Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
U té 5 koruny 1952 se jedná o falzum popsané v knize Raritní československé oběžné mince od Radka Havla, zejména se jedná o nedoražené E ve slově republika, tečka v písmenu B a na rubu nálitky nad důlní věží a špatně doražené komíny.
barbar napsal
Snukr dobrá práce..
1 korona 1947 jasné falzum, včetně špatné gramáže..
5 koruna 1952 celkem zdařilé falzum,náznak šrafovani, pravidelný perlovec, opis včetně detailu čárky nad literou A..
I drobná koroze materiálu , která se vyznačuje i u prokazatelnych originálu dobrých stavu malymi puchyřky, které se jeví jako nalitky.. Bohužel aversní strana je velmi podezřelá, shluky pravděpodobných nalitků v místech nad portrem těžební věže, dost atypické .. Také provedení okrajů, celkový stav aversu mě odrazuje a osobně bych ho řádil mezi vcelku zdařilé falza, nebezpečné pro začátečníky..
3 haléř 1962 jasné falzum
50 haléř 1969 falzum,včetně špatné gramáže
20 haléř 1947? Nelze spolehlivě určit, spíš horší zachovalost koroze, pro lepší posudek potřeba lepšího fota..
Registrovaný uživatel
Máš asi pravdu, prohlédl jsem si to na počítači, je tam náznak paprsků, i když kvalita fotek je mizerná, což je znak originální mince. Mne se nezdála hrana, ale stejně bych do toho moc nešel, když tam mají tolik falz...
barbar napsal
Dokonce u 20 haléře 1947 je znát, pokud dobře vidím, i zajímavou chyboražbu s paprsky v horní části lva. Vzniká to když razidlo udeří na prázdno, bez střižku a část obrazu jednoho razidla se obtiskne úderem na druhé, následně požkozene razidlo přenáší obtisk na mince...
Což mě odrazuje od úsudku k falzu.. Spíš se jedná jak jsem dříve psal o špatnou kvalitu originál mince, začínající korozi...kvalitní foto by opravdu nebylo na škodu..
Registrovaný uživatel
Pekne, dobra prace kluci, ja u tech ruskych darebaku uz vubec nedrazim. Bezne prodavaji falza tolaroveho obdobi jako antique copy :-D Komunikace s nima je bidna, mince chodi za ctvrt roku po zaplaceni. Popravde uz jsem ani tenhle katalog neprohlidnul.
Registrovaný uživatel
sháním 50 haléř 1969, podle čeho poznáte že je to falzum? barva může být špatnou fotkou. děkuji

barbar napsal
Snukr dobrá práce..
1 korona 1947 jasné falzum, včetně špatné gramáže..
5 koruna 1952 celkem zdařilé falzum,náznak šrafovani, pravidelný perlovec, opis včetně detailu čárky nad literou A..
I drobná koroze materiálu , která se vyznačuje i u prokazatelnych originálu dobrých stavu malymi puchyřky, které se jeví jako nalitky.. Bohužel aversní strana je velmi podezřelá, shluky pravděpodobných nalitků v místech nad portrem těžební věže, dost atypické .. Také provedení okrajů, celkový stav aversu mě odrazuje a osobně bych ho řádil mezi vcelku zdařilé falza, nebezpečné pro začátečníky..
3 haléř 1962 jasné falzum
50 haléř 1969 falzum,včetně špatné gramáže
20 haléř 1947? Nelze spolehlivě určit, spíš horší zachovalost koroze, pro lepší posudek potřeba lepšího fota..
Moderátor
Pro janku

Original je slitina mědi a zinku (90/10),průměr 21,5mm, také váha musí být přesná 3g. Nepatrná tolerance je akceptovatelná vzhledem k stavu.. Konkrétní mince deklarovano 2,89,neznáme však její průměr..
Letopočet sice vypadá v pořádku,však detaily a celkový stav mince mne docela odrazuje..
Řekněme i kdyby to bylo fotkou a opotřebením, taková mince bude vždy podezřela a velmi pochybná, takové mince nepatří do sbírky..

Pro snukr
U 5 koruny 1952 bylo významným základním rozlišovacim znakem šrafovani v erbu, falz s hladkým povrchem je nespočet a dají se běžně koupit třeba na aukru.. Problém v poslední době je výskyt falz s náznakem, či neúplným šrafovani,často i mince nějak jinak poškozené, otřele pro maximální věrohodnost v horší zachovalosti,(což je paradox, jelikož mince nebyly v oběhu) falza mají dotahnuté takové detaily jako jsou pravidelný perlovec, i v detailech opisu, včetně čárkou nad A..
Co bývá často u těchto minci matoucí jsou nalitky, jelikož i u originálu se často vyskytuje drobná koroze, vada materiálu podobná nalitkum. Však u konkrétní mince jsou patrné vady v plochách mince, již zmíněný hlouček nalitku nad portrem těžební věže a další detaily jako konce komínů..faktem je, že padělky bývají lepší a lepší..

Všeobecně... Jistota je si pořizovat kvalitní zachovalé mince ostrých detailu v rozlišovacich znacích, bez sebemenších pochyb, narozdil od mincí špatného stavu, těžko rozluštitelnych detailu a rozlišovacich znaků..
Registrovaný uživatel
děkuji, jen si nejsem úplně jistý s jistým tvrzením, že jde o falzum, právě letopočet vypadá ok, ta hmotnost v důsledku opotřebení je možná v toleranci a bronze je v ang. také používaný název pro slitinu se zinkem místo názvu mosaz, za předpokladu nižšího obsahu zinku, přičemž zinku může být těch 10 procent, i když se u nás častěji používá název mosaz, ale ta má procent zinku obvykle více než těch 10 procent.

barbar napsal
Pro janku

Original je slitina mědi a zinku (90/10),průměr 21,5mm, také váha musí být přesná 3g. Nepatrná tolerance je akceptovatelná vzhledem k stavu.. Konkrétní mince deklarovano 2,89,neznáme však její průměr..
Letopočet sice vypadá v pořádku,však detaily a celkový stav mince mne docela odrazuje..
Řekněme i kdyby to bylo fotkou a opotřebením, taková mince bude vždy podezřela a velmi pochybná, takové mince nepatří do sbírky..
Registrovaný uživatel
Pro Janku:
U této mince jsou známé dvě falza, jedno je viz. foto a druhé je to konkrétní v té aukci. Celkově jsou špatné detaily a mince vypadá jako hodně opotřebovaná. Také je tam jiný podíl slitiny, proto také to zčernání. I hmotnost je nižší než u originálu. Myslím, že jsem tuhle viděl kdysi dávno někde v prodeji, bylo tam psáno že je to čínská kopie....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pro snukr.. Ano vypadá to na Číňana(tmavý kus) , těch kopii se vyskytuje víc, například také forma s úpravou v letopočtu 9 (háček).. Měla by tady být i diskuse k padělkum tohoto 50haleře s fotky, kterou jsme v minulosti vedli..
Registrovaný uživatel
je někde přehled falz toho 50h 1969? zaznamenal jsem jen ty odbroušené tečky. děkuji

barbar napsal
Pro snukr.. Ano vypadá to na Číňana(tmavý kus) , těch kopii se vyskytuje víc, například také forma s úpravou v letopočtu 9 (háček).. Měla by tady být i diskuse k padělkum tohoto 50haleře s fotky, kterou jsme v minulosti vedli..
Moderátor
Janku napsal
je někde přehled falz toho 50h 1969? zaznamenal jsem jen ty odbroušené tečky. děkuji

barbar napsal
Pro snukr.. Ano vypadá to na Číňana(tmavý kus) , těch kopii se vyskytuje víc, například také forma s úpravou v letopočtu 9 (háček).. Měla by tady být i diskuse k padělkum tohoto 50haleře s fotky, kterou jsme v minulosti vedli..


Zdali existuje nějaký aktuální přehled padělků, fota a popisu to nevím, ale průběžně se zde v minulosti, nahodile v různých sekcích diskutovalo..
Registrovaný uživatel
děkuji,
na aukru bylo během posledního roku dost aukcí 50h 1969, např.
https://aukro.cz/50-haler-1969-bez-tecek-po-stranach-letopoctu-rr-top-6990487871
https://aukro.cz/50-haler-1969-varianta-bez-tecek-6983807247
jedná se tedy v tomto případě o falza nebo ne? vlastně se jedná o podobné tomu co je diskutováno, a já tam prostě falza nevidím a to zvětšoval a porovnával fota....
děkuji


barbar napsal
Janku napsal
je někde přehled falz toho 50h 1969? zaznamenal jsem jen ty odbroušené tečky. děkuji

barbar napsal
Pro snukr.. Ano vypadá to na Číňana(tmavý kus) , těch kopii se vyskytuje víc, například také forma s úpravou v letopočtu 9 (háček).. Měla by tady být i diskuse k padělkum tohoto 50haleře s fotky, kterou jsme v minulosti vedli..


Zdali existuje nějaký aktuální přehled padělků, fota a popisu to nevím, ale průběžně se zde v minulosti, nahodile v různých sekcích diskutovalo..
Moderátor
Janku napsal
děkuji,
na aukru bylo během posledního roku dost aukcí 50h 1969, např.
https://aukro.cz/50-haler-1969-bez-tecek-po-stranach-letopoctu-rr-top-6990487871
https://aukro.cz/50-haler-1969-varianta-bez-tecek-6983807247
jedná se tedy v tomto případě o falza nebo ne? vlastně se jedná o podobné tomu co je diskutováno, a já tam prostě falza nevidím a to zvětšoval a porovnával fota....
děkuji


barbar napsal
Janku napsal
je někde přehled falz toho 50h 1969? zaznamenal jsem jen ty odbroušené tečky. děkuji

barbar napsal
Pro snukr.. Ano vypadá to na Číňana(tmavý kus) , těch kopii se vyskytuje víc, například také forma s úpravou v letopočtu 9 (háček).. Měla by tady být i diskuse k padělkum tohoto 50haleře s fotky, kterou jsme v minulosti vedli..


Zdali existuje nějaký aktuální přehled padělků, fota a popisu to nevím, ale průběžně se zde v minulosti, nahodile v různých sekcích diskutovalo..


Tyhle jsou sice v hrozných stavech, ale v pořádku originály
U druhého je znát poškození(úhozy) v letopočtu, nejspíš oběhem..
Registrovaný uživatel
pro Janku:
Ano, to jsou originály, v trošku horších stavech.
Přikládám fotku mého, to by měl být snad origo :mrgreen:
Mám ho již dlouho, jedna z mých prvních vzácnějších. Stál mne tehdy 1900. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen muj pocit nebo ten dukat nevypada ok?
https://aukro.cz/svatovaclavsky-dukat-1930-6995988648

Lev nema oko listecky jsou jine a ta predni cast vypada jak otrena ale...
« Poslední úpravu provedl(a) Mikes01 v 18. 9. 2021, 20:57. »
Registrovaný uživatel
No snad je 'jenom' trochu jetý a ne ze Šanghaje...
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Já bych řekl že to vypadá na 2usd na Aliexpressu
Registrovaný uživatel
Ten dukát má všetky znaky obehovej mince, ale pokiaľ viem, tak to obehová minca nebola. Kupujúci, ktorý za tento šrot vysolil 3.500€ mohol byť jedine pán Koudelka - pacient docenta Chocholouška. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi - spot on!
Moderátor
Samozřejmě se jedná o kopii..
Přikládám foto(stačí jedné strany) origo a kopie kde jsou zřetelně nedotahlé detaily..

Pro Fidzi ano nebyly v oběhu, na druhou stranu za ta léta, si hlavně sv. dukáty nižších nominalu prošly vším možným příklad jedné ,, noční můry,, když se tyhle mince dostanou do dětských rukou, u zlata je to v podstatě moment a je z mince mrzák..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Diky takze se mi to potvrdilo no chudak kdo to koupil...
Registrovaný uživatel
Oko ani tak nevadí, lev má dobrý čuch.
-s-
Registrovaný uživatel
Antykwariat Niemczyk #30, položka 553, 1 Koruna 1947, Kremnica, uzatvorená v NGC krabičke 5780923-027, vyvolávacia cena 1.000 PLN - falzum !
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dobrá práce, opravdu typické falzum. Nálitek mezi I a K v "republika" a mezi N a S v "československá" , určitě hrubší vroubkování na hraně...
Fidzi napsal
Antykwariat Niemczyk #30, položka 553, 1 Koruna 1947, Kremnica, uzatvorená v NGC krabičke 5780923-027, vyvolávacia cena 1.000 PLN - falzum !
Registrovaný uživatel
snukr napsal
Dobrá práce, opravdu typické falzum. Nálitek mezi I a K v "republika" a mezi N a S v "československá" , určitě hrubší vroubkování na hraně...
Fidzi napsal
Antykwariat Niemczyk #30, položka 553, 1 Koruna 1947, Kremnica, uzatvorená v NGC krabičke 5780923-027, vyvolávacia cena 1.000 PLN - falzum !


A pak věřte mincím v krabičce … Toho se právě bojím, že se v těch krabičkách budou časem schovávat falza ve velkém … vždyť, myslíte si, že ten kdosi kdovíkde, ani ho neznáte, kdo to v té firmě "certifikuje" ví něco o československých mincích? :?
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
A pak věřte mincím v krabičce … Toho se právě bojím, že se v těch krabičkách budou časem schovávat falza ve velkém… :?

Bohužiaľ to sa už deje a dlhodobo. A vo veľkom.
Falzá, očká, ušká a iné poškodenia hrany sa ukrývajú najčastejšie. A otvorením krabičky predajca/certifikačná autorita odmietajú niesť akúkoľvek zodpovednosť za jej toxický obsah. :evil:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1