Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Peněžní poukázky

Vykupminci.cz
Numisargo

Peněžní poukázky

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Přátelé, prosím Vás, poraďte mi ohledně rakouských peněžních poukázek (jde mi o období R-U).
Jak je to bylo s vybíráním doručného - vybíralo se vždy, nebo jen když dotyčný chtěl peníze doručit domů? K placení doručného se používaly doplatní známky (když nebereme v potaz provizoria)?
Moderátor
Já mám takový dojem že jsem někde informace o tomto četl. Poplatek se platil v hotovosti při doručení do rukou adresáta a doplatní známky se potom používaly na poště na zúčtovacích arších.
Moderátor
Nemohlo by to být v katalogu celin od Hirše?
Registrovaný uživatel
Nemůže někdo poradit na kolik je pojištěný doporučený dopis na Slovensko. Děkuji.
Moderátor
Jurek napsal
Nemůže někdo poradit na kolik je pojištěný doporučený dopis na Slovensko. Děkuji.


Zo stránky českej pošty:
"Za škodu vzniklou ztrátou zásilky pošta odpovídá a v případě ztráty uhradí náhradu v paušální výši 1 019 Kč. Za škodu vzniklou poškozením nebo úbytkem obsahu zásilky pošta odpovídá až do výše 1 019 Kč."
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Asi to bude ako uvádza (odkazuje) smith.
Mne sa asi pred 3 mesiacmi stratil dopor.dopis do ČR,reklamoval som to.
Nebol poistený."Stratil" sa až v ČR,tak to riešila vaša pošta.
Do zápisu som uviedol,že to malo hodnotu 25€ aj s poštovným.Uznali to a prišlo mi bez pár centov 40€.Radosť strácať. :mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
Děkuji velmi za obě odpovědi - moc si toho vážím,já jsem to nikde nemohl najít, ještě jednou díky.
Registrovaný uživatel
Ja tiež nie,ani som to nehľadal...
Zažil som to. ;)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Peněžní poukázky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1