Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Svaté tvoje slova... :D
Registrovaný uživatel
toto mi přijde taky jako padělek (jedná se o groš Karlův) po mém upozornění jej prodejce stáhl, je otázka zda jej nebude později znovu dražit

https://aukro.cz/prazsky-gros-s-kontromarkou-6984482356
Registrovaný uživatel
Popis aukcie (v skutočnosti je to liata kópia z maďarského múzea): Please note, this is an authentic coin, but unfortunately damaged by ocean water. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Popis aukcie (v skutočnosti je to liata kópia z maďarského múzea): Please note, this is an authentic coin, but unfortunately damaged by ocean water. :D

Urputne rozmýšľam, ako sa mohla Rákocziho minca dostať až do oceánu... 🤔
že by sa potopila kuruczká loď naložená medenými poltúrami? :lol:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Áno, toto je dokaz, že medzi kurucami a labancami sa odohrala minimálne jedna námorná bitka. :D
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Urputne rozmýšľam, ako sa mohla Rákocziho minca dostať až do oceánu... 🤔
že by sa potopila kuruczká loď naložená medenými poltúrami? :lol:

Možné je všechno, už jsem to jednou psal,
v Západní Austrálii se vylovil tolar Ferdinanda II. z pražské mincovny.
To bylo ovšem z vraku holandské lodi Batavia.
Registrovaný uživatel
Toto ale nie je Rakocziho minca.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Áno, toto je dokaz, že medzi kurucami a labancami sa odohrala minimálne jedna námorná bitka. :D

Presne tak. Historici z Magyar nemzeti múzeum dokonca objavili dobovú fotografiu, ktorej existenciu prísne zatajujú a doteraz nebola zverejnená. No mne sa ju podarilo v nestráženej chvíli odfotiť...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
:lol:
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/2-zlatnik-1885-ii-rakouske-spolkove-strelby-v-innsbrucku-sp62-pcgs-6988962602
Registrovaný uživatel
V decembri som na Ebay kúpil pražský groš Karla IV. za 50 eur od nemeckého obchodníka (nsw leipzig). Po pár týždňoch začala deutsche post udávať divné dátumy pri tracking number, teda každú chvíľu sa menili. Obchodník na moju žiadosť vraj podal reklamáciu. Raz za mesiac som sa mu ozval, či je niečo nové, až som nakoniec otvoril spor cez Paypal. Teraz cez víkend mi prišiel mail, že mi vracajú plnú sumu. No a dnes dal obchodník ten istý groš (ani sa neunúval dať nové foto) na ma-shops, pričom o pár hodín sa predal. Dobré, ne?
Registrovaný uživatel
Mám lepší, od lanze jsem koupil toursky gros za 101e, měsíce žádná změna na tracking number, píšu mu, domluvili jsme se, vrátil peníze. Po půl roce mi postacka na poště Podava dopis ze tam leží hrozně dlouho. Tak píšu lanzovi jestli mám kontaktovat ebay nebo komu to zaplatit. Lanz mi píše ať mu to posla na PayPal jenže na něj spojení neznám. Tak mu píšu další mail ať pošle kontaktní mail na pay pak a už se rok neozval. Takže mám doma gros zadara ale netěší mě to zase tak moc, karma mi to jinde zase vrátí.
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
... karma mi to jinde zase vrátí.

Ale ved si urobil, čo sa dalo, aby si mu to zaplatil. To ti karmu skorej zvýšilo, ne? ;)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Otravnykomar napsal
... karma mi to jinde zase vrátí.

Ale ved si urobil, čo sa dalo, aby si mu to zaplatil. To ti karmu skorej zvýšilo, ne? ;)

No ale i tak, snad mu to refundovala posta, nebo tak neco, jinak myslim ze by to asi resil. Ale znas to, poradek dela pratele. A takovahle vec mi sere, ac jsem na tom financne videlal.
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, pozor na podezřelý 3h 1962 na aukci ČNS Praha, https://onebid.cz/cs/mince-ceskoslovensko-1961-1990-3-haler-1962-puvodni-razba-km-52-al-0-698g/962517 vykazuje stopy falza!
Ještě je tam jeden, ten se zdá být OK.
Moderátor
snukr napsal
Zdravím všechny, pozor na podezřelý 3h 1962 na aukci ČNS Praha, https://onebid.cz/cs/mince-ceskoslovensko-1961-1990-3-haler-1962-puvodni-razba-km-52-al-0-698g/962517 vykazuje stopy falza!
Ještě je tam jeden, ten se zdá být OK.


Vlož sem odkaz přímo na minci, díky...
Registrovaný uživatel
www.cns-praha.onebid.cz/cs/mince-ceskoslovensko-1961-1990-3-haler-1962-puvodni-razba-km-52-al-0-698g/962517 tak snad funkční odkaz, přes mobil je to někdy šílenost.... :evil: omlouvám se!
Registrovaný uživatel
https://cns-praha.onebid.cz/cs/mince-ceskoslovensko-1961-1990-3-haler-1962-puvodni-razba-km-52-al-0-698g/962517

omlouvám se s odkazem, tento je již správně...


snukr napsal
www.cns-praha.onebid.cz/cs/mince-ceskoslovensko-1961-1990-3-haler-1962-puvodni-razba-km-52-al-0-698g/962517 tak snad funkční odkaz, přes mobil je to někdy šílenost.... :evil: omlouvám se!
« Poslední úpravu provedl(a) snukr v 12. 9. 2021, 9:09. »
Moderátor
Pro srovnani - prvni je ten "podezrely".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Snukr, numismat díky, ano je podezřelý..
Nese znaky známých a často docela kvalitních padělků.. Drobné nalitky, včetně typického znaků nedokonalosti v detailu listu viz. označení červených teček..
Také dost potstatným znakem u všech je tmavší (sedivějsi odstin) a tenký okraj po obvodu .. Je to falzum..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji barbar s numismat za perfektní rozborku, bohužel já na to neměl čas, mám dvě malé děti.... ;) Jinak, ještě jeden postřeh, zdá se mi, že u té "podezřelé" je u letopočtu větší číslice 1, podle originálu by měla být menší v poměru s devítkou
barbar napsal
Snukr, numismat díky, ano je podezřelý..
Nese znaky známých a často docela kvalitních padělků.. Drobné nalitky, včetně typického znaků nedokonalosti v detailu listu viz. označení červených teček..
Také dost potstatným znakem u všech je tmavší (sedivějsi odstin) a tenký okraj po obvodu .. Je to falzum..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, ze zvědavosti jsem nakoukl do katalogu aukce KATZ Auction 48 na onebid.cz a chce se mi zvracet...za mne jsou tam falza 20h 1947, 5Kčs 1952, 3h 1962 a 50h 1969 bez teček...a navíc úplně šílené určení zachovalosti...

https://onebid.cz/cs/auction/1364250/2684/Coins-Czech-Slovak
Registrovaný uživatel
Ještě jsem zapomněl na korunu 1947...

snukr napsal
Zdravím všechny, ze zvědavosti jsem nakoukl do katalogu aukce KATZ Auction 48 na onebid.cz a chce se mi zvracet...za mne jsou tam falza 20h 1947, 5Kčs 1952, 3h 1962 a 50h 1969 bez teček...a navíc úplně šílené určení zachovalosti...

https://onebid.cz/cs/auction/1364250/2684/Coins-Czech-Slovak
Moderátor
Snukr dobrá práce..
1 korona 1947 jasné falzum, včetně špatné gramáže..
5 koruna 1952 celkem zdařilé falzum,náznak šrafovani, pravidelný perlovec, opis včetně detailu čárky nad literou A..
I drobná koroze materiálu , která se vyznačuje i u prokazatelnych originálu dobrých stavu malymi puchyřky, které se jeví jako nalitky.. Bohužel aversní strana je velmi podezřelá, shluky pravděpodobných nalitků v místech nad portrem těžební věže, dost atypické .. Také provedení okrajů, celkový stav aversu mě odrazuje a osobně bych ho řádil mezi vcelku zdařilé falza, nebezpečné pro začátečníky..
3 haléř 1962 jasné falzum
50 haléř 1969 falzum,včetně špatné gramáže
20 haléř 1947? Nelze spolehlivě určit, spíš horší zachovalost koroze, pro lepší posudek potřeba lepšího fota..
Moderátor
Dokonce u 20 haléře 1947 je znát, pokud dobře vidím, i zajímavou chyboražbu s paprsky v horní části lva. Vzniká to když razidlo udeří na prázdno, bez střižku a část obrazu jednoho razidla se obtiskne úderem na druhé, následně požkozene razidlo přenáší obtisk na mince...
Což mě odrazuje od úsudku k falzu.. Spíš se jedná jak jsem dříve psal o špatnou kvalitu originál mince, začínající korozi...kvalitní foto by opravdu nebylo na škodu..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1