Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Vykupminci.cz
Numisargo

Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To je skoda!Ja na mince :) Inak mam nejake znamky, mozem odfotit a zaslat :P
Moderátor
satestsat121 napsal
To je skoda!Ja na mince :) Inak mam nejake znamky, mozem odfotit a zaslat :P


Ak sú to známky prvej republiky, tak mi to môžeš poslať na mail, mam v profile.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
nie nie, su to len nejake Spanielske...okolo 40ks
Registrovaný uživatel
Zdravím, napadla ma takto otázka koľko je anulátov bankoviek 10 Ks 1943? Je ich 35 kusov(ako sérii) alebo ich bolo povedzme vytlačených 35 hárkov(po 1 z každej série) po ? kusov?
« Poslední úpravu provedl(a) janicek v 6. 3. 2013, 21:12. »
Registrovaný uživatel
Další možnost je, že do každé bedny, ve které se to převáželo, se dával jeden anulát (aby se po otevření vědělo, co tam je). Nebo se dával jako dokumentace ke každé bedně. Další možnost je, že anulát se dával na vrch každého svazku (pozor není totéž co stokusový balíček!) v bedně. Nebo libovolná kombinace všech ostatních možností. Nebo libovolná kombinace + libovolný počet anulátů vyrobených "bokem" pro speciální účely.

Jinými slovy, množství anulátů bankovek Slovenska 1939-1945 není (aspoň mně) vůbec známé, což naprosto znemožňuje stanovit jejich "rozumnou" cenu. Podobné je to s přetisky VZOREK, SPECIMEN u 100/500/1000 Londýn - tam taky vůbec nikdo nemá tušení, kolik jich vlastně je. Resp. tato informace není veřejná a ten, kdo ji má, ji podle mého odhadu nesdělí ani na mučidlech.

Dvě poznámky:
1) Cena je sice taková jaká je, ale sehnat tyto věci vůbec není problém. Na rozdíl od věcí i mnohem levnějších, což klidně může znamenat, že cena se na nějaké výši udržuje jen setrvačností, protože "taková prostě je".
2) Co se týče způsobu balení a objednávání bankovek, doporučuju Mixu. Stačí přílohy o vyúčtování tisku nebo obrazová příloha, ze kterých je možno odvodit způsob balení bankovek a celkový počet beden (i počet svazků v bednách), ve kterých byly bankovky uchovávány a přepravovány. Na jedné z fotek je otevřená a zaměstnanci přebíraná bedna i vyfocena.
Registrovaný uživatel
Zdravim , poprosil by som o ocenenie tychto SK bankoviek. Dakujem pekne

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Našiel som túto tému o slovenských bankovkách a vložím tu môj dotaz. Chcem poprosiť tunajších odborníkov na perforácie. Je taký typ perforácie na 20 korunáčke 1939 pravý alebo nie? V dierkach sa síce vyznám ale v iných .... :P :oops: :lol: :mrgreen: . Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto jsou klasické perforační otvory, dírky jsou většinou s chlupama! ;) :mrgreen:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Díky Michale, len som chcel vedieť či je to usporiadanie perforačných otvorov na tomto platidle v poriadku. A máš pravdu. U ostatných dierok preferujem aj ten zamatovo plyšový úkaz okolo. :lol: :lol: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
lonského roku jsem koupil toto na aukru no možná si myslíte že jsem blízen ale já takové kuriozitky sbírám horní bankovka je horší tisk ale aspon ceninový papír spodní je hezčí tisk ale na kartonu obojí je zřejmě tišteno z pc ale přeci jen nevíte nekdo víc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
Našiel som túto tému o slovenských bankovkách a vložím tu môj dotaz. Chcem poprosiť tunajších odborníkov na perforácie. Je taký typ perforácie na 20 korunáčke 1939 pravý alebo nie? V dierkach sa síce vyznám ale v iných .... :P :oops: :lol: :mrgreen: . Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


brutální perforace
Registrovaný uživatel
salai napsal
no možná si myslíte že jsem blízen ale já takové kuriozitky sbírám horní bankovka je horší tisk ale aspon ceninový papír spodní je hezčí tisk ale na kartonu obojí je zřejmě tišteno z pc ale přeci jen nevíte nekdo víc

Myslím si, že si to sám najlepšie vystihol. To už nepotrebuje ďalší komentár.
_______________
Processed coin catalogs 3.704 Auctions / 30.200 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dobry den mam na predaj viac bankoviek slovensky stat 1939-45 na predaj. Ak ma niekto zaujem napiste mi email. . ja vam potom poslem foto bankoviek.
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 21. 1. 2018, 20:41. »
Registrovaný uživatel
Dobry den mam na predaj viac bankoviek slovensky stat 1939-45 na predaj. Ak ma niekto zaujem napiste mi email. ja vam potom poslem foto bankoviek.
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 21. 1. 2018, 20:41. »
Registrovaný uživatel
Dobry den mam na predaj 20ks Slovensky stav 1939 stav unc neperforovana seria Ef10. Pripade zaujmu piste na mail.
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 21. 1. 2018, 20:39. »
Moderátor
Peterdian napsal
Dobry den mam na predaj 20ks Slovensky stav 1939 stav unc neperforovana seria Ef10. Pripade zaujmu piste na mail.


Bod 7 ;)
Registrovaný uživatel
Mam na predaj vzacne bankovky 20ks Slovensky stat 1939 cena za kus 1800eur.
Moderátor
ještě bych to spíš doporučil vložit sem

Pak to bude úplně dokonalý :)
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny. Mohu požádat o radu, kde bych mohl sehnat seznam obsahující počet bankovek (napříkald těchto 100 kčs) vyrobených v různých letech, případně počet kusů v jednotlivých sériích? Moc děkuji
Moderátor
jestli myslíš 100/61, tak soupis publikoval Dr. Moravec v Merkur revue
Moderátor
Přikládám obrázky za Peterdian

Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 2. 2. 2018, 19:57. »
Registrovaný uživatel
Chcem sa pochvalit co sa mi podarilo kupit velku vzacnost. 20ks 1939 Slovensky Stat neperforovane stav unc a cisla po sebe.
Registrovaný uživatel
Peterdian napsal
Chcem sa pochvalit co sa mi podarilo kupit velku vzacnost. 20ks 1939 Slovensky Stat neperforovane stav unc a cisla po sebe.

V akej sú zachovalosti? Myslím podľa našej Česko / Slovenskej stupnice zachovalosti. V N-ku?
Registrovaný uživatel
V těch obalech se dá těžko zachovalost přesně určit. Nicméně je tam psáno aUNC, takže stav 0.
Registrovaný uživatel
Napisane moze byt.ale bankovky su krasne bez chyb.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1