Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
grafit napsal
...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Takovou patinu během krátkého čištění neudělá pitná lehce chlorovaná voda ani náhodou, ke všemu ihned osušená a to netvrdim,že chorovaná voda nereaguje na stříbře.
Zajímavý, že na ostatních ag. mincích, které kdy grafiti umyl stejnou vodou se to nestalo, ale to vám jistě uniklo ...

Za mne je to způsobeno hlavně složením půdy(pravděpodobně síra) a nedočištěne zbytky na minci reagovaly s mírně chlorovanou vodou, vzduchem a sluncem..to je můj názor. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 19. 2. 2022, 6:31. »
Registrovaný uživatel
Možná jsem to předtím špatně vysvětlil. Mince prostě po omytí zůstali na světle. Když jsem si po čase všiml zbarvení, bylo už pozdě. Spodní strana byla bílá, bez patiny. Jen po obvodu , kam pronikalo světlo byla patina. Tak jsem je otočil, aby to bylo trochu souměrný. Co se stalo, stalo se. Záměr v tom nebyl.


ramires napsal
...dej ji na sluníčko a před tím ji omej v chlorový vodě :D
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/prazsky-gros-vaclav-ii-koupil-jsem-draho-ale-nevim-7005477710

Polský padělek, 4 přihazují. Prodejce nabízí i tak s pofiderním komentářem.
« Poslední úpravu provedl(a) GrosePH v 19. 2. 2022, 14:33. »
Registrovaný uživatel
aspoň je upřímný v popisku :D
Registrovaný uživatel
Mně to moc upřímné nepřijde, spíš alibismus :)
Registrovaný uživatel
Barbar, mne tiež nepríde po čistení kóšer vytvorenie takej rýchlo patiny...
Mám v krabičke síce medenaky asi 4 roky po nezdarenom čistení, pre telefonát boli dlhšie ako som mal v pláne v rostoku a vôbec žiadna patina nepribudla. 🙄
Neskôr vložím fotky.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ono mnohdy závisí i na detailech , které si člověk neuvědomí. V deváté třídě mě zaujala chemie , sehnal jsem si nějaké tehdy dostupné chemikálie a doma dělal pokusy.Za dva měsíce mi mamka všechny chemikálie vyhodila , protože doma začaly rezavět a flekatět klíče , zámky a další kovové věci .Problém byl v tom , že jsem mezi chemikáliemi měl kyselinu solnou-neboli chlorovodíkovou /běžně se s ní čistí dodnes záchody/ a úplně běžný čpavek .Vše jsem měl samozřejmě zavřené ….ale málo platné , to málo co uniklo navzájem reagovalo mezi sebou a s kovy .Takže kdyby jste někoho chtěli „potěšit“ stačí mu do bytu dát dvě malinké , špatně uzavřené lahvičky –jednu s HCl a a jednu s NH4OH , můžou být klidně každá v jiné místnosti .Nic nebude cítit ale skla po čase začnou matnět a přestanou se lesknout- dají se ale znovu vyčistit ,kovy začnou ztrácet lesk a flekatět a železo rezavět .Stačí k tomu měsíc , dva …. :- )))
Registrovaný uživatel
Prikladám fotku 6 grajciara ktorý som spomínal v predošlom príspevku. 😪😬

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Hm,tak už tady notnou chvíli přemýšlím co je to za mincí jejíž část je vidět vpravo dole.....a nevím.
Schválně-pozná to někdo,než to grofik prozradí?
Registrovaný uživatel
to není mince...
Registrovaný uživatel
Nějaká kopie řecký drachmy? Střílím od boku
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Strieľas dobre, kópia aj kúpená ako suvenír.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Strieľas dobre, kópia aj kúpená ako suvenír.

Jinak by se nevalela mezi běžnou směsi nevalný kvality. Ale typ nedám. Jen jsem z toho měl ten řecký feeling a velikost by seděla na drachmu
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Neviem, ja osobne nejako neinklinujem ku keltom, grékom, na druhú stranu mám zhruba 1400 antoninianov a denarov co je mizivé promile druhov rarieb Ríma...
Možno pokiaľ detailne tohto roku zvládnem tepelnú úpravu korundu(rubin, zafír) potom znovu vážnejšie začnem brať numizmaticke zbierky.
Uvidím. 🙄
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Vidím že hádanka dlouho nevydržela ;)
Ale kdo si hraje nezlobí,proto..

... dáme jinou..je to taková kuriozita.
Na obrázku je náčrt mince z dobových zpráv.Kde se nyní nalézá mince samotná není přesně zřejmě známo.
Není to nález z tohoto světadílu,ani z tohoto či minulého století...
..jde údajně o nějakou slitinu Cu.
Jde hlavně o místo nálezu,které zřejmě zamotalo některým lidem hlavu :)
Foto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Neviem, ja osobne nejako neinklinujem ku keltom, grékom, na druhú stranu mám zhruba 1400 antoninianov a denarov co je mizivé promile druhov rarieb Ríma...
Možno pokiaľ detailne tohto roku zvládnem tepelnú úpravu korundu(rubin, zafír) potom znovu vážnejšie začnem brať numizmaticke zbierky.
Uvidím. 🙄

1400 🤣 Já mám všehovšudy dva římské denáry jako ukázku antiky. Nějaký Řecko bych taky mohl možná někdy pořídit. Tak jeden kus XD :mrgreen:
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Lopezi, ty indicie mi připomněli nález římských mincí v nějakým čínským císařským hrobu. Ale to asi nebude ono ne?
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Ne,ne..
Registrovaný uživatel
To je pikaču?
Registrovaný uživatel
Paul napsal
To je pikaču?

Akurát som to písal. Lopez si z nás robí prdel. Na rv je Pikaču. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
:|
Lopez1506 napsal
Vidím že hádanka dlouho nevydržela ;)
Ale kdo si hraje nezlobí,proto..

... dáme jinou..je to taková kuriozita.
Na obrázku je náčrt mince z dobových zpráv.Kde se nyní nalézá mince samotná není přesně zřejmě známo.
Není to nález z tohoto světadílu,ani z tohoto či minulého století...
..jde údajně o nějakou slitinu Cu.
Jde hlavně o místo nálezu,které zřejmě zamotalo některým lidem hlavu :)
Foto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Niečo podobné sme z neboztikom Hunkom riešili dva roky, nakoniec zaujímavé riešenie podvodu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
...dva indiáni a veselej zajíc :D :D
Registrovaný uživatel
Jo,kulový pikaču nebo veselej zajíc. :)
Chlapi,herdek copak to tady nikdo nesbírá? :shock:
Razby 300.000 let staré-z konce staršího paleolitu? :lol:

Nejlépe bude zadat do googlu: " Illinois coin Lawn Ridge 1870"

:D
Moderátor
Lopez: pripomnelo mi to pripad "Johann Bartolomeus Adam Beringer"

Zkamenělé jméno

Dlouho se předpokládalo, že zkameněliny vznikaly působením jakési tvořivé síly. Že to jsou jen podivně tvarované kameny - hříčky přírody. Tuto "vědeckou" teorii pomohl rozbít až jeden podvod nebo snad drsný kanadský žertík.

Na počátku 18. století žil v německém Würzburgu lékař a učenec s předlouhým jménem Johann Bartolomeus Adam Beringer. Jeho koníčkem bylo hledání zkamenělin v nedalekém lomu. Asi nebyl moc oblíbený, protože mu jeho kolegové na místo, kam chodíval kopat, začali podstrkávat padělky zkamenělin nejrůznějších zvířat a znaků.

Doktor Beringer je poctivě sbíral a schraňoval, aby v roce 1726 vydal výpravnou knihu s obrázky 200 zkamenělin, které nalezl. Když kniha vyšla, šel se - jako obvykle - podívat do svého oblíbeného lomu, zda by ještě něco zajímavého nenalezl. Čekalo ho však překvapení. Vykopal kámen, na němž bylo "zkamenělé" jeho jméno. V té chvíli pochopil, že se stal obětí krutého žertu. Aby svůj omyl zamaskoval, ze všech sil se snažil všechny své knihy skoupit. To se mu ale už nepodařilo. Vyšetřování ukázalo, že dva vtipálci, kteří s pomocí studentů "zkameněliny" vyráběli, byli jeho kolegy z univerzity. Trest je neminul, oba přišli o práci. Pozoruhodné na celé této historce je, že od té doby učenci přestali považovat zkameněliny za projev "tvořivé síly", ale za pozůstatky živočichů a rostlin.

Ilustrace z jeho knihy (nekolik stran):
https://digi.ub.uni-heidelberg.de/diglit/beringer1726/0126
Registrovaný uživatel
tyjo, ty malůvky to je něco :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1