Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » pamětní mince čnb

Vykupminci.cz
Numisargo

pamětní mince čnb

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Estetika je a z principu bude vždy subjektivní záležitost. Mně se hodně českých PM líbí a je to jeden z důvodů, proč je sbírám. Výrazně více se mi ale líbí PROOF - kontrast lesk/mat ploch. Nádhera. Proto sbírám proof. Ale to si každý musí rozhodnout sám dle svého vnímání a citu. Nic proti radám, ale nakonec si to každý zvážit musí sám.
Jiná věc je politika ČNB. Ta je objektivně nepříjemná. b.k. 5000 a PROOF 15000 je prostě z logiky věci a) moc a b) obráceně. Holt obchod je obchod... :-(
Registrovaný uživatel
Přesně tak logicky by mělo být Proof mnohem měně vyražených jak BK ale to je asi politika ČNB
Moderátor
Holt nabidka reaguje na zvysenou poptavku, vsichni musi mit Proof.. ze pak ty ceny v budoucnu zakonite spadnou, to uz je problem tech lidi :)
Registrovaný uživatel
Přesně tak !! jak píšete.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Holt nabidka reaguje na zvysenou poptavku, vsichni musi mit Proof.. ze pak ty ceny v budoucnu zakonite spadnou, to uz je problem tech lidi :)


S počtem vyražených mincí od ČNB je to jasné. Kolik mincí si lidé objednají tolik jí ČNB vyrazí. A s cenou v budoucnosti bude záležet na na ceně zlata a zájmu sběratelů, ale že cena zákonitě spadne to samozřejmé není a nikdo to neví.
Málo která zlatá mince z ČNB za posledních 20let se dá nyní koupit levněji než v době emise.
Registrovaný uživatel
Niekde na webe cnb maju napisane ze mozu vyrazit az 25000 ks. Viac mincovna kapacitne nezvladne. A taku objednavku ani nemali este...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
ale měli a vyrazili....
Registrovaný uživatel
Pravda.
Opravujem :-)

Česká národní banka stanovuje emisní náklady pamětních stříbrných i zlatých mincí pro jednotlivé motivy mincí vždy pouze na základě počtu mincí objednaných smluvními partnery ČNB pro prodej sběratelského materiálu. Jedinou výjimkou, kdy je ČNB připravena emisní náklady mincí regulovat, je možné zkrácení objednávek smluvních partnerů v případě, že by součet objednaných mincí přesáhl nepřekročitelné limity ražby. Tyto limity činí 25 000 ks pro jednu emisi zlatých a 50 000 ks pro jednu emisi stříbrných mincí. K tomuto kroku v průběhu emisního období 2011–2015 zatím nemusela ČNB přistoupit a s ohledem na výši stávajících nákladů pamětních stříbrných i zlatých mincí se takové zkracování objednávek smluvních partnerů v nejbližší době ani nepředpokládá.

Odbor komunikace ČNB
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Nofuture101 napsal
tenzor napsal
Holt nabidka reaguje na zvysenou poptavku, vsichni musi mit Proof.. ze pak ty ceny v budoucnu zakonite spadnou, to uz je problem tech lidi :)


S počtem vyražených mincí od ČNB je to jasné. Kolik mincí si lidé objednají tolik jí ČNB vyrazí. A s cenou v budoucnosti bude záležet na na ceně zlata a zájmu sběratelů, ale že cena zákonitě spadne to samozřejmé není a nikdo to neví.
Málo která zlatá mince z ČNB za posledních 20let se dá nyní koupit levněji než v době emise.

Rekl bych, ze cena proof minci nezavisi jen na cene zlata a ze jednou rust cen neceho skoncit musi, a to tim pravdepodobneji, cim vice toho je a cim vice je cena ovlivnovana spekulacemi, je naprosto jasne. Samozrejme casovy horizont ve kterem k tomu dojde je vec druha.
Registrovaný uživatel
Ja si myslim že za nějaký delší čas spíš poroste cena těch pamětních BK jelikož se jich razí mnohem měně než Proof co myslite ?
Registrovaný uživatel
Možné to je. Spíše u Au mincí (nekupuji). Pokračuji ve sbírání ČR vč. bk sad. Je to takové ztrátové sbírání. Libí se mi (sic!) a chci je mít.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Známý mi nabídl ke koupi 5ks pamětní bimetalové mince 100. výročí zavedení české koruny. Cena á 11000Kč. Vyplatí se tato mince na dlouhodobou investici nebo je to drahé? Jako lajkovi mi přijde mince vcelku investičně zajímavá, náklad není vysoký a připomíná významné jubileum. Co jsem zde na foru četl, tak mezi numismatiky nejsou tyto pamětní mince příliš sběratelsky zajímavé, nicméně podle prodejních cen je vidět, že zájem o ně asi je. Budu rád za jakýkoliv názor. Děkuji.
« Poslední úpravu provedl(a) JanVojtisek v 31. 5. 2021, 21:19. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » pamětní mince čnb

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1