil- šikovně z boku rozmázle nafoceno. Samozřejmě to bylo přeleštěno :(
Registrovaný uživatel
Pod názvem: AG mince 1659 odlitek tolaru Jiřího, Ludvíka a Kristiána.Cena už je trochu vysoko,ale za blbost se platí. Ale pořád to je lepší ,než se špatně oženit :-)
Registrovaný uživatel
to ngultrum :Od pana prodejce jsem taky jednou koupil luxusně nafocenou minci :( luxusní minci.
Registrovaný uživatel
Jak z pohádky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen bych se chtěl vrátit ke staršímu příspěvku, už jste se setkali s padělkem 2 zlatníku 1879 svatba? Díky
Registrovaný uživatel
Wenn napsal
Jen bych se chtěl vrátit ke staršímu příspěvku, už jste se setkali s padělkem 2 zlatníku 1879 svatba? Díky

Zvláštní otázka. Proč by si někdo vybíral k falšování z mnoha dvojzlatníků ausgerechnet ten nejnevzácnější? Je ho všude plno v dokonalých stavech za pár korun, téměř v ceně stříbra...
Registrovaný uživatel
Je mi to jasné jen jsem se pozastavil nad tím, že se tu spekuluje ve starších příspěvcích o tom zda to náhodou není falzum taky myslím, že by se našlo více mincí,které by bylo rozumnější falzovat :D
Registrovaný uživatel
Padělek svatebního dvouzlatníku si můžete koupit cca za 2 USD například tady:
http://www.aliexpress.com/item/Austria-Coin-COPY-FREE-SHIPPING/1871706721.html
Kvalita je ovšem taková, že myslím neoklame ani začínajícího sběratele po 15 pivech.
O padělku dvouzlatníku stříbrné svatby nevím. Ale logika v tomto ohledu funguje možná u evropských padělatelů. Číňani se logicky nechovají. Např.: jediné jejich falsum zlatníku ražené ze stříbra, které znám je ročník 1860 A, čili taky jeden z nejlevnějších, vzácné ročníky jako 1864 V, 1865 V, ... nabízejí jen v obecném kovu. Další jejich nelogičností je např. kopie Kutnohorského dvouzlatníku, pochopil bych, kdyby kopírovali originál, ale oni udělali kopii Kolařského novoražby.
Registrovaný uživatel
rst: Číňané dělají kopii toho, co se jim dostane do ruky.
Registrovaný uživatel
Může být něco takového pravé? (Aukro, 27 přihazovatelů, cena už teď přes 3000,-!)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to celkem pěkně vyražený pravý groš.
Registrovaný uživatel
loutkař napsal
Je to celkem pěkně vyražený pravý groš.

Díky za odpověď. V tomhle období se nevyznám, ale přišel mi moc dokonalej a až "umělej". Ale stejně by mne zajímalo, jak je možno to určit jen z fotky.
Moderátor
u pozdějších grošů dalších panovníků by to již podezřelé bylo, ale groše Václava II. (vzácněji i Jana Lucemburského) se v takového krásné zachovalosti vyskytují
Registrovaný uživatel
Groše Václava II. ve výborné zachovalosti nejsou až tak vzácné. Za jeho vlády byly pražské groše zavedeny a měly vyšší kvalitu než za pozdějších panovníků. Pokud byla mince uložena krátce po vyražení, tak se zachovala v podobném stavu jako nahoře.
Určit to s vysokou mírou pravděpodobnosti obvykle jde, stačí to mít jen trochu "v oku".
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
.. ale přišel mi moc dokonalej a až "umělej". ..

To se zdá protože má umělou patinu a je šikovně nafocený. ;)
Registrovaný uživatel
Byla to opět moje běžící aukce,jsem znechucen se k tomu jakkoli vyjadřovat- snad byste si mohli hodit korunou,a učinit nějaký závěr..
Požádal bych rád admina ve vší slušnosti o mou blokaci,nerad bych sem napsal co si skutečně myslím..
Vše.
L.
Moderátor
Lopez: proboha proc? Ze mel jeden clen fora kvuli sve neznalosti pochybnosti o pravosti mince? Na dosazenou cenu to snad vliv nemelo...
Registrovaný uživatel
A pro nás absolutně neznalé, je ta cena přiměřená nebo příjemná?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1