Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Platnost FDC s dalšími razítky

Vykupminci.cz
Numisargo

Platnost FDC s dalšími razítky

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
chci ze zeptat, jak je to s obálkami prvního dne - zajímalo by mě, jestli po oražení razítkem, třeba ne přímo obyčejným denním, ale např. razítkem známkové tvorby (které ale taky obsahuje datum), někam na plochu obálky mimo známku, zůstává obálka v platnosti - tedy jestli ji lze některý další den odeslat - předpokládám, že při odeslání se orazí ještě denním razítkem přes známku..
« Poslední úpravu provedl(a) mykhal v 14. 5. 2013, 23:51. »
Moderátor
Obávám se, že to nepůjde.
ČP zejména kvůli filatelistům při odeslání FDC nedává razítko přes známku, ale mimo známku. Pokud je tedy na obálce jakékoliv jiné razítko, může být považována za již poštovně použitou a ČP ji jako takovou může odmítnout.
Registrovaný uživatel
zkusil jsem zavolat na zelenou linku pošty - info o poštovném apod. - tam slečna moc netušila a odkázala mě do Varů na známkovou tvorbu.. tam mě ujistili, že takhle bude obálka stále platit; po mém vyjádření, že se jim mě úplně ujistit nepodařilo, mi napsali, že správně se vše navíc má správně dávat na zadní stranu obálky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Platnost FDC s dalšími razítky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1