Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Patina

Vykupminci.cz
Numisargo

Patina

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Archypov: mě by se ty rubní značky také hodily, nechceš to přeci jen naskenovat? díky :)


Jj... ale hlavně aby nebyl průser v práci :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Bohužiaľ naskenovať to nemám kde. Máme len klasickú kopírku. Takže môžem to poslať aj tebe, ale to už budeš posledný :) Potom by ste to mohli naskenovať a prípadným ďalším záujemcom poslať na CD. Jednoducho neviem ako ďalej, keby sa to naskenovalo tak by sa to otváralo ako foto (obrázky) a celé by to malo veľmi veľa MB. Posielať mailom by sa to nedalo. Takže jedine to hodiť naskenované na CD a potom posielať ďalej. Veľmi týmto veciam nerozumiem, opravte ma teda ak sa v niečom mýlim. Pošlem to tebe Robbie a tebe kacuro, vy už to skúste nejako rozmnožiť, myslím že záujemcov bude ešte dosť. "Rubní značky pražských grošú" je naozaj veľmi dobrá literatúra pri určovaní grošov.
Kacuro, pošli mi svoju adresu na Archypov@gmail.com
Moderátor
Robbie, hoď mi aj tvoju adresu, myslím že ju nemám.
Registrovaný uživatel
OK díky moc, skenr doma mám, takže to můžu naskenovat. Jinak kdyby měl někdo zájem, mám v el. podobě denáry od Šmerdy :)
Moderátor
Tak, dnes som uskutočnil pokus s patinovaním pomocou jodovej tintúry. Mincu som namočil do tinkúry, nechal som ju tam asi 5 minút, umyl. Na minci sa vytvoril síce nejaký povlak ale pri utieraní mince sa povlak zotrel. Neviem kto to ešte skúsi, ale ja sa o to už nebudem pokúšať. Radšej si počkám na originál.
Moderátor
kacuro: hlásim sa ...., mal by som záujem, moja adresa. Vopred vďaka.
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 23. 8. 2007, 8:40. »
Registrovaný uživatel
facctory: OK, tak máš na výběr buď přímo oskenované listy z knihy (v JPG) nebo mnou zpracované dílo ve wordu, které je vhodné k vytištění. na každé stránce A4 je max. 5-6 koleček s popisem. mince jsou ovšem zvětšené, aby byli pořádně vidět. tak si vyber co chceš a hlavně si pak udělej místo v mailu :)
Registrovaný uživatel
Chlapci chlapci... tady se neumějí komprimovat obrázky koukám :) ...

kacuro: Já bych si dal ten word, pane :) Díky, zahrnu Tě za to dary... :D

archy: Jj, já už to nějak pomnožím a dám dohromady takovou malou ilegální databázi všech možných katalogů v elektronické podobě a dám to ke stažení pro VIP přispěvatele :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
OK hoši, jsem teď v práci, zítra to pošlu.
Jinak jak jsem minule sháněl toho Cacha, tak už ho mám, koupil jsem všechny 4 díly od jednoho starého sběratele. On bohemika nesbíral, ale ty knihy si kdysi pořídil. Má i Fialu oba svazky, v polokožené vazbě, ale ty už jsou dražší, neb byli vydány před rokem 1900 :)
Moderátor
kacuro: ja prosím ten word, miesto už mám pripravené:)
Registrovaný uživatel
Hele kluci, co kdyby se tu založil jeden topic (téma) a tam by se dávali liknky (odkazy) na katalogy a všechnu numismatickou literaturu v elektronikcé podobě.... za měsíc mam prázdniny, tak bych moh naskenovat nějaké svoje katalogy a taky to tam hodit ;-)
Registrovaný uživatel
kacuro: kdyby si mi to moh poslat v obrázkách, já bych to nějak zpracoval do PDFka a potom bych to uploadnul někam na net ;-) když tak mi to hoď na mail opelomega36@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Velký dík pro kacura a jeho krásné dílko :) Máš navíc ještě bonusové body za vtipné provedení emailů :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
opelomega36 napsal
Hele kluci, co kdyby se tu založil jeden topic (téma) a tam by se dávali liknky (odkazy) na katalogy a všechnu numismatickou literaturu v elektronikcé podobě.... za měsíc mam prázdniny, tak bych moh naskenovat nějaké svoje katalogy a taky to tam hodit ;-)


čeče, to už mám dlouho v plánu :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
opelomega36: jsem v práci, tak zítra. Jinak mám to celkem solidně zpracované v tom wordu a je to přehledné, pokud to chcěš dávat do PDF, možná by se mohl převést ten word. Ono z té knihy to je nic moc, na jedné straně máš nějakých 20-30 mincí, kdežto já to mám zpracované max po 6 mincích na stránce.
Registrovaný uživatel
Robbie: a v čem spočívají ty bonusové body? pošleš nějaký denárek Slavníkovců nebo Emmy? :)
Registrovaný uživatel
kacuro: tak kdyby to šlo, tak to klidně pošli v obojím (v mailu mam místo). Jinak v tom PDFku by to bylo asi lepší než ve Wordu... ale kdo ví.
Registrovaný uživatel
opelomega36: předělával jsem to do wordu, páč jsem si to tisknul a chtěl jsem to mít přehledné a zvětšené ty mince. ale nechám to na Tobě :)
Registrovaný uživatel
opelomega36: koukám, že jsi z Litvínova, tak zdar sousede, jsem z Oseka :)
Registrovaný uživatel
kacuro: tak to je pohodička :D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Robbie: a v čem spočívají ty bonusové body? pošleš nějaký denárek Slavníkovců nebo Emmy? :)


Počkej... podívám se do přebytků...............................................
..................................................................................................
....................................................................................................
....................................................................................................
...................................................................................................
...................................................................................................
.....................................................................................................
.....................................................................................................
...................................hmmm........................................................
.....................................................................................................
..........................................................................................
.....................................................................................................
.....................................................................................................
.....................................................................................................
.................. tak tam není ani jeden... no tak snad příště pane...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Robbie. Vladik a Kacuro: Zásielky odoslané, tak ich máte zajtra, alebo v stredu.
Registrovaný uživatel
Archypov: díky moc chlape, to byla super rychlost :)
Registrovaný uživatel
Robbie: pacholku jeden a co v té skrýši pod kobercem, tam se nějaký nenajde? :) Dobrý no, tak pošli nějakého Boleslava, holt pro dobrotu na žebrotu ;)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Robbie: pacholku jeden a co v té skrýši pod kobercem, tam se nějaký nenajde? :) Dobrý no, tak pošli nějakého Boleslava, holt pro dobrotu na žebrotu ;)


:lol:
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Patina

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1