Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
MikyM napsal
No já bych v současné době nekoupil nikde žádnou hliníkovou čs. korunu z roku 1947. Samé falzum, pravá se navíc opravdu strašně špatně poznává ... ( a teď se bojím, že pootevřu Pandořinu skříňku další bouřlivé diskuse :-)), ale jsem na pochybách, jestli mince, které vůbec nebyly zařazeny do oběhu a jde jen o nějaké dnes předražené "prototypy" vyhrabané kdovíodkud, vůbec do sbírky oběžných mincí ČSR, Č+M, ČSSR, ČSFR a ČR patří ...


To víš, že patřila a bude patřit...
Ale dokud tady nebude odkaz, nebo pořádné fotky, diskuse k dané věci aukci je zbytečná.
Kvalitní padělek naprosto identický s ostatními pozdějšimi ražbami a identickou metrologii, prozatím nikdo nedokázal napodobit..
Moderátor
Avers

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Revers

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak jsem si udělal čas, stáhl obrázek mince a odřiznul zvětšil..
Výsledek vidíte sami..
Za mne je mince podezřelá, velmi pravděpodobné falzum.
Okraje, opis, erb...celkově v plochách špatný dojem.
Registrovaný uživatel
Mám za to,že je to ořezaný groš a ne půlgroš. Co na to ostatní?
https://aukro.cz/pulgros-jana-lucemburskeho-pekny-stav-6975127658
Registrovaný uživatel
No veď predajca - pepechamik je dlhodobým členom tohto fóra a často prispieva do pražských grošov, takže to musí byť pravý polgroš. :lol: Ale toto je vzácnejší typ bez opisu na rubnej strane, že Pepe? :twisted:
Registrovaný uživatel
No,ale svým způsobem má pravdu..
Je to půlgroš?
Je .... když půl mince chybí. :)


Tohle je lepší kauf:

https://aukro.cz/mince-6974983383
« Poslední úpravu provedl(a) Lopez1506 v 2. 10. 2020, 12:29. »
Registrovaný uživatel
Vďaka pepechamikovi som zistil, že mám v zbierke ešte väčšiu raritku...polgroš Václava II. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Vďaka pepechamikovi som zistil, že mám v zbierke ešte väčšiu raritku...polgroš Václava II. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

:mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ja by som to tak tragicky nevidel. Aj majster tesár sa utne - obol 1562 z aukcie Fruhwald #138/2669.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Poznám aj tento unikát. Tuším si idem vyrobiť zopár obolov...a ešte mi zostane aj sekané striebro. :D
Registrovaný uživatel
Pokud se nemylim, tak se orezavalo kvuli nedostatku drobne mince a delalo se to hodne v Polsku. Myslim, ze duvod je jiny nez v pripade upilovavani mince, kde byla snaha zustat "nenapadny". Ale za jakekoli doplnujici info budu rad.

kato napsal
sigur napsal
Vďaka pepechamikovi som zistil, že mám v zbierke ešte väčšiu raritku...polgroš Václava II. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

:mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pokiaľ si pamätám diskusie tu na fóre a pár prednášok na túto tému, tak Poliaci okrajovaním PG napodobovali kvartníky. Ale ďalej nech sa k tomu radšej vyjadrí niekto fundovanejší.
A či sa vyplatilo okrajovať denáre na oboly? Asi áno, keď sa to robilo. Ale nič som k tomu nečítal. Na aukciách a e-shopoch sa predávajú celé loty týchto okrájaných denárov.
Registrovaný uživatel
Predajca síce tieto mince správne určil ako denáre, ale aj tak pridám edukatívne foto, lebo možno o chvíľku budú predávané ako párik pekných obolov :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Čekala jsem, až ty mince skončí, ...
Sledovala jsem tyto mince. Zvažovala jsem příhoz, ale prostě se mi na nich něco nezdá, nezdá se mi ražba, vady u písmen, patina vypadá jako umělá, nebo barva (nevypadá to jako přírodní patina, hlavně ta sytě zelená). Nevím, ale z těch mincí nemám vůbec dobrý pocit, ale znáte mou paranoiu.... Jsou pravé?
https://aukro.cz/28-stuber-6979718037
https://aukro.cz/28-stuber-6979717063
https://aukro.cz/28-stuber-6979719225
.....
Registrovaný uživatel
V těchto mincích se nevyznám, ale evidentně jsou z různých razidel.
Registrovaný uživatel
To ano, ale jsou v pořádku ty deformace kolem písmen? Také některé části znaku, hlavně zdobení v pravé dolní části je odlišné, od levé dolní části, tedy není souměrné. Což mi také příjde divné. Chtěla jsem na tyto mince přihodit, tak jsem si prohlédla obrázky asi dvaceti mincí z jiných aukcí. Písmena měly většinou bez vad, bylo vidět, že jsou ražené, zatímco tady je hodně kazů u písmen, a dole ty ozdoby/vlnky pod erbem byly souměrné, zatímco tady je v levo jiná kresba a v pravo také jiná ....
Těch mincí tam bylo původně asi deset. Všechny vypadaly jako z různých razidel, ale tyhle detaily mi přijdou zvlášní. Já tyhle mince také právě moc neznám, tak jsem třeba paranoidní, jako vždycky :-)
Snad napíše někdo, kdo se v tomto orientuje lépe...
Registrovaný uživatel
Vůbec se v těchto mincích nevyznám, ale přijdou mi nápadně ploché a s podezřelými okraji.
_______________
Registrovaný uživatel
To zelený mi přijde jako barva nebo něco, co k té minci nepatří.
Pokud by to byla oxidace, tak zelená barva by nebyla v tak silné vrstvě. Zeleně oxiduje měď. Ale nejsem odborník na mince ani na kovy. Popis mincí u aukce je taky nic neříkající.
Moderátor
korunka napsal
Čekala jsem, až ty mince skončí, ...


ja jsem nehazel, ale prijdou mi ok
Registrovaný uživatel
Zdar Paranoici! Musím si vás postrážiť, pretože ako sa zdá, tak ma chcete zosadiť z trónu najvyššieho paranoika. :)
Aký finančný zmysel či skôr nezmysel dáva výroba takéhoto šrotu? Za mňa sú mince úplne v poriadku. To zelené je medenka - zmes uhličitanu a hydroxidu meďnatého - Cu2CO3(OH)2, ktorý sa na minci tvorí dlhé desaťročia a nie farba. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ještě jsem koukala i na ebay a u některých ty vady u písmen jsou také.... u našich ražeb jsem si toho nikdy nevšimla...
https://www.ebay.com/itm/GB1239-Emden-Gulden-28-Stuber-1624-1637-KM-10-2-Silver-Ferdinand-II-1619-37/193679827049?_trkparms=aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D225086%26meid%3De2d0622a8708465c859f20df79f268bf%26pid%3D100010%26rk%3D1%26rkt%3D12%26sd%3D193688850020%26itm%3D193679827049%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2047675%26algv%3DDefaultOrganicWithAblationExplorer&_trksid=p2047675.c100010.m2109
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Zdar Paranoici! Musím si vás postrážiť, pretože ako sa zdá, tak ma chcete zosadiť z trónu najvyššieho paranoika. :)
Aký finančný zmysel či skôr nezmysel dáva výroba takéhoto šrotu? Za mňa sú mince úplne v poriadku. To zelené je medenka - zmes uhličitanu a hydroxidu meďnatého - Cu2CO3(OH)2, ktorý sa na minci tvorí dlhé desaťročia a nie farba. ;)


Právě že už jsem měla v ruce minci, kde patina vypadala podobně a nešla odstranit standardní cestou, ale odlakovačem :-)) Takže to byl padělek...
Takže bojím bojím, no :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Fidzi napsal
Zdar Paranoici! Musím si vás postrážiť, pretože ako sa zdá, tak ma chcete zosadiť z trónu najvyššieho paranoika. :)
Aký finančný zmysel či skôr nezmysel dáva výroba takéhoto šrotu? Za mňa sú mince úplne v poriadku. To zelené je medenka - zmes uhličitanu a hydroxidu meďnatého - Cu2CO3(OH)2, ktorý sa na minci tvorí dlhé desaťročia a nie farba. ;)


Právě že už jsem měla v ruce minci, kde patina vypadala podobně a nešla odstranit standardní cestou, ale odlakovačem :-)) Takže to byl padělek...
Takže bojím bojím, no :lol: :lol:

Tak pri týchto minciach si strach mať nemusela. Je to krásna porézna štruktúra medenky a nie liata štruktúra farby. Tam kde je medenka odstránená je pekne vidieť vykorodovaný povrch mince. Niekde sa ta meď musela uvoľniť, aby krásne zeleno zakvitla. ;)
Len dúfam, že na tom padělku čo spomínaš nebola malá zelená bodka. To by bol zbytočne drahý omyl. (Chaurova značka)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Ještě jsem koukala i na ebay a u některých ty vady u písmen jsou také.... u našich ražeb jsem si toho nikdy nevšimla...
https://www.ebay.com/itm/GB1239-Emden-Gulden-28-Stuber-1624-1637-KM-10-2-Silver-Ferdinand-II-1619-37/193679827049

Tak toto je iná haluz. Na minci je zvláštny dvojráz na averze v opise "INAN∙II∙RO", ktorý je vidieť najmä v rozhodenom perlovci. Písmo je puncované, ale vyštrbený punc "R" z averzu nezodpovedá reverzu, kde je už v poriadku. Zaujímavé. Myslím si, že vady písmen čo popisuješ je korózia. Tá minca je na tom podobne ako tie z aukra.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1