Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Perfiny

Vykupminci.cz
Numisargo

Perfiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
TomLongr napsal
Dobrý den zajimalo by me jakou tyhle znamky muzou mit hodnotu predem diky za info


1) Pre bežných zberateľov žiadnu, väčšina ich skôr odmieta

2) Pre zberateľov perfin, majú hodnotu, podľa toho ako vzácny je daný perfin - väčšinou podľa počtu vyskytujúcich sa kusov.
Napr. ak je jeden perfin známi v 30 kusov je bežný, ale ak je doložená len existencia 2-3 kusov, a posledných 30 rokov, žiadny nový objavený nebol, tak ide už o vzácny kus. Ale iba pre zberateľov perfin.
Čo sa týka vyjadrenia v peniazoch - cena záľuby, ale sú aj katalógy.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mezi starýma známkama jsem našel i jeden perfin. Mohl by mi k němu někdo podat bližší info? Byl bych moc rád, kdybych věděl co mám ve sbírce, děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Perfin WB (W7) Wilhelm Brauns, továrna na anilinové barvy, lučebniny a barvy pro domácnost se sídlem v Liberci.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Děkuji moc, nečekal jsem tak rychlou odpověď. Jak se tak pohybuje tento perfin početně, nebo i cenově na této známce?
Registrovaný uživatel
V katalogu z roku 1987 pana Maxe byl ohodnocen písmenem E což je 5-19 známých kusů. Za tu dobu se ale díky novým sběratelům povedlo najít spoustu dalších kusů takže co je psáno v katalogu není moc relevantní. Nyní se čeká na nový katalog po dlouhé době kde budou perfiny hodnoceny v určité škále a tak bude i lépe perfiny hodnotit. Osobně mám také jeden kus. Na perfinu hodnotíme i čitelné razítko a datum. Cenu mohu nastřelit velice od boku 10-30Kč.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Kdybyste se tedy dostal k novému katalogu mohl byste mne později informovat jak se tedy tento kus pohybuje? Sám pravděpodobně katalog perfinů nebudu shánět kvůli jedinému kusu
Registrovaný uživatel
No pokud tady to forum ještě bude fungovat tak určitě :). Ono to ještě asi tak cca 1-2 roky bude trvat.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Dobře, kdyžtak mi potom napište na email: michfox(zavináč)seznam(tečka)cz
Registrovaný uživatel
nevím ještě kam bych měl zařadit jeden dotaz, ale tak sem s ním: mám i několik starých pohlednicí se staršíma známkama, jak je to s nimi? většina je i s textem, prošlé poštou, má to cenu i s pohlednicí, nebo je lepší známky sundat a mít je zvlášť?
Registrovaný uživatel
Mail mám zapsaný. Pohlednice co se týče ceny nevím. Vím, že se rozlišují na MF a VF což je malý a velký formát. Sběratelsky zajímavější je rozhodně MF a to do roku cca 1950. Osobně si myslím, že sundavat známky z jakéhokoliv pohledu je nesmysl. Vždy bude mít celek větší hodnotu než samotná známka. A pokud je to něco z Rakousko-uherska nebo první republiky a nebo prostě do roku 1950 je to škoda !
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Dobře, děkuji moc
Registrovaný uživatel
Známky nedávajte dole tím by ste len znehodnotil tú pohľadnicu ak je v peknom zachovalom stave.
Registrovaný uživatel
Z postovno historickeho hladiska su pohladnice velmi zaujimave, ak su to napriklad pohnute roky vzniku CSR I, alebo jej zaniku... za par supov velakrat najdete nadherne materialy
Registrovaný uživatel
fradi, tak to máte pravdu upne suhlasím len človek sa musí aj vyznať .....
Registrovaný uživatel
Mne sa do rúk dostalo toto.
Ani som pôvodne nevedel,že je to kolok-perfin (už viem,že sa to píše s krátkym i..,študoval som) ;),podľa popisu to zrejme nevedel ani predajca a z fotky sa to spoznať nedalo.
Dokonca som ho rozlúštil..
Gustav a Wilhelm Hellerovci z Viedne.
Predpokladám,že ich bude ako maku,ale ja som sa mu potešil.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A vyráběli čokoládu :). Na RU známkách jich je jako máku na kolkách už tolik né ať už se jedná o jakýkoliv perfin.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Viem,že vyrábali sladkosti.Je to nalepené na takej sladkej faktúre. :?
Tam sú aj tie mená a asi len vďaka tomu som to prelúštil..
Nie je to moc dobre viditeľné.Ani po odfotení,ani lupa moc nepomáha,je to otočené,niektoré dierky neprerazené...Keď sa vie,čo tam je,potom sa to už dá. ;)
Moc faktúr=moc kolkov.Tak som to chápal ja.A že ich museli byť kvantá.
Ľudia majú radi sladkosti.V tomto prípade zásielka putovala obchodníkom do Prahy.
Aj Čsr kolky sú tam,ale bez dier. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Moc pěkný, pokud by jste měl nějaký navíc, tak bych měl zájem :-)
Registrovaný uživatel
Mám len tento jeden.Aj to náhodou a len preto,že som všímavý.. :D
Na známke nemám ani jeden.
Ja som si to kúpil preto,že sa mi to páčilo celé.
Teraz sa trápim s tou modrou pečiatkou.Prečítam len Praha1 a niečo (ul?) 10.
To sem ale už moc nepatrí,skôr do celistvostí..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Perlová ul. 10, Praha 1. Ale firmu těžko rozeznat. To by šlo jen mít to v ruce. Buď lupa, el. mikroskop.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Možno Anton Seist-T- tam vidím,tomu to posielali.Ešte som to nejako podrobne neskúmal.Ale je tam tovar pre viacerých pražských obchodníkov.Skúšal som hľadať podľa mien a nič..
Ja som to najskôr čítal "poštovné 10",nad tým je 100 v kolkoch,tak mi to nesedelo.To som riešil,keď mi to prišlo,už je to v krabici.Teraz mám iné trampoty... :D Bavil som sa na tom,že mi to kupujú k narodeninám,mám ich na druhý deň,ako je na faktúre.No ale nesedí rok. :)
Dám to sem celé,snáď sa svet nezrúti.Nemusím obkecávať.Som si vedomý,že to nie je v správnej téme.Ale čiastočne je.. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu by som to v živote neprečítal.Ale dierky tam sú..
A je to to isté.Malo by byť.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám aj jeden na známke.Ale vôbec sa nechytám..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je hnedá.To boli len pokusy..
-s-
Registrovaný uživatel
Zdravim, vedel by niekto prosim vas zaradit tieto dva perfiny...Dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Perfiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1