Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Papírová platidla Československa 1918 - 1993, České a Slovenské republiky 1993 - 2007

Vykupminci.cz
Numisargo

Papírová platidla Československa 1918 - 1993, České a Slovenské republiky 1993 - 2007

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Administrátor
Novinka tohoto roku. Vynikající katalog Papírová platidla Československa 1918 - 1993, České a Slovenské republiky 1993 - 2007.

Obrázek vložený uživatelem

Cena: 270,- Kč


- IV. doplněné vydání
- Hodonín 2007
- barevný katalog na křídovém papíru
- přes 165 stran
- přesné ceny
- obsahuje papírová platidla Československa 1918 - 1993, České a Slovenské republiky 1993 - 2007

Zakoupíte na

http://eshop.infofila.cz/detail.php?ID_pol=793
Administrátor
Jak se Vám tento katalog zamlouva?
Registrovaný uživatel
Tento najnovší ešte nemám preštudovaný, ale u predchádzajúcich vydaniach som mal skor zmiešané pocity. Lacné perforované bankovky boli výrazne predražené a vzácne podhodnotené. Ako základná pomôcka na ohodnotenie pre zberateľa papierových platidiel však určtie postačuje.
Administrátor
A co takhle katalog papirovych platidel na CD? Chtel by se na tom nekdo z Vas podilet? Nejaky honorar by mozny byl - prijem z prodanych kusu CD. Pokud ano email je infofila@infofila.cz. Myslite, ze pro uvedeni obrazku novych bankovek je zapotrebi povoleni CNB? Podle meho nazoru by to byl dobry edicni pocin, ktery tu schazi. Vase nazory?
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 27. 5. 2007, 19:17. »
Registrovaný uživatel
Počin by to bol určite vhodný... aj keď neviem ako je to s predajnosťou iných katalógov na CD (mince, známky), hm?
Administrátor
Prodejnost se tezko odhaduje. U CD minci a znamek je stoupajici. Chce to jen cas a napady tituly vylepsovat a doplnovat. Proste, aby to bylo lepsi nez tisteny katalogy - rozsahlejsi ..atd.
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Jak se Vám tento katalog zamlouva?


No s cenama se docela polepsili, jen mi tam chybi aspon priblizne oceneni tech vzacnejsich bankovek 500 Kc 1919, 5000 Kc 1919.. tato data neni problem vyhledat v aukcnich katalozich, vim ze cena techhle kousku je do znacne miry dana poptavkou, ale jen ciste informacne. Fotky bankovek jsou v nem mensi a taky je u nekterych bankovek jen velmi zhruba uveden pocet serii. Bylo by docela fajn, aby se v nekterem katalogu taky objevilo, jak poznat nejbeznejsi padelky bankovek (kat. Bajer 2003 ukazuje rozdily alespon u padelku 500 Kc 1919 Dr. Meszarose), ale i treba kolku na prozatimnich CSR statovkach. Zatim ma tenhle katalog, ve srovnani s tim od pana Bajera, opravdu co dohanet.
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 3. 6. 2007, 8:34. »
Registrovaný uživatel
Nevíte někdo, kdy vyjde nový katalog bankovek od Bajera ? Mělo to být na podzim ,pak před vánocema ,po novém roce no a už je konec února a nic.
Registrovaný uživatel
pan Holna rikal, ze hned zacatkem noveho roku .... t.j. v lednu 2010 ... ale to uz bylo :(
Registrovaný uživatel
Honěj na tom katalogu ještě nějaké mouchy, takže si počkáme!
Registrovaný uživatel
No nevím, s Holnou jsem mluvil toto pondělí a o katalogu v blízké době žádná zmíňka --->tak už jen rok či dva a možná se dočkáte... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
co je mozne vylepsovat v zavedenom katalogu okrem cien?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jano7B9 napsal
co je mozne vylepsovat v zavedenom katalogu okrem cien?


No, nezdá se to, ale co mě tak napadne teď z hlavy, tak je toho celkem dost:

nové vzory (včetně vzoru 2008 ), lepší typologie sérií (někde byly nepřesné + chybně uvedené existující/neexistující), doplňující a zpřesňující informace (např. ta 20 Kč/1926) ...

---

Btw - Rosenberg je taky zaběhlej katalog (18. vydání) a pořád je tam toho hodně co doplňovat a zejména opravovat ;-)
Moderátor
taky by se tam snad mohlo objevit něco k tiskovým značkám na londýnské emisi (20, 50 Kčs), zpřesnění perforací v ceníku (u čeho lze podchytit Anulát, specimen, Neplatné, 3md, "S"...)....
Registrovaný uživatel
dik za vysvetlenie
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Na tie peforácie a anuláty by sa možno zišiel aj samostatný katalóg.
Registrovaný uživatel
A to se bavíte o katalogu od Bajera, anebo od Novotného?
Registrovaný uživatel
podla mna o bajerovi :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To je dobře, protože katalog od Novotného je hodněšpovrchní.
Moderátor
Novotný, ten vydal nějaký katalog? :-) Ne, sranda - já ho taky mám, ale vlastně spíš pro mě tzv. "do počtu". Obrázky bankovek znám a ty ceny jsou u něj takové mimotické (takovéto občasné zaúpění, že na nějaké aukci v roce XY šla tato bankovka za XY peněz mě nějak nebere), tak nemám z tohoto co čerpat. Do Bajera koukám ale opakovaně, tam prostě není jen "maso", ale i "omáčka z přílohou", kterou v hlavě nenosim ;-)
Registrovaný uživatel
Přesně tak . U Novotnýho nejsou rozděleny ani série, o vodoznacích, číslovačích a td ani zmínka. Za to ceny někdy velmi překvapivé.
Registrovaný uživatel
Časopis Moje země č. 5 /myslím že vydávají Květy/ dobrej článek o našich bankovkách a další o Rašínovi.
Registrovaný uživatel
Češi mají doma neplatné peníze za téměř miliardu

http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/cesi-maji-doma-neplatne-penize-za-temer-miliardu-1055665

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Papírová platidla Československa 1918 - 1993, České a Slovenské republiky 1993 - 2007

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1