Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Platby do zahranici

Vykupminci.cz
Numisargo

Platby do zahranici

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Mozna se to uz resilo - nevite nekdo, jake byvaji poplatky pri platbe do zahranici? Konkretne se jedna o platbu do Rakouska, Erste bank, ucet mam v CZK, platba je v EUR. Slecna na lince CS mi rekla, ze poplatky jsou u nich 1%, min. 220 Kc, max. 1 500 Kc, ale ze prichozi poplatky jsou ruzne a ze mi nemuze rict jake je ma cilova banka, i kdyz patri k stejne skupine (oni si snad konkuruji :evil: ). Takze bych se chtel zeptat, jake byvaji bezne poplatky v zahranicnich bankach za prijem platby od nas? Nerad bych se dockal toho, ze zaplatim nejakych 250 Kc tady a pak mi odectou treba 2 000.
Zaplatil bych pres Pay Pal, ale castka je bohuzel nad limitem :roll:
Registrovaný uživatel
Poplatek bude v kazdem pripade zbytecne vysoky. Ja platby do zahranici mimo eurozonu (hlavne Polsko) resim v posledni dobe cennym dopisem (s pojistenim). Prodejce s tim obvykle nema problem.
Moderátor
Pokud chci mit jistotu ze prijemce dostane celou castku, volim platbu typu OUR. Ucet mam u RB a poplatek je 1% z castky - min.300,-Kc, max.1500,-Kc, + 450,-Kc za OUR poplatek; takze to je celkem 1% z prevadene castky (min.750,- a max.1950,-Kc)
Moderátor
Ja občas platím do Maďarska, z EUR účtu v HUF, a najvyšší poplatok bol 5 eur. A keď napr. prevádzam zo slovenskej ČSOB do českej ČSOB, alebo opačne tak platím 15 centov, resp. 9 Kč, bez ohľadu na výšku sumy.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
ked chce slovak platit do rakuska do banky erste z banky SLSP ( clen erste ) zaplati 15 centov a ked mu niekto posle peniaze z eurozony tak mu strhnu tiez 15 centov . riesil by som to asi cez slovaka z ceskym a slovenskym uctom :) zaplatit 750 kc, ako to vyratal kucera je uz dobra palka :D za odmietanie eura :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jano: pekne.. bohuzel Ceska Sporitelnou a Erste si zjevne na zadne zvlastni kamaradsofty nehraji.

Samozrejme platba bude OUR :) Diky za odpovedi, budu doufat, ze ten poplatek od Erste nebude o moc vyssi nez co mi nauctuje CS.. BTW, u PayPalu by me to stalo kolem 600 Kc a to pri procentualni platbe (2.5%).
Jeste popremyslim nad tim cennym dopisem, ale moc nevim.. verim tomu, ze bych se na nem domluvil, ale kdyby takhle platil kazdy.. navic kolik je pojisteni na cca 1000 EUR?
Registrovaný uživatel
Peniaze v liste sú vždy riziko. V začiatkoch som to tak riešil aj ja. Poistenie nie je veľké, presne si to nepamätám cca 1 euro na 100 eur poistenia
Registrovaný uživatel
Riziko to sice je, ale pokud to mas pojistene tak se to da prezit - ja kdyz jsem posilal naposledy ze Slovenska z Erste do Polska tam poplatek byl nejakych 10EUR. Za ten cenny list s pojistenim jsem dal do 4 EUR.

Jinak co se tyka zasilani penez v ramci jedne bankovni skupiny tak to je samozrejme vyrazne levnejsi nez posilat pres hranice do jine banky. V ramci Erste me to vyjde ze Slovenska do CR nejakych tech 15 centu vs. 100Kc kdybych posilal z jine banky do CS...
Registrovaný uživatel
myslim ze ideal pre ceskych priatelov ktory casto nakupuju v eurozone by bolo zalozit si v cesku ucet v csob a na slovensku si ho zriadit tiez v csob . vysledkom by bolo lacne posielanie a zmena czk na euro a nasledne posielanie eur do eurozony. zakladne vedenie uctu na slovensku by vyslo na cca 750 kc rocne . co sa vyrovna prakticky jednemu poplatku co prave riesi tenzor.
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tak to resi rada ceskych podnikatelu a firem. Laciny zpusob jak se vyhnout zlodejskym poplatkum...
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Jeste popremyslim nad tim cennym dopisem, ale moc nevim.. verim tomu, ze bych se na nem domluvil, ale kdyby takhle platil kazdy.. navic kolik je pojisteni na cca 1000 EUR?

89 Kč poštovné za cenné psaní do vlastních rukou adresáta + 75 Kč pojištění + 7 Kč obálka

ale nebudete mít doklad, že jste ty peníze v obálce skutečně poslal - musíte důvěřovat příjemci
« Poslední úpravu provedl(a) dědek v 25. 7. 2011, 18:14. »
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
jano: pekne.. bohuzel Ceska Sporitelnou a Erste si zjevne na zadne zvlastni kamaradsofty nehraji.

Ale hrají...
http://www.csas.cz/banka/nav/osobni-finance/platebni-styk-d00013516#toc_4.

4. Zahraniční platební styk
4.1. Úhrady do zahraničí a do tuzemských bank v cizí měně
Úhrada ve prospěch účtu klienta Slovenské spořitelny,a.s.*) ....... 50 Kč
Úhrada v měně EUR ve prospěch účtu klienta banky finanční skupiny ERSTE GROUP alebo SEPA prevod do výšky 50.000 EUR ....... 220 Kč
alebo budeš posielať viac ?

4.2. Úhrady ze zahraničí a z tuzemských bank v cizí měně
Úhrada ze Slovenské spořitelny, a.s. ....... zdarma
Úhrada v měně EUR od klienta banky finanční skupiny ERSTE GROUP ....... 100 Kč
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 25. 7. 2011, 18:18. »
Moderátor
jano7B9 napsal
myslim ze ideal pre ceskych priatelov ktory casto nakupuju v eurozone by bolo zalozit si v cesku ucet v csob a na slovensku si ho zriadit tiez v csob . vysledkom by bolo lacne posielanie a zmena czk na euro a nasledne posielanie eur do eurozony. zakladne vedenie uctu na slovensku by vyslo na cca 750 kc rocne . co sa vyrovna prakticky jednemu poplatku co prave riesi tenzor.

O tom vím, ale ČSOB u nás je pro mně nepřijatelná banka hned z několika důvodů (počínaje tím, že zadržuje příchozí platby na 2-3 dny).
Je otázka, kolikrát ročně budu takhle platit. Tohle je poprvé, co jsem na zahraniční aukci vyhrál mince v takové hodnotě, že na to nestačil limit na PayPalu :)
Moderátor
Fidzi: mě řekla slečna na zákaznické lince, 1% a nejméně 220 Kč a řekla mi, že JE JEDNO KAM. Tak asi nebyla moc informovaná. Ono je to jedno, 220 nebo 250.. ale hlavně se tam nemluví o tom, co účtuje Erste, protože těch 220 je jen část za odeslání (v případě SHA už pak odesílatel neplatí nic víc) a za přijetí je další poplatek účtovaný bankou příjemce (kterážto platba je součástí OUR). O výšce této částky slečna nevěděla už vůbec nic.
Moderátor
xjert, dědek: díky za info.. důvěřovat určitě můžu, když jsem dostal mince předem, ale nechci to už komplikovat, oficiální způsob platby jsou převodem na účet, platba přes internet kartou nebo platba přes PayPal. Kdyby chtěli dostávat peníze v cenných psaních, tak to jako možnost napíšou.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
jano7B9 napsal
myslim ze ideal pre ceskych priatelov ktory casto nakupuju v eurozone by bolo zalozit si v cesku ucet v csob a na slovensku si ho zriadit tiez v csob . vysledkom by bolo lacne posielanie a zmena czk na euro a nasledne posielanie eur do eurozony. zakladne vedenie uctu na slovensku by vyslo na cca 750 kc rocne . co sa vyrovna prakticky jednemu poplatku co prave riesi tenzor.

O tom vím, ale ČSOB u nás je pro mně nepřijatelná banka hned z několika důvodů (počínaje tím, že zadržuje příchozí platby na 2-3 dny).
Je otázka, kolikrát ročně budu takhle platit. Tohle je poprvé, co jsem na zahraniční aukci vyhrál mince v takové hodnotě, že na to nestačil limit na PayPalu :)


Platí nariadenie Euro parlamentu ,platba v rámci Únie do 24hodín.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
asi nejlevnejsi poplatky v CR uctuje Citfin (jednotna sazba za OUR platbu 590,-Kc), ale ma to jina rizika
http://bankovnictvi-ucet.citfin.cz/cz/produkty/firemni-ucet/sazebnik.html
Moderátor
tak limit na paypalu jde zvednout

tenzor napsal
Tohle je poprvé, co jsem na zahraniční aukci vyhrál mince v takové hodnotě, že na to nestačil limit na PayPalu :)
Registrovaný uživatel
Limit na Palpay je max 150 000 $ na 24 hod.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
tenzor napsal
jano7B9 napsal
myslim ze ideal pre ceskych priatelov ktory casto nakupuju v eurozone by bolo zalozit si v cesku ucet v csob a na slovensku si ho zriadit tiez v csob . vysledkom by bolo lacne posielanie a zmena czk na euro a nasledne posielanie eur do eurozony. zakladne vedenie uctu na slovensku by vyslo na cca 750 kc rocne . co sa vyrovna prakticky jednemu poplatku co prave riesi tenzor.

O tom vím, ale ČSOB u nás je pro mně nepřijatelná banka hned z několika důvodů (počínaje tím, že zadržuje příchozí platby na 2-3 dny).
Je otázka, kolikrát ročně budu takhle platit. Tohle je poprvé, co jsem na zahraniční aukci vyhrál mince v takové hodnotě, že na to nestačil limit na PayPalu :)


Platí nariadenie Euro parlamentu ,platba v rámci Únie do 24hodín.

:lol: :lol: :lol:
Tak to se to narizeni asi nedoneslo polovine nasich bank ;)
A to ted nemluvim o platbe v ramci cele Unie, ale o vnitrostatnich platbach v CR. Poslu penize, nekde je to behem hodiny, nekde az po 2-3 dnech, cim to asi bude?
Moderátor
grofik napsal
Limit na Palpay je max 150 000 $ na 24 hod.

Asi jak u koho, muj limit je cca 650$.
Slo by to zvednout prihlasenim kreditky, coz z par dobrych duvodu nechci.
Registrovaný uživatel
to tenzor; pokial by niekoľko klientov začalo žiadať kompenzácie za omeškané platby ,neviem ,neviem. :roll:
Najdrahšie platby sú do Afriky ,myslím % na sumu a najdlhšie to trvá,ale zasa tam človek neplatí každý deň. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Fidzi: mě řekla slečna na zákaznické lince, 1% a nejméně 220 Kč a řekla mi, že JE JEDNO KAM. Tak asi nebyla moc informovaná. Ono je to jedno, 220 nebo 250.. ale hlavně se tam nemluví o tom, co účtuje Erste, protože těch 220 je jen část za odeslání (v případě SHA už pak odesílatel neplatí nic víc) a za přijetí je další poplatek účtovaný bankou příjemce (kterážto platba je součástí OUR). O výšce této částky slečna nevěděla už vůbec nic.

Erste nebude účtovať vôbec nič, pretože pre Erste je to prijatie platby v domácej mene (EUR) ! Teda pokiaľ nerátam tých nezmyselných pár centov za účtovnú položku.
Už som to tu niekde riešil. Pošli platbu ako SEPA (Single Euro Payments Area)/cezhraničný prevod. Sumu musíš napísať v EURách ! aj keď budeš peniaze zasielať zo svojeho CZK účtu. To sa ti automaticky strhne kurzom devíza predaj. Môžeš tak poslať platbu do 50.000 EUR a zaplatíš "len" 220 Kč (cca 8,8 EUR). Účet, na ktorý platbu zasielaš vyplníš v IBAN kóde. To je všetko. Za dva-tri dni to má prijímateľ doma. ;)
Moderátor
Poslal jsem to jako zahranicni platbu (nevim jaky je mezi tim rozdil), preshranicni prevod totiz daval moznost jen "SHA" a ja jsem potreboval "OUR". Uvidime, kdyby mi u Erste neuctovali nic krome ucetni polozky, bylo by to super :)

grofik: teoreticky by mohli, ale jak videt, tak se na to kasle i v cele EU, co jsem se tak ptal a Fidzi ted potvrdil, tak prevod do zahranici v ramci EU trva bezne 2-3 dny a koneckoncu, kdyby to probihalo do 24 hodin, tak mi to nenabizi moznosti (za mastny priplatek) poslani jako expresni a pak jeste urgentni :)
Registrovaný uživatel
Platby v EUR jsem posílal různým prodejců už mnohokrát. Nikdy jsem ovšem nepoužil OUR, vždycky to šlo jako SHA. Ti co mají účet v EUR mají příchozí platbu zdarma, maximálně za několik centů. Jedinou vyjímkou byl člověk ze Srbska, ale ten si řekl rovnou o vyšší částku a platbu SHA.
Na Tvém místě bych poplatky protistrany neřešil a zaslal požadovanou částku jako SHA, jemu dojde požadovaná částka a případný poplatek bude stejně zvlášť.
Pro jednou to klidně pošli ze Spořky, je to jednoduché. Pokud by jsi platil častěji tak zvaž založení účtu např. u některé pobočky německé banky (odchozí platby cca 0,2 EUR příchozí zdarma), popřípadě naše FIO (tam máš účet i na slovensku a za odchozí platby platíš 2 EUR, příchozí 1 EUR).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Platby do zahranici

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1