Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Pamětní mince -relikviář svatého Maura

Vykupminci.cz
Numisargo

Pamětní mince -relikviář svatého Maura

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Co říkáte na sadu těchto minci od české mincovny ?musim uznat se mi líbí a medaile tgm myslíte ze by jednou mohla nabirat na ceně když se jedna o číslování emisi?
Registrovaný uživatel
Skutočné vydarená kolekcia ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tyto "cetky" mají likviditu,pokud lidé nemají za co jiného utrácet.
V případě nějaké krize,to bude mít hodnotu kovu,pokud to bude zlato.

Asi se nepletu,pokud napíšu,že to není dotaz,ale spiš neobratný pokus o reklamu.M
Registrovaný uživatel
Rozhodně ne ,žádná reklama uz stejně jsou vyprodané ale jak jsem psal zaujali mne
Registrovaný uživatel
Možná příspěvek někoho, kdo by rád něco sbíral. Chodím se podívat v Praze do obchodu ČM i Pražské mincovny.
Někdy povedené medaile (např. od Karla Zemana). Sbírání těchto medailí nedoporučuji. Z drtivé většiny neprodejné za nákupní ceny. Převážně cena kovu a něco navíc. Za ty peníze se dají koupit krásné medaile
z RU či I. republiky. Nějaká literatura k tomu je a net poskytne nepřeberné množství informací.
Lze se zeptat i zde.
Registrovaný uživatel
To.lorados. Omlouvám se.
Koukal jsem teprve po tom,co jsem to napsal,na tvoje předchozí příspěvky.
Rozhodně tě nelze podezírat,že děláš někomu reklamu.M
Moderátor
Jedna se o ty "mince" NIUE ISLAND ?
Co si myslite kolegove o teto praxi, kdy jsou na cizi minci ceske motivy i texty?
Neni to zvrhlost?
Registrovaný uživatel
Nejsem účetní, ale dělá se to kvůli DPH. U Au určitě a jak je to s Ag nevím. Kdy DPH ano a kdy ne to nevím.
Moderátor
taho: Ale me nejde o formalni duvody souvisejici s DPH - stejne je prodejni cena na 150% ceny Au, o Ag nemluvě. Jde mi o to, ze na mincich ciziho statu jsou motivy a opisy v jazyce, kterym tam nikdo nerozumi.
Dokazete si predstavit, ze by CNB prodala licenci treba mincovne v Saudske Arabii a ta by vydala mince oznacene Ceska republika, nominovane v CZK a oficialne platne v CR, s portrety tamnich fotbalistu a s arabskymi texty?
Registrovaný uživatel
Vůbec bych se nedivil :D .
Je to divné, ale výrobci říkají, že by to za tu cenu neprodali, kdyby nevyužili
tuhle možnost.
Plně vás chápu a také se mi to nelíbí, je to takové nemastné a neslané.
Asi to sběratelům těchto výrobků nevadí a naopak se jim to líbí.
Moderátor
Asi bude stejna klientela jako u Narodni pokladnice apod., tady aspon nejakou hodnotu ma kov (tedy Au, u stribra je prodejni cena nekolikanasobkem ceny kovu).
Moderátor
Díky licenci ostrova Niue si může naše mincovna razit mince s motivy bez řešení s ČNB ,nehlede k tomu že by tyto motivy ani CNB neschvalila

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nové mince » Pamětní mince -relikviář svatého Maura

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1