Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Vykupminci.cz
Numisargo

Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Radši ani pomyslet.
Registrovaný uživatel
Jestli byly přetisky u všch 3 nominálů stejné, tak by to chtělo vymyslet nějakou " šablonu" která by při přiložení na přetisk ukázala pravost nebo " LEVOST ".
Registrovaný uživatel
Zdeňku, takováto šablona by mohla sloužit mj. jako předloha pro razítko... ;)
Registrovaný uživatel
Myslel jsem pouze jako třeba velikostní rámeček bez kudrlinek a uprostřed s originálním nápisem, to by stačilo.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Já jsem teď taky ty svoje zkoumal a třeba u 1000 se mi nelíbí háček nad S. Všechno je jinak OK, je to trojspecimen a číslo je v Bankovních vzorech... (dokonce poslední v daném rozpětí), takže jsem klidný. Myslím, že je nutné brát v potaz i to, že se razily (asi ne vždy) UNC exempláře, a to hlubotiskové (=3D) což může mít vliv na tvar některých písmen nebo detailů.


Majkl, ja to neviem preto si kladiem otázku. Existovalo len jedno originálne razítko, alebo boli 2, 3, ... Ak ich bolo pre potreby pretlače (koncom 30-tych rokov) vyrobené viac, ako len jedno, (a v reále aj boli použité) tak z toho plynie záver, že aj vzhľad originálnych pretlačí môže byť viac druhov, líšiacich sa v malých detailoch ...
Registrovaný uživatel
Brett, může být - dávalo by to koneckonců i smysl. Ale spíš mi přijde logické, že byla jedna plotna, která se rozmnožila a vždy část ploten se "namáčela" do různých barev.

Kdyby někdo znal detaily o přípravě bankovek v letech 1939-1945, byl bych mu moc vděčný, kdyby si je nenechal pro sebe...
Registrovaný uživatel
Brett napsal
majkl napsal
Já jsem teď taky ty svoje zkoumal a třeba u 1000 se mi nelíbí háček nad S. Všechno je jinak OK, je to trojspecimen a číslo je v Bankovních vzorech... (dokonce poslední v daném rozpětí), takže jsem klidný. Myslím, že je nutné brát v potaz i to, že se razily (asi ne vždy) UNC exempláře, a to hlubotiskové (=3D) což může mít vliv na tvar některých písmen nebo detailů.


Majkl, ja to neviem preto si kladiem otázku. Existovalo len jedno originálne razítko, alebo boli 2, 3, ... Ak ich bolo pre potreby pretlače (koncom 30-tych rokov) vyrobené viac, ako len jedno, (a v reále aj boli použité) tak z toho plynie záver, že aj vzhľad originálnych pretlačí môže byť viac druhov, líšiacich sa v malých detailoch ...

To moje slovné spojenie "originálne razítko" patrí samozrejme do úvodzoviek.
Registrovaný uživatel
Jestli on ten "expert" to nenaskenoval z Bajera (modrý je tam samostatně). To by šlo - musí se naskenovat, správně obarvit a pak zvětšit. Ovšem tímto postupem to bude vždycky k poznání (pokud už teď víme, jaké jsou markanty).
Registrovaný uživatel
tak a máme tady další kousek. popis výbornej... trezorová záležitost. máme se na co těšit :( jsem zvědavej kolik hejlů se chytí!!!!!!!!!!!!

http://aukro.cz/100-korun-ceskoslovenskych-1931-slovensky-stat-i2191888752.html
Registrovaný uživatel
Predajca Škoda4455 - 0 predaných/kúpených položiek
"dobirkou nezasilam a ani osobne nepredavam jelikoz nemam cas" ale jediný spôsob doručenia je "Balík Do ruky 90 Kč" "je mozne udelat cenu kup ted pokud bude slusna, prihozy nerusim jelikoz na internetu moc nejsem" zrušiť prihodenie čas nemá, ale na cenu Kup hneď si čas nájde :)
"zaruku vraceni penez neposkytuji proto prihazujte tolik kolik uznate za vhodne" neporušuje právo spotrebiteľa vrátiť tovar zakúpený cez internet ? (nie som právnik, takže neviem)
Rozmýšľal som aukciu nahlásiť, ale neviem do ktorej kategórie to môžem zaradiť. Tá fotka je zámerne rozmazaná, takže na jej základe sa nedá nič tvrdiť.
Registrovaný uživatel
Typický hajzlík, který moc dobře ví, že prodává padělek, a těmito formulacemi se jenom snaží zbavit se zodpovědnosti. Nejsem právník, ale mám pocit, že by mu to neprošlo, kdyby si někdo dal tu práci a začal se hádat.
Registrovaný uživatel
já se jen obávam že se ten přetisk dostane za chvíli na jednopísmenkovou a to bude mazec... Už vidím ten popis. V trezoru nalezeno plno jednopísmenkových přetištěných stokorun. POKLAD.....
Registrovaný uživatel
Začíná se nám to tu falsy jenom hemžit, nemáte někdo poznačenou sériií toho kousku , který byl v Konvolutu bankovek ?
Registrovaný uživatel
Takové aukce raději přehlížet, nevěrohodný prodejce(0) a i ten popis dává jasně najevo, že je to domácí výroba! A takové pohádky o tom, že jsou z trezoru, nebo se nevyskytuje na netu a je v zahraničí, to už tady bylo několikrát! Jestli to přeleze 5tisíc, tak už je to tresný čin, uvést někoho v omyl!
Jednopísmenná s perforací jen nahoře, to je jasný podvod!
Registrovaný uživatel
Snad je to ona?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Buďme rádi, že ten kdo tyto falsa vyrábí, nemá potuchy o tom, jakou má mít tato bankovka perforaci, to bybyl jinak průšvih. ani by nás nenapadlo to kontrolovat, ještě bychom se pobili. tak nám dal " DOBRÉ ECHO ".
Registrovaný uživatel
Takže je to jiný kousek, já jen jestli se neprodává ta, která už tu byla.
Registrovaný uživatel
předtim to byla Ic 290351 a ted to je Bc 422324

to mischel: a co když to bude jednopísmenná bez perforace...
Registrovaný uživatel
Toho se bojím, mělo by se nějak zakročit, jinak to zlikviduje trh a cenu Slovenských přetisků !!! Jestli se objeví na neperforovaná, tak bude průšvih.
Registrovaný uživatel
tady je ta druhá


Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) pepechamik v 7. 3. 2012, 22:51. »
Registrovaný uživatel
odpověd prodejce na dotaz na lepší foto,množství bankovek a cenu kup ted...

ano mam jednu neperforovanou uplne novou, tu si necham, dale1000 s pretiskem tu si take necham jedine tato by byla, cenu kup ted muzete navrhnout jinak v patek jedu pryc tak pokud by ste navrhli nejakou slusnou a zaslali platbu tak bych to zaslal v patek, hezky den

lepsi fotku nemam aspon ne zatim jelikoz jsem to fotil v dome v pozustalosti a niny jsem mimo ale uz me kontaktovali dalsi lidi ohledne ceny kup ted , takze kdo driv napise a zasle platbu tomu ji prenecham, obchod se tim padem muze uskutecnit mimo aukro, jelikoz jsem zjistil ze by sem musel platit provizi a to se mi moc nechce :-)
Registrovaný uživatel
Tak to je masakr !!!!!!
Registrovaný uživatel
Na staré jednopísmenné, by ten dotisk vypadal moc jasný, ale na UNC, to by byla jiná káva!
To bude nějaký podvodník, když chce platbu co nejdříve!
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 7. 3. 2012, 23:06. »
Registrovaný uživatel
asi by jsme si měli bo bajera udělat další řádek. padělek 100/31 cena ....
Registrovaný uživatel
oh no! :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1