Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělky, novoražby apod. na aukru...

Moderátoři: Guldiner, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
vim moc dobre co pisu a co jsem napsal, zamyslet se nemam nad cim a kolegialitu neresim

nektere veci mi stacilo cist jen jednou, opravdu

je mi lito, ale opravdu bych obchod, kdy bych vyhral napr. minci v cene 4000,- v "aukci od koruny" za cenu 2000,- a bylo by mi nabizeno prodejcem navyseni na 4000,- nepovazoval za ferovy. ano, mozna bych se za jistych okolnosti mohl zdrzet negativniho komentare, protoze vim, ze Aukro by se mne nezastalo a sam bych zbytecne obdrzel pomstychtivy - a klidne lzivy - negativ, ktery bych si uz neodparal. za ty tahanice by me to fakt nestalo - vim moc dobre, ze se dnes clovek pravdy a prava nedovola. pokud bych nakonec na obchod pristoupil (spise bych od neho ustoupil), od daneho prodavajiciho bych uz nikdy nic nekoupil a varoval bych pred nim sve pratele (svuj blacklist opravdu mam). vysledek by byl nejspis ten, ze by se "ferove" zrusil muj nevyhodny prihoz a druhy v rade by mel sanci zaplatit nikoliv cenu za jakou drazil, ale cenu, za niz by chtel prodavajici prodat. kdyz se to nepodari, tak se aukce vystavi znovu. v realu pak ponekud unika smysl realizovane aukce.

uprimne, uz jsem se se zrusenim aukce kvuli nizke cene setkal, stiznost jsem podal, uz nevim, zda mi aukro vubec odpovedelo, pokud ano, byl to nejaky nicneresici zblept, ktery mi s nicim nepomohl - legitimne vyhranou minci samozrejme dodnes nemam (mozna jsem to sem kdysi daval, fakt uz nevim).

barbare, rekni mi jednu vec. predstav si, ze prodavas minci v realne cene 4T, ja bych si tam prihodil 6T, abych mel jistotu, ze mi neutece a mince mi skoncila na 5,9T. napsal bych Ti: hele, barbare, vis, to byl jen pojistovaci prihoz, cena te mince je jak oba vime 4T, bud ferovy, nech mi ji za 4T. Nechal bys mi ji za 4T? urcite jo, ses preci ferovej chlap. mam pravdu, vid?
Moderátor
Konečně rozumný argument....viz.posledni odstavec.
V případě Au.bežného materiálu
Určitě bychom se domluvili, nejlépe na půli cesty, pokud možno mimo a...o.
Pokud bych prodával v jednou budoucnu vzácnost, Aukro by nebyla vhodnou volbou prodeje....
Samozřejmě podstatným faktorem je, samotné nabytí (kolik jsem v minulosti zaplatil za prodávány kus).

Aplikace pokud si myslíte,že takoví lidé již neexistují....?omyl..
Například.....zde jsem narazil na férové poctivce co neryžuji,za každou cenu a to dokonce vzácnějšího kousku...s kterými se dá rozumět mluvit..
Moderátor
Omlouvám se za predikci,při psaní mi to automaticky nesmyslně naskakuje a já to bohužel přehlížím...
Registrovaný uživatel
Já teda nevím, jaké máte zkušenosti a kolik a s čím, každý píšete, že se práva nedovoláte... Sorry, mám spíš pocit, že se na to radši předčasně vyprdnete. I to Aukro, stáhli mi negativní komentář, který jsem dostal za reálné ohodnocení prodejce i kupujícího (toho blokli, víc stížností)
Registrovaný uživatel
Minca je napriek úprave (odstránenie značky R) správne označená ako "Leopold l. XV CM vydala SNS Košice nie je Ag" a napriek tomu je cena už 1.030 Kč / 39€. Hlúposť ľudí ma nikdy neprestane udivovať...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Odložil jsem si do databáze před 8 měsíci tuhle aukci 8 escuda z mincovny v Bogotě-nyní jsem na ni narazil.
Co na ni říkáte?

https://aukro.cz/zlate-8-escudos-1806-nr-jj-carlos-iiii-kolumbie-povedeny-6978501514

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je použitá stejná fotografie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stejná fotografie jako kde?Nechápu.

Jde jen o drahé školné.
O to,co vše se dá prodat a koupit za slušné peníze jako originál,i když zde je na první pohled evidentní že jde pouze o neumělou napodobeninu.

Poměrně kvalitní falza těchto mincí se na trh dostali v sedmdesátých letech minulého století,no není to tenhle případ..
Registrovaný uživatel
Nynější prodejce použil stejnou fotografii jako ten před 8 měsíci. Je prodejce stejný? Byla mince před 8 měsíci prodána? Je současný prodejce ten který před 8 měsíci koupil? Je současný prodejce ten, který pouští vědomě falza? Dosud jsem považoval tohoto prodejce za velmi seriózního.
Registrovaný uživatel
Ale vždyt přece žádný nynější/současný prodejce není.
Ten odkaz je na aukci která byla prodejem ukončena na počátku prosince lonského roku.
Nikde netvrdím že prodejce pouští vědomě falza.
Tuhle minci bych ani za nějaký falz nepovažoval,je to jen napodobenina i když má téměř správnou hmotnost...no fabrika je naprosto odlišná.

chtěl jsem tím jen poukázat na úplně jinou věc,ale je to zřejmě zbytečné.

Howgh.
Registrovaný uživatel
Ano, máte pravdu. Omlouvám se, nepodíval jsem se na datum aukce a domníval jsem se že jde o novou současnou aukci. Moje chyba. Ještě jednou OMLUVA.
Registrovaný uživatel
Můžete se prosím vyjádřit k této medaili?

https://aukro.cz/zlata-pametni-medaile-7007437142?tab=more-history

a k této?

https://www.narodnipokladnice.cz/vyrocidivadla
https://www.narodnipokladnice.cz/tiskove-zpravy/421-narodni-divadlo-symbol-ceske-pospolitosti-na-nove-razbe

nejsou jedna jako druhá? Nebo se pletu?
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 25. 3. 2022, 19:13. »
Moderátor
martinvon napsal


Nepleteš.... za mne pozlacená kravina.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
martinvon napsal


Nepleteš.... za mne pozlacená kravina.


A to mi potvrdil, že je to AU, chtěl jsem fotku toho certifikátu celého, ale to neposlal, zmetek :twisted: :twisted:
Ono to je vidět i na jeho hodnocení....
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 25. 3. 2022, 19:48. »
Moderátor
Koupil za dvě sta a podvodně prodal za 3,5tis. dobytek..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 25. 3. 2022, 20:22. »
Registrovaný uživatel
Nejdříve jsem mu napsal, že je sprosťárna prodávat levou minci za vydávat ji za pravou, napsal, že kupujícímu napsal pravdu a minci si nebere, tak jsem se mu omluvil načež mi odpověděl:
" pane nevím o co vám tu jde já sem si to už dávno s pánem vyřešil tak co furt chcete? pane ještě vás chci upozornit že máte smůlu že medaile je zlatá a já mám důkaz mám i fakturu důkaz kolik stála a potvrzení pán už dávno má fotky faktury a i kde je vidět punc"
Tak nevím co mi napíše na mé přání také dostat kopii faktury a fotku puncu
Třeba neodpoví a poznáme to teprve na hodnocení, ale pokud přihodil......třeba hodnocení ani nedá
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 26. 3. 2022, 1:04. »
Registrovaný uživatel
Podle slovosledu to bude Ind
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Jen sem vložím pro varování zajímavý padělek.

https://aukro.cz/ag-mince-cisar-nero-original-7007643240

Vypadá dosti autenticky a lehce by mohl nadšence pomýlit.
Je to "denár" císaře Claudia I.
Ovšem v reálu neexistuje-jedná se o hybrid,avers s Claudiem spadá dle opisu do let 46-47 n.l.,...kdežto revers s Nerem po roce 50,kdy byl teprve Claudiem adoptován.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/templates/default/gfx/pageshadow_right.png
Prodejce vladimir72 je podvodník.
Registrovaný uživatel
Proto jsem kdysi prodal sbírku mincí a přešel na bankovky. Ale už i tam je to o hubu. Tak nevím...
Registrovaný uživatel
Tady asi není o čem diskutovat

https://aukro.cz/5-haler-1924-rrrr-f-5-7007567310
Registrovaný uživatel
martinvon napsal
Tady asi není o čem diskutovat

https://aukro.cz/5-haler-1924-rrrr-f-5-7007567310

Nevšiml jsem si toho F :'( :oops:
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím chtěla jsem se zeptat jak se dá poznat falešná mince? Jak je to s váhou? Dívala jsem se na pár aukcí Macho a Chlapovič a některé mince jim váží méně než je dané v katalogu. Koupila jsem na aukru nějaké mince a nevím jaká je tolerance ve váze. Zajímaly by mě následující:

2 koruna 1976 - váží 6,2 g místo 6 g
5 koruna 1987 - váží 7,22 g místo 7 g
5 koruna 1987 - váží 7,21 g místo 7 g

5 koruna 1966 - váží 6,82 g místo 7 g
5 koruna 1932 - váží 6,86 g místo 7 g
1 koruna 1988 - váží 3,86 g místo 4 g
1 koruna 1987 - váží 3,86 g místo 4 g
2 koruna 1987 - váží 5,84 g místo 6 g
5 haléř 1980 - váží 0,7 g místo 0,75 g

Děkuji za pomoc, fotky mohu zaslat.
Přeji krásný zbytek dne,
Kateřina
« Poslední úpravu provedl(a) katez v 27. 5. 2022, 13:09. »
Moderátor
Katerino, padelky u techto minci jsou velmi nepravdepodobne. Fotky muzete vlozit nebo mi poslat na mail (adresu mam v profilu).

Pokud jde o hmotnost, tak treba u 2 Kcs vzoru 1972 je v zakone uvedeno:
Při ražbě dvoukoruny je dovolena odchylka nahoru i dolů v hrubé váze 20/1000
Takze rozpeti by melo byt 5,88-6,12 g.
Nicmene u minci z obecnych kovu toto zrejme nebylo striktne dodrzovano.
Zvazil jsem nekolik desitek 2 Kcs 1976 s vysledkem 5,70-6,20 g (na vaze s rozlisenim 0,05 g).
Registrovaný uživatel
Ono také dost záleží na tom jakou máte váhu a zda je kalibrovaná

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1