Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Plastika z glazované keramiky - Ježíš Kristus

Vykupminci.cz
Numisargo

Plastika z glazované keramiky - Ježíš Kristus

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Získal jsem tuto plastiku o dálce cca 45 cm z glazované keramiky. Hledal jsem nějakou značku, ale nikde nic není a je bez jakéhokoliv značení. Je nádherně provedená, ale čím si nejsem jist, tak to je stáří. Mám pocit, že by to mohlo být z roku kolem plus mínus 1920, ale znáte to dnes vyrobí jakoukoliv věcičku a prostě nepoznáte, že to je novoděl. Setkal se s touto věcí někdo a bylo to nově vyrobeno ? Nebo snad mne můj pocit, že jde o starou věc mne nezklamal ? Staré věci sbírám desítky let, ale tady se přiznám jsem v koncích a fakt nevím. Na Google jsem nic podobného nenašel, že by se to nově vyrábělo a ani , jako starožitnost to nikde není. Škoda, že to nemám kde pověsit a asi to za něco vyměním. Díky za reakce a případné odkazy i třeba na novoděl to je jedno, jde jen o to abych se to rozseklo. Jako plastika je to hezky provedeno , pokud je to nové.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Matně si vzpomínám, že podobnou věc jsem, jako kluk vídával na starých statcích viset v koutku, kde byl oltářík, svaté obrazy atd. Ale tenkrát jsem to samozřejmě nezkoumal, protože mne to , jako malého kluka nezajímalo a starými věcmi jsem byl obklopen, takže mi to připadalo, jako běžná věc. V 60 tých letech byly různé staré krámy ve starých statcích běžnou záležitostí a lidé se toho zbavovali a kupovali moderní věci a kdo má 50+, tak ví, že to tak bylo. Zájem tehdy měli max chalupáři a kupovalo se to za flašku a to se týká i nábytku atd. Fakt by mne to zajímalo jestli jde o tu starou věc, co jsem jako kluk vídával, nebo tedy novodobou repliku. V nabídce na internetu jsem nic nenašel, že by to znovu vyráběli pro dnešní chalupáře ...Myslím, že tady jsou sběratelé sakrálních předmětů a ti by mi mohli pomoci... děkuji předem za reakce.
Registrovaný uživatel
No a jak jsem říkal bylo by to klidně na výměnu, tak já i když sbírám staré věci, tak to vyměním za věc , která starožitností není. Sbírám staré LP DESKY zahraničních rockových skupin, typu KISS, NAZARETH,URIAH HEEP, DEEP PURPLE, JUDAS PRIEST , PINK FLOYD atd. Začal jsem na stará kolena blbnout s muzikou a koupil jsem si postupně celou starou aparaturu z 80 tých let , prostě dědek bláznivej :D Ty nový cedéčka nemají takovou dynamiku, jak staré poctivé LPíčko na staré poctivé aparatuře s gramcem :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 12. 6. 2021, 6:45. »
Registrovaný uživatel
Ahoj, mě to přijde zas spíš jak něco nového. Ono většinou ty hlavy byly ještě na nějakém kusu dřeva nebo tak..tady je mi divné že to nemá ani žádný otluk nebo něco od hřebíku. Ale je to jen můj názor, tyhle věci nedělám, však víš ;) .
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Ahoj, mě to přijde zas spíš jak něco nového. Ono většinou ty hlavy byly ještě na nějakém kusu dřeva nebo tak..tady je mi divné že to nemá ani žádný otluk nebo něco od hřebíku. Ale je to jen můj názor, tyhle věci nedělám, však víš ;) .
Zdar, má to oťuk. Mám snachu, která je z jižní Moravy, silně věřící a říkala, že to hodně v této velikosti vídala na farách. Ono se to stáří těžko určuje, když to není značené, ale může to být nové. Zatím jsem na netu nic neobjevil, že by se to někde nabízelo ve zboží.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Matně si vzpomínám, že podobnou věc jsem, jako kluk vídával na starých statcích viset v koutku, kde byl oltářík, svaté obrazy atd. Ale tenkrát jsem to samozřejmě nezkoumal, protože mne to , jako malého kluka nezajímalo a starými věcmi jsem byl obklopen, takže mi to připadalo, jako běžná věc. V 60 tých letech byly různé staré krámy ve starých statcích běžnou záležitostí a lidé se toho zbavovali a kupovali moderní věci a kdo má 50+, tak ví, že to tak bylo. Zájem tehdy měli max chalupáři a kupovalo se to za flašku a to se týká i nábytku atd. Fakt by mne to zajímalo jestli jde o tu starou věc, co jsem jako kluk vídával, nebo tedy novodobou repliku. V nabídce na internetu jsem nic nenašel, že by to znovu vyráběli pro dnešní chalupáře ...Myslím, že tady jsou sběratelé sakrálních předmětů a ti by mi mohli pomoci... děkuji předem za reakce.
Souhlasím s lachtan. Můj životní poznatek: Lidé vyššího věku často ke starým věcem vztah nemají z důvodu, že to pro ně bylo běžné. Na druhou stranu jsou lidé, kteří jsou k věcem které pamatují upnutí a jen velice neradi je mění za nové, moderní a v mnoha případech i méně kvalitní. Osobně mi to přijde jako moderní. Asi pro použití těch výrazných barev. Když jsem se na ně ale zadíval tak mě napadl Mucha a jeho pestré obrazy. Taktéž zkusím přiložit ruku k dílu a zapátrat ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Karaba v 24. 6. 2021, 14:40. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Fenix188 napsal
Ahoj, mě to přijde zas spíš jak něco nového. Ono většinou ty hlavy byly ještě na nějakém kusu dřeva nebo tak..tady je mi divné že to nemá ani žádný otluk nebo něco od hřebíku. Ale je to jen můj názor, tyhle věci nedělám, však víš ;) .
Zdar, má to oťuk. Mám snachu, která je z jižní Moravy, silně věřící a říkala, že to hodně v této velikosti vídala na farách. Ono se to stáří těžko určuje, když to není značené, ale může to být nové. Zatím jsem na netu nic neobjevil, že by se to někde nabízelo ve zboží.

Problém je v tom, že v dnešní době se keramice věnuje čím dál tím více lidí a takovou věc může vyrobit prakticky kdokoliv. Tedy samozřejmě ten,kdo má přístup nebo možnost pece k výpalu. A taková pec je již v mnoha školách. Zaujala mě ta glazura (pokud je to glazura) uvnitř. Jaký ta tam má smysl? Je vidět, že použita byla jen v dutině a rovina touto natřena nebyla.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
No a jak jsem říkal bylo by to klidně na výměnu, tak já i když sbírám staré věci, tak to vyměním za věc , která starožitností není. Sbírám staré LP DESKY zahraničních rockových skupin, typu KISS, NAZARETH,URIAH HEEP, DEEP PURPLE, JUDAS PRIEST , PINK FLOYD atd. Začal jsem na stará kolena blbnout s muzikou a koupil jsem si postupně celou starou aparaturu z 80 tých let , prostě dědek bláznivej :D Ty nový cedéčka nemají takovou dynamiku, jak staré poctivé LPíčko na staré poctivé aparatuře s gramcem :D

To máte pravdu. Jen to zabere podstatně více místa než tuna MP3 na Flašce ;) Ale je vidět, že jste v tomto směru gurmán ;)
Registrovaný uživatel
Karaba napsal
lachtan napsal
No a jak jsem říkal bylo by to klidně na výměnu, tak já i když sbírám staré věci, tak to vyměním za věc , která starožitností není. Sbírám staré LP DESKY zahraničních rockových skupin, typu KISS, NAZARETH,URIAH HEEP, DEEP PURPLE, JUDAS PRIEST , PINK FLOYD atd. Začal jsem na stará kolena blbnout s muzikou a koupil jsem si postupně celou starou aparaturu z 80 tých let , prostě dědek bláznivej :D Ty nový cedéčka nemají takovou dynamiku, jak staré poctivé LPíčko na staré poctivé aparatuře s gramcem :D

To máte pravdu. Jen to zabere podstatně více místa než tuna MP3 na Flašce ;) Ale je vidět, že jste v tomto směru gurmán ;)
Tak nějak mne to zase chytlo ta muzika. Zatím těch LPček mám asi 40, protože si fakt vybírám a nejdu za kvantitou, ale kvalitou. Pink Floyd, Marillion atd. Nohy na stole a užívám si staré pecky... uši mám už z toho poslouchání, jak naklepaný řízky. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Kdyby tady byl nějaký sběratel vinylů, tak mám na výměnu BEE GEES, BEATLES, BERNIE PAUL,HARRY BELAFONTE,JOHNY CASH,GRUNDWALD a HILTON. Klidně tyto vyměním za jednu, která zajíma mne.
Registrovaný uživatel
Karaba napsal
lachtan napsal
Matně si vzpomínám, že podobnou věc jsem, jako kluk vídával na starých statcích viset v koutku, kde byl oltářík, svaté obrazy atd. Ale tenkrát jsem to samozřejmě nezkoumal, protože mne to , jako malého kluka nezajímalo a starými věcmi jsem byl obklopen, takže mi to připadalo, jako běžná věc. V 60 tých letech byly různé staré krámy ve starých statcích běžnou záležitostí a lidé se toho zbavovali a kupovali moderní věci a kdo má 50+, tak ví, že to tak bylo. Zájem tehdy měli max chalupáři a kupovalo se to za flašku a to se týká i nábytku atd. Fakt by mne to zajímalo jestli jde o tu starou věc, co jsem jako kluk vídával, nebo tedy novodobou repliku. V nabídce na internetu jsem nic nenašel, že by to znovu vyráběli pro dnešní chalupáře ...Myslím, že tady jsou sběratelé sakrálních předmětů a ti by mi mohli pomoci... děkuji předem za reakce.
Souhlasím s lachtan. Můj životní poznatek: Lidé vyššího věku často ke starým věcem vztah nemají z důvodu, že to pro ně bylo běžné. Na druhou stranu jsou lidé, kteří jsou k věcem které pamatují upnutí a jen velice neradi je mění za nové, moderní a v mnoha případech i méně kvalitní. Osobně mi to přijde jako moderní. Asi pro použití těch výrazných barev. Když jsem se na ně ale zadíval tak mě napadl Mucha a jeho pestré obrazy. Taktéž zkusím přiložit ruku k dílu a zapátrat ;)
Dík za snahu a pátrej :D
Registrovaný uživatel
Karaba napsal
lachtan napsal
Fenix188 napsal
Ahoj, mě to přijde zas spíš jak něco nového. Ono většinou ty hlavy byly ještě na nějakém kusu dřeva nebo tak..tady je mi divné že to nemá ani žádný otluk nebo něco od hřebíku. Ale je to jen můj názor, tyhle věci nedělám, však víš ;) .
Zdar, má to oťuk. Mám snachu, která je z jižní Moravy, silně věřící a říkala, že to hodně v této velikosti vídala na farách. Ono se to stáří těžko určuje, když to není značené, ale může to být nové. Zatím jsem na netu nic neobjevil, že by se to někde nabízelo ve zboží.

Problém je v tom, že v dnešní době se keramice věnuje čím dál tím více lidí a takovou věc může vyrobit prakticky kdokoliv. Tedy samozřejmě ten,kdo má přístup nebo možnost pece k výpalu. A taková pec je již v mnoha školách. Zaujala mě ta glazura (pokud je to glazura) uvnitř. Jaký ta tam má smysl? Je vidět, že použita byla jen v dutině a rovina touto natřena nebyla.
Je to tak. Smysl v tom taky nevidím. Jedině asi, aby ta plastika neklouzala na stěně.
Registrovaný uživatel
Já vím, že jsem vlákno založil kvůli plastice, ale klidně plevelte. Pište třeba i mimo téma , mě to neva. Jenom k těm deskám proč jsem se vrátil k nim. Dostal jsem asi 100 kusů starých desek, Gott a jiní. Co s tím jsem si říkal, tak jsem to přes inzerát prodal za pár babek. No a borci jsem to i přivezl.Mladej kluk 35 let a sbírá starý šlágry to mi bylo divné. Byl jsem u něj doma a ptal se ho, co ho k tomu vede. On prý NO ZVUK. Pustil mi přes starý zesilovač MARANTZ nejprve z céda AC/DC a pak to samé pustil přes gramofon na vinylu.Říká slyšíte ten rozdíl zvuku ? No fakt to byl rozdíl, ten zvuk z desky je úplně jiný, než z cedečka. Tak jsem si koupil aparaturu a jedu desky taky. I kolegu z práce jsem zblbl, když byl u mně a pustil jsem mu desky. Koupil si za měsíc aparaturu za 30 000 Kč a už má potvora víc desek, jako já :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 24. 6. 2021, 19:45. »
Registrovaný uživatel
Však to je známá věc, že LP jsou supr, to bylo už v tom filmu Skála, kde Nicolas Cage na začátku vysvětluje kolegovi, že pravý fajnšmekr si hudbu pustí pouze z LP :D
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Však to je známá věc, že LP jsou supr, to bylo už v tom filmu Skála, kde Nicolas Cage na začátku vysvětluje kolegovi, že pravý fajnšmekr si hudbu pustí pouze z LP :D
No já si vzpomínám, že v době svého mládí jsem na LP tzv. zíval a připadalo mi to předpotopní. Vše jsem měl na kazetách chrodioxidkách, nebo metalkách a ty kazety stály majlant tehdy. Byl jsem líný přetáčet desky z jedné strany na druhou a na kazetu se vlezlo celé elpíčko. Tehdy mi starý rocker, který vypadal, jako John Lennon říkal, mladej pravej hifík není línej si k tomu sednout a desku obrátit a poštelovat si zesák při tom. Teď mu dávám za pravdu a dokonce k těm obalům desek i čichám, protože mají takovou specifickou vůni, je to vůně zašlých let . Teď poslouchám ABBU a vzpomínám na své patnáctiny,to byla doba , kdy tato grupa spojila nás děti a naše rodiče. Obě generace tu grupu zbožňovaly a málo kdy se stane, že se takhle dvě generace spojí v hudbě.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Plastika z glazované keramiky - Ježíš Kristus

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1