Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » platnost mincí v minulosti

Vykupminci.cz
Numisargo

platnost mincí v minulosti

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
předem se omlouvám, jestli jsem svůj dotaz vložil nesprávně, ale lepší místo jsem nenašel. Trochu to s tím detektorem souvisí. Chtěl bych se zeptat, zda nemáte nějakou povědomost ohledně platnosti mincí v minulosti, jejich směnitelnosti nebo použitelnosti v jiných státech. Abych byl konkrétní – občas jezdím do Orlických hor. Je to v podstatě konec světa, za kopcem je Polsko, dříve Prusko. Našel jsem tuhle minci: http://www.lovecpokladu.cz/detail-mince?id=3497
Zajímalo by mě, jestli se s ní v době jejího vyražení dalo platit i „u nás“, jestli eventuálně existovaly nějaké směnné kurzy v nějaké podobě, jak je známe dnes a nakonec - zda měla mince na území příslušného státního útvaru nějakou omezenou platnost (myšleno do vyražení dalších druhů mincí dalším panovníkem nebo se to měnilo jako dnes atd.). Nebo když byla mince ze stříbra nebo zlata, jestli zůstávala v oběhu i po nástupu nového panovníka…?
Díky moc
Registrovaný uživatel
moj nazor neberte vazne, ale myslim si, ze sa dalo s nozu riadne platit po celej Europe a mozno aj bez problemov:)
Registrovaný uživatel
Na území nynější České republiky se tyto mince dostaly ve větším množství během války o bavorské dědictví (bramborová válka nebo také švestkový povyk nebo švestková mela) mezi Rakouskem a Pruskem.

Dokonce platnost mincí upravovaly tzv. cirkuláře ve správném poměru mezi jednotlivými měnami.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Výhodou mincí ražených z drahých kovů bylo, že v podstatě platily po celém světě.
V Austrálii v době kolonizace běžně cirkulovaly například španělské Reály nebo nizozemské Guldeny. Dokonce i indická Pagoda.
Registrovaný uživatel
Děkuju za zajímavé odpovědi :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » platnost mincí v minulosti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1