Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Paraziti, broučci, škůdci

Vykupminci.cz
Numisargo

Paraziti, broučci, škůdci

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Všechny vás srdečně zdravím,

narazil jsem na tyto malé potvory. Poradí mi někdo co je to zač? Jak se jich mohu zbavit?

Naštěstí jsem je objevil jen u určitého materiálu, který byl skladován odděleně. Konkrétně to jsou známky Turecka. Broučků jsem objevil jen pár, nikterak veliké zamoření, ale nechci nic podceňovat.
Mám několik výmětových listů v karanténě - nerad bych známky likvidoval.

Díky za vaše komentáře.

Tomáš

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Doporučuji likvidaci bez chemie.Nachytat několik jedinců Chelifer cancroides a vpustit do albumu :mrgreen:

Je to Pisivka.Daří se jim pokud jsou knihy vlhké.
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci,

co říkáte na tento insekticid?

http://eshop.skudci.com/insekticidy/atak-fumigator-20g
Registrovaný uživatel
Vysušit!

Na likvidaci broučků by patrně stačilo dát albumy v igelitu do mrazáku.
Registrovaný uživatel
bude to pisivka knizni.
bezne sa vyskytuje v panelakoch zo sociku,

napr.:
v obyvaku v policach s knihami,
v kupelni, vo wc,
rado to leze po stenach tesne nad podlahou, tak do 1m vysky.
miluje stare tapety.

v kuchyni sa moc nevyskytuje, tam je zrejme vytlacana agresivnejsimi druhmi domaceho hmyzu.

v podstate neskodny druh, nijak nenici ani desiatky rokov stary papier.

v novostavbach sa prakticky nevyskytuje.

ide o moje osobne pozorovania,
ako remeselnik ich dlhe roky sledujem vo vselijakych domacnostiach.
_______________
Registrovaný uživatel
Vtip je vtom, že nic vlhkého natož mokrého neskladuji. Výskyt je v pokoji kde se každý den topí, každý den větrá. V létě se také větrá. Pokoje je v patře suchého, zděného domu.

Zaráží mě to.

Zavlekl jsem si je jistě domů spolu s hromadou výmětových listů, které jsem koupil před pár lety na aukci. Protože jsou právě i tam. Ale vlhké se mi rozhodně nezdají.

Pro jistotu změřím vlhkoměrem vzdušnou vlhkost v pokoji i vlhkost samotných výmětových listů.
Registrovaný uživatel
Offtopic:
magorcondoria napsal
dát albumy v igelitu do mrazáku.


Jsou to "ta alba". Dát alba do mrazáku. Tedy pokud nejste ze Slovenska.. :P

Omlouvám se, ale rve mi to oči.
_______________
s úctou
pan Psax
Registrovaný uživatel
Tak vzdušná vlhkost se v pokoji ustálila na 40% což jen potvrdilo můj odhad. Zaměřím se na samotné výmětové listy - provětrám je, dám je k topení a uvidím. Objednal jsem výše uvedený fumigátor, tak je případně vykouřím :)

Díky za rychlé informace, bez kterých bych se nepohnul z místa!
Registrovaný uživatel
Prosím o radu a názory. Mám stejný problém. Pisivka knižní si lebedí v některých mých zásobnících a zahlédnul jsem ji také na některých celistvostech. Studoval jsem něco o nich, a mají prý rády knihařský klih. Nejsem si jist, zda si pochutnají i na lepu poštovních známek? U upotřebených známek bez lepu by asi takový problém nevznikl, předpokládám, že by si neměli na čem pochutnat. Samostatnou kapitolou jsou pak zásobníky staršího data, která jsou pro škůdce jistě populární. Obávám se především o své celistvosti, které nyní skladuji v plastových krabicích s uzavíratelným víkem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o známkách » Paraziti, broučci, škůdci

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1