Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » PEČETIDLA

Vykupminci.cz
Numisargo

PEČETIDLA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 25 26 27 28 29 30 31 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Taky si myslím,ale i tak diky.Jinak přesný nápis je A Taschlman Feldwell.
Registrovaný uživatel
Prosím o určenie pečatidla - obdobie a komu erb patrí. Predmet pochádza zo Slovenska - Gemera. Obrázok je už otočený. Môže erb patriť - Debreczeni Tamás /1570-1650/? Pečatidlo nie je na predaj. Ďakujem za každé info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dělá to na mě tvarem dojem pečetidla z XIX. století .Ale nejsem přes tyto věci .
Registrovaný uživatel
Neviete poradiť, ktorému z Pálffyovcov tento erb patrí? Obrázok je už otočený. Malo by to byť z panstva hradu Detrek - Plavecký hrad.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To maleuta: správne

Krásne zachovalé pečetidlo
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ahoj, umíte mi někdo něco sdělit k tomuto pečetidlu? Je malé, délka 2,8cm, samotný otisk 1,2cm. Je mosazné a je na něm lev s korunkou a po ním zřejmě písmeno podobné W. A čím by se dalo vyčistit ? Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevšiml jsi si že jsou fotky úplně rozmazané? Zřejmě to chce lepší brýle.
Registrovaný uživatel
Pozitivní rytí, spíš razítko. Ale fotky jsou "z pr....".
Registrovaný uživatel
Posílám ještě "snad lepší" detail, díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Razítko no...Bůh ví k čemu...
Registrovaný uživatel
děkuji všem za názor
Registrovaný uživatel
Ke svému překvapení jsem na rámu jednoho obrazu náhodou našel tuto pečeť. Vypadá to jako lev s kartuší s písmeny AG, pokud dobře čtu? Vůbec se v tomto nevyznám, mohl bych poprosit o radu? Pečetily se takto rámy obrazů běžně? Z jakého období to razítko je? 19. století? Nějaký nápad, co by mohlo znamenat? Děkuji moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Viděl jsem otisky pečetidel ma keramice..Ale toto? To je vypálené? NEbo je tam hmota?
Registrovaný uživatel
Je to pečetní vosk červený plastický na dřevěném rámu. Ty bílé rohy vznikly přetočením obrázku.
Registrovaný uživatel
Má to velikost asi jedné současné jednokorunové mince.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pečetní otisk moc zadatovat nejde, 18-19 stol. Ale zajímavý..
Možná majitel rámu/obrazu? Vypadá na občanskou pečeť tj ne řemeslníka (truhlář apod.)
Registrovaný uživatel
Děkuju moc za informace. Teď jsem přišel na to, že to druhé písmeno spíš odpovídá tomu, jak se psalo H. Původně jsem myslel, zda to není nějaká úřední pečeť vzhledem k tomu českému lvovi, ale nyní tedy chápu, že ne. Obraz je ze sbírky z jednoho domu na Malé straně. Na žádného majitele toho domu (od 17. do 20. stol.) mi ale ty iniciály nesedí. Asi to bylo přikoupeno později. Snažím se zároveň lépe určit stáří obrazu a hodně by mi pomohlo určení, zda se jedná spíš o pečeť z 18. nebo 19. století. K čemu byste se přiklonil/i Vy?
Registrovaný uživatel
Úřední ne, iniciál je majitele pečetidla, úřední pečetě vypadaj jinak..u nás maj znak Rakouského císařství..(tj Doppeladler) apod.

Opravdu nedokáži rozeznat dataci, někdy jde poznat dle samotnýho pečetidla, to tady nelze..Jen podle pečetního otisku opravdu ne..i tak mohl majitel žít dlouho a pečetit jak v 18 tak v 19 století atd.
Moderátor
Stela napsal
Posílám ještě "snad lepší" detail, díky
Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem

Wohnout! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Úřední ne, iniciál je majitele pečetidla, úřední pečetě vypadaj jinak..u nás maj znak Rakouského císařství..(tj Doppeladler) apod.

Opravdu nedokáži rozeznat dataci, někdy jde poznat dle samotnýho pečetidla, to tady nelze..Jen podle pečetního otisku opravdu ne..i tak mohl majitel žít dlouho a pečetit jak v 18 tak v 19 století atd.


Děkuju moc za pomoc. Ano, to je fakt, daná osoba mohla používat pečetidlo celý život.
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
Děkuju moc za informace. Teď jsem přišel na to, že to druhé písmeno spíš odpovídá tomu, jak se psalo H. Původně jsem myslel, zda to není nějaká úřední pečeť vzhledem k tomu českému lvovi, ale nyní tedy chápu, že ne. Obraz je ze sbírky z jednoho domu na Malé straně. Na žádného majitele toho domu (od 17. do 20. stol.) mi ale ty iniciály nesedí. Asi to bylo přikoupeno později. Snažím se zároveň lépe určit stáří obrazu a hodně by mi pomohlo určení, zda se jedná spíš o pečeť z 18. nebo 19. století. K čemu byste se přiklonil/i Vy?

A nedalo by se to datovat podle toho obrazu... co je to za obraz? ;)
Registrovaný uživatel
Ne. "Heraldická" figura drží iniciál..Nicneříkající. Měšťani si dávali do pečetidel všechno možný, jakou měl kdo představivost...

Doporučuju třeba knihu Měšťanské merky od p. Milce.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Ne. "Heraldická" figura drží iniciál..Nicneříkající. Měšťani si dávali do pečetidel všechno možný, jakou měl kdo představivost...

Doporučuju třeba knihu Měšťanské merky od p. Milce.

Nemyslel jsem tento obraz, myslel jsem ten malovaný, který ten rám obklopuje :D
Registrovaný uživatel
berserk napsal
Paul napsal
Ne. "Heraldická" figura drží iniciál..Nicneříkající. Měšťani si dávali do pečetidel všechno možný, jakou měl kdo představivost...

Doporučuju třeba knihu Měšťanské merky od p. Milce.

Nemyslel jsem tento obraz, myslel jsem ten malovaný, který ten rám obklopuje :D


Dal jsem ho do sekce umění.
Registrovaný uživatel
berserk jo tak, jsem to blbě pochopil. Promiň.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 25 26 27 28 29 30 31 > »

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » PEČETIDLA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1