Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Parvus Jana Lucemburskeho

Vykupminci.cz
Numisargo

Parvus Jana Lucemburskeho

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
udání ale přišlo až dva roky po nálezu
Registrovaný uživatel
to přece nic neznamená ... :D kdoví, kdy k tomu udání došlo, než se policie dokopala k tomu, tu věc nějak řešit, mohlo uplynout moře času. nicméně pokud byli u nálezu dva či více lidí, je to vždy problém, proto jsem nejraději chodil hledat sám :D
Registrovaný uživatel
tak, viděl jsem i rojnici hledačů na poli, to jsem taky těžce nechápal.
Moderátor
Vím o tom. Minulý čtvrtek jsem měl možnost mluvit s paní doktorkou Grossmannovou, která má poklad na starost, ale ptal jsem se spíše na jeho složení. Byl tam i unikátní tolar knížectví Solms - Lichtenberg.
Registrovaný uživatel
vzhledem k tomu, že už se zabavila jen část toho depotu, kdo ví, co tam všechno bylo ... nejdříve ten šmelinář jistě prodal ty nejlepší kusy ... i když v TV říkali, že u nálezce zajistili i dokumentaci nálezu na PC, tak třeba se ví o všech mincích v souboru, to nevím ...
Registrovaný uživatel
celu vinu nesie na tom stat, keby dal slusne nalezne, tak tento typ hladacov (kseftarov) by s radostou odovzdalo cenne predmety muzeu. Takto su nalezy kade-tade roztrusene po svete.....
Registrovaný uživatel
jj, to už se tu x-krát řešilo ... ale náš stát na výkup nalezených artefaktů nemá peníze, tento stát finančně podporuje jenom lumpy ... ale nerad bych se tu pouštěl do politiky ...
Registrovaný uživatel
u nas je to este horsie, my davame prachy pupkatym Grekom, aby mali 1500 eurove dochodky:(
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
jj, to už se tu x-krát řešilo ... ale náš stát na výkup nalezených artefaktů nemá peníze, ...

Ale to není o penězích, v Anglii ta muzea mnohokrát také peníze nemají a proto většina nálezů zůstane nálezcům.
Muzea ale získají dokumentaci a nálezové okolnosti které jsou často mnohokrát důležitější než samotné mince.
Hlavní příčinou je ta šílená arogance a zabedněnost státních institucí.
Registrovaný uživatel
ať tak či onak, místo směřování ke spolupráci se detektoring kriminalizuje, což je špatná cesta pro obě strany, v tom se snad všichni shodneme ...
Moderátor
janpeter napsal
celu vinu nesie na tom stat, keby dal slusne nalezne, tak tento typ hladacov (kseftarov) by s radostou odovzdalo cenne predmety muzeu. Takto su nalezy kade-tade roztrusene po svete.....

Jednak na to stát zkrátka nemá, když spoustu peněz prošustruje jinde a jinak, dvak, zlatokopectví by pak dělal skoro každý, trak, někteří by chodili s děsnýma blbostma (což je další nápor na čas a peníze institucí) a čtverak, řada chytráků by musela přiznat, že kope někde na hradišti či hradě (což v Anglii dělají jen Češi) + další část by stejně chtěla prodat za víc. No a chyběl by tam ten pocit "Ojebali jsme stát!" Jsme přece v ČR, ne? :?
Registrovaný uživatel
Pánové když už se tady projednává ten detektoring. Zajímala by mě jedna věc. Pokud někdo nalezne větší soubor mincí a já od toho člověka dostanu veškěré informace potřebné ke zdokumentování a napíšu o tomto nálezu článek, stávám se spolupachatelem? Nebo něco v tom smyslu?

Jinak krásný den z Itálie (je tu krásných 22°C) :P
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
LukeH2O napsal
Jinak krásný den z Itálie (je tu krásných 22°C) :P


Provokatére!! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
my vsetci sme vinni, aj tym, ze sme nic nenasli historicky cenne pre stat, my sme zanedbali dobro......
Registrovaný uživatel
LukeH2O napsal
... stávám se spolupachatelem? Nebo něco v tom smyslu?P


myslím, že z právního hlediska ano, neboť jsi neohlásil spáchání trestného činu a tím je vyzvednutí toho nálezu ...

z etického a vědeckého hlediska ne, protože jsi napomohl tomu, aby se o něm odborná veřejnost dozvěděla ... proto jsem v jiném příspěvku psal, že je to dvojsečné. ale kdyby Tě státní zástupce chtěl roznést na kopytech, tak by Ti taková polehčující okolnost možná byla prd platná ... nevím, neznám žádný precedens
Registrovaný uživatel
Jasny Paule beru to, vse v dobrym... No a uz se dostavame do nekoncici diskuze o hledacstvi, velky souhlas s Kacurem.
Registrovaný uživatel
kauto_star jsem rád že se to vysvětlilo ;)
Registrovaný uživatel
JJ ja taky, a nebudu proti, kdyz odtud to foto zmizne, pokud by si to nekdo pral ;-)
Registrovaný uživatel
Jen k tomu náleznému.Ono to není jak si všichni myslíte.Viz..http://www.nume.cz/zpravodaj/post/show/388
Moderátor
To už se tu probíralo, byla to zvláštní odměna a ne podle zákona která většinou nedosahuje ani těch 10% z reálné ceny, v tomto případě by to bylo tak do stovky, protože ten člověk našel jen jednu minci a to že díky tomu byl objeven cenný nález je věc druhá..
Registrovaný uživatel
jenže to vždy záleží na kraji, jestli pustí chlup nebo ne ... když nebudou peníze nebo se sekne nějaký úředník, dostaneš jen nějakou symbolickou částku, ale nemusíš také dostat nic, pokud je to ke všemu ještě nález detektorem ...
Registrovaný uživatel
Zakazování? Chytání ryb bez rybářského průkazu je taky zakázané. Myslíte. že lidi kteří průkaz nemají přestanou chodit na ryby? Nebo že když někdo dostane pokutu, tak že přestane jezdit tramvají na černo? Nebo že když za vraždu hrozí 20 let vězení, že se lidi přestanou zabíjet? :D A i kdyby to dopadlo jako na Slovensku, myslíte, že by lidi přestali chodit hledat?

Ano, kokoti jsou holt všude - na soudech, na policii, ve vládě, mají dokonce i řidičáky i zbrojní průkazy. A jsou i mezi hledači, tak jako kdekoliv všude jinde v jakémkoliv odvětví na které si vzpomeneš. Takže nejde to dělat tak, že "ten vypadá jako debil, tomu to neprodám" nebo "ten vypadá solidně, ten si to může koupit.".

A když se neustále v hledání omýlají zákony co jsou v Anglii - V jejich zákoně není nikde psáno "my od Vás každou hovadinu co najdete koupíme ať to stojí co to stojí". V jejich zákoně je uvedeno, že nález musí být do 14 dnů jako první nabídnut muzeu k odkupu. A muzeum příjde a řekne - ano, my to chceme - nebo naopak řekne - takových hovadin tu máme plný depozit, nechte si to. To je celé - lehké jako facka.

Já už jsem to tady psal - na Slovensku je hledání zakázané, ale prodej detektorů tam roste. Jak je to možné?

A jak se na tuto kriminalizaci hledání dívají hledači? Chodí hledat s pistolema a když na ně nekdo příjde, tak se jim vyplatí jebnout ho po hlavě krumpáčem a zahrabat ho v díře, protože se mu trestní sazba zvýší jen o pár let.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Kyž někdo najde 4000 krejcarů 1868 nedostane od kraje nejspíš skoro nic. Když najde 400 denárů EMMA REGINA, záleží na odhadci jak ocení jednu EMMU. Pokud na cenu dle aktuální ceny z poslední aukce, dostane na nálezném mnohem víc než by mu kdy dal jakýkoliv obchodník, který prodejem tolika kusů srazí cenu na 20%. Ostatně ten kluk měl v nálezu od Hradce (odkaz u Paula o pár příspěvků výše) taky hromadu stejných relativně vzácných denárů.
Registrovaný uživatel
Chybička se vloudí. Odkaz je u Ladyse.
Registrovaný uživatel
To je jasny ze prekupnik si na tom nasadi 100% marzi, neni to charita :) Ale to by pochopitelne udelal jenom laik, ktery by to zanesl do prvni zastavarny na kterou by narazil. Kdyby poklad nasel sberatel minci, tak ten by samozrejme takovy hlupak nebyl :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Parvus Jana Lucemburskeho

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1