Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělky, novoražby apod. na aukru...

Moderátoři: Guldiner, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
numismat napsal
barbar: Tak bud dam aukci od koruny a jdu do rizika, ze prodam pod cenou, nebo dam pevnou cenu. Porusovat pravidla neni nutnost.


Numismate...není to pravidlem, při nabídce 10tky au . mincí na aukru např. . 10,20 korun..Strategie pevne ceny při neprodeji,poté šaškovaní se snižováním pevné ceny a je časově naročné a vzbuzuje nejistotu.
Osobně mám nejlepší zkušenost od koruny, kdy prodám rychle a vcelku uspokojivě, samozřejmě je zde riziko prodeje pod cenu, které bývá zřídka .Je logicke ,že výrazně pod cenu nikdo neprodá zlato . ..Nasledně kupujiciho kontaktuji
Popřípadě se na ceně domluvíme, nebo se obchod neuskuteční a vždy to bylo bez problémů a bez negativních komentů. ....
Každý máme svou praxi a své zkušenosti....
Registrovaný uživatel
jacx napsal
barbar napsal
Já to také dělal,při aukcích od koruny.... ;)


barbar napsal
Ano u zlata je to nutnost, zejména pokud rychle prodáváte běžné zlaté mince , kterých je na Aukru plno..a občas při nízkém zájmu, či pochybnosti výsledná cena může být překvapivě nízká..A
je snad vcelku logické,zrušením příchozu...


A co:
1/ dodržování jasně daných pravidel (obchodních podmínek aukro) ?
2/ obyčejná lidská slušnost ?


Chceš po něm moc. Ale určitě by to chápal, kdyby byl na druhé straně a někdo mu to udelal
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Popřípadě se na ceně domluvíme, nebo se obchod neuskuteční a vždy to bylo bez problémů a bez negativních komentů. .... Každý máme svou praxi a své zkušenosti....

Prajem ti, aby si predal mincu za vysokú cenu. A nech ti potom kupujúci napíše, že tá cena je podľa neho príliš vysoká a že mincu kúpi, ale len ak sa dohodnete na polovičke pôvodného príhodu...
Predpokladám, že všetko prebehne úplne bez emócii a bez negatívnych komentárov. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Pánové nechoďme s extrému do extrému...
Já se bavím o běžných au mincích v různém stavu a ceně zlata..
Přeci každému normálně myslícímu ,bez naivity dojde,že nekoupí od sběratele třeba takovou au 10 korunu např. 1500kč...nadruho stranu ji také nekoupí za 5000kč...
Aukro obchodní podmínky prodeje nákupu ano,ale je třeba mít i vzájemné soudnosti,mezi prodávajícím a kupujícím...


Jinak zdravím tě Fidži, dlouho jses zde neukázal....
Registrovaný uživatel
No barbare, nevím co bylo pod cenou? 10koruna poslední příhoz 3 500 kč a 20 koruna poslední příhoz 6785 kč.
Jenom doufám , že když prodávající zruší příhozy tak ale zaplatí provizi Aukro. To by možná tyto praktiky vymýtilo.
Moderátor
Stan: Obchod neprobehl, provizi nezaplati - a je to v poradku.
Osobne ale tyto praktiky nechapu - casto se prihazuje az na konci aukce, takze by cena zrejme sla vys.
Prodejce jen nastve zajemce a ti se mu priste vyhnou, takze se mu to vrati timto zpusobem.
Moderátor
Stan napsal
No barbare, nevím co bylo pod cenou? 10koruna poslední příhoz 3 500 kč a 20 koruna poslední příhoz 6785 kč.
Jenom doufám , že když prodávající zruší příhozy tak ale zaplatí provizi Aukro. To by možná tyto praktiky vymýtilo.


Rozumím, mé příspěvky se netýkají daného problémů..
Zprvu jsem reagoval na docela jiný příspěvek...
Váš případ, může mít i jiné opodstatnění, neznám prodejce.
Pokud jak píšete, příhoz byl zrušen i za těchto výsledných cen,prodejce si sám řeže větev pod sebou... ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pokud jak píšete, příhoz byl zrušen i za těchto výsledných cen,prodejce si sám řeže větev pod sebou... ;)


Noty vole, to už není ani k pláči, to je k smíchu :-D
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
barbar napsal
Pokud jak píšete, příhoz byl zrušen i za těchto výsledných cen,prodejce si sám řeže větev pod sebou... ;)


Noty vole, to už není ani k pláči, to je k smíchu :-D


Poslední větu v příspěvku pro Stan,co jsi označil a reaguješ na ni obchodníků,hodnotím jen s mého pohledu a zkušeností s prodejem na Aukru.Prodejce neznám a netušim příčinu zrušení přihozu....
Například nakupující, kteří mě znají na Aukru, rozumím mému logickému pohledu na obchod, vždy jsem to také uváděl do příspěvků k prodeji,že si uplatňují právo na zrušení přihozu,bez nějakého odůvodňování a pokud k zrušení došlo,kontaktoval jsem kupujícího....
Mé hodnocení na Aukru je 100%,neprodavám toho moc,ale občas vyměním ve sbírce věci za lepší kusy a potřebují to prodat,nebo věci svých kolegů sběratelů..
Nevím co je na tom k smíchu.... obchodníků přečti si všechny mé zdejší příspěvky na tohle téma,než budeš trapně reagovat...
Registrovaný uživatel
Asi sis nevšiml, četl jsem všechny. Pořád si o tom myslím své, a nebudu jediný. Opět jen dodám, že mě to u tebe nepřekvapuje. A 100% je hezké, to nemám ani já, gratuluji ;-)
Moderátor
jacx napsal
...

A co:
1/ dodržování jasně daných pravidel (obchodních podmínek aukro) ?
2/ obyčejná lidská slušnost ?


zajímavé, že na toto barbar nezareagoval

Myslím, že právě díky takovémuto přístupu valné části společnosti k životu a k ostatním lidem (nedodržování jasných, psaných pravidel a nechování se dle nepsaných pravidel obyčejné lidské slušnosti) je současný stav světa kolem nás takový, jaký je. Na zde diskutovaném příkladu je to ještě navíc za účelem maximalizace svého zisku na úkor ostatních.

... Ale vždyť je to přece logické ... že barbare
Moderátor
jacx napsal
jacx napsal
...

A co:
1/ dodržování jasně daných pravidel (obchodních podmínek aukro) ?
2/ obyčejná lidská slušnost ?


zajímavé, že na toto barbar nezareagoval

Myslím, že právě díky takovémuto přístupu valné části společnosti k životu a k ostatním lidem (nedodržování jasných, psaných pravidel a nechování se dle nepsaných pravidel obyčejné lidské slušnosti) je současný stav světa kolem nás takový, jaký je. Na zde diskutovaném příkladu je to ještě navíc za účelem maximalizace svého zisku na úkor ostatních.

... Ale vždyť je to přece logické ... že barbare


V příspěvku579...
Aukro má své podmínky, slušnosti a spravedlnosti se nedovolate.... např.viz.problematika přihazování tvz.bílých koní..
Já spoléhám sám na sebe na svém jménu a férovosti (nejsem tak najivní a ani blbec)a právě kvůli současnému stavu jaký kolem nás je pane moderátorem džaks... ;)
Moderátor
Ano to je přesně (bohužel nejen) váš - z prominutím - "vychcanej" přístup.

Co se mi hodí z pravidel - to vyžaduji a co se mi nehodí - to nedodržuji.

Konkrétně na tomto příkladu - když něco dávám od koruny na aukro, tak musím počítat s rizikem, že se to za korunu i prodá.
viz
https://napoveda.aukro.cz/pravidla-na-aukrocz/uvod-jaka-pravidla-jsou-na-aukru-zavazna
a
https://napoveda.aukro.cz/jak-prodat-rizeni-vasi-nabidky/kdy-jak-mohu-zrusit-maximalni-prihoz-kupujiciho-pripadne-celou
citujji:
Kdy a jak mohu zrušit maximální příhoz kupujícího, případně celou nabídku?
Příklady, které porušují Obchodní podmínky a z toho důvodu jsou zakázány:
...
nízká částka draženého zboží



To, že se u provozovatele aukra postižení (třeba i Vámi) spravedlnosti nedovolají je druhá věc. To bohužel souvisí s další nedobrou věcí v naší současné společnosti a to je vymahatelnost práva.
A - jak logické - opět toho zneužívají nejrůznější (nemyslím nikoho konkrétního) vychcánkové.
Tak asi tolik pane registrovaný uživateli barbare ...
Registrovaný uživatel
No ono se pánové nabízí ještě jedno. Prostě se prodávající dohodl po ukončení aukce s kupujícím na malé slevě, zrušil příhozy a vyhnul se zaplacení provize. Čili celá aukce slouží jen k přilákání kupců. Proto jsem psal o tom , že by Aukro mělo vyžadovat provizi při proběhnutí aukce a následně jejího zrušení. Pak by tyhle chytrolíni ztratili možnost tohle praktikovat.
Moderátor
Stan: take je to mozne, ale - prihozy nelze zrusit po ukonceni aukce. Takze tohle lze praktikovat spise u nabidek typu Kup ted nebo aukci bez prihozu.
Registrovaný uživatel
Všechny příhozy byly zrušeny necelých 30 vteřin před ukončením aukce.
Registrovaný uživatel
Jacx, vymahatelnost by ještě šla, ale ta rychlost... Sak on barbar jednou narazí. Třeba na člověka, co ho ho k soudu.
Moderátor
Moderátore...
Podivejte se.... nerozumím proč mne hazíte do stejného pytle s nějakýma podvodníkama..Já vždy vše férově při prodeji uváděl, včetně možnosti zrušení a vždy se v případě zrušení dohodnul,v 100%komentářích ani jedno negativum... Nic protiprávního ani vychcaného nedělám za cca.6 let jsem všeho všudy prodal 60 věci (mince, odznaky medaile).. Nejsem velkým překupníkem,pro které je Aukro doménou a také Aukro si podle toho mění podmínky jak se jí zamane a nikdo kolem toho neštěká,proč se zde striktně ohanite pravidly Aukra????...V prvé řadě jde především o vzájemně férový obchod!!!
Je to má upřímná zdejší reakce,kterou někteří evidentně zneužíváji..
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
Jacx, vymahatelnost by ještě šla, ale ta rychlost... Sak on barbar jednou narazí. Třeba na člověka, co ho ho k soudu.


V životě by mne nenapadlo,že můžeš být taká svině!!!, vůbec mě neznáš!!!! Co si to vůbec k.rva
dovoluješ!!!!!
Moderátor
ja bych to tady zamknul, tyhle diskuse nikam nevedou

nevim a vazne nechapu, co je pro kohokoliv nepochopitelneho na tom, ze aukce od koruny predstavuje logicke riziko prodeje za vyrazne nizkou cenu. to k prodeji od koruny patri. proto to proboha take prodej od koruny je!!!

aukce od koruny je obycejny marketingovy tah, ktery ma za ukol pritahnout vice zajemcu a prodavajici je naprosto logicky povinnen akceptovat JAKOUKOLIV cenu, tedy vcetne te 1 CZK !!! at je realna cena treba milion. stejne tak, jako kdyz se diky vice zajemcum strhne lavinovy psychologicky efekt a cena vyrazne prekroci rozumnou castku. copak potom kupujici rekne prodejci: hele, pod se domluvit na ferove cene, ta konecna cena je prestrelena? to je prece totalni hovadina.

na to ani nemusi existovat zadna dalsi pravidla, je to naprosto logicke.

kazdy prodavajici muze zacit prodavat od minimalni ceny. tim ma jistotu, ze neproda pod cenou, ale zaroven se tim zbavuje moznosti oslovit pripadne zajemce, kteri zkouseji stesti, ze koupi pod cenou (to pro ne jsou aukce od koruny)

nebo si snad vsichni mysli, ze praktiky stylu 50% sleva na vsechno, kdy v realu zadna sleva neni a nebo je jen na par kusu jiz prodaneho zbozi, jsou praktiky korektni?

zruseni prihozu u prodeje za korunu mi prijde jako takova ta hra s dvackou na spagatku - jak se pro ni nekdo sehne, tak skubnu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

fakt mi prijde, ze zde neni vubec zadna snaha pochopit podstatu drazeni "od koruny" a tudiz diskuse je zbytecna, protoze jedine, co chce dotycny slyset je, ze jeho postup je samozrejme naprosto ferovy a legitimni. jiny postoj je samozrejme spatny a neakceptovatelny.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
ferovyobchodnik napsal
Jacx, vymahatelnost by ještě šla, ale ta rychlost... Sak on barbar jednou narazí. Třeba na člověka, co ho ho k soudu.


V životě by mne nenapadlo,že můžeš být taká svině!!!, vůbec mě neznáš!!!! Co si to vůbec k.rva
dovoluješ!!!!!


Omg...
Registrovaný uživatel
Nic nezamykat pls :) díky
Moderátor
Olivere, přečti si nejdříve všechny me příspěvky k danému tématu. ....Pro jednou opomeň zdejší vzájemnou soudržnost a kolegialitu a zamysli se co jsi napsal. ...
Registrovaný uživatel
Zamykat sa nebude. A ani mazat. Nech si to barbar vyžere ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
https://youtu.be/k2gM1zk6lD8........ ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělky, novoražby apod. na aukru...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1