Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Modelářství » Plachetnica Santa Maria - Amati

Vykupminci.cz
Numisargo

Plachetnica Santa Maria - Amati

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jednu chybu ta Santa Maria v původním příspěvku má - světlý lana. Lana se dehtovala (nátěr dehtem). Takže barva by měla být šedá nebo černá, černohnědá.
Registrovaný uživatel
Vercingetorix: Úplné počátky byly kity letadel. Pak nějakou dobu pauza. Následovala funkční modelařina auta (elektro,spalovací),lodě, letadla....následně jsem se přeorientoval jsem se na statické modely a nejvíce mě baví vlastní tvorba. Teď děláme se synem kolejiště TT 1:120 a to je asi to, co mě baví nejvíce-krajina. Vymýšlet co, jak a z čeho. Není umění koupit si hotový strom, ale udělat si ho. Sám si hraji s doplňky k H0 1:87, protože mi to přijde jako vhodnější měřítko pro snazší tvorbu. Ale není místo. Takže to jsou takové fragmenty a jednou...možná....to dám do celku na desku.

Taková blbost - loňská covidová hříčka. Betlém. S použitím figurek 1:72. Některé nabarvené,jiné ještě ne- to plánuji na tento příští rok.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Karaba v 26. 5. 2021, 22:59. »
Registrovaný uživatel
Znal jsem člověka, který lodě dělal. Kolik parády dokáží udělat dva "obyčejné" Black Falcony z kitu od Směru a jedna z papíru.Tedy když se to umí.
https://www.zbozi.cz/vyrobek/black-falcon-1-120/fotogalerie/?obrazek=1

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Karaba v 26. 5. 2021, 23:14. »
Registrovaný uživatel
Zajímavé!1:120 a 1:87 už jsou miniaturní měřítka opravdu.
Betlém jsem si chtěl taky udělat, vyskulptit a namalovat vlastní figury. Jen ten čas nebyl.
U lodí mě brzdí právě lanoví. Nemám na to nějak nervy, dělat uzly o velikosti 1 mm.
Registrovaný uživatel
Vercingetorix napsal
Zajímavé!1:120 a 1:87 už jsou miniaturní měřítka opravdu.
Betlém jsem si chtěl taky udělat, vyskulptit a namalovat vlastní figury. Jen ten čas nebyl.
U lodí mě brzdí právě lanoví. Nemám na to nějak nervy, dělat uzly o velikosti 1 mm.

U 1:120 je cokoliv vymýšlet těžké a je to tak malé, že to detaily nevyžaduje. 1:87 nebo klasické "postavičkové" měřítko 1:72 je lepší. Dá se udělat více detailů. Na druhé straně tato měřítka mají nesmírnou výhodu v tom, že se na malou plochu vejde relativně velký kus krajiny. Mám postaveno i něco bojové techniky 1:35 (2x U.S.M113, AAV, Hummer ) a chtěl jsem to využít také na nějakou dioramu, ale fakt to není kam dávat. Je to v krabici a asi to časem někomu nabídnu.
Co se týče toho lanoví tak to je opravdu práce neskutečná. Další věc je, že pokud je model vystaven volně, tak se právě na lanoví nachytá spousta prachu a pak čistit ho....brr. Až se k tomu dostanu tak pošlu sem detailnější foto.
Registrovaný uživatel
1:100 dělám občas, ale už jsou to "blechy"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Santa Maria od Amati - fakt nádherná práca a cena zodpovedá modelárskej kvalite. Je to rovnaké ako s mincami. Niekto chce kvalitu UNC hoci za veľa peňazí a niekto sa uspokojí s VF za desatinu...

Vercingetorix - rovnako nádherná práca. Fakt čumím.

Kedysi som staval plastikové modely lietadiel a dokonca sa mi podarilo aj vyhrať nejakú súťaž. Ale nebolo to úplne fair, pretože som už za socializmu mal Humbroly a striekaciu pištoľ. :) Dnes všetky nedostavané modely odpočívajú v krabiciach v garáži a čakajú ako poklad pre nasledovné generácie... decká ani netušia, čo sa tam skrýva. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi pokud jsi měl pistol, bylo to něco jako doping...:D
Já měl kdysi v těch dobách fixírku, no nikdy jsem se s tím nenaučil pracovat.
Registrovaný uživatel
Vercingetorix:
Krásná T-34ka
Fidzi:
I v roce 1977 se dalo modelařit na úrovni ;)
To černý je Heller.

Tohle je jen doklad toho, že nic nevyhodím :oops:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady ukázka jedné modelářská práce z dob dávno minulých. Co jí říkáte?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Karaba v 27. 5. 2021, 16:54. »
Registrovaný uživatel
Vercingetorix napsal
Jednu chybu ta Santa Maria v původním příspěvku má - světlý lana. Lana se dehtovala (nátěr dehtem). Takže barva by měla být šedá nebo černá, černohnědá.

Nemyslím si, že to bylo vždy a všude.Dehet se používal na utěsnění spát a impregnaci dřeva. Lana se dehtem impregnovala jen někdy.
"Jinak se některá přírodní lana, kromě přirozeně odolných manilových, také impregnovala (např. dehtem), ale pak jejich pevnost klesala až o 40 %."
Viz. Lano lodní v odkazu. Ale tady se bavíme o době podstatně starší. Zajímavé je, že ani na replikách v měřítku 1:1 nejsou lana černá. Žeby i tam udělai tak zásadní chybu? Viz.druhý odkaz
https://navyencyklop.webnode.cz/products/pojmy-zacinajici-na-l/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Santa_Mar%C3%ADa_(karaka)
Registrovaný uživatel
lodní kanon supr..

ty lana mám odsud

https://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=183&t=43774

KDysi jsem si to zjišťval, když jsem začal dělat Ninu... ale lodě nedělám, tak se hádat nebudu :) Vim o tom prd.

Unikolky mám snad taky někde :)
Registrovaný uživatel
Vercingetorix: Také se nechci hádat. Kdybych v té době žil a o těchto faktech mohl být obeznámen, mohl bych říct s naprostou jistotou. Takhle nemohu ;) .Lodní dělo je 1:20. Dřevo, dřevo, železo, mosaz, sůl, plátno, přírodní provazy. Žádný plast. Snad jen kartáč má štětiny z plastu.
Registrovaný uživatel
Vercingetorix napsal
lodní kanon supr..

ty lana mám odsud

https://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=183&t=43774

KDysi jsem si to zjišťval, když jsem začal dělat Ninu... ale lodě nedělám, tak se hádat nebudu :) Vim o tom prd.

Unikolky mám snad taky někde :)

Nepročítal jsem celé, ale hodně se tam hovoří o lodích od cca 17.století směrem k současnosti. S tím koresponduje ten můj první odkaz. Takže těžko říci,kdy se toto začalo praktikovat a zda to již tak dělali v pozdním středověku.
Registrovaný uživatel
Jo, klasickej materiál (dřevo- kov). To je majstrštyk.
Registrovaný uživatel
Karaba - to delo je vážne delo! ;)

Pri pohľade na Unicoly som musel zatlačiť slzičku... tie už budú asi skamenené po toľkých rokoch, nie? Ešte teraz si spomínam ako celá izba smrdela acetónom (C6000) a riedidlom na farby S 6006. Moji rodičia mali určite z mladého modelára radosť. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Karaba - to delo je vážne delo! ;)

Pri pohľade na Unicoly som musel zatlačiť slzičku... tie už budú asi skamenené po toľkých rokoch, nie? Ešte teraz si spomínam ako celá izba smrdela acetónom (C6000) a riedidlom na farby S 6006. Moji rodičia mali určite z mladého modelára radosť. :)

To moji rodiče mněli ještě větší radost, podle plánku v ABC jsem si vyrobil plnicí sprej, naplnil zelenou barvou a pumpičkou tlakoval - když vybuchl, tak si jistě dovedete představit, jak ten pokoj vypadal. :)
Registrovaný uživatel
Já zase jv těch letech rozlil na koberec terpentýn...V noci se mi motala hlava, to byl smrad, že jsem i v zimě měl celou noc otevřený okno.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Karaba - to delo je vážne delo! ;)

Pri pohľade na Unicoly som musel zatlačiť slzičku... tie už budú asi skamenené po toľkých rokoch, nie? Ešte teraz si spomínam ako celá izba smrdela acetónom (C6000) a riedidlom na farby S 6006. Moji rodičia mali určite z mladého modelára radosť. :)

NE! Nejsou kamenné. Barva je sedlá a ředidlo tekuté navrchu. Problém je jinde. Lahvička, která jde otevřít má jakési "víko", ale spousta jich otevřít vůbec nejde (rukou)-Víčko je řádně zalepené.A to bude pravděpodobně ten důvod, proč nejsou
ztvrdlé.
Registrovaný uživatel
Vercingetorix: Ještě k těm lanům. Ověřil jsem a třeba na té dioramě s Black Falcony je takeláž dělána ze dvou druhů "lan" (nití). Bílé-přírodní a černé.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo, to tam psal v tý diskuzi na modeláři. Že část světlá přírodní, část šedá, nebo černá a hnědá... to je věc, proč svoje plachetnice snad nikdy nedodělám. :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Modelářství » Plachetnica Santa Maria - Amati

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1