Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Počet kusů nevydané 5000Ks / 1944

Vykupminci.cz
Numisargo

Počet kusů nevydané 5000Ks / 1944

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Perf. si všímám a zajímají mě hlavně v tom směru, jestli se náhodou trefí do balíčku, kde už mám prokázánou neperf. Zatím jsou takové balíčky dva.

Ale sledovat perf. komplexně by bylo poměrně obtížné, protože u obchodníků jsou toho tuny a bylo by mi dost protivné pravidelně opisovat v obchodech dvacet čísel. To by mě asi brzo někdo vyrazil. Už sledování neperf. po obchodech je takové všelijaké... Mj. proto, že pak člověk vidí ten koloběh nebo naopak, jak to leží a nemůže se to prodat.
Registrovaný uživatel
majkle, zase nový kousek! ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky, ale už mám zachyceno. Úplně nově se nevynořil.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Díky, ale už mám zachyceno. Úplně nově se nevynořil.

:( Tak v poslední tabulce není zanesena, proto jsem ji dal sem! ;)
Registrovaný uživatel
Mischel, omluva, tady je poslední verze tabulky. Nechci ji sem dávat s každým novým kouskem, ať to tu nezahltím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Mischel, omluva, tady je poslední verze tabulky. Nechci ji sem dávat s každým novým kouskem, ať to tu nezahltím.

Stačí když ji sem dáš 1x za 2měsíce! ;) Dík, abych sem nedával bankovky, které jsou už "pasé"! ;)
Registrovaný uživatel
Ja mám 3Lk 002359.
Sken tu: http://mojazbierka.sk/index.php?m=bankovka&id=116&s=hd
« Poslední úpravu provedl(a) Jаkub v 1. 12. 2012, 15:54. »
Registrovaný uživatel
já mám jen 1Ha 007202
Registrovaný uživatel
Stanos27 napsal
já mám jen 1Ha 007202

Díky, ale ta už je "registrovaná". ;)
Registrovaný uživatel
Moje neperforovane 5000 Ks :

2Ah 010877
5In 000715
3Lk 002348
Registrovaný uživatel
Díky, jedno číslo je známé, další dvě jsou nová (ale není nový balíček). Nicméně, než si je zařadím, poprosil bych o skeny. Můžete je zveřejnit tady (případně poslat na mnovak55@volny.cz)? Díky.
Registrovaný uživatel
Pokial by boli na predaj neperforovane 5000 Ks v UNC kvalite za rozumnu cenu, mam zaujem o akekolvek mnozstvo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Objevilo se pár dalších čísel. Aktualizovanou tabulku dodám večer.

Teď bych nicméně měl jeden dotaz, na který bych rád vygeneroval názory ostatních.

Jak víte, cílem tohoto vlákna je mj. pokusit se odhadnout, kolik neperforovaných pěttisícovek může existovat. Je to pochopitelně těžké, protože nemáme přístup do velkých sbírek a do sbírek všelijakých "investorů", příp. vlažných zájemců o sběratelství. Problematiku neperforovaných pětitisícovek sledujeme dlouhodobě. Nejvíce přírůstků pochopitelně bylo na začátku vlákna. Teď sice jsou neustále, ale mnoho jich není.

Napadlo mně, že např. Anna Proletářka je také nevydaná bankovka a také se vyskytuje víceméně jen v UNC stavech. Pokud uvážíme exempláře, které byly uvolněny z ČNB (=s certifikátem), víme, kolik je jich v soukromých rukou. Zkusme sledovat podle čísel prodeje pouze těchto kusů (buď s certifikátem nebo těch, o kterých víme, že certifikát mají / měly). Uděláme totéž, co v případě pětitisícovky. V první fázi projdeme svoje záznamy, historické aukce a své sbírky (já nemám nic). Potom budeme cca půl roku, max. rok sledovat výskyt těchto exemplářů tak, jako to dělám(e) u 5000/1944. V jednu chvíli budeme znát tři čísla: počet zachycených stovek s certifikátem, počet stovek s certifikátem, které jsou v soukromých rukou, a počet zachycených pětitisícovek. Prachobyčejnou trojčlenkou pak získáme odhad počtu kusů neperforovaných pětitisícovek.

Podle mého názoru je to vcelku korektní, protože obě bankovky jsou nevydané, obě existují téměř jen v UNC, obě patří do "střední třídy" bankovek, u obou může být zhruba stejný zájem "investorů" a obchodníků je držet, resp. zhruba stejný počet lidí, kteří je mají a nechtějí je zveřejnit (nebo o nás prostě jen nevědí). Problém je, že se najednou může objevit nový balíček neperforovaných Mojmírů - ale tuto situaci jsme podle mého názoru schopní zachytit. Současně možná bude (významně?) více lidí, kteří mají Mojmíra a stovku ne (nebo na ni finančně nedosáhnou). Annu Proletářku navrhuju proto, že je ze tří nevydaných nejpopulárnější.
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Stačí když ji sem dáš 1x za 2měsíce! ;) Dík, abych sem nedával bankovky, které jsou už "pasé"! ;)

Aktualizace k dnešnímu dni. Jsme na 92 kouscích ze 37 balíčků. Zároveň bych poprosil o názory na moji úvahu o příspěvek výše.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no, neni to asi uplne spatna uvaha - osobne bych cekal, ze zachytime tak 30-40 kusu Anny Proletorky, tedy i MOJMIRA bych pak nasobil cca 5x. Osobni tip je, ze tech 5000Ks bude 500 kusu.
Registrovaný uživatel
nazdar,
tu som našiel ďalšie 5 000 Ks: http://aukro.sk/show_item.php?item=3039620568 2Ah 005512 túto som nevyhral :( a 2Ah 005504 http://www.skolskyservis.sk/fotodennik/vystava-bankoviek-v-ponitrianskom-muze/1999-fotografia.html#/fotodennik/fotografia/2000
Registrovaný uživatel
Díky moc. Tu 5512 jsem si mezitím už poznačil, ta 5504 je novinka. A nezoufej, cena v té aukci nebyla na aktuální situaci nic moc. Tipl bych, že se brzy objeví v nějakém eshopu nebo na nějaké burze. Nebývaly, ale teď zase jsou.
Registrovaný uživatel
dalsi kus:

6Ni 002529

http://aukro.cz/slovensky-stat-5000-ks-1944-neperf-n-i3062780689.html
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Registrovaný uživatel
Dobry vecer,
dnes som sa na tomto portali zaregistroval. Chcel som nahlasit "moje" cislo neperforovanej nevydanej bankovky Slovensky stat 5000 Ks. Ide o cislo 5In 000665
Registrovaný uživatel
dej sem foto , jestli je to mozne
Registrovaný uživatel
Prikladam obrazok bankovky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji, už je zapsaná. Druhá v tomto stokusovém balíčku.
Registrovaný uživatel
Jeden nový kousek:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dalsi kus:
4Kl 000796

http://data.numfil.com/auctions/54_sal_aukce/1985.jpg
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Moderátor
majkl napsal
Děkuji, už je zapsaná. Druhá v tomto stokusovém balíčku.

odkial mate take informacie ze sto kusove boli?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Počet kusů nevydané 5000Ks / 1944

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1