Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Podezřelé aukce známek

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezřelé aukce známek

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
To je zlý vtip snáď.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
dobrý večer pane kolego jestli jste se díval i na RU 1850 6 kr ruční papír červ.raz. je tam datum1858 to by byla bomba co u Romancisca ú)lně normální položka
Winterling
Registrovaný uživatel
Fedo ma na Slovensku konkurenci ! :-D

https://www.delcampe.net/en_GB/collectables/search?seller_ids%5B0%5D=716097&categories%5B0%5D=19511
Registrovaný uživatel
Zdravím,

prohlížím aukce na Aukru ... a nechce se mi věřit, že by Darmietzel vydal certifikát pravosti na takovou haluz ... tady. Ještě si na to vezmu etalon, ale i bez něj je to podle mě falzum na první pohled.
Registrovaný uživatel
O padělcích celistvostí z období první republiky - nabízené na nedělní aukci firmy BRNOFILA Bláha - jsme dnes (17.01.2020) zveřejnili delší video i s popisy příslušných materiálů.
Více na odkazu zde:

https://newsphila.blogspot.com/2020/01/cesko-89-aukce-brnofila-blaha-padelky.html
Registrovaný uživatel
A ještě jednou BRNOFILA Bláha - tentokrát několik položek z období Protektorátu a Slovenského štátu. Více informací na odkazu zde:

https://newsphila.blogspot.com/2020/01/cesko-jeste-jednou-na-tema-padelku-v.html
Moderátor
Opravdu a znovu paráda. To je jak audiokniha. Aneb- jak je důležité míti znalosti..... ;)
Registrovaný uživatel
Nepovažujem sa za filatelistu, ale youtube komentáre p. Neumanna si ma získali. Odborné, stručné, fakt dobré.
Pokiaľ bude do videa vkladať priamo obrazovku PC, aby boli zábery na položky od začkatku ostré, tak to bude dokonalé. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Další padělané celistvosti: např. z období první republiky - nabízené na nedělní aukci firmy BRNOFILA Bláha


Doplním kolegu s dalšími padělky v aukci firmy Bláha. Na ukázku alespoň tři padělky, ale celkově jsem našel asi 7 kusů!

Los č.126
R obálka do Vídně, krajová 2páska 125h s 140 DV „krátká příčka“ ZP 80/2 + ST I+II, raz. Brno +
R proviz. 10.7.22. Kat.min.5000,-, zachovalé
Vyvolávací cena 3.900,- Kč

1. Dodatečně dolepena dvojpáska zn. 125h Masaryk
2.Nahoře a vpravo dokreslené razítko
3. Nesouhlasí poštovní porto (V.TD)
4. R-nálepka není v pořádku

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Los č. 901
Obálka cenného psaní do Kodaně/Dánsko zn.10K (!) 156 raz.Wien 13.6.17 (2) odes. administrace novin + pečetě, přelož.
Vyvolávací cena 1.500,- Kč

1. Dodatečně dolepena zn. 10K
2. Nesouhlasí poštovní porto!
3. Dopsané údaje na cenném psaní, zde padělatel zaměnil údaje o počtech bankovek s jejich hodnotou! :)
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Los č. 916
Dodatečně dolepena zn. 3+6Kr s vlakovým razítkem na obálku, která je max. z první republiky.



JP

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pane kolego, děkuji za doplnění dalších položek, zvláště Rakouského císařství. Tam mám jen všeobecné znalosti a tedy se v této oblasti asi nikdy do kategorických soudů pouštět nebudu...

Co mne trochu děsí je, jestli takhle vypadá 89. písemná aukce, jak asi vypadalo těch předchozích osmdesát osm. Ale to je asi na jinou diskusi.
Registrovaný uživatel
Ešte doplním posledný klinček do rakvičky pre položku 553. (položka hodnotená p.Neumannom na youtube videu)
Prvé čo mi na tej zásielke nesedelo ako zberateľovi bankoviek je váha zásielky. Obsah zásielky 2x 100 tisíc korún v 1.000 korunových bankovkách a váha len 80 gramov? Toľko možno váži jeden balíček bankoviek ale určite nie dva. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Neumann napsal
O padělcích celistvostí z období první republiky - nabízené na nedělní aukci firmy BRNOFILA Bláha - jsme dnes (17.01.2020) zveřejnili delší video i s popisy příslušných materiálů.
Více na odkazu zde:

https://newsphila.blogspot.com/2020/01/cesko-89-aukce-brnofila-blaha-padelky.html

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa zdajú tie dve pečiatky Praha1 rovnaké.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
o tie pečiatky nejde. Je tam veľa nejasností - podľa číselného údaja obsahovala obálka 170 kč, podľa slovného 170 korún čsl.,no vyplnený je údaj o obsahu 23 ks 5000 kč bankoviek, ale v tom riadku chýba výsledná suma, ktorá sa stále uvádzala. Samotná číslica 23 je evidentne písaná na dvakrát, vždy s iným sklonom a ten sklon vôbec nesúhlasí s číslicou 35, uvádzajúcou váhu v gramoch. Všetky tieto zásahy jasne ukazujú na dodatočné pozmeňovanie - mache ku škode zberateľov väčšie ako Brno.
Registrovaný uživatel
Ja neriešim to, či je to maché alebo nemaché. Nevyznám sa v tom. Neviem či by to v prípade originality bolo hodno 750, 75, alebo 7,5 Kč. Len som napísal, že sa mi tie pečiatky zdajú rovnaké a myslím si to stále. Jedna je síce slabšia, ale sú podľa mňa zhodné. Túto porovnávaciu "úchylku" mám z mušincov na minciach, známkach a teraz aj na pečiatkach... :)
-s-
Registrovaný uživatel
Další ze zajímavých "dobových" padělků protektorátu se bude dražit tuto sobotu. Více v informaci zde:

https://newsphila.blogspot.com/2020/01/cesko-povalecny-padelek-protektoratniho.html
Registrovaný uživatel
Pane Neumann parádní a poučné videa. Vámi popsaný padělek celistvosti jsem měl podobný a je jich vyrobených s tímto razítkem více.
Registrovaný uživatel
Díky za slova uznání, potěší...

... zvláště v okamžiku, kdy od počátku tohoto týdne nejmenovaný aukcionář "prská" již třetí den v kuse a požaduje zmírnění či odstranění některých mých výroků... a jako bonus slibuje se svým právníkem další kroky...

No uvidíme, třeba se z toho vyklube i další seriál na našem video kanále na youtube.
Moderátor
Jen se nenech odradit, kraviny se dají najít všude.
Registrovaný uživatel
Chci se zeptat, jakou používá znalec barvu na svoji znaleckou značku? Předpokládám, že na kovové razítko nelze použít obyčejný inkoust.
Moderátor
Olejovou barvu na kovová razítka. Barva na razítka gumová se nepoužívá.
Moderátor
Neumann napsal
Díky za slova uznání, potěší...

... zvláště v okamžiku, kdy od počátku tohoto týdne nejmenovaný aukcionář "prská" již třetí den v kuse a požaduje zmírnění či odstranění některých mých výroků... a jako bonus slibuje se svým právníkem další kroky...

No uvidíme, třeba se z toho vyklube i další seriál na našem video kanále na youtube.

Bojovat s prodejci padělků je velmi obtížné, protože ti místo, aby si "posypali hlavu popelem" a odškodnili postižené, tak vyhrožují právníky a podávají žaloby.
Když jsme před lety odhalili Fischmeistrovy padělky a další padělky celkem v hodnotě kolem 10 milionů Kč, u kterých byl jako zdroj uvedený PROFIL, tak jsme se soudili několik roků: https://www.infofila.cz/padelatelska-afera-u-soudu-r-2-c-5709
Pane Neumanne, takže místo uznání očekávejte další nátlak a výhrůžky od obchodníků s padělky.
Registrovaný uživatel
Uvidíme, třeba nebude tak zle... :D

Ten nápad na videa - a mimo jiné i videa o padělcích - dozrál na výstavě v Liberci. Když jsem komentoval jednu celistvost v nejmenovaném exponátu a jeho vystavovatel byl náhodou přítomen...

... a snažil se jí obhajovat s tím, že citoval z jejího aukčního popisu. Realita je taková, že ne všichni sběratelé jsou na danou oblast odborníci a znalci (a nelze to od nich také očekávat). Ve snaze zlepšovat své sbírky či exponáty tak často "naletí" na nesprávné popisy aukčních položek - a to je již problém provozovatelů vlastních aukcí - a pokud chceme zlepšovat a kultivovat obor filatelie či poštovní-historie pak logicky i problém nás všech.

Vzhledem k tomu, že snad nějaké znalosti mám, budu i nadále na takové "přešlapy" upozorňovat a případně i vysvětlovat, jak se na tyto materiály dívat, aby i běžný sběratel je mohl poznat na "první dobrou".
Moderátor
Neumann napsal
Uvidíme, třeba nebude tak zle... :D

Ten nápad na videa - a mimo jiné i videa o padělcích - dozrál na výstavě v Liberci. Když jsem komentoval jednu celistvost v nejmenovaném exponátu a jeho vystavovatel byl náhodou přítomen...

... a snažil se jí obhajovat s tím, že citoval z jejího aukčního popisu. Realita je taková, že ne všichni sběratelé jsou na danou oblast odborníci a znalci (a nelze to od nich také očekávat). Ve snaze zlepšovat své sbírky či exponáty tak často "naletí" na nesprávné popisy aukčních položek - a to je již problém provozovatelů vlastních aukcí - a pokud chceme zlepšovat a kultivovat obor filatelie či poštovní-historie pak logicky i problém nás všech.

Vzhledem k tomu, že snad nějaké znalosti mám, budu i nadále na takové "přešlapy" upozorňovat a případně i vysvětlovat, jak se na tyto materiály dívat, aby i běžný sběratel je mohl poznat na "první dobrou".

Tragédií je, že například SČF nedělá naprosto NIC v boji proti padělkům. Jediný člověk z bývalého vedení SČF pan Lumír Brendl, který měl snahu s prodejci padělků bojovat, za svoji snahu tvrdě zaplatil.
Takže, prodejci padělků mají naprosto volné pole působení a kupující se musí v podstatě chránit sám v podobě svých znalostí.
Registrovaný uživatel
solmyr napsal
Zdravím,

prohlížím aukce na Aukru ... a nechce se mi věřit, že by Darmietzel vydal certifikát pravosti na takovou haluz ... tady. Ještě si na to vezmu etalon, ale i bez něj je to podle mě falzum na první pohled.


Tak už to bohužel někdo před pár dny koupil. Není ani vidět kdo, asi je jméno skryté při nákupu jako "Kup teď".
Moderátor
solmyr napsal
solmyr napsal
Zdravím,

prohlížím aukce na Aukru ... a nechce se mi věřit, že by Darmietzel vydal certifikát pravosti na takovou haluz ... tady. Ještě si na to vezmu etalon, ale i bez něj je to podle mě falzum na první pohled.


Tak už to bohužel někdo před pár dny koupil. Není ani vidět kdo, asi je jméno skryté při nákupu jako "Kup teď".

Zajímavé, dejte vědět, co jste pomocí etalonu naměřil.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Podezřelé aukce známek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1