Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Parvus Jana Lucemburskeho

Vykupminci.cz
Numisargo

Parvus Jana Lucemburskeho

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nadherny nalez parvika Jana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Alespoň že máš fotku na památku když už jsi ho odevzdal do místního muzea :D ;)
Registrovaný uživatel
A kdo psal, ze je to muj nalez :-D
Registrovaný uživatel
minimálně jako svědomitý občan jsi ten nález někoho jiného jistě nahlásil na PČR :D
Registrovaný uživatel
Samozrejme, kontaktoval jsem dotycneho, a ten se jiz zavazal donest parvus do nejblizsiho muzea a jeste prej prihodi par grosu ze sve sbirky, za to, ze to neudelal ihned :)
Registrovaný uživatel
Každopádně ten parvus vypadá takhle z dálky velmi chutně ;)
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Každopádně ten parvus vypadá takhle z dálky velmi chutně ;)


s tím nelze než souhlasit !
Registrovaný uživatel
Rozlisuje se na varianty? Rad bych ho urcil.
Registrovaný uživatel
Rozlišuje, Smolík uvádí 4 typy - různé odchylky v obraze i opisu, Castelin jich uvádí asi 9. Má Tvůj kamarád lepší fotky? :)
Registrovaný uživatel
Hurley poslu ti zpravu :)
Registrovaný uživatel
patrilo by ho prevrtat, aby sa dal nosit na hrdle, ak chces, mozem pomoct s tym vrtanim
Registrovaný uživatel
taky o tom premyslim, takovej drobnouckej by na krku seknul :)
Registrovaný uživatel
Vtipkujete doufam :D
Moderátor
přestaňte vtipkovat a raadši hoďte lepší foto ať se pocvičíme v určování
(ono dle Castelina to není úplně jednoduché (někdy možné))
Registrovaný uživatel
kauto: tenhle parvus jsem presne na tomto miste minuly tyden ztratil. At se mi prosim kamarad ozve na mail. Diky predem:)...
Registrovaný uživatel
a tohle bych si já nelejsl, ono když přijde udání tak rukovat u výslechu s tím že to je kamaráda a smát se tomu je naivita, lidi jsou dnes svině...jako na to dojel ten frajer s depotem. vlastně takhle dokumentuješ trestnej čin, i když tvrdíš že je to kamaráda, tuhle výmluvu ti sežere tak máma. :)
Registrovaný uživatel
Paule, koukam ty jsi dalsi Mirek Dusin, podle tveho prispevku vidim nejvetsi zavist v tobe. To jsi na tom opravdu tak spatne, aby si zavidel minci za par stovek. Ohanis se tu trestnym cinem, pritom, nikdo nikde nenapsal, ze mince byla nalezena detektorem a vyzdvyzena ze zeme. Co kdyz ji ten dotycny pouze vyndal ze sveho alba a chtel ozivit tuhle sekci, ktera jak tak koukam, diky nevrlosti a zavisti svych clenu stejne speje k sve zahube...
« Poslední úpravu provedl(a) kauto_star v 6. 4. 2013, 23:43. »
Registrovaný uživatel
janpeter napsal
patrilo by ho prevrtat, aby sa dal nosit na hrdle, ak chces, mozem pomoct s tym vrtanim

Nevrtat. Mnohem lepší je nasbírat jich víc, roztavit a nechat udělat něco pěkného manželce. :D
Registrovaný uživatel
kauto_star: no myslím, že Paul to určitě nepsal ze závisti, ale právě naopak upozornil na to, že po té kauze "Boskovický poklad", je víceméně choulostivé nyní zveřejňovat jakékoli nálezy. Dokud neutichne tato kauza a diskuze kolem ní, je zbytečné na sebe upozorňovat, o to víc to platí u nálezů mincí. Bohužel lidi nemají rozum a chluboweby se dál plní nálezy, o kterých je lepší v této době pomlčet. Zbytečně se tak dráždí kobra bosou nohou ... Je jen otázka času, kdy to tu dopadne jak na Slovensku. Ale každý zveřejněný nález na netu tomu může přidal další hřebík do rakve ...

Abych řekl pravdu, na druhou stranu bych byl rád, aby hledání u nás bylo zakázané, protože tak skončí spousta rychlokvašek, které spíše dělají našemu koníčku zlé jméno (nezahrabávání děr, malá soudnost při prezentaci na chlubowebech atd.). Zůstanou jen ti skalní, kteří se sice budou muset přeorientovat na to, aby nebyli viděni (což už dnes ovšem dělají) a bohužel i ti, co rabují pro výdělek ....

Takže kdybys tu minci vyfotil opláchnutou doma na stole, bylo by to lepší než na hroudě hlíny. Samozřejmě, že Ti do toho nemůžu kecat, dělej si to, jak chceš, ale pak budeš muset přijmout důsledky (to není výhružka, ale přátelská rada). A můžu Tě ubezpečit, že archeologové chluboweby sledují, zrovna jeden můj známý od nás z muzea je má všechny v oblíbených a když jsem byl u něj naposledy, měl na PC zrovna otevřeného LP. Jednou jsem před lety našel něco zajímavého a rozeslal fotky po známých, a když jsem s tím šel o pár dní později za archeologem, už o tom věděl! Takže v dnešní době se nemůžeš opravdu spolehnout na nikoho a jak Paul napsal, zveřejňováním fotek (i v úzkém okruhu lidí) se rovná předkládání důkazů proti sobě samému ...
Registrovaný uživatel
Kacuro mas nejspis pravdu, predpokladam, ze Paul je hledac a nerad by kdyby toto hobby spadlo do ilegality. Me jen trochu zvedly krev zilach vety o trestnem cinu a fotodokumentaci vuci me osobe. Bral jsem to jako vyhrozovani, a ikdyz si to znova prectu, tak je to napsano timto stylem a ne jako pratelska rada. Je pravda, ze zverejnovani frci ve velkem stylu na zminovanech webech a ku prospechu hledani jako takovemu to neni.
Registrovaný uživatel
kauto_star ale no ták, myslel jsem to jako přátelskou radu, nechápu jak jsi z toho vydedukoval že ti závidím nebo tak.
Samozřejmě jsem hledač, proto nerad vidim tyhle fotky z terénu, i na dw se stalo módou je zveřejňovat.
Jenže tohle náš koníček žene proti zdi. Proč se chlubit? Minci vyfotit doma je fajn, ale dokumentovat její vyzvednutí ze země je průser.
Mirek Dušín nejsem, ale potlačil jsem touhu chlubit se. Navíc právě ta aféra poslední, kdy chlapíka nějaká svině udala...někdy mi připadá že udávání maj Češi v povaze.
Registrovaný uživatel
no prakticky už to napsal kacuro přede mnou...líp než bych to napsal sám.

já bych dodal ještě jedno mínus těhlech veřejnejch prezentací - narůstá počet "rychlokvašek"
Registrovaný uživatel
Kacuro má plnou pravdu. Velký bratr naslouchá :-) a to vážně, stáčí zadat do programu slovo nález, dále pak přihlašovací jméno na fórech v aukčních portálech, dohledat IP adresu, ztotožnit majitele stáhnout fotky a obsah sdělení ( případně dohledat pár kupců pokud se dohledá, že bylo něco prodáno)a je hotovo :-(. pak souhlas k domovní prohlídce a ono se toho najde. A zatajení nálezu je na světě.

Jinak přeji krásný den :-)
Moderátor
Paul napsal
Mirek Dušín nejsem, ale potlačil jsem touhu chlubit se. Navíc právě ta aféra poslední, kdy chlapíka nějaká svině udala...někdy mi připadá že udávání maj Češi v povaze.


Trošku jsem se o tuhle kauzu zajímal a podle informací která mám, byli ti nálezci dva. Jenže se nedohodli na rozdělení a jeden práskl druhého.
Obyčejná čecháčkovská závist :twisted:
Registrovaný uživatel
to spíš byli hledat spolu, jeden to našel a druhý byl jen u toho ... pak možná chtěl podíl, a když ho nedostal, tak ho prásknul ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Parvus Jana Lucemburskeho

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1