Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Vykupminci.cz
Numisargo

Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím. Bankovky popísané pánom Šustekom som videl na vlastné oči na jednej burze na Slovensku. Jedno razítko a z 15,00 € je 350,00 €.
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
... , takovou blbost vymyslet, to musí dát práci!!! :mrgreen:


Mischel, ja by som povedal, že pre taký typ človeka ako je lukas0902 to problém nie je. Niekto to má proste v krvi ...
Registrovaný uživatel
Brett napsal
mischel13 napsal
... , takovou blbost vymyslet, to musí dát práci!!! :mrgreen:


Mischel, ja by som povedal, že pre taký typ človeka ako je lukas0902 to problém nie je. Niekto to má proste v krvi ...

V dnešní době jde hlavně o peníze, jak z toho vyrejžovat co nejvíc! Jen lituji potenciální kupce, kteří sednou na lep a potom se nebudou stačit divit, co to koupili?! :roll:
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Brett napsal
mischel13 napsal
... , takovou blbost vymyslet, to musí dát práci!!! :mrgreen:


Mischel, ja by som povedal, že pre taký typ človeka ako je lukas0902 to problém nie je. Niekto to má proste v krvi ...

V dnešní době jde hlavně o peníze, jak z toho vyrejžovat co nejvíc! Jen lituji potenciální kupce, kteří sednou na lep a potom se nebudou stačit divit, co to koupili?! :roll:

Asi všetkým nám ide o to aby sme si nejaké euro / korunku zarobili a ak by som napísal, že mňa nepoteší keď sa mi podarí niečo zarobiť na doplnenie zbierky tak by som klamal. Ale, nikdy by som sa neuchýlil k takému niečomu o čom tu je debata.
Registrovaný uživatel
Bohužel, vždycky se najdou černé ovce, které jdou "přes mrtvoly" za svým ziskem!
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Stále říkám, jakákoliv pohádka ke starožitnosti, tím se lépe prodává a to platí i u bankovek! Proto se v aukcích objevuje, nález na půdě, v knize po babičce, v trezoru atd.! Většina z nás sběratelů, těmto pohádkám nevěří a vymýšlet historku o Londýně, to je originální, ale bláhové! Protože na ty aukce pár lidí z Česka jezdí a nikdy jsem od nich neslyšel o takových výmyslech o sl.přetiscích a určitě by to neopomenuli říci, že se tam objevil nějaký trouba, který to tam prezentoval! A ještě s papírem od ČNB, takovou blbost vymyslet, to musí dát práci!!! :mrgreen:

Vmísím se do debaty (škoda, že nebyl čas aktivně přispívat a musím reagovat se zpožděním). Nezbývá než souhlasit. Z popisu aukce je naprosto jasné, že je nutné se jí vyhnout. Komunikace s prodejcem, kterou zveřejnil pepechamik, to jenom potvrzuje. Celé je to jako historka se zlatým prstenem, které kdosi na parkovišti mění za kanystr benzínu, protože nutně potřebuje dojet za příbuznými. Úvaha, že prodejce je lukas0902 dává smysl, když si člověk vedle sebe položí popis aukce a reakci lukase třeba v příspěvku 112 - je velmi pravděpodobné, že oba texty psal tetýž člověk.

Takže jediné zajímavé z této debaty je podle mého to upozornění Z. Šustka (díky za zveřejnění!). Nad ostatním bych prostě jen mávnul rukou - nějaký trouba hledá jiného troubu - toť vše.
Registrovaný uživatel
... a trouba, co hledá, by zasloužil, aby mu někdo ručně vysvětlil, že se to nedělá, a trouba, co se chytí, by zasloužil pár facek za hloupost...
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
lukas0902 napsal
O dalsich perforaciach mi iba dotycny hovoril, nezaujimal som sa ani kedze perforacie nezbieram nakolko nemaju podla mna ziadnu hodnotu, preto aj som rozpredal 1000 1932 ako ste mohli vidiet na aukre ....

Prečo potom dražíte falošný Specimen, keď perforácie nezbierate, ale predávate ?

lukas0902 napsal
Pokial by ste boli minuly rok v Londyne na aukcii mohli ste vidiet u jedneho zberatela perforaciu 2 krat zvyslo Specimen, u tejto bankovky a u 1000 KS, a mali z CNB dorobeny certifikat pravosti, mozte verit a nemusite, ja len tak pre zaujimavost aby ste neboli v myslienke ze je zname iba to co uvadza kniha perforacii od p. K. Prisiel tam s nou iba pomachrovat a fotit ich sa nemohlo

Kde presne v Londýne na aukcii ? Chodím na aukcie do zahraničia, ale tam nechodia zberatelia, ale obchodníci a to je podstatný rozdiel. To nie je blšák ako u nás. Takže vaše tvrdenie je vysoko nepravdepodobné.
Pokiaľ sa jedná o certifikát ČNB - od koho bol vystavený ? Rád si to overím. Keďže som aj ja požadoval certifikát v ČNB, ale bolo mi povedané, že s radosťou posúdia, ale žiadny oficiálny papier mi nedajú, pretože neplatné obeživo už skúmajú len na študijné účely.


asi nechapete ze perforacie nezbieram ale islo mi o pretlac ako som uz pisal keby ste si to precitali vyssie, ja za to nemozem ze ste zakomplexovany a podla Vas si nikto nemoze kupit nieco co je novodobe, alebo dobove alebo ako bola ta 50 KS s nalepkami Vatikanu, tak sa zamyslite nad tym ze kazdy zbiera pri urcitych cenach co chce a to ci sa Vam to paci alebo nie ! Takze aj keby niekto predavam 1000 hocijakych bankoviek aj novodobo znehodnotenych tak si ich pri urcitej cene kupim, pokial nechapete tak nechajte to tak.
Registrovaný uživatel
lukas0902 napsal
asi nechapete ze perforacie nezbieram ale islo mi o pretlac ako som uz pisal keby ste si to precitali vyssie, ja za to nemozem ze ste zakomplexovany a podla Vas si nikto nemoze kupit nieco co je novodobe...... Takze aj keby niekto predavam 1000 hocijakych bankoviek aj novodobo znehodnotenych tak si ich pri urcitej cene kupim, pokial nechapete tak nechajte to tak.

To určitě není zakomplexovanost, ale zamyslete se nad sebou, napomáhat novodobým padělatelům tím, že to od nich člověk koupí, mě přijde jako napomáhání k trestnému činu(při ceně nad 5tisíc)! Už jen přihozením v aukci(napomáhá k šíření tr.činu), tím spíš, že sám víte, že je to novodobý padělek! A ono časem vyfasovat "podmínku" za napomáhání, tak jste odpískaný na celý zbytek života v notafilii!
Registrovaný uživatel
no, tak kdyz si tohle clovek precte, tak je to opravdu k placi ... to si novodobi pozmenovatele bankovek a zhotovitele ruznych dodatecnych razitek OPRAVDU MNOU RUCE a jejich spinavy byznys dal pokvete ...
Registrovaný uživatel
to pepechamik : copak se tam udalo ? ze chudak stahnul svou krasnou bankovku ??lukas0902 prisel o aukci ;)
http://aukro.cz/100-korun-ceskoslovenskych-1931-slovensky-stat-i2191888752.html
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 11. 3. 2012, 20:56. »
Moderátor
mike-p74 ... přečti si posledních asi 30 komentářů tady a budeš v obraze ;-)
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
mike-p74 ... přečti si posledních asi 30 komentářů tady a budeš v obraze ;-)
ja si to cetl, zaujalo me to co psal prodejce,kdyz rusil prihoz a jak okomentoval zruseni prihozu. proto me zajimalo co pepechamik psal prodejci?bylo to drsny
Moderátor
Dovod zruseni: "Vzhledem na reakci pepechamik-a, dosti arogantniho uzivatele ktery se nazyva velkym sberatelem jsem nucen aukci ukoncit, bankovku si ponechat a dat ji na prejednani nejakemu vetsimu mensimu ale odbornejsimu sberateli nez je tento podle neho velky sberatel. omlouvam se vsem, na dotazy odepisi mailem"
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Dovod zruseni: "Vzhledem na reakci pepechamik-a, dosti arogantniho uzivatele ktery se nazyva velkym sberatelem jsem nucen aukci ukoncit, bankovku si ponechat a dat ji na prejednani nejakemu vetsimu mensimu ale odbornejsimu sberateli nez je tento podle neho velky sberatel. omlouvam se vsem, na dotazy odepisi mailem"
to jsem cetl , ale zajimala me reakce pepechamika
Registrovaný uživatel
tak jsem zde :) já vůbec neměl potuchy že to zrušil kvůli mě. po naší dosti zvláštní komunikaci kterou jsem ted lituju smazal a dotyčného jsem si dal do ignorovaných protože ty jeho emaily mě vytáčely do červena. napsal jsem mu jak se věci maji tak jsem arogantví a závistivej sběratel kterej tuto bankovku nemá a chtěl by ji mít a nemá na ní. ze začátku ze mě dělal hlupáka a začátečníka kterýho ho chtěl utáhnout na 4000,- a když jsem ho uvedl do reality co prodává a čeho se tím dopouští tak jsem zase zkušenej zběratel. ALE AROGANTNÍ. dál se vyjadřovat nebudu a doufám že si prodejce vezme k srdci to co jsem mu napsal a nebude z lidí dělat hloupé ovce.
Registrovaný uživatel
ja som mu ponukal 6000kč ale neodpisal
Registrovaný uživatel
Poznáte niekto tieto Benkove bankovky? Celkom pekná kompozícia,
netradične orientovaný portrét Štúra... poznáte aj niečo ďalšie?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Skadiaľ máš tieto pekné obrázky.. ešte som to nikde nezachytil
Moderátor
je to v tejto knizke, rozhodne doporucujem!!! asi nejlepsia knizka o Benkovi aka kedy vysla.
http://www.gorila.sk/product/170047
_______________
Registrovaný uživatel
Presne presne - z tej knihy to je.... ale niekde v Merku revue, alebo v akejsi encyklopédii bol ešte jeden návrh... ale bol dosť zle reprodukovaný a malý.
Registrovaný uživatel
Chcem sa opýtať na poukážku 2000 korun 1945. Vie sa koľko kusov bolo vytlačených celkom a koľko sa ich nevrátilo z obehu? Resp. koľko sa ich ukrýva ešte v sejfe ČNB a NBS?
Poukážka mala vysoký nominál, platila len na Slovensku a to len 66 dní, takže sa podľa mňa zachovali všetky exempláre vo výbornom stave. Veľká časť nákladu bola pravdepodobne perforovaná, keďže sa bežne vyskytujú specimeny s perforáciou hore alebo dole vo všetkých sériach. Len mi stále vŕta v hlave koľko ich ešte stále môže byť "skladom" a či ich nemôže centrálna banka ponúknuť na predaj. Pokiaľ máte nejaku literatúru na túto tému dajte vedieť.
Registrovaný uživatel
To je pekny pohlad na vec. Mna by to tiez zaujimalo, no predpokladam ze v literature otom asi nikde nic nebude. Ale keby nahodou dajte vediet.
Moderátor
stačí vysledovat, jaká čísla jsou u jakých sérií nejvyšší => z toho se pak dá přibližně dosledovat, kolik toho mohlo být vytištěno (obdobně jsme sledovali 5000 Ks např. tam je myslím výskyt u sérií k 11000 ks).
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
stačí vysledovat, jaká čísla jsou u jakých sérií nejvyšší => z toho se pak dá přibližně dosledovat, kolik toho mohlo být vytištěno (obdobně jsme sledovali 5000 Ks např. tam je myslím výskyt u sérií k 11000 ks).

Tak, tak ... Tá 5.000 KS to je Majklova "parketa"
Acme asi si myslel vytvoriť zoznam podobný ako pre tú 5.000 KS vytvoril majkl (#65), ale to si žiada, aby tomu niekto venoval svoj voľný čas ...
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pocet-kusu-nevydane-5000ks-1944_post_-189885#post189885

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1