Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Pavel Švehla - Západní Maďarsko (Lajtabánság)

Vykupminci.cz
Numisargo

Pavel Švehla - Západní Maďarsko (Lajtabánság)

Moderátoři: Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Propozice už jsou, ale v rámci "světovosti" pouze v angličtině.
Moderátor
Čili, jestli jsem to pochopil, já ten svůj Lajtabánsáček mohu roztáhnout na dva rámy jako kdyby se nechumelilo, což jest informace zajímavá. (A stanu se průkopníkem nového trendu! 😮)
A fčil, je to lejstro natolik zajímavým dokladem, že má své místo ve výstavním exponátu či nikoliv? Sice to není známka ani doklad poštovního provozu, ale vypadá to jako autentický doklad o regulérnosti vzniku nevydaných známek (přetisků) a o dobovém kontextu.
Prostě, dali byste něco takového do exponátu nebo ne? Do nějakého článku v časopise by patřilo zcela nepochybně, o tom nediskutuju.
Registrovaný uživatel
N astránkách výstavy je tento text....
Jasně se v něm uvádí ..."Novinkou bude možnost rozšíření jednorámových exponátů na dva nebo tři rámy"...

Takže Pavle III. určitě to půjde a věřím, že tvůj exponát Lajtabánság doplníš a nic, co stojí za vidění Ti nezůstane doma v šuplíku! Stejně tak ty dva exponáty vnitropoštovních obálek... nového TOp materiálu v této oblasti máš hromadu

Hlavně nepromeškej termín přihlášky! :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Čili, jestli jsem to pochopil, já ten svůj Lajtabánsáček mohu roztáhnout na dva rámy jako kdyby se nechumelilo, což jest informace zajímavá. (A stanu se průkopníkem nového trendu! 😮)
A fčil, je to lejstro natolik zajímavým dokladem, že má své místo ve výstavním exponátu či nikoliv? Sice to není známka ani doklad poštovního provozu, ale vypadá to jako autentický doklad o regulérnosti vzniku nevydaných známek (přetisků) a o dobovém kontextu.
Prostě, dali byste něco takového do exponátu nebo ne? Do nějakého článku v časopise by patřilo zcela nepochybně, o tom nediskutuju.


Hele nejsem vystavovatel a ani juryman... ale pro mne jako filatelisty a budoucího návštěvníka, který chce vidět z Tvé sbírky to nejlepší tento dokument (samozřejmě s kvalitním překladem!) do tvého exponátu 100% patří. Vhodn ěho doplňuje a mně jako návštěníka uvádí do problematiky tvého exponátu.
Moderátor
Pavel_III napsal
Čili, jestli jsem to pochopil, já ten svůj Lajtabánsáček mohu roztáhnout na dva rámy jako kdyby se nechumelilo, což jest informace zajímavá. (A stanu se průkopníkem nového trendu! 😮)
A fčil, je to lejstro natolik zajímavým dokladem, že má své místo ve výstavním exponátu či nikoliv? Sice to není známka ani doklad poštovního provozu, ale vypadá to jako autentický doklad o regulérnosti vzniku nevydaných známek (přetisků) a o dobovém kontextu.
Prostě, dali byste něco takového do exponátu nebo ne? Do nějakého článku v časopise by patřilo zcela nepochybně, o tom nediskutuju.

Pavle, ve třídě Otevřené filatelie můžeš vystavovat 2 rámy i více a dát tam i materiály, které nejsou ryze filatelistické, ale vhodným způsobem doplňují exponát.
Moderátor
Jestli jsem to správně pochopil, tak ve třídě jednorámových exponátů mohou být i dvourámové (Lajtabánság na tři rámy nemám, to až celistvosti míře velké za velké peníze nakoupím ... to bych musel ale někde najít placené zaměstnání). Ovšem kvůli jednomu papíru to do Otevřené filatelie přesouvat nechci.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Jestli jsem to správně pochopil, tak ve třídě jednorámových exponátů mohou být i dvourámové (Lajtabánság na tři rámy nemám, to až celistvosti míře velké za velké peníze nakoupím ... to bych musel ale někde najít placené zaměstnání). Ovšem kvůli jednomu papíru to do Otevřené filatelie přesouvat nechci.


Pochopils to správně ... :D
Moderátor
Z automatického překladu (pro jednoduchost):
Citovat
4.3. Jednorámové exponáty mohou být vystaveny ve třídách 2-6 (včetně). Jednorámové exponáty by neměly být extrahovány z vícerámové výstavy a měly by být založeny na úzkém předmětu, který je nejlépe považován pouze za jeden snímek.‎

‎Hodnocení se provádí na základě udělených bodů (60 – 100) a vystavovatel obdrží pouze certifikát bez medaile. Osvědčení o účasti bude uděleno exponátům s méně než 60 body.‎

‎Ve formuláři přihlášky na exponát uveďte jasně, do které podtřídy (2, 3 nebo 4) exponát vstupuje.‎

‎4.4 Soutěžní exponáty s 2 a 3 rámy jsou představeny na experimentálním základě, který bude posuzován v souladu s "Pokyny pro posuzování jednorámových exponátů na výstavách FIP". Budou zařazeni do svých tříd.‎

‎4.5. Vystavovatel se vztahuje na nejvhodnější třídu. Porota má však právo převést jakýkoli exponát z jedné třídy do druhé, vždy ve prospěch vystavovatele.‎
...

5.3 Účast na výstavě v jiných třídách než filatelistické literatuře musí zajistit a) alespoň 75 bodů na národní úrovni nebo b) potvrzení národního komisaře ohledně kvality tohoto exponátu. V případě dvourámové nebo třírámové výstavy se exponát považuje za kvalifikovaný, pokud někdy dosáhl 75 bodů, pokud je prezentován v menším počtu rámů. V případě, že exponát nebyl nikdy prezentován v menším počtu rámů, musí být jeho kvalifikace certifikována prostřednictvím komisaře podle čl. 10.6 GREX.‎

Čili, zde bych problém neviděl.

I když někdy je s automatickým překladem potíž...
Citovat
15.3. Exponáty budou vystaveny pouze po dobu čtyř dnů, ale všechny exponáty musí být doručeny do popelnice před zahájením výstavy, a to v termínu a čase, který bude dohodnut s organizačním výborem.‎

Inu, ty automatové překlady jsou tu i od toho, aby člověka pobavily!
Moderátor
Díky péči MikiM vám mohu ukázat komplet celý unikátní arch barevné zkoušky hodnoty 50 K (Város Szalonak) VII. emise. Vytištěno jich snad bylo 5 až 7 a toto je jediný kompletní. Nejprve obrázek "tak jak to je" a podruhé s vyznačenými největšími zajímavostmi a největšími DV. I když teda věřím, že tête-bêche vidíte i bez nápovědy. ;) Za povšimnutí určitě stojí jak jsou jednotlivé štočky nakřivo, což je nejhezčí v tom velkém kroužku. To je opravdu extrém. A na levém okraji "maličký kupón".
Mimochodem, velké archy se skenují blbě, kopírka se tváří, že je chytřejší jak uživatel a někdy bylo těžké ju přesvědčit o tom, co má dělat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Moc zajímavé, majiteli tohoto archu můžeme gratulovat.
Registrovaný uživatel
Jo, taky jsem včera koukal... človíček filatelista ani neví, že něco takového vůbec existuje... a je to prima něco nového zkouknout...doufám, že tady Pavel III. postupně ukáže i ty ostatní scany, a že brzo dá hlavu a patu novému víceramovemu exponatu pro Liberec 2022...
Moderátor
Tak postupně, zase to tu nemůžu zahltit, že? 8)
Takže dnes kompletní arch VII. emise v hodnotě 100 K. 2× tête-bêche, na ZP 15 si povšimněte pravého štítku, kde chybí horní zakončení. Štočky se jim podařilo vyrovnat mnohem víc, ale na tomto archu je mnohem víc vidět nerovnoměrnost tisku. Kdyby se to roztrhalo, nikdo nepozná, že jednotlivé známky jsou z jednoho archu.
Tady u toho scaner hodně trucoval, takže levé zoubky už nezabral. Ale u jiných pokusů klidně vynechal půlku prvního sloupce a vůbec mu to nevadilo.
Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem

Zvláštní, že jsem to zmenšoval na stejnou šířku, ale po nahrání je ten výsledek naprosto jiný! :?
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 5. 11. 2021, 17:55. »
Moderátor
Tak ta centrální část se ZP 15 (první celá známka) a s tête-bêche v detailu:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Cenzurovaný(!!) koresponďák (ovšem plně vyplacený, těch 10 fill nepočítáno), kde Pišta sděluje rodině, že je na velitelství Nyugatmagyarországu a že se má dobře a líbá celou rodinu (nebo tak nějak).
No, po pravdě, vlastně jsem nevěděl, že tam měli vojenskou cenzuru, ale v podstatě to je logické. Ovšem neměli na to razítko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Údajně větší bloky doplatních neexistují, nebo snad ani nemohou existovat. Patrně tiskové desky hodnot neměly větší velikost. Odpovídalo by to tomu, že když náklad přetištěné hodnoty 50/200 f je 1125 kusů, že to bylo 45 archů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
(Jeden si zdřímne a pak se vzbudí ... a než zase usne)
A při té příležitosti předvedu celý 100 ks arch VII. emise hodnoty 50 fillérů.
Nejprve celý arch "tak, jak je", pak arch s vyznačenými největšími nebo nejtypičtějšími DV a nakonec detaily těch vad (snad to je dostatečně viditelné). Ovšem v podstatě je každá známka jiná, jako u Hradčan. A všimněte sim jak zdánlivě obdélníková známka vůbec není obdélníková, což je mnohem líp vidět takto po kupě. A dokonce ani nemají všechny stejnou velikost. Jak to tehdy dělali ... no, hodně divoce. Inu, divoký maďarský národ! :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zvláštní věc, ty detaily se mi dole jaksi ořízly (asi důsledek nějaké inovované, úžasně chytré, funkce), takže znova, lépe a radostněji:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
I tak je to celkem prd vidět, takže jsem se rozhodl pro velké detaily s komentářem, abyste věděli co hledat, až to někdo bude někde prodávat a že to, že to nevypadá přesně jako obrázek z katalogu nemusí být špatně. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 14. 11. 2021, 16:14. »
Moderátor
ZP 49 + 50
ZP 69, 70 + 79, 80
ZP 89, 90 + 99, 100

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
VII. emise si v roce 1922 všimla i Tribuna filatelistů a měla s ní problém. Zajímavé je, že mnohem pochybnější "Pražská vydání" ale urputně hájí a přitom to jsou vydání filatelisticky mnohem pochybnější. Začíná to oznámením o ukončení platnosti klužského a nagyváraďského přetisku (Nové Rumunsko I. a II.).
A dokonce si všimli i soukromého smutečního přetisku po úmrtí Karla IV. (český král Karel III.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zajímavé jsou rozdílné názory na přetisky, které jednoznačně dokládají, že jde o filatelistická vydání.
Naše PČ 1919 tomuto s výší cen uměle vyrobených rarit přímo vévodí.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Obrázky:

Myslíte si, že by se tento dopis dal použit do exponátu?
(Narážím na to, že v Liberci 2022 by mohly snad být jednorámové exponáty i na dva nebo tři rámy, ale nikde jsem k tomu nenašel podrobnosti.)

Zaleži v akej triede chceš vystavovat a nezabudni že musiš dodržat pravidla FIP.V poštovej historii to skor ubliži ako pomože.To si nechaj poradit od niekoho ako ikanek.
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Pavel_III napsal
Obrázky:

Myslíte si, že by se tento dopis dal použit do exponátu?
(Narážím na to, že v Liberci 2022 by mohly snad být jednorámové exponáty i na dva nebo tři rámy, ale nikde jsem k tomu nenašel podrobnosti.)

Zaleži v akej triede chceš vystavovat a nezabudni že musiš dodržat pravidla FIP.V poštovej historii to skor ubliži ako pomože.To si nechaj poradit od niekoho ako ikanek.

Tak jistě. Kvůli jednomu papíru (ovšem zajímavému, to zase ne, že ne), nebudu opouštět tradiční filatelii, to nemá smysl. ;)
Moderátor
No jasně, nechej tradiční filatelii.
Moderátor
Zamyslel jsem se, trošku, ... myslíte, že by to tak mohlo být? A uměl by to někdo rozumně přeložit do té angličtiny? (Proč se to převodníkem z docx převedlo naležato nevím, ale zase by to mělo být čitelnější-větší, než ve správném směru.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 > »

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Pavel Švehla - Západní Maďarsko (Lajtabánság)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1