Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Protože se aukce blíží ke konci,a budoucí výherce zřejmě přijde o slušné peníze,dovolím si zde upozornit na tento hybridní litý falz aureu Septimia Severa,kde "tvůrce"zřejmě ve snaze vytvořit unikát spojil razidla pro rok 202/AV s razidlem pro rok 201/RV..
Prodejce jsem upozornil ihned po vystavení aukce-no bez odezvy.
Škoda peněz za tretku...

https://aukro.cz/zlata-mince-antika-6972736428?tab=course-description

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dle ceny to vypada ze to drazi na hmotnost au, tedaa jestli to je Au XD
Registrovaný uživatel
Před měsícem za ten Rudolfův tolar to bylo přes 22.000.
Kolik bude školné tentokrát?
Nějak začínají vylézat staré profláklé falza...

https://aukro.cz/fridrich-falcky-48-krejcar-1620-jachymov-raritni-razba-6974974582

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/chyborazba-50-kc-bez-roku-razby-6974415050?fbclid=IwAR0DHzyTBhK3NS2trMpV1CjLn_ja4KAR8bBa4xJwv4VsogSz70fTi6fx268

:D asi vytáhnu brusku ze skříně
Registrovaný uživatel
Tá ti veľmi nepomôže. Skôr zubná vŕtačka. Možno v Lidli majú nejaké v akcii, tak niekto hneď vyskúšal čo sa s tým dá vytvoriť.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Před měsícem za ten Rudolfův tolar to bylo přes 22.000.
Kolik bude školné tentokrát?
Nějak začínají vylézat staré profláklé falza...

https://aukro.cz/fridrich-falcky-48-krejcar-1620-jachymov-raritni-razba-6974974582

Obrázky:

Aukce zrušená?

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi sem občas nahlédne,nebo ho někdo upozornil.
Já už tak nečiním,posledně jsem se dozvěděl že jsem de.il...
Hm,co už včíl. :)
Registrovaný uživatel
Nj s tím musí člověk počítat že mu ten či onen prodejce vynadá 🙂. Děláte službu případným neznalým kupcům a to je fajn. Nikdy nevím kdy se to bude hodit mě 😁😉
Registrovaný uživatel
kato dobře napsáno
Mě (skoro) nikdo nenadává. Lopez1506 díky znalostem to budeš kvůli nám méně znalým vydržet :). Případně i další.
Registrovaný uživatel
No,no.
To spíše já bych se mohl od tebe učit,taho-alespon co se medailí týká,neznám nikoho lepšího.
No,ale nedělám je,i když se mi líbí,zejména Kittelovi slezské z 18 stol.k různým událostem dané doby(povodně,války,kobylky,prachárna atd.)
Mým favoritem zůstanou ale i nadále především tyrské šekely... ;)
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
No,ale nedělám je,i když se mi líbí,zejména Kittelovi slezské z 18 stol.k různým událostem dané doby(povodně,války,kobylky,prachárna atd.)
Mým favoritem zůstanou ale i nadále především tyrské šekely... ;)

:shock: Existuje niečo čo nepoznáš? :shock:
Klobúk dole za neskutočné znalosti v numizmatike.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Existuje .... a to drtivá většina.

Numismatika je jako obrovský koláč,který jen tak zlehka ozobáváš,který sice výborně chutná,a je často plný překvapení,ale nikdy nejsi schopen jej pro nekonečnou rozsáhlost sníst celý. :)

Blbý příměr,já vím... :oops:
Registrovaný uživatel
Lopez1506 velmi dobrý příměr.
Kittel dělal pěkné věci, ale nemám a jdou mimo mě. Já tak od roku 18... až dodneška.
Registrovaný uživatel
Dovolím si sem vložit jen čistě pro zajímavost ilustrační foto jedné z Kittelových medailí,týkajících se dobových katastrof.
Tehle říkám jak je zmíněno výše"prachárna"... :)

Jde o zpodobnění události ke které došlo 21 června 1749 v slezské Vratislavi.
Blesk tehdy udeřil do věže s uskladněným střelným prachem-následná exploze měla na svědomí 60 lidských životů a zničení,či poničení 95 domů....
Musela to být"pěkná šupa"..
Obojí je pěkně znázorněno na obou stranách medaile...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kittel byl lidový léčitel nebo doktor nebo jak ho nazvat? Mám někde knoflík s jeho jménem.
Registrovaný uživatel
To bude asi jen shoda jmen.
Autor medaile je zřejmě pokračovatel rodinné tradice..
Registrovaný uživatel
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Josef_Anton%C3%ADn_Eleazar_Kittel
Mám na mysli tohodle pána . Kdysi jsem kopl knoflík s jeho jménem. Někde ho ještě mám ale kde to nevím :D
Registrovaný uživatel
Aha,tak o tomhle pánovi vím kulový..já zase myslel Georga Wilhelma,popřípadě jeho předchůdce Johanna..ale i o nich vím kromě tvorby také kulový... :)
Registrovaný uživatel
:D
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Jde o zpodobnění události ke které došlo 21 června 1749 v slezské Vratislavi.
Blesk tehdy udeřil do věže s uskladněným střelným prachem-následná exploze měla na svědomí 60 lidských životů a zničení,či poničení 95 domů....
Musela to být"pěkná šupa"..
Obojí je pěkně znázorněno na obou stranách medaile...

Myslím si, že explózia zabaveného dusičnanu amónneho v prístavnom skladisku v Bejrúte by mohla byť námetom na novú medailu z roku 2020... 8)
Viac než 100 mŕtvych a 4000 zranených...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Autor medaile je zřejmě pokračovatel rodinné tradice..


Ja poznám Marcela Kittela a tiež bude asi z rodiny, lebo pár rokov nazad zbieral medaile. :D

https://sk.wikipedia.org/wiki/Marcel_Kittel
Registrovaný uživatel
Aukcia Antium Aurum #VI, položka 251, 1 Koruna 1947, Kremnica, uzatvorená v NGC krabičke, vyvolávacia cena 1.000€ - pozor falzum !
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak v tejto aukcii by som si hliníkovú 1 korunu 1947 nekupoval:

Antium Aurum #VI (02.10.2020), položka 251, 1 Koruna 1947, Kremnica, uzatvorená v NGC krabičke 2741699-005, vyvolávacia cena 1.000€/aktuálna aukcia - falzum !
Antium Aurum #VIII (19.06.2020), položka 605, 1 Koruna 1947, Kremnica, uzatvorená v NGC krabičke 2723583-015, vyvolávacia cena 1.200€/nepredaná - falzum !
Antium Aurum #III (06.10.2018 ), položka 157, 1 Koruna 1947, Kremnica, vyvolávacia cena 1.400€/nepredaná - falzum !
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Aukcia Antium Aurum #VI, položka 251, 1 Koruna 1947, Kremnica, uzatvorená v NGC krabičke, vyvolávacia cena 1.000€ - pozor falzum !


Fidzi vždy odkaz...
Registrovaný uživatel
No já bych v současné době nekoupil nikde žádnou hliníkovou čs. korunu z roku 1947. Samé falzum, pravá se navíc opravdu strašně špatně poznává ... ( a teď se bojím, že pootevřu Pandořinu skříňku další bouřlivé diskuse :-)), ale jsem na pochybách, jestli mince, které vůbec nebyly zařazeny do oběhu a jde jen o nějaké dnes předražené "prototypy" vyhrabané kdovíodkud, vůbec do sbírky oběžných mincí ČSR, Č+M, ČSSR, ČSFR a ČR patří ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1