Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Platby za více položek "buy now" - e-bay

Vykupminci.cz
Numisargo

Platby za více položek "buy now" - e-bay

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravíčko, v případě že se jedná o nevhodnou reklamu, omluva. Prosím smazat.

Chtěl jsem nakoupit více položek od jednoho prodejce na e-bay. Systém buy now.
Samozřejmě chci ušetřit za poštovné, ale bohužel mě každá položka převede přímo do Pay Pal + doprava na jednotlivou položku.
Kde dělám chybu? Jak položky skompletovat před platbou ? Lze to ?
Děkuji
pH
Registrovaný uživatel
Nic neplať dopředu, vyžádej si od prodejce zaslání faktury, a napiš mu že chceš vše poslat najednou.

Pokud je prodejce solidní, vyplní do faktury jen jedno poštovný.

Já prodávám na ebay už dlouho a občas to takhle kupci u mě dělaj.
Registrovaný uživatel
záleží jak u kterého prodejce, chce to číst jak to tam kdo uvádí...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Tak tezko muze poslat 5 polozek v jednom baliku a nauctovat si postovne 5x... resp. muze, ale byl by to tak trochu podvod a duvod pro reklamaci.
Na druhou stranu kdyz bude prodejce debil a posle to jako 5 balicku/psani, tak s tim nikdo nic neudela.
Registrovaný uživatel
Jo, takto by to asi šlo. Ale tímto se nemohu vyvarovat možnosti, že než mi to prodejce zablokuje, může položku/y někdo koupit.
Já jen jestli se položky nedají vložit např. do "košíku" a pak teprve kompletně zaplatit. (což jsem u principu "buy now" nenašel).

Ano; jinak samozřejmě v příloze většina prodejců popisuje možnost kombinovat položky.

Díky
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Tak tezko muze poslat 5 polozek v jednom baliku a nauctovat si postovne 5x... resp. muze, ale byl by to tak trochu podvod a duvod pro reklamaci.
Na druhou stranu kdyz bude prodejce debil a posle to jako 5 balicku/psani, tak s tim nikdo nic neudela.



Na tohle pozor, zmrd si u mě koupil 4 položky, zaplatil všechny hned (za každou poštovný), já jako solidní blb jsem mu stranou poslal zbytek poštovnýho, pak vše v jednom balíku a ten hajzel pak reklamoval, že mu nic nedošlo. Přišel jsem o zboží, o peníze co jsem mu poslal stranou (jeho výdělek), automaticky mi ebay strhlo i všechno poštovný co zaplatil a samo peníze za zboží.

Spor jsem prohrál i když jsem měl trackingnumber a zápis že zboží čeká u něj na poště, on si ho následně vyzvedl, velmi specifickej druh podvodu podporovanej ebay.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 22. 12. 2014, 11:56. »
Moderátor
Peťas Masařů napsal
Jo, takto by to asi šlo. Ale tímto se nemohu vyvarovat možnosti, že než mi to prodejce zablokuje, může položku/y někdo koupit.

Nechápem celkom. Keď si to kúpil systémom "buy now", tak je to tvoje. Predajca nepotrebuje nič blokovať predsa. Je to predané a ty si kupujúci.

Peťas Masařů napsal
Já jen jestli se položky nedají vložit např. do "košíku" a pak teprve kompletně zaplatit. (což jsem u principu "buy now" nenašel).


Kúpiš, tak to máš vo vyhraných položkách.

Peťas Masařů napsal
Ano; jinak samozřejmě v příloze většina prodejců popisuje možnost kombinovat položky.
Díky


Bežne kupujem systémom "buy now" viac vecí od rovnakého predajcu, aj v rozmedzí pár dní. Keď končím, vždy pošlem žiadosť o vyúčtovanie, a platím len jedno poštovné.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Paul: zajimave, ja mam presne opacne zkusenosti, ze eBay podporuje podvodne prodejce, napriklad firma Savoca-coins prijala penize za minci, ale nikdy mi ji neposlala, ani zadne cislo mailu, uplne prestali komunikocat a po eskalaci sporu mi eBay oznamilo ze s tim nemuzou nic delat.
Dale si nemyslim ze je mozne aby ti eBay strhlo nejake penize, pokud to bylo placene pres PayPal, tak je to zalezitost PayPalu.
Na policii nebo za pravnikem jsi byl? Protoze tak jak to popisujes jde o trestny cin podvodu/kradeze eBaye/PayPalu a to naprosto dokazatelny.
Samozrejme pokud to bylo v radu par stovek, tak chapu..
Moderátor
Tenzor: Majiteľom Paypal-u je predsa ebay.com, tak predpokladám, že to vedia zariadiť aby strhli peniaze.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
smith: tak to jsem netusil, myslel jsem ze jde o dve nezavisle spolecnosti, ktere spolpracuji, protoze je to pro ne vzajemne vyhodne..
Moderátor
tenzor napsal
smith: tak to jsem netusil, myslel jsem ze jde o dve nezavisle spolecnosti, ktere spolpracuji, protoze je to pro ne vzajemne vyhodne..


Až tento rok začal ebay uvažovať o úplnom odčlenení paypal-u od ebay. (Niekde som čítal o tom článok)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Paul: zajimave, ja mam presne opacne zkusenosti, ze eBay podporuje podvodne prodejce, napriklad firma Savoca-coins prijala penize za minci, ale nikdy mi ji neposlala, ani zadne cislo mailu, uplne prestali komunikocat a po eskalaci sporu mi eBay oznamilo ze s tim nemuzou nic delat.
Dale si nemyslim ze je mozne aby ti eBay strhlo nejake penize, pokud to bylo placene pres PayPal, tak je to zalezitost PayPalu.
Na policii nebo za pravnikem jsi byl? Protoze tak jak to popisujes jde o trestny cin podvodu/kradeze eBaye/PayPalu a to naprosto dokazatelny.
Samozrejme pokud to bylo v radu par stovek, tak chapu..



šlo o cca dva tisíce kč, tak jsem to nechal bejt. Zajímavý bylo, že i když jsem jim poslal Tracking number + ofocenej lístek z pošty + online odkaz kde bylo jasně napsáno že zboží je depotováno na poště z důvodu nevyzvednutí adresátem...ebay rozhodlo, že jsem nedoložil dostatečný informace o zásilce, jsou to šupáci, škoda že jako Čech nemůžu prodávat u amazonu, dal bych ebay nazdárek, jsou to šmejdi.
Moderátor
ebay sa mi zda komplikovany, ano Amazon je fakt jednoduchy taky americky :-)
_______________
Moderátor
Paul: me zase tvrdili, ze zbozi nebylo placeno pres PayPal, i kdyz bylo.. pocitam ze ses zeptal co by podle nich byly dostatecne informace o zasilce a ze ti neodpovedeli stejne jako mne :)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Paul: me zase tvrdili, ze zbozi nebylo placeno pres PayPal, i kdyz bylo.. pocitam ze ses zeptal co by podle nich byly dostatecne informace o zasilce a ze ti neodpovedeli stejne jako mne :)


ano, posílal jsem jim stížnost na kupce s otázkou co tedy chtějí.

odpověď = 0 (ještě pak měli tu drzost poslat dotazník, jak jsem spokojenej s řešením sporu, to jsem šel do kolen)
Registrovaný uživatel
Nechci zakládat další téma, tak se zkusím zeptat tady.

Zkoušel jsem si koupit přes internetový obchod německé pošty "Internetmarke"
Mají tam ale jakýsi systém placení POSTPAY, který by měl být navázaný na PayPal. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Zkoušel jsem se tam zaregistrovat, ale nechce mi to dokončit platbu.

Moje znalosti němčiny jsou bohužel řekněme základní, takže bych uvítal radu někoho kdo s tím má zkušenosti.
Registrovaný uživatel
Zdravím, osobně mám zkušenosti s e-bay, včetně placení kreditkou přes konto PayPal kladné. Pokud jsem platil více položek s násobnym poštovným u jednoho kupce, vždy mi bylo s avizem následně refundovano. Ale poprosil bych o radu někoho, kdo nakupuje na delcampe.net , resp. .de. Neumím si poradit s provedením platby, i když prodejce uvádí platbu kartou nebo přes paypal. Vždy mi chybí ten poslední krok k zaplacení, potvrzení objednávky prodejcem na mail přijde. Na delcampe mi přopadá širší nabídka. Děkuji za reakce.
Registrovaný uživatel
Na Delcampu kupuji běžně, vždy jsem platil buď pře Paypal, nebo převodem z účtu (IBAN). Pokud má prodejce zadán v platbách Paypal, tak po nákupu a vystavení faktury prodejcem vyberu v seznamu aukcí zaplacení a pak mě to už samo vede po vybrání způsobu do Paypalu, kde jen potvrdím částku a je to. Delcampe má ihned od Paypalu vazbu a samo se vyplní, že bylo uhrazeno.
Registrovaný uživatel
Pilat sa podľa mňa pýta na platbu kartou na Delcampe..Neviem,možno sa mýlim..
-s-
Registrovaný uživatel
Díky, měl jsem na mysli oba způsoby, nově jsem se včera registroval, chvíli trvalo, než celý proces proběhl, po zpětném ověření už vše funguje tak, jak uvádí pepahavel, pár drobných položek jsem už vyzkoušel koupil. PC, IT, software, boj na dlouhou trasu, tedy alespoň pro mě, hezký zbytek dne všem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Platby za více položek "buy now" - e-bay

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1