Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Perfiny

Vykupminci.cz
Numisargo

Perfiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ano četl jsem, že dříve mezi sběrateli známka s perfinou byla jako znehodnocena. Ale nyní se určitě rozjel velký boom a tyto děrované krásy se celkem sbírají ve velkém na celém světě. Samozřejmě každá zemně má nějaký katalog ať už oficiálně vydaný nebo vytvořený mezi sběrateli. U československých perfin jsou hodnoceny písmeny od A-F.

Poměrné hodnoty Perfinů:
A známo nad 200 ks
B známo 100 199 ks
C známo 50 99 ks
D známo 20 49 ks
E známo 5 19 ks
F známy 4 ks a méně

Tato hodnotová tabulka je z roku 1987 a určitě od té doby u některých perfinů buď klesla nebo stoupla. Cena známky není nikde katalogově určena, ale pro každého je cennější perfin který nemá :).
_______________
P.
Registrovaný uživatel
No a ked ja tam mam dajmetomu ten ČSR I perfin F63-F69 to je vzacnejsi ci menej vzacny???
SakoMDKcz napsal
Ano četl jsem, že dříve mezi sběrateli známka s perfinou byla jako znehodnocena. Ale nyní se určitě rozjel velký boom a tyto děrované krásy se celkem sbírají ve velkém na celém světě. Samozřejmě každá zemně má nějaký katalog ať už oficiálně vydaný nebo vytvořený mezi sběrateli. U československých perfin jsou hodnoceny písmeny od A-F.

Poměrné hodnoty Perfinů:
A známo nad 200 ks
B známo 100 199 ks
C známo 50 99 ks
D známo 20 49 ks
E známo 5 19 ks
F známy 4 ks a méně

Tato hodnotová tabulka je z roku 1987 a určitě od té doby u některých perfinů buď klesla nebo stoupla. Cena známky není nikde katalogově určena, ale pro každého je cennější perfin který nemá :).
Registrovaný uživatel
No těžko říci protože perfin F63-F69 jsou pořád písmena F.S. a mají pouze drobné odchylky ve svém diagramu (jinak tvarované písmena). Dále se dají perfiny identifikovat podle domacilu což je domovské město firmy.

Tedy mohu se domnívat, že na Vaší známce je razítko Praha 25 a to už se výběr zuřuje pouze na tři F65-F67 které mají právě domacil Praha.

F65 - hodnota B
F66 - hodnota C
F67 - hodnota E

Toto je ale pouze dohad jak říkám musel bych to mít v ruce :). Občas je to s idetifikací složitější ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Tak to hej nemislel som si to ze az tak. :roll:
SakoMDKcz napsal
No těžko říci protože perfin F63-F69 jsou pořád písmena F.S. a mají pouze drobné odchylky ve svém diagramu (jinak tvarované písmena). Dále se dají perfiny identifikovat podle domacilu což je domovské město firmy.

Tedy mohu se domnívat, že na Vaší známce je razítko Praha 25 a to už se výběr zuřuje pouze na tři F65-F67 které mají právě domacil Praha.

F65 - hodnota B
F66 - hodnota C
F67 - hodnota E

Toto je ale pouze dohad jak říkám musel bych to mít v ruce :). Občas je to s idetifikací složitější ;)
Registrovaný uživatel
Zdravym mozte mi poradit z perfinom KFC na Deutsches Reich. Dakujem poprypade mozem dat aj sken.
Registrovaný uživatel
Co ten scan ? ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
no neviem stale mi tu vyhadzuje dajaku chybu. Uz dva dni to sem snazim zavesit. Co tak e-mail????
SakoMDKcz napsal
Co ten scan ? ;)
Registrovaný uživatel
Ok zašli na sako(tečka)mdk(zavinač)seznam(tečka)cz. Já bohužel katalog nemám, ale chtěl jsem vědět oč jde. Pokud souhlasíš až pošleš pokusím se pověsit známku já ;) .

Myslím, že pokud to uvidí víc lidí je větší pravděpodobnost odpovědi na tvůj dotaz :).
_______________
P.
Registrovaný uživatel
uz som poslal.
SakoMDKcz napsal
Ok zašli na sako(tečka)mdk(zavinač)seznam(tečka)cz. Já bohužel katalog nemám, ale chtěl jsem vědět oč jde. Pokud souhlasíš až pošleš pokusím se pověsit známku já ;) .

Myslím, že pokud to uvidí víc lidí je větší pravděpodobnost odpovědi na tvůj dotaz :).
Registrovaný uživatel
Takže vkládám perfin KCF od miki01. Kdyby někdo měl nějaké info nestyďte se ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Zdravym vsetkych čo zbierate perfin a kto mate zaujem poslem vam na e-mail Dt.Reich a ine perfiny kupil som cca 3000ks znamok a je tam hodne perfinou. Nechcem to sem davat lebo by toho bolo dost vela. zaujmalo by ma ci je tam aj daco zaujmave. Dakujem
Registrovaný uživatel
Prosim poradite mi mam znamku s pefinom S&ZR. ide o znamku z nizozemska. Piste aj na e mail o.kopunzavinacgmail.com
Registrovaný uživatel
Prosim poradite mi mam znamku s pefinom S&ZR. ide o znamku z nizozemska. Piste aj na e mail o.kopunzavinacgmail.com
Registrovaný uživatel
že by?
Perfin Stokvis & Zonen Rotterdam
Registrovaný uživatel
Ako mam zistit do akej kategorie sa radi moja znamka s perfinom.
Registrovaný uživatel
akou ma asi cenu.
Registrovaný uživatel
Na ebay cca 2 - 5 eura
Registrovaný uživatel
Dekuju
Registrovaný uživatel
Ahoj,

Mohu poprosit zda někdo nemá katalog celin R-U ? Chtěl bych zařadit jednu takovou.

Díky P.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Nieje to z ebayu?? :D
SakoMDKcz napsal
Ahoj,

Mohu poprosit zda někdo nemá katalog celin R-U ? Chtěl bych zařadit jednu takovou.

Díky P.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak můj dotaz nezněl. ;)
_______________
P.
Moderátor
Aký je to perfin?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
katalog Hirs:
cislo 75 ceska mutace
cena 30 centu
s perfinem ti neporadim.
Registrovaný uživatel
Maxmilian: Děkuji alespoň něco co se dá zapsat a ještě se podívám dál ;)

miki01: Ano Ebay

smith: J43 - Joh. Hoffmann's Wwe. - Joh. Hoffmanna vdova / hudebniny / Praha

BTW: Tato celina má pro mě opravdu hodnotu, první kterou mám s vyraženou perfinou přímo na ni ;)
BTW2: Ještě má moooc pěknou zadní stranu kde je tedy ta podstatná informace
_______________
P.
« Poslední úpravu provedl(a) SakoMDKcz v 26. 4. 2014, 15:55. »
Registrovaný uživatel
ty tajnustkari.... :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Perfiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1