Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Perfiny

Vykupminci.cz
Numisargo

Perfiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dávam na uká.žku pár Angl.perfinov,pomôže niekto ? Dotaz - existuje EU kat.perfinov nakoľko mám deravé známky z viacerých štátov a či sa vôbec oplatí príslušnu lit. zháňať, nakoľko mám v každom rošku trošku.Scan nič moc ,vďaka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dávam na ukážku známku pomocné porto z r. 1921/25 jedna známka má dierky,druhá nemá,alebo tak ,je to perfin,vďaka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To je úřední průpich.
Registrovaný uživatel
Krása ze Sajuzu :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Moderátor
EU katalog perfinů? Nedovedu si představit tu bichli a hlavně její cenu. Perfinů jsou strašné mraky a jistě nějak katalogizované jsou. Sešlo by se to určitě hodně lidem tady. Dá se to pěkně využít i v exponátech a spousta vystavovatelů na to zapomíná.
Moderátor
No představit si tu bichli sice dokážu, ale bohužel nci takového není (obdobně jako všeobecný katalog na kolky celého světa, pominu-li zhruba 100 let starého Forbina).
Registrovaný uživatel
Konečně první český perfin na maďarské známce. Červený přetisk na podporu válečných vdov a sirotků. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Moderátor
Sako sklamem ťa, nie je to český perfin, ale uhorský používaný na území ČSR od 1906 až do 1924. Po roku 1924 perfin bol prestavený na K13.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ano Smith napsal si to přesněji nežli já a zklamán nejsem protože perfinů na uherských známkách používaných na uzemí ČSR je jak šafránu a ještě méňě k sehnání :).
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Jen pro zajímavost, mělo by se jednat o perfín Vídeňské banky - složitý monogram Des. 7. V katalogu perfínů Rakouska, ale nemá perfín tolik perf. otvorů, docházelo dost asi ke změnám. Někdy to určení je opravdu složité.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nádherný kousek :).

Prosím tě maniac2728 když píšeš v katalogu perfinů Rakouska .... předpokládám, že nějaký vlastníš ... bylo by možné přidat jsem (nebo mě do PM) alespoň název katalogu nebo obrázek přední strany? Už ho sháním dlouho, ale bohužel bez výsledku :/ Budu vděčen ...
P.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
No on tento katalog přední stranu ani nemá. To je takové samizdatové oxeroxované vydání. Ten katalog byl tak vydán v roce 1983, možná o něco později. U tohoto vydání není ani psaná poměrná hodnota perfínů.
U Českého katalogu z roku 1987 to je trochu jiné, tam mám tak z 50% vypsané ceny, které v té době sběratelé byli schopni zaplatit. Takže přepočtem z té doby si určím přibližnou cenu dnes.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aha takhle to je :). No takže tohle je slušnej základ a jak koukám může se vesele doplňovat dále :). Myslíš, že existuje možnost získat od tebe podobnou verzi tohoto katalogu? :roll: 8)

Díky P.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
No ono by to možná šlo, ale čas naskenovat ten katalog- to je teď horší. Až bude zima bych se do toho moh dát.
Registrovaný uživatel
Rozumím a chápu. Nedavno jsem scanoval katalog Pofis ne pro distribuci, ale abych nemusel sebou tahat knihy. Teda bylo to do zblbnutí :). Myslím, že blíž jsem se zatím k jinému katalogu nedostal a jiný jsem ani neviděl co se týče Rakouska. Budu trpělivý a rád si počkám pokud bude budu moc rád.

Zatím děkuji a zdravevím

P.S.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Jak bude chvilka máš ho mít. Příští týden pár dní volna- tak to bude.
Registrovaný uživatel
Tak to ti moooooc děkuji ;) BTW zadarmo to nechi kdyžtak se dohodnem v PM.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
SakoMDKcz

Mám to nachystané, napiš zdenekolovo zavináč seznam.cz
Moderátor
maniac2728 napsal
SakoMDKcz

Mám to nachystané, napiš zdenekolovo zavináč seznam.cz


Snáď nebude to priveľká drzosť ak sa prihlásim aj ja?! Na odplatu viem ponúknuť kat. perfinov používaných na území Slovenska.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith


Není problém, napiš a je to.
Registrovaný uživatel
Zdravym mozte mi poradit o ake perfiny ide na fotkach?? Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejspíše perfiny těch zemí na jejichž známkách byly vyraženy ;) Dost špatně položená otázka ;) Perfiny buď sbíráš a víš o co jde dle katalogu nebo to moc nemá význam.

Nic méně na druhém obrázku je RU perfin B29 na třetím rakousko Des.13 a na posledním ČSR I perfin F63-F69 těžko určit aniž bych měl známku v ruce.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
No ja sa nevenujem perfinom vobec tie somobiavil len nahodov ked mi znamy dal znamky. Alema zaujmaloo co ide. A co oznacuju????? Alebo znamenaju???
SakoMDKcz napsal
Nejspíše perfiny těch zemí na jejichž známkách byly vyraženy ;) Dost špatně položená otázka ;) Perfiny buď sbíráš a víš o co jde dle katalogu nebo to moc nemá význam.

Nic méně na druhém obrázku je RU perfin B29 na třetím rakousko Des.13 a na posledním ČSR I perfin F63-F69 těžko určit aniž bych měl známku v ruce.
Registrovaný uživatel
Citovat
Alema zaujmaloo co ide. A co oznacuju????? Alebo znamenaju???


Po většinu jde o značky (zkratky) firem které je nechaly vyrazit na známky pro firemní korespondenci. Za úkol měli ochránit známky proti zneužití (scizení) zaměstanců firmy. Každá firma měla perfinovací strojek a razila si značky na zakoupené známky.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
A cenovo to je niako ohodnotene??? Lebo som pocul ze niektory to beru tak ze su znehodnotene stou perforaciou.
SakoMDKcz napsal
Citovat
Alema zaujmaloo co ide. A co oznacuju????? Alebo znamenaju???


Po většinu jde o značky (zkratky) firem které je nechaly vyrazit na známky pro firemní korespondenci. Za úkol měli ochránit známky proti zneužití (scizení) zaměstanců firmy. Každá firma měla perfinovací strojek a razila si značky na zakoupené známky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Perfiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1