Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Pár dotazů

Vykupminci.cz
Numisargo

Pár dotazů

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nashromáždilo se mi na vás pár dotazů:

1) ve výstavních stanovách SČF je psáno, že pro kategorii A mlád. filatelie je počet listů v exponátu 16. Je to minimální, nebo pevně stanovený počet? (pro moje téma mi to připadá málo)

2) funguje v Jičíně či Mladé Boleslavi KMF? Můžu být jako (pro vystavování) ml. filatelista registrován i u běžného KF?

3) kde se v ČR nachází známkové automaty? (nikde na netu není souhrný přehled)

Děkuji všem za případné reakce.
Moderátor
1) Pevně stanovený, ale jako prvovystavovatel můžeš mít poloviční počet listů, tedy 8. Ale o to nebudeš mít asi ani zájem.
2) Nevím, snad někdo z diskutujících je z těchto končin a bude vědět on (ona). Registrován u běžného kubu být můžeš, ale budeš platit vyšší členské příspěvky. Pokud by jsi ale byl členek KMF, tak de facto jsi členem i KF, protože KMF se zřizuje při KF.
3) Praha, Brno, Ústí nad Labem. Ještě by měly být i jinde, ale to si už nepamatuji.

Nedá mi to a musím ještě reagovat na otázku č. 2 - Už by mohl svaz doplnit oficiální stránky, protože díky těmto dlouhodobým nedostatkům (nejen od doby, kdy fungují "nové" stránky) "nám" uniká více potencionálních mladých filatelistů. Tedy dle mého názoru.
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 4. 7. 2011, 13:10. »
Registrovaný uživatel
k otázce č. 2- v adresáři z r. 2005 je KMF Jičín uveden, otázkou je, jestli dodnes funguje. Napsal jsem do SČF, tak uvidím. Jinak děkuji za vyčerpávací odpověď.
Moderátor
Jako starý perfekcionalista si dovolím poopravit odpověď k bodu 1:
- dokument se jmenuje Výstavní řád SČF
- nemám u sebe poslední verzi, ale pokud si vzpomínám, je pro kategorii A (13-15 let) minimální počet listů 32, maximální 64

K bodu 2:
- stránky SČF jsou bohužel stále v bídném stavu, takže nejlepší je dotaz přímo na SČF (mimochodem předseda komise mládeže je z Mladé Boleslavi)
- můžeš být registrován i u běžného klubu, vyšší členské příspěvky platit nebudeš (jako mládežník platíš vždy 50 Kč ročně)

K bodu 3:
- oficiální seznam jsem nikde neviděl; podle informací, které mám, byly zrušeny v Opavě a v Karlových Varech
Moderátor
dejvy napsal
Jako starý perfekcionalista si dovolím poopravit odpověď k bodu 1:
...

Zaplaťpánbůh za to :)
Moderátor
Že by další exponátysta? Ty výstavní propozice si přečti pořádně! Ne jen tak obřádek.Dejvy to napsal přesně: 32- 64 listů a jako prvovystavovatel můžeš mít na Premiéře 32 listů.Pokud něco nebudeš vědět tak napiš.Máš dost času.Další výstava (pokud nějaká bude) tak příští rok.
Registrovaný uživatel
To tedy znamená, že v kategorii A mohu mít 32-64 listů, a v kat. Z 16-32?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nálepka napsal

Obrázky:

To je výstavní řád z kterého roku?
Moderátor
Kde jsi to našel?
Moderátor
http://www.informace-scf.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=14
Tady si to pročti.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Nálepka napsal

Obrázky:

To je výstavní řád z kterého roku?

Je to duben 2010, umístěno zde:
http://www.japhila.cz/blog1/Dokumenty_SCF/V%C3%BDstavn%C3%AD%20%C5%99%C3%A1d%20_N-4_1.pdf
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
http://www.informace-scf.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=14
Tady si to pročti.

Tento je starý, novější je zde: http://www.japhila.cz/blog1/Dokumenty_SCF/V%C3%BDstavn%C3%AD%20%C5%99%C3%A1d%20_N-4_1.pdf
Moderátor
No obávám se že ta tabulka je blbě napsaná.Je to minimální rozsah jednotlivých kategorií a jaký je teda rozsah u 13-15 let? Rozsah je 32?
Moderátor
Jinak nad tim nešpekuluj.Pokud máš materiál tak udělej 32 listů, nebo víc tak aby to bylo po 16-ti listech na rám.Už loni mně vadilo, že je Á-čko omezeno 64-mi listy, ale časem jsem vyházela hovadiny a dala tam lepší věci a je to akorát.
Registrovaný uživatel
Bývá na výstavách praxí, že se omezuje na 2 exponáty autor/soutěžní třída? Třeba u letošního VM 2011 se to uvádí.

Jinak k tomu počtu listů - opravdu je pevný počet 16 nebo 32. Potvrzeno na stánku SČF na Sběrateli.
Moderátor
OV výstavy si může dát do podmínek cokoliv, pokud to neodporuje jiným dokumentům.
Moderátor
Nálepka napsal
Bývá na výstavách praxí, že se omezuje na 2 exponáty autor/soutěžní třída? Třeba u letošního VM 2011 se to uvádí.

Jinak k tomu počtu listů - opravdu je pevný počet 16 nebo 32. Potvrzeno na stánku SČF na Sběrateli.

Tož to mňa po... Jestli je daný počet u Zetka 16, tak jako prvovystavovatel může tento mít jen 8 listů?(polovina z daného rozsahu) To je teda divné.A to se nikdo ještě nezamyslel nad jinší věcí.V tabulce je dán minimální rozsah.To znamená, že Z a A má minimum 16, nebo 32 a až třeba 80 listů? (není dáno), ale B a C už má daný pevně rozsah (tak jak předpisuje FIP). Tak to jde teda opravdu mimo mě ;)
Moderátor
Při tvorbě posledního výstavního řádu vznikl nějaký informační šum, takže je v něm to, co v něm je. Čili pro kategorie Z a A to není minimum, ale pevně stanovený počet listů. Je to jiný počet než je v mezinárodních směrnicích, tak se to snad dá brzy do nějakého přijatelného souladu.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Je to jiný počet než je v mezinárodních směrnicích, tak se to snad dá brzy do nějakého přijatelného souladu.

To teda doufám...
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
OV výstavy si může dát do podmínek cokoliv, pokud to neodporuje jiným dokumentům.

Jak často se to tedy stává? Bývá to běžné?
Moderátor
No předpokládám, že někdo tu tabulku přepíše, protože je to prostě blbina (vracím se tím o pár příspěvků zpět) A pro Nálepku- jaksi mně uniká proč se ptáš na ty podmínky.Chceš vystavit víc exponátů najednou? Jsem zvědavá no.
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
No předpokládám, že někdo tu tabulku přepíše, protože je to prostě blbina (vracím se tím o pár příspěvků zpět) A pro Nálepku- jaksi mně uniká proč se ptáš na ty podmínky.Chceš vystavit víc exponátů najednou? Jsem zvědavá no.

Chci exponát rozdělit do více částí - podle časových období, protože mi prostě listy nevystačí.
Moderátor
To bude asi špatná volba.Nevím teda o co se jedná, ale takto asi ne.Ten počet listů se změní a věřím tomu, že to Dejvy "nějak popožene". Jinak vyber z hromady opravdu to, co myslíš že je nejlepší a uvidíš, že se vlezeš.Neměla bych strach přihlásit víc listů ( v A třeba těch 48).Já jsem měla v Áčku 64 a nikdo mně nic neřekl.
Moderátor
Tak a než to vypnu ještě jednu věc.Vem to co už máš hotové i s plánem exponátu do Mýta v sobotu.Ukážeš to Dejvymu, nebo Ikánkovi a budeš vědět co a jak dál.Budou tam a každý si několikrát půjde pro pěknou medaili, takže ti určitě poradí a dobře.
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
Tak a než to vypnu ještě jednu věc.Vem to co už máš hotové i s plánem exponátu do Mýta v sobotu.Ukážeš to Dejvymu, nebo Ikánkovi a budeš vědět co a jak dál.Budou tam a každý si několikrát půjde pro pěknou medaili, takže ti určitě poradí a dobře.

Právě, že nemám nic. ;) Jsem furt na burzách a hledám.
Jinak díky. Téma by to mělo být "Poštovnictví v Praze". Takže žádný námět.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Pár dotazů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1