Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Podezřelé aukce známek

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezřelé aukce známek

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Další z oblíbených padělků celistvostí Hradčan na aukci Burda. Dovolím si zde poděkovat všem diskutujícím, kteří mi svými připomínkami a obrázky pomohli v roce 2017 v diskusi na "našem" portálu Sběratel odhalit další padělané telegramy z Českých Budějovic. Některé z obrázků jsem použil i v tomto videu - a tak ještě jednou díky.

A vlastní video najdete na tomto odkazu zde:

https://www.youtube.com/watch?v=bspQmd0OX4I
Registrovaný uživatel
Delší povídání o některých celistvostech emise "Hradčany" nabízených v rámci 62. jarní aukce firmy Burda Praha naleznete na našem novém videu, na tomto odkazu zde:

https://newsphila.blogspot.com/2020/02/cesko-frankatury-hradcan-na-aukci-burda.html
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Nepovažujem sa za filatelistu, ale youtube komentáre p. Neumanna si ma získali. Odborné, stručné, fakt dobré.
Pokiaľ bude do videa vkladať priamo obrazovku PC, aby boli zábery na položky od začkatku ostré, tak to bude dokonalé. ;)


To tvrdím aj ja:)
Moderátor
V nové aukci Alfil jest jedna položka plná přetisků na uherských a maďarských známkách https://www.alfil.cz/aukce-detail-nabidka/23925/csr-aj-sestava-pretiskovych-znamek-zakarpatske-ukrajiny-pretisku-csp-dale-lokal.html . Ale musím upozornit na to, že z těch přetisků po druhé světové není pravý ani jeden. Jsou to všechno jen primitivní napodobeniny (možná až na dvě-tři výjimky u Z-U - tmavá základní známka, je to prd vidět). A ani v těch po první válce nejsou všechny OK, ale to už se takto z PC posuzuje hůř. Hodně fals je zřejmě i u definitivního vydání Debrecín (pařížské padělky) a pochopitelně všechny ty drahé debrecínské přetisky jsou falešné jak sliby strany a vlády.
Moderátor
Výrazně lepší je tato položka: https://www.alfil.cz/aukce-detail-nabidka/24034/madarsko---baranya-neu-rumanien-temesvar---specializovana-sbirka-obsahujici-typ.html , i když 7500 Kč mi přijde celkem dost, ale já su ovlivněné tím, za co jsem nakupoval já ;) .
Ten 4. typ u Baraně je … Maďaři to nevedou. Ono by se podobně laděných typů našlo víc, až 25 (jako Hradčany, co pole, to typ). Ty tři postačují a navíc jsou viditelné zdaleka. Ostatní jsou drobnosti, ale dobré při posuzování pravosti.
Proč tam má "Neu Rumanien - typ II" nevím, asi to má z Michla. Ten na toto ale není nejlepší.
Registrovaný uživatel
V neděli 8. března 2020 se uskuteční on-line aukce společnosti FILATELIE Petr Flaška. Některé položky z období první Československé republiky jsem rozebral v následujícím videu:

https://www.youtube.com/watch?v=n67_jt5mWuI

Další se týká položek tzv. revolučních přetisků z roku 1945, kde se zdá, že většina novodobých výrobců již zcela ztratila soudnost. Více zde:

https://www.youtube.com/watch?v=fXgXdvOG8JQ
Moderátor
Já se divím, že ty přetisky ještě někdo vůbec kupuje.
Registrovaný uživatel
Asi v pondělí půjdu objednat několik razítek TRODAT... Právě teď se draží revoluční přetisky 1945 - mimochodem položka 2336 "Plzeň V - kompletní sestava známek s A.H. s přetiskem". Vyvolávací cena 300,00 CZK, dodažená 800,00 CZK. No, nekupte to...

Inu, známky byly vydány 20. dubna 1943, platily do 30. září 1943, ale o to jsou zřejmě vzácnější. Byly zřejmě OMYLEM uschovány na poště, kde byly v revolučním kvasu květnových dní objeveny a následně přetištěny ručním přetiskem... tedy se jedná o naprostý UNIKÁT.... možná by to šlo napsat i takhle (chce se mi zvracet, velebnosti...).

No, půjdu tu aukci dokouknout...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Devět příhozů, to je pro prodejce docela slušný úspěch...
Registrovaný uživatel
Padělek za docela dost peněz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/terezin-pripousteci-znamka-luxusni-7000-kc-6967396780

ti lidi jsou blbi :?
Registrovaný uživatel
al_bunda napsal


Proč blbí? Třeba těm pěti dražitelům (v čase psaní tohoto příspěvku) - a jistě se jedná o zkušené studijní sběratele - právě chybí do jejich studijních sbírek jen a jen tato známka. Tedy zatím dosažená cena odráží "vzácnost" nabízeného materiálu a jeho nedostupnost na sběratelském trhu...
Registrovaný uživatel
Neumann napsal
al_bunda napsal


Proč blbí? Třeba těm pěti dražitelům (v čase psaní tohoto příspěvku) - a jistě se jedná o zkušené studijní sběratele - právě chybí do jejich studijních sbírek jen a jen tato známka. Tedy zatím dosažená cena odráží "vzácnost" nabízeného materiálu a jeho nedostupnost na sběratelském trhu...


Teda nevim jestli to byl z vasi strany sarkasmus :) Nicmene, pokud prodejce uvadi "Není zkoušená, bez záruky !!", tak jak to zname z jinych nabizenych polozek na aukru, je to na 99,9% padelek. A zrovna kdyz se podivate do historie prodeju, tak tam na tohoto prodejce s prakticky stejnym Terezinem narazite nekolikrat. Kolik byl naklad teto balikove pripousteci nalepky zcela jiste vite ...
Registrovaný uživatel
al_bunda napsal
Teda nevim jestli to byl z vasi strany sarkasmus :) Nicmene, pokud prodejce uvadi "Není zkoušená, bez záruky !!", tak jak to zname z jinych nabizenych polozek na aukru, je to na 99,9% padelek. A zrovna kdyz se podivate do historie prodeju, tak tam na tohoto prodejce s prakticky stejnym Terezinem narazite nekolikrat. Kolik byl naklad teto balikove pripousteci nalepky zcela jiste vite ...


a) je správně - tedy zlomyslný sarkasmus,
b) "Není zkoušená, bez záruky!" - zde bych v případě Aukra spíše použil hodnotu 100%, možná bychom mohli zavést výraz "umělecká originální reprodukce"...
Registrovaný uživatel
Neumann napsal
a) je správně - tedy zlomyslný sarkasmus,
b) "Není zkoušená, bez záruky!" - zde bych v případě Aukra spíše použil hodnotu 100%, možná bychom mohli zavést výraz "umělecká originální reprodukce"...


ja to vedel :mrgreen:
Registrovaný uživatel
No já nevím pánové, ale já když dám že není zkoušená a bez záruky, tak jen proto, že prostě nemám patřičnou "specializovanou" literaturu, známky dané země nesbírám a když známka není zkoušená, tak to tam napíši. Dám od koruny a hotovo.
Určitě ne s vědomím, že prodávám padělek.
Počítejte trochu s tím, že kromě vás tu jsou i lidi, co nejsou odborníci a zbavují se známek, které jim doma leží a každá kačka dobrá.
Kouknu na net, uvidím že se jedná o dražší známku a ze slušnosti dám prodej od jedné koruny, pokud nemá známka vzadu razítko znalce, kterému ani nemusím veřit, že pochází od skutečného znalce.
Takže asi tak... jsou i slušní prodejci....
Registrovaný uživatel
Vsimli jste si kolik bylo ted problematickych polozek v aukci u Flasky? :evil:
Registrovaný uživatel
Na ebay bol reálne predaný antirevolučný overprint košického aršíka. Podľa popisu ide o nemecký overprint z obdobia WWII.
Cena síce len 9.95 libier, ale..
Predajca ma 100% pozitívnu spätnú väzbu.

https://www.ebay.com/itm/German-Stamps-1945-WWII-CZECH-M-SHEET-WITH-GERMAN-OVERPRINT-SUPERB-UMM/383537610659?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D225074%26meid%3D61777e2693384e8bada5994190a24c31%26pid%3D100290%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D383537610659%26itm%3D383537610659%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2060778&_trksid=p2060778.c100290.m3507
« Poslední úpravu provedl(a) jsemenak v 4. 6. 2020, 9:27. »
Moderátor
Možná přetisknout hakenkrajcem nějaké královny? By to mohlo mít úspěch!
Registrovaný uživatel
Cokoliv se přetiskne hákáčem, má úspěch...nejlepší firemní logo všech dob
Registrovaný uživatel
dobry vecer prajem, znamkam sa nevenujem a chcem predat albumy, ktore som podedil.. Bol som upozorneny, ze mam Hlubockyho pretisky --padelky- chcel by som od viacerych info, ze je to urcite falzum, aby som to nahodou nepredal niekomu ako prave. dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
a aj tieto su zevraj padelky.. za kazde info dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
satestsat121: Tak víš jak to dělají na Aukru mnozí ostatní - od korunky a bez záruky na pravost :-) Jinak v těchhle přetiscích se nevyznám, takže neporadím, ale obrázky nejdou rozkliknout a je na nich tak prd vidět. Zkus je znovu vložit přes prohlížeč Microsoft Edge. S ostatními prohlížeči vkládání obrázků do fóra blbne.
Registrovaný uživatel
Dakujem Jerry za odpoved.. No skusam to vlozit, ale nejako ani mne nejde cez ME vlozit obrazok... Nieco je vadne :D
skusim lepsie skeny urobit.. tieto pretisky by mali byt falza. Dufam, ze to niekto bude vediet a potrvdi mi to, ze je to fake.. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
a este ak mozem, mam info, ze ten turul 60f by mala byt vzacnejsia znamka, ale ze je to asi tiez falzum.. a 16f sa officialne nepretiskoval, cize takisto je to podozrive.. nechcem nikoho oklamat, preto to davam sem na posudenie.. dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Podezřelé aukce známek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1