Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Pavel Švehla - Západní Maďarsko (Lajtabánság)

Vykupminci.cz
Numisargo

Pavel Švehla - Západní Maďarsko (Lajtabánság)

Moderátoři: Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Přesně tam jsem to myslel. Akorát ta zvětšenina by nemusela být tak velká.
Moderátor
Tož to bylo enem tak, v rychlosti. Taky bych musel dohledat něco podrobnějšího o té chybě. Já sice o některých DV vím že existují, ale znalostí hradčanáře, který vysype z rukávu nejen desku a ZP, ale snad i datum a hodinu tisku, teda fakt nemám.
Moderátor
Vzhledem k tomu, že se člověk občas potřebuje věnovat i něčemu jinému než práci (já vím, ještě se mám podívat na ty přetisky Debrecínu, jak jsem slíbil, ale to je trošku jiná práca), upravil jsem II. emisi (lebky) na dva listy a tím pádem jsem musel ušetřit jinde list. Udělal jsem dvě varianty, ovšem odhaduju, že to pásové zobrazení je lepší. Zajímavé je, že žluté šipky vypadají líp na monitoru, ale když jsem to vytiskl, stálo to za prd. Ale ani ty červené na tmavém podkladě nejsou nic moc. Další otázka je, jestli mám nad známky napsat druh štočku, nebo jestli to není nutné. (Tím jsem se ovšem asi dopracoval k maximu možného na patnácti listech. Moc dalších možností rozvoje asi není, jen drobnosti.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavle- možnosti rozvoje? Celistvosti! Máš dalších dvacet roků o zábavu postarané :D
Moderátor
Celistvosti na těch 15 listů? A 5 rámů, při mých současných možnostech, to je tak cca 50 let.
Moderátor
Šak nejsi tak starý. Snád sa dožiješ.... :mrgreen:
Moderátor
No, včera odpoledne jsem myslel že nedožiju příští hodiny. Nějaké moribundus na mne přišel. :|
Ále, třeba tato čumkarta, ta by se mi líbila. Krásně ilustruje jak maďarská vláda (po donucení) přestala Lajtabánság uznávat a podporovat. Jenže na ňu nemám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nagyszentmihály/A 921 Nov. 5. (Grosspetersdorf) kék/blau bélyegzéssel feladott 'Wir Verlassen dich nicht Westungarn' feliratú irredenta képeslap, a fogazatlanul forgalomba került 2 x 10 fillér pár + 2 x 20 fillér pár bélyegekkel tarifahelyes (60 fillér) bérmentesítéssel 'Verő Károlynak' címzéssel Szombathelyre küldve, a bélyegeket a posta nem fogadta el és kézírásos '1.20' (2 x levéldíj) portójelzéssel és 1915-ös Pirosportó 120 fillér portóbélyeggel megportózta Szombathely 921 Nov. 5 bélyegzéssel. Verő Károly, festőművész a sorozat egyik bélyegtervezője volt! Egyedi, feltehetően UNIKÁLIS darab! RR! Geprüft Dr. Bodor, MBÁ min. 150000 Ft. Jelölés: Levél (Cover)
Moderátor
To je paráda. Co to koštuje? Rozbiju prasátečko a půjčím ti ;)
Moderátor
No, vyvolávačka byla těch 150000 Ft + poplatky (čili cca 15000 Kč + poplatky), aukce byla dnes a jestli se to prodalo nevím. Zůstává tam cena vyvolávačky, ale možná se to prodalo za ňu. Tahle zajímavost se z 30000 Ft prodala za 42000 Ft (větší blok jsem ještě neviděl):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

1921 'Sasos' IX. kiadás. a forgalomba nem került 'Sasos' sorozat használatlan mind a négy oldalán fogazott narancs/orange színű 6 Koronás bélyege 12-es tömbben, felül kis ívszéllel. Bélyegfüzetben készült !? MBÁ 144000 Ft. Jelölés: Használatlan, gumi nélkül (Unused)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 20. 11. 2016, 22:18. »
Moderátor
150000 forintů je nejakých neco ke 13 tisícom. Babu nemáš (aspoň myslím) nepiješ, nekůříš, projektuješ, počítáš- co s tebů?
Moderátor
Neprojektuju, počítám (občas), stavebnictví, i když se nás krize přece netýká, jak prohlásil sódruh Kalósek, debil jeden, je polomrtvé, chodím s poštó a většinu příjmu mi navíc sebere správa sociální zhouby a VZP. :(
Moderátor
Nestěžuj si- vždycky može byt hůř. Hlavně aby zdraví a ty tvoje oči byly dobré.
Moderátor
Hůř bylo včera, dnes je to o trochu lepší.
Moderátor
pavlinka napsal
To je paráda. Co to koštuje? Rozbiju prasátečko a půjčím ti ;)

Takže zůstalo neprodáno. Uznávám, že to je dost peněz, ale je to myslím velmi pěkný poštovně-historický doklad poměrů v dané době - krátkém časovém rozpětí (ale já se v současné situaci bojím, že bych na něj nevydělal, zas* kríze!).
Tož jak, rozbiješ prasátečko? :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 24. 11. 2016, 0:30. »
Registrovaný uživatel
:D
-s-
Registrovaný uživatel
Pavel, nie, že by som tieto veci zbieral, ale na akej aukcii si to videl? Ja v Maďarsku sledujem Darabanth a o ničom inom neviem... Mňa zaujíma ČSR I na území Maďarska, tak preto sa pýtam... diky
Moderátor
Toto konkrétně Dunafila. Existuje taky http://htaukcio.com/ (na tuto jsem úspěšně úplně zapomněl), Fodoraukció, pár dalších už není (Ulysses, Szdaukció - dnes Dunafila, "szd" bylo asi pro mimouhersko náročnější) nebo se věnují spíš pohlednicím (Profila), jestli to vůbec ještě existuje.
Moderátor
Profila úplne krachla.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Skutečně pěkné (ta maďarská pohlednice).
Mně se zase nepodařilo nic vydražit na Corinphile. Nebylo tam z Afghánistánu nic extra, ale 2 rekonstrukce archů, které mi ještě chybí, jedna pětipáska díky níž bych rekonstrukci doplnil a nějaké drobnosti. Všechno jsem nabidoval na dvojnásobek až trojnásobek vyvolávačky a nevydražil jsem vůbec nic. Na Corinphile už jsem Afghánistán dražil vícekrát, ale nikdy jsem tam nevydražil jedinou položku.
Schválně se podívejte, kam vylétla např. tato drobnost: https://corinphila.ch/en/_auctions/&action=showLot&auctionID=12&lotno=1194
Registrovaný uživatel
Pavel diky za info, sú tam zaujímavé veci
Moderátor
U příležitosti nadcházející výstavy v Bandungu (to bude ještě hokna! :oops: ) jsem navrhl úpravy pár listů, chtěje tam přicpat ještě nějakou tu zajímavost. Ale moc přilepšovat to už v daném rozsahu asi nepůjde. Už tak je to místama dost zahuštěný. Návrh je ještě furt česky! No a u několika dalších jsem opravil chyby, respektive se přiklonil k jiným (lepším) zdrojům.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pro zajímavost jsem si zrobil "rekonstrukci" přetiskové desky pro známky Parlament a podobu archu u III. emise + tabulka kolik bylo vytištěno typů. Na 1. poli desky je doplněna tečka za názvem státu, ale ta byla odstraněna, takže není co počítat (ale oplatí se hledat :)).

No a na závěr ukázka toho, že se oplatí dělat zkusmé tisky (Probedruck!) Na obrazovce to vypadalo úplně stejně jak to má být (viz příspěvek výš), ale vytisklo se mi to takto. A odolávalo to, sviňa, asi pěti marným pokusům o nápravu. A pak se v tom vyznejte.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Když už jsem se s tím tak potil, nespal a zanedbával jinou (i placenou) prácu. a u příležitosti probíhající výstavy, zde můj malý exponátek v té anglo-germánsko-vikingsko-keltsko-atd. hatmatilce. Sebekriticky musím uznat, že jistý vývoj, oproti původnímu vydání ve Svitavách, by tu byl. Hlavně kapitolka II. emise.
Mimochodem, jak su staré, tak su blbé. Až úplně na poslední chvílu jsem zjistil, že jsem na úvodním listě neopravil obsah - exhibit plan (a to by bylo veliké faux-pas) a při té příležitosti jsem se pokusil i o překlad legendy mapky (na tu jsem zase vůbec nepomyslel).
A Ikankovi (i) touto cestou děkuju za překlad. Bez toho by to nešlo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
7 let jsem (u vás) sloužil až jsem si našetřil, nebo nenašetřil ale zkrátka jsem utratil za jednu zajímavost pěknou do exponátu - trojpásku IX. emise, kde pravá známka je poněkud neobvyklá. Chybí jí stromky!! Je evidentní, že se nejedná o nedotisk (viz detail), lehký nedotisk je na levé známce. Z toho by se dalo usuzovat, že prvotní návrh byl bez smrčků a ty byly, nejspíš kvůli vyvážení kompozice, zasázeny později a ne na všechny zkusmé štočky. Stačilo by aby udělali dva a na ten druhý to nedomalovali. O typ, dlouhodobě opakovaný tisk, se asi jednat nebude, protože to by nepochybně bylo dávno známo, takže těžko říci co si o tom přesně myslet. Zatím to vypadá na takovou Britskou Guyanu Lajtabánságu! :mrgreen:
Takže nezbývá než to nějak doroubovat, s krátkým leč výstižným popiskem (to možná bude problém, jak popsat něco co ještě nikdo nepopsal?) do exponátu. Už jsem vymyslel i ideologický návrh i když nevím jestli ta základní série není příliš nahečmaná na sebe.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Moc pěkný a gratuluji. Úpravu designu bych spíše nazval esejem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Pavel Švehla - Západní Maďarsko (Lajtabánság)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1