Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Perfiny

Vykupminci.cz
Numisargo

Perfiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ano docílils ;) :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Registrovaný uživatel
hezke pane collega :lol: !otazkou je proc se na predtisteny text,ktery se neda
privatne pouzit vyrazil jeste perfin.....
« Poslední úpravu provedl(a) Maxmilian v 27. 4. 2014, 9:08. »
Registrovaný uživatel
Teď úplně nerozumím otázce. Nic méně jsem to takto koupil.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
no perfiny pouzivaly firmy nebo jednotlivci jako ochranu proti zneuziti-zcizeni,
pouziti tohoto KL bylo zjevne pro reklamni ucely obchodu s hudebninami,kterou
prakticky nikdo pro soukrome ucely zneuzit nemuze,proto si myslim,ze perfin
v tomto pripade ztratil smysl...ale o to ho dela jeste zajimavejsi...
Registrovaný uživatel
Aha takhle jsi to myslel :). Ano není zde prostor pro vepsání a zneužití soukromou cestou. A pokud by tento KL nebyl opatřen právě perfinou (nebo nalepenou známkou s perfinou) pak by pro mne ztratil smysl. Minimálně bych za něj tolik peněz nedal :).
_______________
P.
Moderátor
Tak ona je otázka co bylo dřív, jestli "slepice nebo vejce". Nikde není řečeno, že nemohli nejdřív perfinovat a pak teprve tisknout text dle potřeby, nebo psát ručně.
Registrovaný uživatel
To je taky dobrý dotaz do pranice :D . Také se můžeme domnívat, že je perfin posunut do kraje aby z druhé strany co nejméně zasahoval do textu. Na druhou stranu mohl být omezen prostor ve strojku takže tan KL nešel zastrčit více ...atd.. ..atd. ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
mozne take je ze majitelka nechala vsechny KL perforovat uz v tiskarne....
at je to jak chce tak je to velmi hezky kousek i s tim prehnutim..gratuluji..
Registrovaný uživatel
Rohů je škoda ale, Ano jsem rád za to co je ;) a děkuji.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Ahoj všichni :)

Zas nemohu vyluštit jednu věc :). Mám známku s erbem R-U a perfinem SRP a nečitelným razítkem.

Netuší někdo kdo je původcem známky? (Tedy jde mi o známku né o perfin nyní)

Díky ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
« Poslední úpravu provedl(a) SakoMDKcz v 10. 6. 2014, 22:14. »
Moderátor
Původcem známky bude asi tiskárna ;).
Hledal bych v Bosně a Hercegovině.
Registrovaný uživatel
Hezky pěkně ! :D BaH Sco.6 - 1879-94

Moooc Děkuji dejvy ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Konečně jsem sehnal i druhý menší perfin :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Borci, kdyby se nekomu chtelo mi poslat na majl, tak bych uvital nejaky ten katalog perfinu ;-) al_bunda@seznam.cz ... vrele dekuji.
Registrovaný uživatel
Ahoj,
pomůžete mi určit co je tohle za perfin? Případně nějakou hodnotu? Kdyby to bylo špatně čitelné tak je tam vyraženo NEW
Diky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to perfín N 10. Nordbohmische Elektricitatswerke A.G. (Severočeské elektrárny a.s.), Podmokly
Výskyt C.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Používala jej firma Nordböhmische Elektrizitätswerke A.G./Severočeské elektrárny akc. spol. s domacilem tedy poštovním razítkem Podmokly. Hodnota výskytu je písmeno C. Finannční hodnota je pro každého jiná ale tak cca 5-20kč dejme tomu ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Díky, takhle rychle dvě odpovědi jsem ani nečekal.
Registrovaný uživatel
Ahoj,

chtěl bych poprosit s identifikací města na razítku. Snad tento scan bude dostačující. Mě se to jeví jako "Statzenos" ale smysl to nedává :|

Díky za každý nápad

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Registrovaný uživatel
jde pravděpodobně o -STATZENDORF - Klein č.4955 úřad založen 1.6.1867 Jirka z Moravy zahraniční katalog na perfiny bohužel nemám jen na české
Registrovaný uživatel
Gnilretniwe velice ti děkuji !!! No perfin patří firmě Heinricha Francka synové problém je v tom, že rakouský katalog zná (co mám) 4 stejné monogramy HFS a v tom jsou ještě multiperfiny a pokud nemám větší počet kusů od každého špatně se to identifikuje. Navíc perfin s tímto domacilem nezná, Tedy je možné, že perfin byl přemístěn do tohoto města a oražen nebo to může být nějaká filiálka. Ještě popátrám. Jinak ještě jednou díky ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
zdravím kolegové, no Statzendorf se nabízí, ale opravdu vám přijde poslední čitelný znak jako "D"?
Registrovaný uživatel
Ahoj, je to zatím jediný a celkem možný město které by pasovalo. Tak jako je nedotištěno Z vypadá to, že tak dopadlo i D. Levá strana je přeci jen rovná viz obr. níže.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Registrovaný uživatel
SakoMDKcz napsal
Gnilretniwe velice ti děkuji !!! No perfin patří firmě Heinricha Francka synové problém je v tom, že rakouský katalog zná (co mám) 4 stejné monogramy HFS a v tom jsou ještě multiperfiny a pokud nemám větší počet kusů od každého špatně se to identifikuje. Navíc perfin s tímto domacilem nezná, Tedy je možné, že perfin byl přemístěn do tohoto města a oražen nebo to může být nějaká filiálka. Ještě popátrám. Jinak ještě jednou díky ;)

dobrý den teprve dnes jsem si přečetl noticku, že vlastníš katalog na perfiny Rakouska? je to obsáhlé dílko nešlo by top oskenovat? předem díky za odpověď
Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Dobrý den zajimalo by me jakou tyhle znamky muzou mit hodnotu predem diky za info

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Perfiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1