Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělky, novoražby apod. na aukru...

Moderátoři: barbar, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
další padělek, zatím jsem od tohoto prodejce neviděl asi prodávat ještě pravou starou čínskou minci...(a že prodává pravidelně) :evil:

http://cm.aukro.cz/cina-10-cash-tong-bao-371-i1736939987.html
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
má někdo zájem o obouchaného "souška"

http://aukro.cz/stribro-i1935532092.html
Registrovaný uživatel
a další u stejného majitele...
http://aukro.cz/stribrna-mince-i1937030518.html
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/ceskoslovensko-1-koruna-1947-hlinik-vzacne-i1934915448.html

Bratří Češí! Co říkáte na tohoto blázna? Ty jeho NEJLEPŠÍ KOPIE NA TRHU mi připadají poměrně nebezpečné. Stačilo by nějak napodobit patinu a může se nachytat pěkných pár sběratelů. Co horšího, zdá se, že to od něj lidé kupují.
Jde s tím něco dělat?
Registrovaný uživatel
Jo, včas rozprodat sbírku. Za chvilku bude potřeba na každou minci atest.
Moderátor
Na kazdou tezko. Napriklad anticke mince se az tak snadno (a uz vubec ne strojove) padelat nedaji.
Nicmene ze se obecne budou drazsi (mysleno v radu desetitisicu, statisicu Kc) mince bez posudku prodavat v budoucnu obtizne, je pravdepodobne. Celkem me fascinuje, kdyz nekdo prodava minci za 100 000, nema na ni nic, neni jasna historie a tak nejak se ceka, ze se proda za plnou cenu.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 16. 11. 2011, 11:38. »
Registrovaný uživatel
Nebezpečné to bude až je bude razit, zatím je odlévá.
Registrovaný uživatel
Ale kdo nám zaručí, že posudky budou seriozní? Soudních znalců v oboru numismatiky, kteří posuzují něco, čemu nerozumí, je taky dost a nedůvěry kolem některých posudků, ještě víc.
Registrovaný uživatel
Jak jsem z více míst zaslechl, pokud by byl přijak zákon o znalcích jak byl návrh, tak 90% znalců(nebo i více) prý chtějí končit s činností...(takže nebude mít kdo dělat posudky).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Je o tom zajímavé čtení od soudního znalce Milana Kračmara v Merkur Revue 4/2011 (recenze tohoto čísla by měla být brzy zveřejněna na Infofile). Hlavní problém je, že nový zákon preferuje postihy znalců až do výše 100.000,-Kč, ale odměna za jejich práci 100-350,-Kč/hod. Ve Velké Británii se pohybuje odměna znalce 55 - 750 Eur! za hodinu.
Registrovaný uživatel
Oni nejsou znalci hodnoceni procenty z odhadní ceny věci?
Moderátor
Podle zákona o soudních znalcích, ne. Nevím, jak je to u znalců působících např. v rámci SČF, tady zřejmě platí procenta z katalogové ceny. Ale řada soudních znalců nebyla do komise znalců např. v již jmenované SČF přijata. Naopak, znalci působící v rámci Komise znalců SČF nejsou v některých případech soudními znalci. Ale hlavně, znalci v rámci SČF v podstatě nenesou za svoje případné omyly téměř žádnou odpovědnost. Jako příklad může sloužit aféra s prodejem Fischmeistrových padělků, když předseda komise znalců SČF pan Beneš dal padělky ověřit znalci Karáskovi, za což mu zaplatil statisíce Kč. Padělky prodal za miliony Kč. Když to prasklo, stejně se nic nestalo, prodělali Fischmeistrovi dědici.
Registrovaný uživatel
Zásadní věc s níž by byly problémy pro mnoho znalců(a já se jim nedivím) je ta, že by bez postihu nemělo jít odmítnou udělání posudku(!) přesnou formulaci si nepamatuji, ale zásadě by nešlo odmítnout bezdůvodně požadavek od posudek ať již na falzum nabo na pravou věc.
Pokud by to bylo takto nastaveno, pak je sebevražda dělat posudky(není vždy vše jednoznačné!!!). Je hezké říkat, že znalec dnes za nic neručí, ale sazba pojistky je tzv. proti omylu by byla dost vysoká(kdysi to tuším i někdo zjišťoal) a tedy by musely být poddstatně dražší i posudky atp.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
V případě soudních znalců jejich případné riziko omylu bude minimálně zaplaceno na rozdíl od komerčních znalců.
Moderátor
Evropa1 napsal
Ale kdo nám zaručí, že posudky budou seriozní? Soudních znalců v oboru numismatiky, kteří posuzují něco, čemu nerozumí, je taky dost a nedůvěry kolem některých posudků, ještě víc.

Jmeno samotneho znalce. Osobne budu verit vic clovekovi, ktery bude spickou v oboru a ktery bude duveryhodny, nez "znalcum" typu pani A.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Jmeno samotneho znalce. Osobne budu verit vic clovekovi, ktery bude spickou v oboru a ktery bude duveryhodny, nez "znalcum" typu pani A.


A čo potom ak "znalec" spĺňa obe požiadavky (je špičkou v obore a zároveň aj znalec) a aj napriek tomu si na "serióznej" aukcii niekto kúpi falzum,, ktoré bolo znalcom z oboru označené ako originál ?
Príklad: http://www.czmince.cz/falza-vsude-aneb-pod-svicnem-je-tma-1-koruna-1947/
Moderátor
Dracek napsal
Jak jsem z více míst zaslechl, pokud by byl přijak zákon o znalcích jak byl návrh, tak 90% znalců(nebo i více) prý chtějí končit s činností...(takže nebude mít kdo dělat posudky).

Pak je potreba obracet se do zahranici. Jsou tam i spickovi odbornici, kteri posoudi minci ne za statisice (resp. procenta), ale treba i za 50$.
Pokud jde o soudni znalce, je potreba si uvedomit, ze na jejich rozhodnuti zavisi vysledek majetkovych nebo trestnich sporu, nevidim duvod, proc by nemeli byt za svou praci odpovedni. Pokud si necim nejsou jisti, pak to prece muzou napsat do posudku (chapu, ze to nepotesi, ale kdyz neco neni mozne rict jednoznacne...). Ja kdyz udelam chybu, ktera stoji firmu desetitisice, strhnou mi cast z premii. Kdyby to byla chyba za statisice nebo miliony, vyhodili by me a jeste bych mel problem najit novou praci.
Ad odmitnuti, v podstate je a bylo protizakone z hlediska nasich i evropskych predpisu. Stejne jako vas nemuzou odmitnout obslouzit v restauraci z jakehokoli duvodu, pokud ho nevymezuje zakon.
Moderátor
Brett napsal
tenzor napsal
Jmeno samotneho znalce. Osobne budu verit vic clovekovi, ktery bude spickou v oboru a ktery bude duveryhodny, nez "znalcum" typu pani A.


A čo potom ak "znalec" spĺňa obe požiadavky (je špičkou v obore a zároveň aj znalec) a aj napriek tomu si na "serióznej" aukcii niekto kúpi falzum,, ktoré bolo znalcom z oboru označené ako originál ?
Príklad: http://www.czmince.cz/falza-vsude-aneb-pod-svicnem-je-tma-1-koruna-1947/

Pak jeho jmeno logicky utrpi a bude mit v budoucnu mnohem mene zajemcu o posouzeni minci.. pokud tohle u nas nefunguje, chyba bude asi nekde jinde.
Moderátor
Jméno znalce a jeho důvěryhodnost... Moc široký pojem. Znalec musí na základě srovnávacích materiálů konkrétně prokázat, proč je zkoumaný materiál pravý, či padělek. Pokud se jen vyjádří, materiál je pravý či padělek bez konkrétních důkazů, tak takové znalectví je pro kočku.
Moc záleží, jakými metodami znalci pracují. Když jsme se Z. Jindrou a Ikankem pracovali na odhalování padělků u přetisků známek PČ 1919, byl jsem šokovaný, že znalci ať již žijící či nežijící a kteří měli pověst prvotřídních znalců pracovali zastaralými metodami. Hovořil jsem se dvěma současnými soudními znalci, kteří se velmi neurčitě vyjadřovali o známkách ať už se sbírky Lamberta Krejčíře, či známek z aukce Klim.
Znalec SČF F. Beneš tyto známky jednoznačně označil za falza a 2 soudní znalci se k nim vyjadřovali značně neurčitě. V podstatě nevěděli. Přitom při porovnání počítačovou superprojekcí vyšlo úplně jednoznačně, že o falza jde. Když jsem jednomu z těchto soudních znalců ukazoval konkrétní výsledky, tak na to koukal, dal mi jednoznačně za pravdu a říkal, že touto metodou žádný znalec nepracuje (kromě Františka Beneše).
Registrovaný uživatel
Čo sa týka tej "Šumperskej" 1 kčs 1947, tak by som ešte možno pochopil omyl "znalca" pri podarenom (dôveryhodnom, dokonalom) falzifikáte, ale toto bolo typické, ukážkové falzum. viď:
http://www.uloz.to/9859025/falza-cs-minci-lk-pdf
A čo sa týka tej našej dôvery k odborníkom a znalcom, tak to pekne napísal Evropa1 v jednej inej téme
Citát:
... Proto to není pouze o studování cizích pravd, i když budou vždy základem našich začátků, ale je to hlavně naše studování a hledání našich subjektivních závěrů. K nim nám pomohou i diskuze, ve kterých se budeme pokoušet obhajovat svoje názory a v případě našich chyb se poučíme názory jiných. Proto nikdy nepřeceňujme sebe ani jiné. Nědělejme z autorit neomylné Bohy, i když za sebou mají spoustu vědecké práce v podobě literární činnosti, protože každá tato práce musí nejdříve projít veřejnou polemikou, která určí, jestli obstála, nebo nikoli.
Registrovaný uživatel
To Brett: přečetl jsem si Váš webový odkaz a po přečtení všech příspěvků jsem na rozpacích, který z numismatiků má vlastně pravdu, jejich názory se velmi odlišují, ale co mě zaujalo nejvíce byl příspěvek pana Jaroslava Syrového, který zpochybňuje zkušební ražby kremnické mincovny uvedené v "Chlapovičovi" a kde je vlastně pravda?
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Dracek napsal
Jak jsem z více míst zaslechl, pokud by byl přijak zákon o znalcích jak byl návrh, tak 90% znalců(nebo i více) prý chtějí končit s činností...(takže nebude mít kdo dělat posudky).

Pak je potreba obracet se do zahranici. Jsou tam i spickovi odbornici, kteri posoudi minci ne za statisice (resp. procenta), ale treba i za 50$.
Pokud jde o soudni znalce, je potreba si uvedomit, ze na jejich rozhodnuti zavisi vysledek majetkovych nebo trestnich sporu, nevidim duvod, proc by nemeli byt za svou praci odpovedni. Pokud si necim nejsou jisti, pak to prece muzou napsat do posudku (chapu, ze to nepotesi, ale kdyz neco neni mozne rict jednoznacne...). ...


Trochu si to představuješ moc jednoduše.(a v cizině Ti třeba mnoho věcí z našeho území také neposoudí nebo ještě nevěrohodněji!)
Vyskytují se(a není to zase tak vzácné jak by se mohlo zdát, zejména v dnešní době) předměty(mince, známky...) které nemají často přímo znaky padělků, ale něco na nich je divné(z různých důvodů) a navíc i intuice dlouholeté praxe a prošlého množství materiálu o ledasčem napovídá, ale na to aby bylo posuzovanou věc možné označit za padělek v dannou chvíli nejsou v případě sporu zdůvodnitelné a obhajitelné argumenty(a na pravost jakbysmet) - jak to budeš řešit, když se budeš ze zákona nucen vyjádřit tak či onak(třetí možnost nebude)?!?!(při případné nemožnosti odmítnutí posudku) :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek napsal
Trochu si to představuješ moc jednoduše.(a v cizině Ti třeba mnoho věcí z našeho území také neposoudí nebo ještě nevěrohodněji!)
Vyskytují se(a není to zase tak vzácné jak by se mohlo zdát, zejména v dnešní době) předměty(mince, známky...) které nemají často přímo znaky padělků, ale něco na nich je divné(z různých důvodů) a navíc i intuice dlouholeté praxe a prošlého množství materiálu o ledasčem napovídá, ale na to aby bylo posuzovanou věc možné označit za padělek v dannou chvíli nejsou v případě sporu zdůvodnitelné a obhajitelné argumenty(a na pravost jakbysmet) - jak to budeš řešit, když se budeš ze zákona nucen vyjádřit tak či onak(třetí možnost nebude)?!?!(při případné nemožnosti odmítnutí posudku) :|

Argument s vecmi z naseho uzemi uznavam, jsem prece jen deformovany antikou. Ale zakon, ktery by neponechal moznost nejisteho vyjadreni se typu "neni mozne jednoznacne potvrdit pravost aniz by byla mince podrobena testum, ktere by znamenaly jeji poskozeni, pripadne zniceni" by byl hodne spatny, pokud ne primo protiustavni. Mimochodem, cetl jsem nejake posudky zahranicnich znalcu. I kdyz mezi nimi byli odbornici, kterym prosly rukama statisice minci, vetsinou se vyjadrovali ne ve smyslu "mince je 100% prava' ale spise ve stylu "mince byla razena stejnym postupem jako zname originalni razby, z kovu stejneho slozeni, mincovni obraz odpovida, defekty tam a tam jsou typicke pro tyto mince, nelze najit nic, co by mohlo zavdat pricinu k podezreni, ze nejde o originalni razbu". Je to IMHO mnohem profesionalnejsi a ferovejsi.
Registrovaný uživatel
Padělatelé nám zamotávají čím dál častěji hlavu a bohužel do budoucna tomu nebude jinak. Pokud je někdo znalcem, měl by mít srovnávací materiál. To je základ, který mě jako jeho potencionálního klienta může přesvědčit, že jsem na správné adrese. Dále by měl za sebou mít nějakou vědeckou činnost, která ho v očích odborné veřejnosti staví do role všeobecně uznávaného odborníka. Podmínkou je i fakt, aby hodnotil pouze jenom to, čemu rozumí a nezkoušel vše, co mu přijde pod ruku, protože pokud se budu například celý život věnovat pouze antickým mincím, nemohu zákonítě rozumět všemu.
Bohužel se mě zdá, že našim soudním znalcům z těchto hledisek, které považuji za zásadní, hodně chybí.
Kdysi, před mnoha lety se mě dostala do ruky jedna zajímavá mince. Zkoumal jsem ji a vyšel mě závěr, že je pravá a i když jsem byl jenom začátečník, který sbíral mince pouze kolem pěti let, dokázal jsem si pokládat otázky a odpovídat si na ně. Abych měl jistotu, poslal jsem ji i sběrateli, který před pár lety vydal o těchto mincích katalog a dodnes je považovaný za náš numismatický pojem. Za pár dní mě přišla nádherná odpověď ve smyslu, že mince může být pravá, ale také nemusí. Škoda, že jsem již tento dopis ztratil, protože byl opravdu kouzelný. Proto již tehdy jsem si uvědomil, že musím věřit hlavně sobě a názory druhých budou pouze návodem, ne zákonem.
Na jiném místě jsem zde napsal názor Čecha, sběratele antiky, žijícího v Rakousku. Drahé mince kupujte pouze v renomovaných aukcích, ty musejí být vyfotografované v aukčním katalogu a schovávejte si vyúčtování. Pokud by došlo k nějaké nesrovnalosti, tato firma nebude mít zájem o negativní publicitu a vše urovná.
Vím, že jsem téměř na nic neodvěděl, co se zde probírá, ale podle mého názoru jsem alespoň popsal skutečnost našeho současného trhu.
Moderátor
Je to tak, člověk by se sám měl stát odborníkem na to, co sbírá. Se znalci je problém ten, že pokud jsou zároveň obchodníky, svádí to k nepoctivosti. V oboru filatelie jsme narazili na více nepoctivých znalců, kdy nedošlo k mýlce, ale vědomému prodeji ať již padělků, tak materiálů různě upravených.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1