Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Perfiny

Vykupminci.cz
Numisargo

Perfiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
F.P. Francesco Parisi - Praha, Jablonec nad Nisou...mezinárodní zasilatelství 1920-1938 pouze na čs známkách. výsky B
RM - Reichenberger Masse, Liberecké veletrhy, Liberec, 1921-1935 pouze na čs známkách, výskyt A
Registrovaný uživatel
Ďakujem dr_colombo... :) Mám 9 našich známok, dve ešte možno dostanem, tak vás tu s tým pootravujem, ak sám nezistím.To však nie je pravdepodobné.
Tie dva si značím. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Pridám niečo.Ak niekto identifikuje, budem rád.Jeden ani neviem prečítať.
C.G. a niečo.. Resp.niečo a C.G...V? Perfin/perfina...Viem ako sa to myslí, ale u mňa je to ten perfin. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
BDC - Breitfeld, Daněk & Co., - Strojírna, slévárna, stroje pro cukrovary a doly a elektrotech. výrobky - Praha Karlín

C.G.V. - C. G. Vogel - Tiskárna a vydavatelství inzertních časopisů - Aš a Františkovy Lázně
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Paráda.Dík SakoMDKcz.A písmená môžeš? F... H-I, alebo zase A...?
H a I mám kanadské.To je už iný level..Len škoda, že to majú naopak.. :roll: :P
Zajtra si to zaevidujem a ešte sa opýtam.Možno to so mnou chvíľu vydržíte, musím to využiť. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
dr_colombo napsal
Náhodou se Rumunskem hodně zabývám, možná mám nejvíc Rumunských perfinů v ČR :-) (to se nechci chlubit) aspoň z klubu perfinářů :-)
Tento je opravdu A výskyt, tzn 1-5 kusů známých. Já jich mám 15 a kolik ještě v těch nepřebraných nevím. Blbý je, že i já si nařizuji budíka :-)

Ja som tento príspevok ani nezaregistroval... :roll:
Ešte nejaké rumunské mám.Keď vyšetrím tie ČSR, potom pokecáme.Aspoň viem, že je tu niekto, kto mi môže poradiť. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Paráda.Dík SakoMDKcz.A písmená môžeš? F... H-I, alebo zase A...?
H a I mám kanadské.To je už iný level..Len škoda, že to majú naopak.. :roll: :P
Zajtra si to zaevidujem a ešte sa opýtam.Možno to so mnou chvíľu vydržíte, musím to využiť. ;)
-s-


Dle starého katalogu je to BDC - B a C.G.V. - A. Jsou to běžné perfiny :) Ano Kanada to má obráceně :)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Zase nič... :P
-s-
Registrovaný uživatel
No, ale tak co. Když budete mít F tak ho prodáte za 200,- a když si ho necháte tak beze zbytku perfinů to taky nebude žádná sláva :)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
F...A kde by som ho nabral..? :roll: Tak kanadské a iné. Neviem, kde všade to majú naopak.. Ja som rád aj tým, čo mám. Tak sa opýtam na ďalší, keď už pri tom sedím. :)
Je v tomto prípade nutné, aby bola známka prilepená, napr. kvôli razítku? Asi nie, lebo si myslím, že strih sa aj tak príliš nevydaril. Vidím tam A.F.
Pečiatka je podľa mňa Zuckmantel ve Slezku,- Zlaté Hory.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No to už je lepší :) Albert Förster - Kamenický průmysl - Cukmantl ve Slezku hodnota E. Nic méně hodnotová písmena jsou z roku 1987 a když dnes vidím aktuální stav tak spousta perfinů z kategorie D,E,F, se přesunula do kategorie A,B,C, jelikož uplynulo již 30 let a za tu dobu se objevilo spoustu nových kusů a i řady sběratelů se rozšířily :)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Ještě poznatek, Pokud se mi do ruky dostane výstřižek s pěkným razítkem a ten souhlasí s domicilem zachovám ho tak (to se nestává často). Ideální je dopis či koresponďák s vylepenou známkou a perfinem na kterém je uveden název firmy jeho obor podnikání a domicil. To je tzv. Identifikační celistvost. Osobně mít ten výstřižek asi bych ho zachoval jelikož to není tak častý perfin. Později pokud seženete více materiálu k dané firmě ho můžete umýt :) Já ho tedy nemám ještě :)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Fajn, dík. Takže presunutý do A, pravdepodobne, v mojom prípade určite. :) Uložil som si ako E.
Poteší to, ale mne zas až tak na tej azbuke nezáleží. Aké som zohnal, také sú.
Akú mala, takú dala. :P
Na BDC v príspevku #153 sa dá na razítku vytušiť Karlín.Body plus..
Teraz vyskúšam tento.To mám od perfinistu a ten by mi nejaký skvost určite nepohodil.Takže očakávam A.Neviem to ani prečítať.Niečo..B.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ešte poprosím pre dnešok o tento a idem spať. Keďže sú to samé "áčka,"tak nočná volá.. ;)
...lice,bice..Teplice, Pardubice? Nedá sa to prečítať.
Vidím tam niečo ako St&K.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No netvrdím, že se E přesunulo do A, ale bude to slabší myslím :) K písmenu A ještě nejsou zákulisní informace :). Hlavně v novém katalogu už nebude písmenkový hodnotový systém, ale bodový z důvodu, že stejný perfin na různých známkách má jinou hodnotu. Jelikož firmy působili přes různé časové období. Např. RU-ČSRI-Protektorát, Slovenký štát, Maďarsko.

UB - Česká banka Union - Praha (C)
St.&K. - Stark & Köstler - Továrna na krajky a výšivky - Oloví, Praha (C)

Některé známky mohou nést jiné razítka z důvodu zneužití nebo je majitel zaslal zákazníkovi jako odpovědní.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Rozumiem. Aj tomu presunu z E nižšie. Časom sa ich skrátka objavuje viac.
Ešte som nachystal tento. Tam by mohli byť Teplice..
Už mi zostávajú len dva ČSR. Vlastne jeden. Druhý je ČSSR.
Potom už len pár kadejakých zahraničných.
Dík za pomoc.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
dr_colombo napsal
Náhodou se Rumunskem hodně zabývám, možná mám nejvíc Rumunských perfinů v ČR :-) (to se nechci chlubit) aspoň z klubu perfinářů :-)
Tento je opravdu A výskyt, tzn 1-5 kusů známých. Já jich mám 15 a kolik ještě v těch nepřebraných nevím. Blbý je, že i já si nařizuji budíka :-)

Ja som tento príspevok ani nezaregistroval... :roll:
Ešte nejaké rumunské mám.Keď vyšetrím tie ČSR, potom pokecáme.Aspoň viem, že je tu niekto, kto mi môže poradiť. ;)
-s-

Moc rád pokecám :-)
Registrovaný uživatel
dr_colombo napsal
Moc rád pokecám :-)

Ja tiež.Dnes som vypátral ďalšie rumunské, idem skenovať.
-s-
Registrovaný uživatel
A čo toto? Je to "oficiálny" perfin, alebo sa niekto len hral.V roku 71 už snáď nenosili firemnú poštu poslíčkovia, ktorí známky odlepovali,predávali ich trafikantom a tí ich následne za menej peňazí predávali...Či? :roll:
Aj perforácia je akási chabá...Domáca výroba?
P?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
P by mělo být Orbis Pictus.
Registrovaný uživatel
Zdravím :)

T.M. - Teplitzer Maschinenfabrik, A.G. (Teplická továrna na stroje, akc. spol.) - Teplice-Šanov (B)

P - ORBIS (dříve Prager Presse) - tiskařská, nakladatelská a novinářská akciová
společnost - Praha a jiné (A) perfin používaly v Praze do konce 70 let.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Ďakujem obom.
No a ešte jeden. Zrejme tiež Orbis-Prager Presse, ale starší.

Na pečiatke neprečítam nič, možno je tam 7, ale rozmýšľam, aké rozlišovacie písmeno by tam,(v kruhovej úseči.. ;) ), mohlo byť. Dokonca dve a možno viac.. :roll: Tak si myslím, že to je číslo a že by sa mohlo jednať o pečiatku vlakovej pošty. To len tak na okraj.. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
S největší pravděpodobností se jedná o razítko poštovního úřadu "PRAHA 7" s rozlišovacím označením "6f", které bylo používáno v letech 1926-1939. Pošta sídlila v areálu nádraží Praha-střed (Masarykovo nádraží).
Registrovaný uživatel
Cítil som, že by sa mohol ozvať Neumann...
A ozval sa.. :P Ďakujem za reakciu na moje "všetečné" otázky.
Bude to tak a nikdy inak (ako so ZSSR), keď to píšeš, pretože o tom "niečo" vieš. ;) Teraz to tam už aj vidím. Na to f by som ale nikdy neprišiel.6 vidím, f nie celkom dobre.
-s-
Registrovaný uživatel
:) Pravdepodobne USA a v tom prípade možno niečo z tohoto:
Industrial Trust Company,
International Tailoring Company.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Perfiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1