Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Perfiny

Vykupminci.cz
Numisargo

Perfiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pre mňa exotika. To asi dierkoval ten Tasmanian Devil-šteniatko na obrázku, keď sa zobudil...Čo narobíš, keď ešte nemáš dentes? :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
SakoMDKcz napsal
Ještě poznatek, Pokud se mi do ruky dostane výstřižek s pěkným razítkem a ten souhlasí s domicilem zachovám ho tak (to se nestává často). Ideální je dopis či koresponďák s vylepenou známkou a perfinem na kterém je uveden název firmy jeho obor podnikání a domicil. To je tzv. Identifikační celistvost.

Tak už mám aj list. Taký istý som našiel aj na perfins.org. :) Môj je mladší, ale krajší. Má krajšiu pečiatku. A perfin/u naopak.. ;)
A ináč vytlačenú adresu toho E.T.Co.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chybocvak.. :P
Absentuje tam jedno R.
A mám pocit, že perforovali min.3 známky naraz. Myslel som si, že sa to robilo po jednej známke, asi aj po viac, ale uložené na sebe, prípadne poskladané. Nad blokmi som nerozmýšľal..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Chybocvak.. :P
Absentuje tam jedno R.
A mám pocit, že perforovali min.3 známky naraz. Myslel som si, že sa to robilo po jednej známke, asi aj po viac, ale uložené na sebe, prípadne poskladané. Nad blokmi som nerozmýšľal..


Někdo si dal záležet a někdo to mydlil jak to vyšlo :) Někdo měl jen jeden monogram a perforoval více známek na sobě (proto i různé varianty převrácení) a nebo byly multiperfiny tedy více monogramů na jednom stroku. Jsou známy 2,5 i 10 multiperfíny. Ta US obálka výše je pěkná :). Takže jste se dal na US perfiny ano ? :)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
SakoMDKcz napsal
....nebo byly multiperfiny tedy více monogramů na jednom stroku. Jsou známy 2,5 i 10 multiperfíny. Ta US obálka výše je pěkná :). Takže jste se dal na US perfiny ano ? :)

Nedal. :) Mám takú zmes známok, rôzne štáty. Ident. US celistvosti asi tri, nemecké tiež len tri, možno štyri.To je všetko.
Dám sem ešte jednu US. Myslím si, že obálka aj známky patria k sebe, ale na perfins.org som také nevidel. Možno som sa zle pozeral, alebo takú/také nemajú.. :P
2,5 multiperfiny sú myslené dva, päť... a nie 2 1/2, dúfam... Obávam sa, že tomu by som nerozumel. :roll: :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Citovat
2,5 multiperfiny sú myslené dva, päť... a nie 2 1/2, dúfam... Obávam sa, že tomu by som nerozumel. :roll: :)


2 hlavy, 5 hlav nebo 10 razících hlav najednou ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Tak som to pochopil správne. ;)
"Troják" nebol?
-s-
Registrovaný uživatel
Nemám ho v patrnosti. Samořejmě mohl být :) Píši to ve vztahu k ČSR.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Tento ma zaujíma. To snáď ani nebude písmeno, možno V, skôr znak. Bude bežný, ináč by som ho totiž nemal. Mám to od zberateľa perfinov a ten by mi nejaký skvost pustil len ťažko. Som realista.. :)
Nechápem celkom, prečo je nutná perforácia novinovej známky. Kto by to akože mal zneužiť..? :roll:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
SakoMDKcz napsal
Nemám ho v patrnosti. Samořejmě mohl být :) Píši to ve vztahu k ČSR.

Ja zase vo vzťahu k tomu 6bloku vyššie. Ale tam mohol byť aj 5,10, to sa nezistí, ale to nevadí. Minimálne troják to bol. ;)
-s-
Moderátor
stani napsal
Tento ma zaujíma. To snáď ani nebude písmeno, možno V, skôr znak. Bude bežný, ináč by som ho totiž nemal. Mám to od zberateľa perfinov a ten by mi nejaký skvost pustil len ťažko. Som realista.. :)
Nechápem celkom, prečo je nutná perforácia novinovej známky. Kto by to akože mal zneužiť..? :roll:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Multiperfín č. V1V - Jozef Vilímek - nakladateľstvo a knihkupectvo, Praha.
Vzácnosť A
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Vďaka smith.
"A".... :roll:. Moc nechýba, aby vzácnosť nebola do mínusu. :) Ale ja som to tušil.
Nové je pre mňa to, že to je Vilímek. Od toho mám knihu. Z jeho vydavateľstva, samozrejme. Nalepím to tam. :)
-s-
Moderátor
Jenom jednu?
Registrovaný uživatel
Knihu? Asi len jednu. Ale je ťažká jako hov@do... :P
-s-
Registrovaný uživatel
Už sa pekných pár dní chystám opýtať na túto známku. A neviem kam ten dotaz umiestniť. Tak dám sem. Čo znamená tá modrá pečiatka, ktorú čítam ako W.M.& Co, alebo W.M.S. Co, na známke? Niečo ako tlačený perfin, nejakú hru (aj doddie sa kedysi tak zabával, čítal som :) ) , alebo poštovú záležitosť? Tej poslednej možnosti sám moc neverím..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
stani napsal
Knihu? Asi len jednu. Ale je ťažká jako hov@do... :P
-s-

Dyť vydával verneovky!!
Registrovaný uživatel
Tá je o tom, ako Česi lietajú českým svetom..
-s-
Moderátor
stani napsal
Už sa pekných pár dní chystám opýtať na túto známku. A neviem kam ten dotaz umiestniť. Tak dám sem. Čo znamená tá modrá pečiatka, ktorú čítam ako W.M.& Co, alebo W.M.S. Co, na známke? Niečo ako tlačený perfin, nejakú hru (aj doddie sa kedysi tak zabával, čítal som :) ) , alebo poštovú záležitosť? Tej poslednej možnosti sám moc neverím..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Ano, je to obdoba perfinu. Hodně časté na známkách jihovýchodní Asie.
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
Ano, je to obdoba perfinu. Hodně časté na známkách jihovýchodní Asie.

Ďakujem. Tú možnosť som zo svojho amatérskeho pohľadu považoval za najreálnejšiu. Skúšal som nájsť komu to patrilo, ale bez úspechu. Neva.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Derrick volá dr colombo, Derrick volá dr colombo, prepínam... :P
Neviem si rady. Pomôžeš? Môže ktokoľvek, samozrejme. ;)
Nie je celá preperforovaná a netuším čo tam píšu. A možno je to "A" a preto ma to štve..
K známke: Stampworld uvádza dva druhy papiera. Normálny a fiber paper, preložilo mi to ako vláknitý. To je čo? Že je chlpatý?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Perfin bude M./B&Co. - Marmarosch, Blank & Co - Banka - buď Brașov nebo Bucuresti. Bohužel nemám čas se teď dívat do katalogu. Tak alespoň tak :)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
:roll: :roll:
Dík.
Verím, ale nevidím to tam. Možno po otočení je tam... &Co, aj to vyzerá obrátene. Asi prerazené z opačnej strany. Zbytok nevidím.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
« Poslední úpravu provedl(a) SakoMDKcz v 26. 3. 2019, 21:07. »
Registrovaný uživatel
Mám také, minimálne dva. Ale na tom, o ktorom sa bavíme, to nevidím. Netvrdím, že to tam nie je. ;)
Ja to hľadám tu:
http://www.romaniastamps.com/perfin/perfins.htm
Ešte je Braila. (Brašov, Bukurešť)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Niečo sa pokazilo...
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Perfiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1