Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Plastove listy na uloženie zbierky

Vykupminci.cz
Numisargo

Plastove listy na uloženie zbierky

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den, zbieram ediciu Umenie SR, CR a CSSR. Rozmyslam ze by to bolo vhodne aj kvalitne ulozit. Rozmyslam nad listami VARIO od Leuchtturm a Uniflex od Schaubek + dosky od prislusneho vyrobcu. Vie mi niekto poradit kto ma s tym skusenosti pre ktore sa rozhodnut? Za odpovede vopred dakujem.
Moderátor
Obojí je z kvalitního materiálu a Bůh ví jestli to nedělá jedna firma jako v případě zásobníků na známky.
Registrovaný uživatel
nuz ked to clovek nevidi, isto su tam detaily - tvrdost plastu, ci sa listy neohybaju pri castom listovaní...
Moderátor
Těžko říct.Nejsem odborník, ale zdá se mi to stejné.Důležité jsou desky.Čím víc kroužků, tím víc Adidas.
Registrovaný uživatel
Aj to mi pride rovnake, akurat lie od Leuchtturm vyzeraju ako stara biblia - kniharska pracicka, Schaubek vyzeraju hladke. Zial ani jedny som nedrzal a nelistoval v nich.
Registrovaný uživatel
Blizi sa totiz burza v ZA, tak by som rad spravil nejaky mensi nakup a urobil si radost. Tie plastove lsity mi treba akurat potrebujem vediet od niekoho recenziu Vario versus Uniflex. V plane mam urcite si kupit zasobniky na FDC od Leuchtturm, vyzera to dobre.
Registrovaný uživatel
No a este podla katalogu viem ze su listy VARIO a VARIO plus. Ma niekto skusenosti s VARIO plus?
Moderátor
tvrdsi plast je na Vario plus je tvrdsi, cize sa tak neohybaju ako klasicke a do dosiek ich vojde asi menej ako klasickych Vario listov... so Schaubekom vobec nemam skusenosti!
Zásobníky na FDC mám taky od Leuch., ale vadí mi, že když ho naplním, tak se roztáhne jak vějíř.Měl by byt víc dimenzovaný na obsah.Jinak jsem omylem na aukci přihodila na zásobník Safe, který byl ale určen na bankovky. Dala jsem do něj celiny a FDC a je perfektní!Neroztahuje se a věci sou v něm jak v bavlnce.
Registrovaný uživatel
Pavlinka myslis tie Lcht abumy na 2OO FDC? Ja som ho uz videl ale prazdny a viacmenej by som si to chcel kupit. Doporucujes alebo mas nejaky lespi tip? Ak hej posli link. Inak Lcht som videl aj albumy na tie obrovske CSSR FDC, co nema v ponuke ziadna ina firma... Preto ma to oslovilo
Moderátor
Mám ty menší, ale je to vpodstatě stejné.Na 200 kusů jsou prostě na patro.Mně akorát vadí, že když je to plné, tak se to roztáhne a nejde mi to dát zpátky do toho papírového obalu, ve kterém se to koupí.Ten na 200 kusů má plastovou kazetu, tak by se to tam dalo snad naprat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tento SAFE se neroztáhne, ale je na bankovky.

Obrázky:

Registrovaný uživatel
nesmíš tam dávat ty kytičky i s kořeny, to pak nabere na objemu... :mrgreen:

pokud chceš podobný jako ten od Safe, pak je možnost kupovat Optimu a celé nebo půlené listy (velikostí je více) ;)

Obrázky:

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Pokud jde o listy, každý výrobce má nějaké plus a nějaké mínus. U listů s vícekroužkovou mechanikou je asi největší problém ten, že každý výrobce používá jiný počet kroužků a jiné rozteče, takže do desek jednoho výrobce nemůžu dát listy od jiného.
Osobně používám už řadu let listy Prinz Pro-Fil a jsem s nimi maximálně spokojen. Svůj názor na listy Vario jsem tady psal už několikrát, ale nechci jej nikomu vnucovat. Prostě po negativních zkušenostech tyto listy používám jen výjimečně (když už tedy nějaké mám).
Pokud jde o zásobníky na dopisy, osvědčily se mi od Lindnera; na delší obálky používám Leuchtturm. Pokud dám do jedné kapsy jednu celistvost, vyjde to tak akorát, aby se nerozevíral a vešel se do papírového obalu. Sbírku mám vesměs na listech Philswiss; jsou celkem dobré na prohlížení, ale horší na častější manipulaci s celistvostmi (vytahování apod.).
Moderátor
Samo že řešení je dávat fdc jen jedno a tolik to nenabude, ale v tom případě udělali soudruzi někde chybu.Já to ani nějak neřeším.Dravec si to aspoň pořádně probere a podle toho koupí.Je také asi dobré připomenout, že album na fdc je lacinější a to asi o dost, jak samotné listy do kroužkové mechaniky.
Registrovaný uživatel
Pavlinka, Dejvy, Dracek diky za foto info a nazor. No vychadza mi to takto na FDC skusim ten Leuchtturm, lebo ako jediny robia zakladace aj na dlhsie obalky napr. CSSR. A na znamky mozno skusim listy Uniflex od Schaubeka.
Registrovaný uživatel
A este sa opytam, tie dlhe obalky CSSR co sa pouzivali v 70 a 80 rokoch, chlopne zalamujete a tak uchovavate (takto by postacil chlievik 195 mm)? Alebo ich radsej uchovat s nezalepenou chlopnou?
« Poslední úpravu provedl(a) dravec v 8. 5. 2011, 9:18. »
Moderátor
ja osobne FDC nezalamujem cize chlopna obalky je otvorena, zatvorenu obalku uz beriem ako poskodenu, myslim ze do klubov sa dostavali s otvorenymi chlopnami...
A listy Uniflex od Schaubeka (+album Attaché) nikto nepouživa????????

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Plastove listy na uloženie zbierky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1