Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Podací lístek?

Vykupminci.cz
Numisargo

Podací lístek?

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Máte někdo zkušenost s tiskem podacích lístků v tiskárně PC? Vezme Apostová tiskárna na poště papír gramáže 80g/m2?

Díky za reakce
Moderátor
Neviem ako v ČR, ale na Slovensku ja bežne doma tlačím podacie lístky na R zásielky na 80gr kancelársky papier (odmietam ich kupovať), a na pošte s tým problémy nie sú.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
u nas na poste mi ich davaju gratis, takze tiez nemam s tym problem...
_______________
Registrovaný uživatel
vezmou to v pohodě, když nemám, tak tisknu na obyčejný papír a nikdy nebyl problém
Moderátor
Kdyby to nešlo, asi by ČP na svých stránkách nenabízela formuláře ke stažení a tisku :).
Registrovaný uživatel
Jasně, díky.
Moderátor
Tak mne napadlo - existuje nějaký katalog podacích lístků? Sbíráte to někdo?
Registrovaný uživatel
Znám pouze několik sběratelů, kteří si občas nějaké podací lístky schovávají, ale katalog doposud nikdo nesestavil. Už jen v České republice by se dalo od roku 1993 vysbírat několik základních vzorů (typů) tiskopisu (vzorce) 11-036 a nejnověji i 11-036A. Ale pokud by to měl dát člověk dohromady i podle jednotlivých dat tisku (tedy údajů za číslem tiskopisu v závorce), asi by z toho bylo již několik desítek nákladů.
Možná bych si dovedl i představit takový exponát, vždy čistý tiskopis (přední a zadní strana), pod ním poštovně použitý (prošlý), občas by se daly najít i nějaké chybotisky - posuny ořezu, dvojitý tisk, atd. atd....
Já to momentálně z časových a zdravotních důvodů určitě nezvládnu. Mohl bych však slíbit, že bych takovou studii (katalog) prozatím jen z České republiky vydal.
Nebudete se do toho "Pavle_III" chtít pustit? Do roka by z toho za Českou republiku mohl být hezký jednorámový exponát, a za pár let i zajímavý exponát pětirámový... (byť pro výstavní jury či náhodné návštěvníky výstavy asi ne tak zajímavý).
Moderátor
tak toto by som nezbieral ani z nudze...
_______________
Moderátor
babygulka napsal
tak toto by som nezbieral ani z nudze...

A proč? Co třeba takové recepisy?
Registrovaný uživatel
No tady se mluvilo o podacích lístcích ČR. To je fakt zábava jak sbírat čisté české obálky z téhle doby...
Moderátor
Neumann napsal
Znám pouze několik sběratelů, kteří si občas nějaké podací lístky schovávají, ale katalog doposud nikdo nesestavil. Už jen v České republice by se dalo od roku 1993 vysbírat několik základních vzorů (typů) tiskopisu (vzorce) 11-036 a nejnověji i 11-036A. Ale pokud by to měl dát člověk dohromady i podle jednotlivých dat tisku (tedy údajů za číslem tiskopisu v závorce), asi by z toho bylo již několik desítek nákladů.
Možná bych si dovedl i představit takový exponát, vždy čistý tiskopis (přední a zadní strana), pod ním poštovně použitý (prošlý), občas by se daly najít i nějaké chybotisky - posuny ořezu, dvojitý tisk, atd. atd....
Já to momentálně z časových a zdravotních důvodů určitě nezvládnu. Mohl bych však slíbit, že bych takovou studii (katalog) prozatím jen z České republiky vydal.
Nebudete se do toho "Pavle_III" chtít pustit? Do roka by z toho za Českou republiku mohl být hezký jednorámový exponát, a za pár let i zajímavý exponát pětirámový... (byť pro výstavní jury či náhodné návštěvníky výstavy asi ne tak zajímavý).


Ani nechtěl. Já si teda podací lístky schovávám (ne všechny, pochopitelně, ale třeba s pamětním razítkem nebo apostem), ale asi určitě nemám všechny typy a odchylky. Mám jen "pár" z ČS(S)R, myslím že žádný z ČSR I (protektorát snad jeden), pak pár z Uher (ovšem použito v SHS) a dva z Rakouska ze Šlapanic (z roku 1882 a 1884) - ty jsem dostal od Karáska ctí a darem. :P
Ale já si myslím, že takový exponát by rozhodně nebyl nezajímavý, nesměl by teda být asi detailně specializovaný, ale něco typu "Podací lístky v Českých zemích 18?? - 2012, by mohli být zajímavé. Rozhodně by se nejednalo o žádné mache typu "Použití automatových známek" na poste restante do Pacifiku.
Spíš mne udivuje, že zřejmě neexistuje žádný přehled. :shock:
Moderátor
Pokud si vzpomínám, přehled poštovních formulářů ČSRI existuje.
Moderátor
dejvy napsal
Pokud si vzpomínám, přehled poštovních formulářů ČSRI existuje.

Nevím sice kde (novější katalog POFIS?), nebo jsem konkrétně podací lístky někde přehlídl, ale furt tu máme i Protektorát (možná v teď v té nové příručce?), období po roce 1945 (včetně), dnešní éru a hlavně to staré Rakousko.

Stejně je zajímavé, že se takový exponát dosud nevyskytnul (nepamatuju), ale když nad tím tak uvažuju, nevím ani v které třídě by se dal vystavovat. Snad poštovní historie?
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 4. 8. 2012, 15:42. »
Moderátor
E-katalog celistvostí Československo 1918-39, autoři Miroslav Štefek a Jan Kypast. První část katalogu se jmenuje "Ceniny a tiskopisy".
Nechci dělat reklamu, ale v případě zájmu je k mání verze na DVD za 270 Kč + 40 Kč poštovné; stačí kontaktovat autora (miroslav.stefek/at/seznam.cz).
Registrovaný uživatel
Vážení kolegové filatelisté,
majitelé DVD, E-katalogu celistvostí Československo 1918 1939,

s hrdostí Vám oznamujeme, že tento katalog byl na mezinárodní výstavě filatelistické literatury IPHLA 2012, která se konala ve dnech 2. až 4. 11. 2012 v německém Mainzu oceněn postříbřenou bronzovou medailí.

Zároveň Vám přejeme do nového roku pevné zdraví a mnoho ne jen filatelistických úspěchů.

Miroslav Štefek a Jan Kypast

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Podací lístek?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1