Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Pamětní medaile Národního odboje na Jadranu

Vykupminci.cz
Numisargo

Pamětní medaile Národního odboje na Jadranu

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Doporucil bych spektrometr na urceni kovu - stribro a postribreni odlisi. Meli by ho mit napr. na puncovnim urade. Jednou rocne v zari na vystave Sberatel ma Puncovni urad stanek, a vzdy tam nesu 1-2 mince k urceni.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Doporucil bych spektrometr na urceni kovu - stribro a postribreni odlisi. Meli by ho mit napr. na puncovnim urade. Jednou rocne v zari na vystave Sberatel ma Puncovni urad stanek, a vzdy tam nesu 1-2 mince k urceni.

Děkuji za radu. Mám v plánu navštívit puncovní úřad. Bez přesného určení materiálu medaile a pravdu nedozvím.
Registrovaný uživatel
Existuje sposob ako dost presne určit hustotu materialu a tak zistit z akeho materialu je predmet vyrobený:

http://www.puncovniurad.cz/cz/doc/31_Urcovani_hustoty_materialu_verej.pdf

Hustotu H,zistíme podla vzorca H=M1 deleno M1-M2,kde M1 je hmotnost na vzduchu a M2 je hmotnost vo vode...
Moderátor
Stříbrná medaile musí mít punc třebas i na oušku. Ptal jsem se, zde je ouško pevně spojené.Pokud je medaile upravená jinak, je to jistě zajímavé, ale je to jen privátní úprava. Není někdo z Pardubic, ta adresa na pana Gola by se dala zjistit a ten v tomto případě opravdu zná a ví k medaile VŠE! Má dostatek i i písemných dokladů.
Registrovaný uživatel
Mne na zistenie toho, či je minca postriebrená, alebo strieborná, zlatník poradil autogén... :P Postriebrenie zhorí. Ak by si to skúšal, daj preč tú mašľu, lebo Ti zhorí aj tá..
Dobrá rada nad zlato... ;)
-s-
Moderátor
stani napsal
Mne na zistenie toho, či je minca postriebrená, alebo strieborná, zlatník poradil autogén... :P Postriebrenie zhorí. Ak by si to skúšal, daj preč tú mašľu, lebo Ti zhorí aj tá..
Dobrá rada nad zlato... ;)
-s-

Stani,
v této diskuzi to je docela rozumná rada.
Registrovaný uživatel
Nerozumiem.. Mne to vážne tak povedal a je to kravina prvej triedy. :roll:
Ag / ne Ag by sa možno potvrdilo. A čo ďalej..?
Medaila, prípadne moja minca, či replika, v hrdeli... Ako občas píšete.(hrdel.. :) )
-s-
Moderátor
stani napsal
Nerozumiem.. Mne to vážne tak povedal a je to kravina prvej triedy. :roll:
Ag / ne Ag by sa možno potvrdilo. A čo ďalej..?
Medaila, prípadne moja minca, či replika, v hrdeli... Ako občas píšete.(hrdel.. :) )
-s-


:P Stani, klid, já to bral jako vtipnou radu. Zde pomůže jen Boris G. vše ostatní je na guano
Registrovaný uživatel
Guano z hrdele.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Stříbrná medaile musí mít punc třebas i na oušku. Ptal jsem se, zde je ouško pevně spojené.Pokud je medaile upravená jinak, je to jistě zajímavé, ale je to jen privátní úprava. Není někdo z Pardubic, ta adresa na pana Gola by se dala zjistit a ten v tomto případě opravdu zná a ví k medaile VŠE! Má dostatek i i písemných dokladů.

Adresu pana Gola jsem pravděpodobně našel. Zkouším sehnat kontakt přes různé historické kluby z Pardubic. Děkuji za tip.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Faleristika » Pamětní medaile Národního odboje na Jadranu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1