Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Vykupminci.cz
Numisargo

Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 >

Autor Příspěvek
Moderátor
https://www.ebay.co.uk/itm/Slovakia-1939-20-Korun-PMG-AU58-P5b-Republic-/352221805196?hash=item52020e3a8c%3Ag%3AvDAAAOSwFytaHgew&nma=true&si=Vs%252BabZWoLpgNtLF1g6Y963K%252BPEA%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

https://www.ebay.co.uk/itm/Slovakia-1939-20-Korun-PMG-AU58-P5b-Republic-/232624064978?hash=item36297989d2%3Ag%3AdkoAAOSwYDZaU64L&nma=true&si=Vs%252BabZWoLpgNtLF1g6Y963K%252BPEA%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
Registrovaný uživatel
Nemusíte se zlobit, jen jsem konstatoval popsaný stav. Mám totiž s bankovkama v těchto obalech vcelku špatné zkušenosti. Většinou jsou stavy nadhodnoceny. Samozřejmě Vám přeji, aby to nebyl tento případ. Vypadají krásně. Možná by nebylo špatné zde poslat jednu fotku proti světlu. Moc dík.
Registrovaný uživatel
Ja sa vobec nehnevam. Tie obaly dost klamu. Bankovky su nadherne.
Registrovaný uživatel
Na obrázku od Nupsziho je s. 15 a ta je po okrajích flekatá až hrůza / viz odkaz článek 2915 / V každém případě gratulace ke koupi. Samozřejmě ještě záleží za kolik ?
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 2. 2. 2018, 20:56. »
Registrovaný uživatel
Dakujem. Bankovky boli dost drahe ale som stastny ze sa mi ich podarilo kupit. 20ks bankovky su velmi vyhladavane a vzacne v unc stave.
Registrovaný uživatel
S tím souhlasím. A ještě drobný dotaz - budou některé případně k prodeji ?
Registrovaný uživatel
Zatial som neuvazoval o predaji. Ale mozno neskor ked by bola zaujimava ponuka. mali by ste zaujem?
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Peterdian napsal
Napisane moze byt.ale bankovky su krasne bez chyb.

Presne tak! Prd oni tomu rozumejú! Ešte sa oni musia veľa učiť o hodnotení stavu bankoviek. Mali by prísť na školenie k našim aukcionárom, alebo kuknúť na aukro, do našich e-shopov a tak ... 8)
Registrovaný uživatel
Samozřejmě vždy záleží na ceně. Kdyby jste měl představu ceny, tak napište na MutinaZ@seznam.cz
děkuji
Registrovaný uživatel
Šenfi, díky za obrázky proti světlu. Jsou opravdu krásné, vypadá, že stav souhlasí / jen flíčky a rožky /
Moderátor
Brett napsal
Peterdian napsal
Napisane moze byt.ale bankovky su krasne bez chyb.

Presne tak! Prd oni tomu rozumejú! Ešte sa oni musia veľa učiť o hodnotení stavu bankoviek. Mali by prísť na školenie k našim aukcionárom, alebo kuknúť na aukro, do našich e-shopov a tak ... 8)


mal som uz 2x na 100% falosnu bankovku v baleni PMG...
Registrovaný uživatel
Ale tieto su 100%original
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Brett napsal
Peterdian napsal
Napisane moze byt.ale bankovky su krasne bez chyb.

Presne tak! Prd oni tomu rozumejú! Ešte sa oni musia veľa učiť o hodnotení stavu bankoviek. Mali by prísť na školenie k našim aukcionárom, alebo kuknúť na aukro, do našich e-shopov a tak ... 8)


mal som uz 2x na 100% falosnu bankovku v baleni PMG...

a) Po svete koluje, alebo je v zbierka xy tisíc známok, mincí, obrazov a aj bankoviek, ktoré majú kadejaké posudky, certifikáty, razítka, a čo ja viem čo od znalcov a sú to fejky. Spoliehať sa bezvýhradne na tieto "záruky pravosti" a slepo im dôverovať ... Hovorí sa DOVERUJ, ALE PREVERUJ. Preveruj, myslím buď na základe svojich skúsenosti, znalosti veci, štúdia... alebo s pomocou niekoho nezainteresovaného v kom mám dôveru.

b) Píšeš, že bankovka bola 100% falošná. OK. Pokladám ťa za odborníka a keď si to napísal, tak Tvoj úsudok nespochybňujem. Bol ale aj ten obal na 100% pravý??? Ty si trúfaš v tomto smere robiť nejaké jednoznačné a nespochybniteľné závery?

c) ak bol ten obal pravý, si si istý, že nebol otvorený bankovka zamenená za fake a následne obal uzatvorený, tak, že bežný spotrebiteľ to nemá šancu odhaliť??? Si presvedčený, že to nie je možné?
Moderátor
Konkretne:

Tato bankovka bola na ebay.com za nejake drobne peniaze, este bez pretlace.

Neskor bola predana na delcampe, uz s pretlacou "Suez", v obale CGA (nie PMG, ale prakticky je to jedno), dal som 67$:
https://www.delcampe.net/en_GB/collections/item/220320284.html#tab-bids

cislo CGA sa da skontrolovat na
http://www.cganotes.com/verify.php
vypise:
Certification Number: 190100
Serial Number: 14722 0.3

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) numpszi v 2. 2. 2018, 23:22. »
Registrovaný uživatel
Numpszi - ja len kladiem otázky s tým že ma zaujímajú odpovede na ne.
Potvrdilo sa mi to čo som napísal v bode a).
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Brett napsal
Peterdian napsal
Napisane moze byt.ale bankovky su krasne bez chyb.

Presne tak! Prd oni tomu rozumejú! Ešte sa oni musia veľa učiť o hodnotení stavu bankoviek. Mali by prísť na školenie k našim aukcionárom, alebo kuknúť na aukro, do našich e-shopov a tak ... 8)


mal som uz 2x na 100% falosnu bankovku v baleni PMG...


PMG garantuje kvalitu, ne pravost
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
mal som uz 2x na 100% falosnu bankovku v baleni PMG...

Je to v súčasnosti najviac využívaný spôsob ako predať falošnú mincu v aukcii najmä v zámorí (PCGS, NGC,...). Po otvorení slabu strácate akékoľvek právo na vrátenie mince z dôvodu, že je to falzifikát. Rovnako strácate právo na jej vrátenie z dôvodu, že stav mince nezodpovedá stavu určeného hodnotiacou spoločnosťou. Je to pasca, z ktorej niet úniku.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Jedine, co vam umozni zdarma je prehodnotit stav nize, napr dostanete 58, ale budete si stezovat, ze to pouze 55. Coz samozrejme nikdo nedela.
Od bankovek v obalech se drzim dal, pokud to jde.
Registrovaný uživatel
Asi ste niektori kupili babkovky v obaloch PMG a neboli ste spokojni ale ja som mal stastie bankovky su krasne a este lepsom stave ako uvadza PMG. Bankovky su v unc.
Registrovaný uživatel
Do UNC, chybí na PMG stupnici několik bodů, tak se držte jejich označení. Ony i ty fleky sundávají stav dolů.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Peterdian: Takže ty si kúpil za cca 650 EUR a nám núkaš za 1.800 EUR. No dobrý obchod, len čo je pravda... Ešteže nie je stav nad UNC, lebo z večera na ráno by boli tam. :D

Všetko sú to čísla po sebe. Možno 3 kusy zabudnuté v modlitebnej knižke, ale možno aj celý balíček... to sa ukáže časom.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Všetko sú to čísla po sebe. Možno 3 kusy zabudnuté v modlitebnej knižke, ale možno aj celý balíček... to sa ukáže časom.

Jisté máš 4 kusy, viz aukce, kde je ještě xxxx12,13,14,15! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Ja ich nikomu nenutim kupit. Fotky som sem vlozil aby som sa pochvalil co som si kupil do mojej zbierky.
Registrovaný uživatel
Peterdian napsal
Ja ich nikomu nenutim kupit. Fotky som sem vlozil aby som sa pochvalil co som si kupil do mojej zbierky.

Celé to smrdí ako jedno veľké klamstvo.
Peterdian napsal
16.1.2018 Dobry den mam na predaj 20ks Slovensky stav 1939 stav unc neperforovana seria Ef10. Pripade zaujmu piste na mail.

21.1.2018 Dobry den mam na predaj 20ks Slovensky stav 1939 stav 0 neperforovana seria Ef10. Pripade zaujmu piste na mail. 1800eur kus.

2.2.2018 Chcem sa pochvalit co sa mi podarilo kupit velku vzacnost. 20ks 1939 Slovensky Stat neperforovane stav unc a cisla po sebe. Zatial som neuvazoval o predaji. Ale mozno neskor ked by bola zaujimava ponuka. mali by ste zaujem?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 >

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Papierové peniaze na Slovensku v rokoch 1939 - 1945.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1