Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Vykupminci.cz
Numisargo

Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Na staré jednopísmenné, by ten dotisk vypadal moc jasný, ale na UNC, to by byla jiná káva!


a ještě ji odfajfkovat fiksou bank.uředníka o pravosti přetisku
Registrovaný uživatel
já si stejně myslim že dotyčný moc dobře ví o co jde když si udělá razítko nebo jak to dělá. musí o tý bankovce vědět že s přetiskem je výrazně dražší neperforovaná jednopísmenková atd. proto to záměrně možná tiskne tak okatě aby se cena nedostala tak vysoko a chytl jen pár hejlů. kdyby to natiskl na jednopísmenkovou cena by se dostala v řádech na desetisíce,zapojily by se velcí hráči a tam už by byl velkej problém. tak proč na sebe upozornovat jednopísmenkovýma...
Registrovaný uživatel
Sme ako major Zeman v epizóde Meďrytina. Teraz už len nájsť ten medený tlačiarenský štoček a usvedčiť falšovateľa :-)
Ten pán si uvedomuje tenkú hranicu medzi priestupkom a trestným činom. A možno mu len chýba jednopísmenková v albume.
Registrovaný uživatel
To ste este nevideli pretlac od toho isteho podvodnika na 1000 Ks - 1939 ... PRETLAC TLACENA NA CIERNO AKO SKUSKOBNA TLAC... skoda ze zatial nemozem zverejnit foto, ale urcite sa aj k tomu dostaneme.
Registrovaný uživatel
už máme prvého kupca-Lukas 0902
http://aukro.cz/100-korun-ceskoslovenskych-1931-slovensky-stat-i2191888752.html
Registrovaný uživatel
eminka3 napsal
už máme prvého kupca-Lukas 0902
http://aukro.cz/100-korun-ceskoslovenskych-1931-slovensky-stat-i2191888752.html

Jojo, 1.hejl se chytil! :mrgreen: Kdo bude další? :shock:
Registrovaný uživatel
navnádu nahodil dobre,rybki prídu ak zacítia vônu zárobku
Registrovaný uživatel
komunikace s tímto prodejcem je opravdu na úrovni.... cena kup ted..

udelalo by mi radost 4000kc, jelikoz ani nevim jakou to ma hodnotu jestli je to platidlo nebo co, neskoumal sem nic kolem toho, mozna ze mi napisou i dalsi vetsi sumy ale zatim padla tato ako nejvzssi a rad bych to prodal co nejdriv , v sobotu jdu na cesty tak budu mit fofry.
Registrovaný uživatel
Nedivil by som sa,keby prihadzoval na svoju aukciu. skoda4455=Lukas 0902? Nebol Lukas 0902 predtym londyncan? Lukas 0902 sleduje toto forum
Registrovaný uživatel
ma nick lukas0902
Registrovaný uživatel
noooo,zaujimavá úvaha a nie špatná!!! a hlavne že ten popis nepísal Čech to som si istí na 100%
Registrovaný uživatel
cedula napsal
Nedivil by som sa,keby prihadzoval na svoju aukciu. skoda4455=Lukas 0902? Nebol Lukas 0902 predtym londyncan? Lukas 0902 sleduje toto forum


Ano sledujem toto forum obcas, radsej si zistite urcite suvislosti pred tym ako niekoho prirovnavate k niekomu, Neviem preco by som si nemohol kupit tuto 100KS aj keby bola falzum, keby ste napisali uzivatelovi zistili by ste ze mal na predaj aj tuto v UNC neperforovanu + 4 krat specimen v UNC obe maju pravu pretlac ale to uz malo kto vie... Falzum mam ako porovnavaci material, pokial je pre vas 40 euro vela potom bankovky nezbierajte. A pokial sa nemylim aj ini velki zberatelia mali zaujem o falzifikaty tak sa skuste zamysliet nad zberatelstvom ci zavidi od penazi alebo tuzby a potom pochopite a nadavat mozte najskor na seba potom na ostatnych ...
Registrovaný uživatel
lukas0902 napsal
cedula napsal
Nedivil by som sa,keby prihadzoval na svoju aukciu. skoda4455=Lukas 0902? Nebol Lukas 0902 predtym londyncan? Lukas 0902 sleduje toto forum


Ano sledujem toto forum obcas, radsej si zistite urcite suvislosti pred tym ako niekoho prirovnavate k niekomu, Neviem preco by som si nemohol kupit tuto 100KS aj keby bola falzum, keby ste napisali uzivatelovi zistili by ste ze mal na predaj aj tuto v UNC neperforovanu + 4 krat specimen v UNC obe maju pravu pretlac ale to uz malo kto vie... Falzum mam ako porovnavaci material, pokial je pre vas 40 euro vela potom bankovky nezbierajte. A pokial sa nemylim aj ini velki zberatelia mali zaujem o falzifikaty tak sa skuste zamysliet nad zberatelstvom ci zavidi od penazi alebo tuzby a potom pochopite a nadavat mozte najskor na seba potom na ostatnych ...


falzifikát a home made je niečo iné
Registrovaný uživatel
Tú 100 Ks 1931/39 pretlač SŠ 4x specimen v UNC by som rád videl.

Aspoň na fotografii.

Neuvádza ju ani kniha bankových vzorov, a to autor videl pár zbierok !
Registrovaný uživatel
Nevěřím , žwe existuje originál 100 Ks přetisk s perforací 4 x specimen !!!
Registrovaný uživatel
Zděňku, teoreticky môže existovať neznámy "vzor" tejto bankovky.

Nedávno sme tu riešili tvoju 1 dierku...

Pri 1000 pretlač je to 3x specimen, možno existuje kus 100 Kčs 1931/39 4 x specimen.

Jednalo by sa možno o unikát alebo home made, alebo dodatočnú perforáciu nejakým šikovným pracovníkom banky.

Chcelo by to fotku. ;)
Registrovaný uživatel
Ale prikláňal by som sa k alternatíve, 2x specimen vodorovne a 2x zvislo po obvode, ako pri iných kusoch.
Registrovaný uživatel
trava napsal
Nevěřím , žwe existuje originál 100 Ks přetisk s perforací 4 x specimen !!!


ja som kupoval a videl iba neperforovanu v UNC, mam ju doma a stala ma iba tretinu trznej ceny , pretlac je prava. O dalsich perforaciach mi iba dotycny hovoril, nezaujimal som sa ani kedze perforacie nezbieram nakolko nemaju podla mna ziadnu hodnotu, preto aj som rozpredal 1000 1932 ako ste mohli vidiet na aukre .... A to preto lebo nikto nevie ake perforacie kto robil a ci naschval alebo ako a to je pri kazdom type skoro ... Niekto ponukne bankovku operforovanu 5 krat, perforacia sa porovna, bude rovnaka ako dalsich milion a zrazu bude novy typ ...

falzum a home made je nieco ine ale ako viete co je co z tej fotky? tych 40 euro ozeliem, nezabije ma to. Kedze vdaka Vam mam zrusene prihodenie a v komunikacii mi dotycny povedal ze ju da najskor na posudenie niekomu tak Vam dakujem ... Ale to je jedno, koli takymto blbostiam sa daju pisat romany ...
Registrovaný uživatel
Pokial by ste boli minuly rok v Londyne na aukcii mohli ste vidiet u jedneho zberatela perforaciu 2 krat zvyslo Specimen, u tejto bankovky a u 1000 KS, a mali z CNB dorobeny certifikat pravosti, mozte verit a nemusite, ja len tak pre zaujimavost aby ste neboli v myslienke ze je zname iba to co uvadza kniha perforacii od p. K. Prisiel tam s nou iba pomachrovat a fotit ich sa nemohlo

A bol by som velmi prekvapeny keby mala original pretlac, potom by som bol zvedavy co by ste povedali na nu
« Poslední úpravu provedl(a) lukas0902 v 9. 3. 2012, 19:31. »
Registrovaný uživatel
VAROVANIE od pána Šusteka
======================
Vážení kolegovia,

upozorňujem Vás a členov Vašich pobočiek na to, že jedna neznáma osoba prostredníctvom nemenovaného bratislavského filatelistického obchodu rozširuje na viacerých miestach 100- a 1000-korunáčky s pretlačou SLOVENSKÝ ŠTÁT, ktoré vydáva v prípade 100 Kč/Ks za dobový falzifikát, resp. pokusný nátlačok, v prípade 1000 Kč/Ks za pokusný nátlačok na posúdenie farby pretlače.

Obe pretlače sú na dokonale zachovanej bankovke s perforáciou SPECIMEN. Napriek rozdielom v intenzite čiar, ktoré vyplývajú z množstva a viskozity použitej červenej a čiernej farby a tlaku pri otláčaní štočku, ide o pretlače z toho istého štočku, ktorý nie je pravý a nezhoduje sa ani so žiadnym z falzifikátov pretlačí označených skúšobňou bankoviek SNB ako typy I. až XIV. Určitá podobnosť existuje len s typmi V a XI, ale ide len o podobnosť a úroveň napodobnenia pravej pretlače - nie o zhodu.

Pretlač na 100 Kč/Ks je na rubovej strane bankovky, teda nesprávnej, a rukou prečiarknutá. Dole je ceruzkou pripísané Falsch - písmo je okrúhle, veľmi nepodobné rukopisu Nemcov, ktorí vtedy ešte navyknutí písať kurentom, ktorý má veľmi ostré tvary písmen, ktoré sa v dobových rukopisných dokumentoch zvyčajne prenášajú aj na latinkové písacie písmo, pokiaľ tá istá osoba v nejakom texte používa obe písma.

Pretlač na 1000 Kč/Ks je čierna, prečiaknutá ručne perom a dole je pripísané "Čierna neprípustná". Písmo je pomerne ostré, pravdepodobne staršieho človeka, použitý atrament je pravdepodobne tuš, nános farby nápisu je hrubý, lesklý, mierne vrásčitý, podobne ako pri rysovaní trubičkovými perami. Charakter nánosu atramentu (tuša) je veľmi odlišný od čiernych atramentov v dobových dokumentoch.

Ruikopis sa nezhoduje s rukopisom (podľa podpisov) pracovníka SNB Vagača, ktorý na pretláčanie bankoviek v Prahe dozeral, ani s rukopismi ďalších významných úradníkov SNB, ani rukopisom Dr. Hrnčára, ktorý pretláčanie zariaďoval.

Oba exempláre som mal na preštudovanie k dispozícii a dochádzam k záveru, že s veľkou pravedpodobnosťou ide o novodobé podvrhy.

Zdravím

Šustek
Registrovaný uživatel
lukas0902 napsal
O dalsich perforaciach mi iba dotycny hovoril, nezaujimal som sa ani kedze perforacie nezbieram nakolko nemaju podla mna ziadnu hodnotu, preto aj som rozpredal 1000 1932 ako ste mohli vidiet na aukre ....

Prečo potom dražíte falošný Specimen, keď perforácie nezbierate, ale predávate ?

lukas0902 napsal
Pokial by ste boli minuly rok v Londyne na aukcii mohli ste vidiet u jedneho zberatela perforaciu 2 krat zvyslo Specimen, u tejto bankovky a u 1000 KS, a mali z CNB dorobeny certifikat pravosti, mozte verit a nemusite, ja len tak pre zaujimavost aby ste neboli v myslienke ze je zname iba to co uvadza kniha perforacii od p. K. Prisiel tam s nou iba pomachrovat a fotit ich sa nemohlo

Kde presne v Londýne na aukcii ? Chodím na aukcie do zahraničia, ale tam nechodia zberatelia, ale obchodníci a to je podstatný rozdiel. To nie je blšák ako u nás. Takže vaše tvrdenie je vysoko nepravdepodobné.
Pokiaľ sa jedná o certifikát ČNB - od koho bol vystavený ? Rád si to overím. Keďže som aj ja požadoval certifikát v ČNB, ale bolo mi povedané, že s radosťou posúdia, ale žiadny oficiálny papier mi nedajú, pretože neplatné obeživo už skúmajú len na študijné účely.
Registrovaný uživatel
lukas0902 napsal
O dalsich perforaciach mi iba dotycny hovoril, nezaujimal som sa ani kedze perforacie nezbieram nakolko nemaju podla mna ziadnu hodnotu, preto aj som rozpredal 1000 1932 ako ste mohli vidiet na aukre ....


Prečo potom dražíte falošný Specimen, keď perforácie nezbierate, ale predávate ?

chcel si rozbehnút svoju aukciu?
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
VAROVANIE od pána Šusteka
======================
Vážení kolegovia,

upozorňujem Vás a členov Vašich pobočiek na to, že jedna neznáma osoba prostredníctvom nemenovaného bratislavského filatelistického obchodu rozširuje na viacerých miestach 100- a 1000-korunáčky s pretlačou SLOVENSKÝ ŠTÁT, ktoré vydáva v prípade 100 Kč/Ks za dobový falzifikát, resp. pokusný nátlačok, v prípade 1000 Kč/Ks za pokusný nátlačok na posúdenie farby pretlače.

Obe pretlače sú na dokonale zachovanej bankovke s perforáciou SPECIMEN. Napriek rozdielom v intenzite čiar, ktoré vyplývajú z množstva a viskozity použitej červenej a čiernej farby a tlaku pri otláčaní štočku, ide o pretlače z toho istého štočku, ktorý nie je pravý a nezhoduje sa ani so žiadnym z falzifikátov pretlačí označených skúšobňou bankoviek SNB ako typy I. až XIV. Určitá podobnosť existuje len s typmi V a XI, ale ide len o podobnosť a úroveň napodobnenia pravej pretlače - nie o zhodu.

Pretlač na 100 Kč/Ks je na rubovej strane bankovky, teda nesprávnej, a rukou prečiarknutá. Dole je ceruzkou pripísané Falsch - písmo je okrúhle, veľmi nepodobné rukopisu Nemcov, ktorí vtedy ešte navyknutí písať kurentom, ktorý má veľmi ostré tvary písmen, ktoré sa v dobových rukopisných dokumentoch zvyčajne prenášajú aj na latinkové písacie písmo, pokiaľ tá istá osoba v nejakom texte používa obe písma.

Pretlač na 1000 Kč/Ks je čierna, prečiaknutá ručne perom a dole je pripísané "Čierna neprípustná". Písmo je pomerne ostré, pravdepodobne staršieho človeka, použitý atrament je pravdepodobne tuš, nános farby nápisu je hrubý, lesklý, mierne vrásčitý, podobne ako pri rysovaní trubičkovými perami. Charakter nánosu atramentu (tuša) je veľmi odlišný od čiernych atramentov v dobových dokumentoch.

Ruikopis sa nezhoduje s rukopisom (podľa podpisov) pracovníka SNB Vagača, ktorý na pretláčanie bankoviek v Prahe dozeral, ani s rukopismi ďalších významných úradníkov SNB, ani rukopisom Dr. Hrnčára, ktorý pretláčanie zariaďoval.

Oba exempláre som mal na preštudovanie k dispozícii a dochádzam k záveru, že s veľkou pravedpodobnosťou ide o novodobé podvrhy.

Zdravím

Šustek


Mockrát díky za uveřejnění článku.
Registrovaný uživatel
lukas0902 napsal
Pokial by ste boli minuly rok v Londyne na aukcii mohli ste vidiet u jedneho zberatela perforaciu 2 krat zvyslo Specimen, u tejto bankovky a u 1000 KS, a mali z CNB dorobeny certifikat pravosti, mozte verit a nemusite


tomu se verit opravdu neda, protoze CNB nebude vystavovat zadny certifikat .
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
lukas0902 napsal
Pokial by ste boli minuly rok v Londyne na aukcii mohli ste vidiet u jedneho zberatela perforaciu 2 krat zvyslo Specimen, u tejto bankovky a u 1000 KS, a mali z CNB dorobeny certifikat pravosti, mozte verit a nemusite, ja len tak pre zaujimavost aby ste neboli v myslienke ze je zname iba to co uvadza kniha perforacii od p. K. Prisiel tam s nou iba pomachrovat a fotit ich sa nemohlo

Kde presne v Londýne na aukcii ? Chodím na aukcie do zahraničia, ale tam nechodia zberatelia, ale obchodníci a to je podstatný rozdiel. To nie je blšák ako u nás. Takže vaše tvrdenie je vysoko nepravdepodobné.
Pokiaľ sa jedná o certifikát ČNB - od koho bol vystavený ? Rád si to overím. Keďže som aj ja požadoval certifikát v ČNB, ale bolo mi povedané, že s radosťou posúdia, ale žiadny oficiálny papier mi nedajú, pretože neplatné obeživo už skúmajú len na študijné účely.

Stále říkám, jakákoliv pohádka ke starožitnosti, tím se lépe prodává a to platí i u bankovek! Proto se v aukcích objevuje, nález na půdě, v knize po babičce, v trezoru atd.! Většina z nás sběratelů, těmto pohádkám nevěří a vymýšlet historku o Londýně, to je originální, ale bláhové! Protože na ty aukce pár lidí z Česka jezdí a nikdy jsem od nich neslyšel o takových výmyslech o sl.přetiscích a určitě by to neopomenuli říci, že se tam objevil nějaký trouba, který to tam prezentoval! A ještě s papírem od ČNB, takovou blbost vymyslet, to musí dát práci!!! :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 10. 3. 2012, 13:25. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1