Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » PEČETIDLA

Vykupminci.cz
Numisargo

PEČETIDLA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Paul napsal
berserk jo tak, jsem to blbě pochopil. Promiň.

V pohodě, asi jsem se blbě vyjádřil :D
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
Ke svému překvapení jsem na rámu jednoho obrazu náhodou našel tuto pečeť. Vypadá to jako lev s kartuší s písmeny AG, pokud dobře čtu? Vůbec se v tomto nevyznám, mohl bych poprosit o radu? Pečetily se takto rámy obrazů běžně?


Dnes som na bojnickom zámku natrafil na pečať umiestnenú na druhej strane jedného exponátu, tak som si spomenul na túto debatu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajímavé. škoda, že není detail.
Registrovaný uživatel
Nedalo sa, aj toto som robil narýchlo a natajňáka.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, i když je to nepravděpodobné, chtěl jsem se zeptat jestli by někdo neměl na prodej pečetidlo cechu zámečníků ?? Velmi děkuji. tomasp@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím a prosím o informaci, o co by se mohlo jednat na fotografii od známého, bližšího k artefaktu nic nemám. Napadá mě ploška pečetítka nebo odražek nějaké mince. Poznáváte to někdo? Díky předem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nápis je částečně čitelný, DIGNITATI ANNO DO 1541, dále IOSEPH REST..
Registrovaný uživatel
A poslední, co mám- je to jednostranné, tloušťka asi 1mm. A pokus o natočení tak, aby byla k přečtení druhá strana.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Erb odpovídá Saskému vévodství https://cs.wikipedia.org/wiki/Sask%C3%A9_v%C3%A9vodstv%C3%AD_(1485%E2%80%931547)
Registrovaný uživatel
Negativní rytí, bude to ploška z pečetidla. Pokud teda na druhé straně nic není.
Registrovaný uživatel
Nebude to spíš typář?
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
pečetidlo a typář je jedno a to stejný ;)

To jen na lovci to kdysi rozdělovali z nějakýho neznámýho důvodu.
Registrovaný uživatel
Díky! Kouknu na jejich panovníky kolem 1540, jestli je tam nějaký Ioseph.

Myslel jsem, jestli to třeba není jen otisk medaile nebo mince do nějakého kovu.. moc tomu nerozumím a zatím jsem to v ruce neměl.
Registrovaný uživatel
No tak Jozefa tam neměli, to ani není německý jméno. Kolem 1540 Jan Jindřich a pak Moritz. Snažil jsem se z tý fotky dostat maximum směrem k přečtení opisu, tak tady je ještě nějaký pokus..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sasko určitě, ale který člen rodu, to netuším. Ty odkazy tu blbnou, když je na konci závorka, tak ji automat nedá do adresy, nevím proč. Odkaz znovu:
"https://cs.wikipedia.org/wiki/Sask%C3%A9_v%C3%A9vodstv%C3%AD_(1485%E2%80%931547)"
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Arms_of_the_Duchy_of_Saxony_(1485-1547).svg
« Poslední úpravu provedl(a) nataradza v 1. 3. 2022, 22:39. »
Registrovaný uživatel
Aha, když to trochu upravím, aby se na to líp koukalo..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak ten erb skoro přesně sedí
Moderátor
To by se muselo mít celý rodokmen (a kdo to má študovat). ale ten znak markrabství Landsberg (? - svislý pruh navíc?) ve třetím poli asi bude určující.
Registrovaný uživatel
Tohle písmo ale není ze středověku..

to bude tak 17-18 st
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 1. 3. 2022, 23:12. »
Registrovaný uživatel
Pavel III: Jako že na pečeti jsou nahoře vpravo pruhy tři a v odkazu jen dva?
Registrovaný uživatel
Paul: Tím letopočtem si vůbec nejsem jistý, určitě tam je, ale co jsou to za čísla..
Moderátor
elsky napsal
Pavel III: Jako že na pečeti jsou nahoře vpravo pruhy tři a v odkazu jen dva?

Jakože na pečeti jsou tři pruhy a ve znaku jen dva. Teda pokud to má být Landsberg.

Tipuju někde okolo tohoto pána: https://de.wikipedia.org/wiki/Friedrich_III._(Mei%C3%9Fen) či jeho otce.
Registrovaný uživatel
Aha, tak je to revers portrétního medailonu Jindřicha Zbožného.
viz např.
1168 Heinrich der Fromme 1539/41. Geprägte Porträtmed. 1539 (v. Hieronymus Magdeburger). HEIN ERI CVS.DEI.GRA CIA.D VX.SAXON IJE. ANN O' iETATIS'SVjE'LXVI'p-l Geharn. Hüftb. rechts mit Panzerhemd, Zwei-händer, Degen u. Dolch. Rs: IOSEPH'RESTITVTrEST'PRISTINE' SVE-DIGNITATI-ANNO-DO-1-5-39-H Dreifach behelmt. Wappen. Die Interpunktion besteht beiderseits aus Blättern. Tentz. T. 5. 3. Habich, Archiv V. T. VI, 3. 49 Mm. 31 Gr. Henkelspur. Sehr schön. Einzig bekanntes geprägtes Exemplar aus Sammlung Lanna, vorher Sammlg. Itzinger.
Registrovaný uživatel
Máš pravdu, z těch fotek jsem si nevšiml, že tam letopočet je. Na první pohled to vypadá jako 1539...ale jistej bych si nebyl. Detailní foto by to chtělo.
Registrovaný uživatel
A v 18. století už jsem v Sasku nějaké Josefy našel..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 >

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » PEČETIDLA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1