Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Poctivost na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

Poctivost na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
vážení kolegové, zoufalec Bertík, který se mě tu snaží na více vláknech očernit opravdu kupuje stylem pokus-omyl, už jsem ho upozornil v minulosti aby ode mně nekupoval čemu nerozumí, už jsem mu vracel koupenou minci, protože mu nevyhovovala, potom jsem mu vracel po půl roce Brněnský peníz, který mi prodal a pak si to rozmyslel, že ho nutně potřebuje, přenechal mu z lotu mincí, který jsem si na aukru koupil jednu minci bez které nemohl žít a otravoval prodejce aby mu sdělil kdo to od něj koupil, aby to z něho vytáhl. Vyšel jsem mu mockrát vstříc a posledním prodejem a jeho pitomým otravováním, výhrůžkami a vydíráním, jak mě tady propere prostě pohár přetekl. Bertík už nic nedostane a doporučuji vřele všem ostatním, s ním nijak neobchodovali. Zájemcům rád poskytnu podrobnosti....
Registrovaný uživatel
To nepobírám, chtít po půl roce zpět minci kterou jsem už prodal.
Co to je za haluz.
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Vyhrál jsem tuto aukcihttp: http://aukro.cz/eliska-zhorel-spol-razba-s-manzelem-gros-lucemb-i6436006044.html
Jelikož jsem ještě neměl příslušnou literaturu ke kontrole,spoléhal jsem na solidnost prodejce.Jakmile mi pošta doručila katalog ,tak jsem následně zjistil,že ta nabízená mince neodpovídá deklaraci.Jde o Antoina de Burgogne. Reklamaci mi neuznal a dal mně na BL.Takže mi nezbývá než ostatní varovat před ním.Podávám na aukro žádost o navrácení zaplaceného z oprávněných důvodů.Ještě scany z R. Probsta,aby bylo jasno.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
bertiku -ty ale vobec nemaš pravdu.Ten popis od predavajuceho je spravny.Viacera literatura a aj aukčne firmy tuto mincu priraduju nie k Antoniovi ale prave obom,teda aj Elisabeth .
_______________
Registrovaný uživatel
Napr.
https://books.google.sk/books?id=ShOnykzju1QC&pg=PA438&lpg=PA438&dq=Elizabeth+of+gorlitz+1412-1415&source=bl&ots=uzsfaK2u-o&sig=t1zS60Y_-Fxf4ldKCxLuNEEE4Wc&hl=sk&sa=X&ved=0ahUKEwiW
http://agoraauctions.com/listing/viewdetail/10267
_______________
Registrovaný uživatel
m1234, díky za pomoc s těmito odkazy, už mě pomalu docházely síly bojovat tím podivným pánem.
Registrovaný uživatel
Pánové,díky za zájem.Měli bychom se vrátit na začátek,tedy ke katalogům.Probst 1976 nemá textovou část,pouze mince,pérovky s popisem.Z těch vyplývá,že společná ražba v rámci zvyklostí,kdy jsou uvedeni oba,někdy i tři,tam není.Takže zbývá zatím R.Weiller 1977.Chtělo by to přeložit stránku 89.Najde se někdo schopný a také ochotný to přeložit? Díky za snahu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pokud bude rozliseni aspon 2x takove (toto moc dobre pouzit nejde), jsem ochotny to prohnat rekognitou a pak se to muze vlozit do google-prekladace. neni to sice elegantni reseni, ale to nejdulezitejsi to snad splni.

zajimave je kazdopadne se dopatrat vsech dostupnych informaci, nicmene i kdyz zjistite, ze mate pravdu, stezi muzete obvinovat nekoho jineho, ze pouziva zazite oznaceni a nebere napr. v potaz odbornou literaturu nebo nejnovejsi poznatky - protoze ostatne to jste neudelal ani sam a myslim, ze tyto znalosti nema ani nikdo z aktivnich prispevatelu zde na foru.

z principu - cele to badani tady kolem teto aferky by se to dalo napadnout snadno tak, ze i ted aktualne pracujete se 40 let starou literaturou a nepracujete s odbornymi clanky publikovanymi na toto tema v nedavne dobe (nevim, zda nejake jsou, ale to, ze je clovek nenasel, neznamena, ze neexistuji). a tudiz neexistuje zaruka, ze at uz zjistite jedno nebo druhe, ze je to pravda a tez ze to bude pravda i za pet let.

co tim chci rici - je to, jako byste byl napr. cizinec a urcoval grose Karla IV. podle Smolika a ignoroval napr. Pintu jen proto, ze nemate povedomi o existenci tohoto zdroje. nebo jako byste se snazil urcit moravske denary podle Cacha a ignoroval Videmana. nebo jako byste nebral v uvahy nejnovejsi poznatky o novem prideleni nejstarsich ceskych denaru (coz je snadne, protoze vetsina z nas vezme Cacha a primarne nema prehled, jake argumenty a diskuse probehly napr. v NL, NS apod.). Zde to muze byt velmi podobne a stejne zavadejici. a "vytloukat" autoritu autoritou je casto dost osemetne - clovek si jen koleduje o to, ze se objevi treti autorita.

proto bych byl ve vyslovovanych zaverech velice opatrny a nenechal bych se v tomto pripade strhnout momentalnim stavem znalosti, ktere mame ze zdroju, jez jsou k dispozici (tim spise, ze nemame jistotu, zda v techto zdrojich jsou zahrnute posledni poznatky a nazory).

proste bych prijmul fakt, ze se jedna o razbu, o niz se - alespon na zaklade nekterych zdroju (a mozna chybne) - dnes tvrdi, ze je neci razbou. coz ale neni v rozporu se o te razbe dozvedet co nejvic. samozrejme, pravda je prosta. proces mel byt obraceny, tj. nejdrive toto hluboke studium a pak nakup. pokud to clovek takto neudela, musi pocitat s tim, ze se muze dockat urciteho prehodnoceni a rozcarovani. a pokud ma prodejce na vyber dve moznosti popisu aukce (pricemz obe budou nejak rozumne podlozene), stezi mu vycitat, ze pouzije tu, ktera mu zajisti lepsi prodej. na kupujicim uz pak je posoudit, zda dane alternative bude prikladat vyznam nebo ne.

nechci do vaseho sporu vstupovat, primlouval bych se ale za jeho prehodnoceni - s ohledem na naznaceny nezavisly uhel pohledu
Registrovaný uživatel
Kdepak Bertík, ten to nevzdá, čeká na další literaturu starou 40 let, kterou stejně nerozluští, protože nezná cizí jazyky s současné názory ho nezajímají. Už dávno ten groš mohl se ziskem aspoň tisícovky prodat v Brně na blešáku, když se rozmyslel a už ho nechce a nemusel by vymýšlet nesmyslné teorie jak minci reklamovat, když ze zákonného hlediska a morálního hlediska nemá na nic nárok. Možná už přišel čas, aby se nad sebou zamyslel, sklopil uši a omluvil se. Také by bylo báječné, kdyby začal sbírat placaté kamínky nebo obaly od žvýkaček, prostě něco, čemu bude rozumět.
Registrovaný uživatel
Oliver to shrnul dostatečně, pod to se můžu podepsat. Mnohokrát už tu zaznělo, že bez znalostí se mince nemají kupovat a Bertík je zářný příklad toho, jak to může dopadnout. Ostatně mohl dopadnou ještě daleko hůře, kdyby koupit třeba novodobé falzum za velké peníze ... Podle toho, co jsem tu četl, se Petr zachoval několikrát velmi dobře a chápu, že už mu došla trpělivost. Stavím se v této kauze na Petrovu stranu.
Registrovaný uživatel
bertik-b1 ,ty si tažký pacient.Weiller označuje tuto ražbu pod č.173 a,b,c, ako spoločnu ražbu Alžbety a Antonia.Probst 201,ju priraduje Antoniovi.Takmer všetci numismaticky experti davaju za pravdu Weillerovi.Ja mam celkom dobre vedomosti v numismatike ,ale experti u Kunkera či u Spinka maju asi lepšie a tak v tomto pripade nespochybnujem ich nazor.Ty si na tom z vedomostami asi lepšie,kedže si dovoliš o ich nazore pochybovat.Prosim ta zostup z oblakov na zem ,všetkym sa tu omluv za tvoje nezmyselne požiadavky a študuj,študuj,študuj a až potom nakupuj.Len na ilustraciu dalšie dva priklady ,že nemaš pravdu.
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=1278&category=26639&lot=1172590
https://www.the-saleroom.com/en-us/auction-catalogues/spink/catalogue-id-srspi10088/lot-df14a60b-53e5-4fef-a86f-a62000f4f855
_______________
Registrovaný uživatel
Já bych mu jí třeba vzal i zpátky, ale jeho silový nástup s úhradou vzniklé škody a vydíráním, že mě rozmázne na Sběrateli...to už je moc. No a koupil jí ode mne něco přes dva tisíce, když vidím ty ceny jinde, tak asi a ni ne špatně...
Registrovaný uživatel
Díky za možnost překladu. Ovšem je to několikanásobný scan. Lepší kvalitu nedodám.A pozor Petře na formulaci "vydírání". Šlo jenom o upozornění.
Registrovaný uživatel
Vraťte mi peníze nebo vás rozmáznu na Sběrateli, mě to jako upozornění moc nepříjde...
Registrovaný uživatel
bertiku ja ti to z radostou preložim.Okrem zopar polititickych a historickych nie uplne presnych faktov tam nie je nič zaujimave.Ak chceš ozaj historicke fakty prečitaj si pracu pani Prof.Marii Blahovej.To je skutočny historicky material s velkov vypovedacou hodnotou o tom ako to vtedy naozaj bolo a na lepšie pochopenie suvislosti.
file:///C:/Users/Uzivatel/Downloads/marie_blahova_32-45.pdf
_______________
Registrovaný uživatel
Obavam se, ze pokud neni nekdo pokrocily hacker, tezko to z Vaseho PC stahne :D
Registrovaný uživatel
Dle mého to Oliver vyjádřil naprosto přesně. Jen dodám že numismatika je věda jako každá jiná a kdyby se badatelé v jiných oborech měli hned soudit pro odlišné názory vůdčích autorit...právě kvalitní diskuze a vylučování omylů nás posouvá kupředu. Jak známo pravým mistrem v objevování slepých uliček bádání byl Jára Cimrman a do jedné se nyní evidentně dostal i bertik-b1. Radím tedy zachovejte se jako chlap, petr1596 je dle výše uvedeného více než férový a omluva by byla na místě. Z chyb je lepší se poučit a přijmout dobře míněné rady ostatních. Křikem se pokud vím moc nastudovat nedá. Neberte to ve zlém a ať se daří, téma kterým se zaobíráte jak delší dobu sleduji (drobná mince grošoviny našeho území a falza) je jistě zajímavá a bylo by škoda to takto uzavřít
Registrovaný uživatel
A co ten svatební fenik Přemysla Otakara :) ?
Registrovaný uživatel
Chceš nějaké? Tyhle anonymní mince, to je problém komu je připsat, stále se to vyvíjí /+stejný smajlík/
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
Obavam se, ze pokud neni nekdo pokrocily hacker, tezko to z Vaseho PC stahne :D


Pokud by to někoho zajímalo, je to snadno dohledatelné např. přes google.
Registrovaný uživatel
Už mlčím :)
Registrovaný uživatel
Skuste tu:
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=svatba%20al%C5%BEbety%20zhorelecke%20s%20antoninem%20brabantskym
_______________
Registrovaný uživatel
Pěkné čtení. Hezky složité vztahy.
Registrovaný uživatel
To chalko k té férovosti.Když petrovi 1596 chybí relevantní argumenty,sahá k osvědčené taktice-snaha o diskreditaci oponenta.Dvakrát uvádí,že"ho" rozmáznu na sberateli.Ale já jsem mu napsal,že" to" rozmáznu. Opravdu je to fér?Nebo se jenom chybička vloudila?
Ještě k omluvě. Samozřejmě se mu omluvím.Ovšem jenom,když můj názor bude vyvrácen takovou formulací v novém vydání Weillera,nebo Probsta.Při vší úctě k uvedeným aukčním domům,odvolávají se na oba autory,ale není tam ta formulace.
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Vyhrál jsem tuto aukcihttp: http://aukro.cz/eliska-zhorel-spol-razba-s-manzelem-gros-lucemb-i6436006044.html
Jelikož jsem ještě neměl příslušnou literaturu ke kontrole,spoléhal jsem na solidnost prodejce.Jakmile mi pošta doručila katalog ,tak jsem následně zjistil,že ta nabízená mince neodpovídá deklaraci.Jde o Antoina de Burgogne. Reklamaci mi neuznal a dal mně na BL.Takže mi nezbývá než ostatní varovat před ním.Podávám na aukro žádost o navrácení zaplaceného z oprávněných důvodů.Ještě scany z R. Probsta,aby bylo jasno.
a
_______________
Registrovaný uživatel
a
výsledek je zatím tento, otevřel proti mě případ na aukru - spor- a jeho vyjádření je stále stejné:

Dostáváte negativ za klamavý prodej.Mince neodpovídá deklaraci.Navíc to rozmáznu na sberateli. Stojí vám to za to?
Josef xxxx.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » Poctivost na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1