Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělky, novoražby apod. na aukru...

Moderátoři: barbar, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zjosef napsal
Můžu poprosit zkušenější o názor? Zdá se vám mince v pořádku? Jsem amatér a nerad bych platil školné. :-) Děkuji.
http://aukro.cz/dukat-frantisek-josef-i-1869-gy-f-i6849418592.html


Nikdo seriozní vám nebude hodnotit pravost mincí pouze z obrázků.

Pokud jste amatér, pak nekupujte něco, čemu nerozumíte, navíc v aukcích na stránkách, které nemají valnou pověst!!

Pokud vás sběratelství přitahuje, pak se nejdříve věnujte snaze získat některé znalosti a zkušenosti. Tedy ve vašem případě musí posuzování mincí a jejich kupování probíhat ve fyzickém kontaktu s nimi. Jen tak se něco naučíte, obráceně to nejde.

Zde vám je jistě dost lidí ochotno pomoci, zároveň si ale musíte uvědomit, že sběratelství je ryze individuální záležitostí a za veškeré omyly musíte nést zodpovědnost pouze vy sám. Veškeré rady ostatních lidí jsou pouze poradními názory ke kterým můžete pouze přihlížet, nikoli se jimi závazně řídit!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 17. 6. 2017, 14:37. »
Registrovaný uživatel
Děkuji, chci jen znát názor zkušenějších. Je jasné, že rozhodnout se pak musím sám, ale pokud by mi několik zkušenějších sběratelů napsalo, že se jim nezdá, tak je to jasné. Raději si nechám poradit, pokud bude někdo ochoten, než si koupit minci a pak zjistit, že jsem přehlédl nějaký detail. Děkuji za názor.
Registrovaný uživatel
taky se mi nezdá, ale zlato řeší spíš slováci
Registrovaný uživatel
je to prebiehajúca aukcia, tak by som nerád nejak poškodil predávajúceho. Mne sa zdá že je tam zahladená stopa po otlačku zubov, originál to pravdepodobne bude, len bude trochu poopravovaná.
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/10-kc-1933-vzacna-od-1kc-i6866289302.html

falzum (novoražba) ??
Registrovaný uživatel
Protože půjde ve finále o dost peněz,dovolím si zde upozornit na tuhle nově vystavenou aukci,kde prodejce v popisu mimo jiné píše:
"...jasně zřetelná přeražba z jiné mince(což je nezpochybnitelný doklad pravosti)

Dovolím si o takovém dokladu pochybovat..stačí jen maličkost:
Zvětšete si prosím reverz vystaveného dukátu a přiložte k němu pro porovnání reverz dukátu FJI(zřejmě nejlevnější a nejdostupnější- novoražbu 1915)otočený"vzhůru nohama"..a ejhle...
Nejlépe je vše zřetelné ve spodních partiích vystaveného Zikmunda...

https://aukro.cz/zlaty-dukat-1590-zikmund-iii-wasa-danzig-velmi-vzacny-a-super-6938172924

Je škoda přijít o několik desítek tisíc.....
Asi tak.
Registrovaný uživatel
Dobrý a zajímavý postřeh .A pak rozum zůstává stát , žesi někdo udělá tu práci s vyrytím razidel , což musí být opravdu vysoce sofistikovaná záležitostn ,určitě ne na jeden den a to nejlehčí , roztavení koustu zlata a vyťukání ho do střížku odflákne a tak celou svoji "práci" ...znehodnotí :- )
Registrovaný uživatel
Upozornenie ČNB - Upozornění na ražbu zaměnitelnou za minci České republiky
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Čakal som na príspevok Callimera o tom ako podraželi čínske kópie 5 koruny 1927... a nič. Kupujúci stavil na istotu desaťnásobku :D
https://aukro.cz/5-koruna-1927-rr-6939673109
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Čakal som na príspevok Callimera o tom ako podraželi čínske kópie 5 koruny 1927... a nič. Kupujúci stavil na istotu desaťnásobku :D
https://aukro.cz/5-koruna-1927-rr-6939673109


Je to sv.nstvo, hov.da padělaji snad všechno...

Zítra si mám vyzvednout tolar a výsledky složení kovu,
Leopolda 1695 Vídeň..
První základní test zlatnikem byl pozitivní na Ag. (Možné Ag. platovani falza tolaru), dále přesne váženi, zlatnikem dopadl rozporuplně 29g. Doporučil mi a odeslal tolar na neinvazivni materiálový rozbor kovu. ...zítra pokud bude čas, šoupnu jsem výsledky, sám jsem zvědavý. ...
Moderátor
to by mne zajimalo, co je dle zlatnika "neinvazivni materialovy rozbor kovu" a kolik to bude stat ;)

presne vazeni zlatnikem by melo mit na konci aspon 2-3 desetinna mista

zakladni test zlatnikem = ?

doufam, ze to obrousil o kamen, neinvazivne 8)

snad mel po ruce RFA / XRF. podle teto metody je soucasna desetikoruna 100 % medena (to jen pro pochopeni, k cemu to je dobre, kdyz jeden nevi - k nicemu). alespon, ze je uvedena alternativa platovani, zlatnik tudiz neni uplne marnej. primesi nezminil? kolik si rekl za testy, muzu-li vedet?

pri dnesnich nizkych cenach stribra by realna cena Ag cinila v tolaru kolem kolika? triset CZK? pokud by tolar stal napr. 9T, porad slusnej vejvar.

podle mne ani dukaz toho, ze mince je z Ag nic nerekne.

sla by udelat hydrostaticka zkouska na celkovou ryzost, ale myslim, ze je to s ohledem na to, jak byla mince pranyrovana, uplne zbytecna prace?
Registrovaný uživatel
No,když už je zde to vlákno,neškodí si připomenout opět prodávaný nebezpečný padělek dukátů Leopolda 1688-90.
Za tři a půl roku po čtvrté na aukru..
V zahr.aukcích jsem žádný totožný padělek těchto tří ročníků nezaznamenal(pokud se nepletu)-vždy jen aukro.
Je škoda vyhozených financí.

https://aukro.cz/dukat-leopold-1690-kb-kremnice-6939768762
Moderátor
Olivere všechno zjistím zítra....
Posílal to někde do Ostravy,kde zjišťují ryzost,kov .Tak sám nevím co s něj vyleze a co za papír k tomu dostanu..V neposlední řadě samozřejmě cena.
Kdybych ho koupil někde na Aukru,nebo od překupnika neřeknu,ale mám ho s renomované aukce. Ikdyž 4 roky zpátky, přesto v případě je budu kontaktovat a reklamovat..

Ano máš pravdu hranu lehce otřel o kámen a kapl roztok, který zmodral..(na hraně nelze poznat).
Jinak tvrdil,že jse běžně s tímto u zákazníků setkává a služby rozbory ryzostí ,či samotného kovu provádí a odesílá je do někde Ostravy..
Tak nevím uvidíme...
Pokud bude ag. Tak bude Ag. :) .....ale i přes všechny tyto pochybnosti už koukám po 100% jistém vídeňském kousků... ;)
Moderátor
diky, jsem zvedav :)

zlatnika, co v dnesni dobe otira mince o kamen patri utratit. bez vycitek. takovyho zlatnika vrele doporucuju posilat z fleku do prdele - numismaticky je nepouzitelnej.

mohl sem Ti usetrit cestu i setrelou hranu. a navic udelat jeste dalsi analyzu. pocitam, ze citelne levneji, nez u toho sarlatana, co to stejne musi nekam posilat (zadara bych to samozrejme nedelal, nejsem charita).
Moderátor
Sám jsem zvědav,jakou úroveň bude mít analýza a jaký formální doklad k tomu dostanu a jestli lze na základě toho , případně podniknout další kroky...
Kouknul jsem a tolar má přesně 29,17g což je zavanějici....to mě také přivádí ke kalibraci své váhy,ty drobné kapesní váhy jsou také na nic...a to už mám druhou,jedna jse mi rozflakala a teď zase tahle .. :x

Olivere uvidíme zítra,jinak mě už asi znáš jsem'' beran,, pokud jse do něčeho zavrtám a nemám dostatečné důkazy,tak to nepustím dokud, nebudu mít nějak jasno :).... ikdyž v podstatě to může být jak Lopez tvrdí reakce typů, tonoucí se stébla chytá :) ...

V případě nutnosti,tě beru za slovo a pošlu ti ho k průzkumu ;) .... díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kdo vystavil ten Reklamační list?
Moderátor
Takhle mi to vypsal..
Taky jsem na to čučel :)
Moderátor
Pánové tak tohle jsem dostal...
A pokud mám zájem,což samozřejmě mám, dodají mi ještě za další 100kč certifikát zkoušky ryzostí...
Jenomže si na něj musím počkat...

Také posílám fotku požkození hrany s první zkoušky Ag. Na kameni

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
868/100? to je jako co?
Moderátor
Také to vidím,paní zřejmě zapomněla napsat nulu,asi ve spěchu měla tam hodně zákazníků...

Samozřejmě nemá páru o spravné ryzostí...
A také jsi počkám na ten oficiální certifikát ryzostí.....
Popravdě sám jsem s toho jelen :)
Registrovaný uživatel
...že je v minci viac striebra, ako samotného kovu? Takéto striebro musí byť rýdze takmer ako zlato :D
Registrovaný uživatel
Prečo si nechal mincu brúsiť na kameni ? OMG ! To je barbarstvo aj keď sa jedná o fake ! :shock:
Robiť test na striebro ? Veď snáď bolo jasné, že sa jedná o striebro, nie ? Nebol spochybňovaný kov, z ktorého je minca vyrobená, ale doba, v ktorej vznikla a teda jej pravosť.

Potrebuješ porovnanie zloženia kovu tvojej mince (nie striebra, ale stopových prímesí, ktoré sú pre danú dobu a baníckú oblasť jedinečné) a zloženia kovu originálnej mince (iný najlepšie pravý toliar z rovnakého roku a rovnakej mincovne) a fejku zakúpeného cez Aliexpress, aby si vedel urobiť porovnanie.

Skús sa dohodnúť s Oliverom ešte pred tým než začneš mincu podrobovať skúške pevnosti v ťahu a podobným určovacím analýzam. :lol:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Prečo si nechal mincu brúsiť na kameni ? OMG ! To je barbarstvo aj keď sa jedná o fake ! :shock:
Robiť test na striebro ? Veď snáď bolo jasné, že sa jedná o striebro, nie ? Nebol spochybňovaný kov, z ktorého je minca vyrobená, ale doba, v ktorej vznikla a teda jej pravosť.

Potrebuješ porovnanie zloženia kovu tvojej mince (nie striebra, ale stopových prímesí, ktoré sú pre danú dobu a baníckú oblasť jedinečné) a zloženia kovu originálnej mince (iný najlepšie pravý toliar z rovnakého roku a rovnakej mincovne) a fejku zakúpeného cez Aliexpress, aby si vedel urobiť porovnanie.

Skús sa dohodnúť s Oliverom ešte pred tým než začneš mincu podrobovať skúške pevnosti v ťahu a podobným určovacím analýzam. :lol:


:) Ok Fidzi skusím......
Olivere tady je můj mail, když tak napiš,nebo pošli mail díky...

milan.heczko@yahoo.com
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
...mincu brúsiť na kameni ? OMG ! To je barbarstvo aj keď sa jedná o fake ! :shock:


Presne tak...takúto mincu treba pribiť hranatým klincom na drevený pranier.
Moderátor
sigur napsal
Fidzi napsal
...mincu brúsiť na kameni ? OMG ! To je barbarstvo aj keď sa jedná o fake ! :shock:


Presne tak...takúto mincu treba pribiť hranatým klincom na drevený pranier.


Však už dostala zabrat. . :)
Bohužel,vzhledem k dane sitaci...
Jinak souhlasim je to barbařina,na druhou stranu není to zrovna nejlepší stav..a právě vzhledem k stavu, ji drobný zasah neubliži...take samotna hrana mine je celkově špatna viz. Foto.

No jak jsem psal, přezevše jsi ji ponechám,koneckonců je Ag.
a pro klid na duši si pořidim novou Vídeň. ..
Také uvidím co a jak jse Oliver ozve. ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1