Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Perfiny na známkách Hradčan

Vykupminci.cz
Numisargo

Perfiny na známkách Hradčan

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Po domluvě s panem Havlem jsem se rozhodl založit tuto rubriku,aby jste zde mohli nascenovat perfiny na Hradčanech.Má to několik důvodů.
1 zjistit kompletní sznam použitých perfinů na Hradčanech v závislosti na nominálu známky,zoubkování známky a barvě známky a zároveň i tiskové desce známky.Bude to použito v připravovaném katalogu na perfiny,na kterém s panem Havlem spolupracuji.
Moderátor
Skrbliku urobím ti radosť:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Super.Pro scenování perfinů to chce navíc černý podklad,jinak to není moc vidět.Je to důležité pro zjištění čísla perfinu a pozice multiperfinu.Zkusím ti později k tomu něco povědět více.Jen si musím vyzvednout ze sejfu katalog na perfiny a můj rukopis knihy o vzácnosti a oceňování perfinů dle jednotlivých známek a zoubkování.
Za základ byl vzat nominál násobený nákladem známky.Dostaneme číslo ukazující takzvaný přínos perfinu.
Mezi sebou se pak porovnávají jednotlivé přínosy perfinů a násobením poměru dostaneme pak bodovou cenu perfinů pro jednotlivou vzácnost perfinu.
Registrovaný uživatel
Dnes jsem v Chebu,tak zkusím poprosit pana Ondráčka,pana Koláře a pana Milotu o nascenování jejich perfinů do této rubriky.V pátek zkusím poprosit i Ivana.Zatím nejvzácnější perfin KRT na 75 H Hradčany mi byl kdysi odcizen,ale pak navrácen.Byl získán od Pacičky za Tiskové zkoušky Chebské privátní karty Liška,která vyšla v nákladu 25 ks a byla zhotovena firmou Anor z Chebu.Já jsem tenkrát s Romanem Tauschem na tuto TK dělal grafický návrh.Perfin KRT na 75 H Hradčany je první známý kus použití tohoto perfinu na nominálu 75 H. :)
« Poslední úpravu provedl(a) Skrblik10 v 30. 9. 2009, 8:48. »
Registrovaný uživatel
Perfiny u této hodnoty v zoubkování Hz 11 3/4 mají užitkový přínos v případě perfinování
Nominál *náklad 1562,5 mil.Kč Vztaženo k největšímu přinosu známek tištěných knihtiskem
se dostáváme k číslu 243,84.z tohoto čísla se pak dostáváme k bodové hodnotě perfinu,kde pro vzácnost A toto číslo násobíme číslem 2,vzácnost B číslem 4,vzácnost C číslem 8,vzácnost D číslem16,vzácnost E číslem 40 a vzácnost F číslem 200.Já osobně pak zavádím ještě vzácnost G a to je pro perfin známý pouze v jediném exempláři *400.
Největší přínos knihtiskové známky činí 381 000 000 000 Kč a tvoří ho perfin na 100 H HAV II.
Pro lidi kteří nevidí do problematiky perfinů navíc dekoduju i vzácnost perfinu.
Vzácnost A -mezi sběrateli je známo nad 200 ks perfinu ale všech emisí dohromady
Vzácnost B je v rozmezí 100-199 známých kusů na světě
Vzácnost C je v rozmezí 50-99 známých kusů na světě
Vzácnost D je v rozmezí 20-49 známých kusů na světě
Vzácnost E je v rozmezí 5-19 známých kusů na světě
Vzácnost F je v rozmezí do 4 známých kusů na světě
Vzácnost G je známý pouze jediný exemplář na světě
Perfin na této známce a zoubkování zatím neznám.Píšu si ho do svých poznámek.
Prosím však o kvalitnější scen zejména s černým podkladem,aby byl vidět přesný tvar perfinu
ve velikosti 1 ku 1.To proto,že je známo několik případů,kdy se používaly stejná písmena
perfínu od jiných firem a liší se od sebe v desetinách milimetru.Děkuji za pochopení.
Registrovaný uživatel
Perfin Ba W,nejde mi napsat ten znak na PC byl používán v letech 1908 až 1934 v Opavě/Tropou továrnou na prádlo a velkoobchod prádlem pány Bredou a Weinsteinem.
V základním katalogu na perfiny má katalogové číslo B 87,vzácnost perfinu je vzácnost C.
Perfin je zatím znám v poloze 1/0. Zatím jsem ho viděl a nebo vlastním na známkách 20 H Hradčany modrozelená kresba a kat číslo 8 a u 15 H červenooranžové v zoubkování Hz 11 3/4 katalogové číslo 7B. V roce 1925 byl perfin poškozen a zbylo jen písmeno a W. :)
Registrovaný uživatel
Mé perfinz byly nafoceny Ivanem z Aše,bude je nově scenovat v Aši u Tomáše.Nestojí to na mně,ale na synovi od Ivana,který má za úkol správu www.stránek.
Moderátor
Asi by bylo dobré přesunout tyto příspěvky do Skrblíkova. Protože uvést největší přínos knihtiskové známky perfinu na 100H u HAV II pokud jsem dobře počítal na 381 miliard Kč, tak tolik by nestály ani všechny modré a červené Mauritii POST OFFICE, k tomu třeba unikáty 1c Britské Guayany, švédský chybotisk 3skilling a 4blok Létající Jenny.
Ještě bych přidal hodnotu všech exponátů např. na Praga 2008 a WIPA 2008 ve Vídni dohromady a pořád bude do 381 miliard Kč hodně chybět. A to si myslím, že tam bylo i několik exponátů s hodnotou vyšší než 1 milion Eur.
Vždyť tato hodnota je vyšší než nejvyšší schodek našeho státního rozpočtu!
Registrovaný uživatel
Ano.Tolik přineslo kase prvni republiky vydání HaV I v nominální hodnotě 1 Kč.Ještě větší přínos do kasy ČSR I měla známka 1 Kč TGM vydaná v nákladu 891 835 000 ks.To je nejbežnější známka ČSR I,která také byla i nejvíce perfínována.Z tohoto přínosu se pak přepočítává cena perfínu na známkách tištených rotačním ocelotiskem.Tz mají všechny podstatně větší náklad než známky tištené v knihtisku,takže cena těchto perfinů je podstatně menší,i kdyby se jednalo o jediný známý kus na světě.
Registrovaný uživatel
Jestli to jde,umaž tam z toho přínosu poslední 3 nuly.Abych to uvedl na správnou míru.Největší přínos má 1 Kč HaV II POF 173 ve výší 381 000 000 Kč.Přínost pro známky tištěné hlubokotiskem je to částka 112 500 000 Kč za známku 50 H TGM neotypie Pof 188 .Pak jsou 2 přínosy známek pro rotační ocelotisk.První je přínos v částce 410 330 000 Kč za známku 1 Kč TGM Pof 208.Tento přínos platí pro známky do katalogového čísla Pof 242 .Od známky svatý Václav do konce platnosti známek ČSR I pak platí přínos známky číslo 250 1 Kč TGM ve výši 891 835 000 Kč. Je možné se domluvit i na přínosu platném jen pro Hradčany a známky Legionářské použité do konce třetího tarifního období.Tam by platil přínos 23 120 000 Kč získaný z vydání
400 H Hradčany v celkovém nákladu 5 780 000 ks.Pro 4 tarifní období by pak platil přínos z vydání 100 H Osvobozená Republika Pof 158 A s přínosem 191 000 000 Kč v nákladu 191 000 000 Ks.Pro známky tištené v knihtisku a použité v 5 TO by pak platila ta nejvyšší cifra přínosu a to činí 381 000 000 Kč za 100 H HaV II Pof 173.
Registrovaný uživatel
Přeji hezký večer,
nejsem žádný sběratel,ale našel jsem zde Vaše téma perfíny na známkách Hradčany.Našel jsem mezi pár známkami,které mám známku 30 h hradčany s perfinem N.T.S.Pokud by jste měl zájem,pokusím se ji někde naskenovat a zaslat.
Registrovaný uživatel
Zdravím sběratele perfinů a posílám obrázek Hradčan soukromé zoubkování.Perfin T13.Jinak perfiny na Hradčanech zpracovávají Slováci-mělo by vyjít příští rok.Jinak zdravím Skrblíka a pokud budete chtít něco z perfinů rád Vám odpovím. V.Havel Perfiny se zabývám asi18 let a něco málo o nich vím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji moc.Každý příspěvek je milý,zvláš´t když to pomůže dobré věci a vytvoření kvalitního katalogu na perfíny.V průběhu týdne se pokusím odpovědět na příspěvky včetně určení předběžné bodové hodnoty perfínů.
Obrázky o velikosti nad 2 MB je možno posílat na mou domenu www. Filatelieskrblik.eu
Registrovaný uživatel
Děkuji.Uvítám jakoukoliv nabídku perfinů na Hradčanech do mé sbírky.Ale jak říkám,nemusím to vlastnit fyzicky,stačí mi kvalitní sceny,abych mohl dokončit své práce v širším autorském kolektivu úspěšně do konce.
Registrovaný uživatel
Dobry den , mel bych dotaz na Mimozemšťan Skrblík ohledne prfinu a jeho katalogu . mamk dispozici cca 79 kusu perfinu z cehoz vetsi na se neopakuje ,pokud ano ta k vruznych polohach rad bych .rad bych si udelalpredstavu o tom co mam vlastne v rukou a zaroven jsem ochcoten poskytnou foto material k vasemu katalogu pokud by jste me zajem. dekuji Petr
Registrovaný uživatel
Nevím, nevím jestli se ti Skrblík ozve :D
_______________
jeden z mých koníčků filatelie a známky :)
Registrovaný uživatel
Dneska je mezinarodni den zelv!Vse nejlepsi Turtle,cistou vodu a plaze a at se
dozijes nejmin 150 let!! :lol: :mrgreen: ;)
Registrovaný uživatel
A zrovna dnes má můj syn narozeniny.Děkuji, doufá že to nebudou lidé slavit želví polévkou. :|
Registrovaný uživatel
prominte, no mne libi tento humor. :) lol
Registrovaný uživatel
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
taky posilam jednu nahodou nalezenou... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)
Moderátor
Niečo sa nájde aj u mňa. Zatiaľ čakajú na zaradenia do zbierky.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
kefidlo: Vida, ten (a stovky dalších :D) ještě nemám :-) Jde o perfin F. L. Poppera, výrobce obuvi z Chrudimi. Byl používán v letech 1900-1930, patří spíše k běžnějším (kategorie B), katalogové číslo F 40.
Registrovaný uživatel
Je častý, i když to nehledám tak mi tu leží na 7 nominálech 5-400h
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
tak to asi nebude kategorie B ... 100-200 ks na celem svete .)
_______________
vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Hradčany » Perfiny na známkách Hradčan

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1