Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Podivny desetihaler z roku 1937

Vykupminci.cz
Numisargo

Podivny desetihaler z roku 1937

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pri probirani sbirky jsem nasel desetihaler z roku 1937, na tom by asi nebylo nic divneho (ne nebojte, hunatejsi ocas nema :D ), jenze on se od tech ostatnich lisi materialem.

Obrázek vložený uživatelem

V zadnem katalogu o nem neni ani zminka. Videl/ma/zna nekdo podobny kousek?
Registrovaný uživatel
To je docela zajímavé.... neviděl jsem/neznám/nemam :D Jakej je to materiál? Podle fotky mi to přijde jako Zn.
Registrovaný uživatel
Zkoušel jsi ho zvážit a změřit?
Registrovaný uživatel
neviděl/nemám/neznám :)

Zvážit na digiváze... pak budeme chytřejší :) Někde jsem zachytil že budeš mluvit s šéfem numismatiky muzea ... zkus se zeptat.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
neviděl/nemám/neznám :)

Zvážit na digiváze... pak budeme chytřejší :) Někde jsem zachytil že budeš mluvit s šéfem numismatiky muzea ... zkus se zeptat.


Digivaha se mi porouchala a nova je na ceste.. takze bohuzel nezvazim :( Uvidim se s nim, ale az v tydnu a ja byl nedockavej, tak jsem to nadhodil tady :) Jestli se od nej dozvim neco zajimaveho, tak to postnu i sem.
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 13. 5. 2007, 22:41. »
Registrovaný uživatel
rihav napsal
Robbie napsal
neviděl/nemám/neznám :)

Zvážit na digiváze... pak budeme chytřejší :) Někde jsem zachytil že budeš mluvit s šéfem numismatiky muzea ... zkus se zeptat.


Digivaha se mi porouchala a nova je na ceste.. takze bohuzel nezvazim :( Uvidim se s nim, ale az v tydnu a ja byl nedockavej, tak jsem to nadhodil tady :) Jestli se od nej dozvim neco zajimaveho, tak to postnu i sem.


No tak to pochopitelně :) Budu na to čekat, jak babka na důchod :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
vladik napsal
Zkoušel jsi ho zvážit a změřit?


Prumer ma 17,8 mm (normalni 10h 1937 ma 18 mm) a zvazim ho snad do konce tydne.
Registrovaný uživatel
Hmm.. tak tohle je jeste divnejsi, nekdo na Aukru prodava docela dost haleru v podobnem stavu.

http://aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=7133638
Registrovaný uživatel
No počkej... a díval ses, jestli náhodou nemá lev huňatější ocas, nebo hřívu ? Nebo snad jestli nemá náhodou víc vlnek ve vodě než je obvyklé ? :o
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
No počkej... a díval ses, jestli náhodou nemá lev huňatější ocas, nebo hřívu ? Nebo snad jestli nemá náhodou víc vlnek ve vodě než je obvyklé ? :o


Jee, to se kouknu, ta koruna by byla dost dobrej kauf, oproti tem stopadesati tisicum :D
Registrovaný uživatel
Dopadlo to nějak, rihave ? :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
Dopadlo to nějak, rihave ? :)


Zdravim vsechny, nejak jsem posledni dobou nemel cas prispivat - zkouskove :) V muzeu jsem sice byl, ale nejak jsem se zapomnel zeptat.. Zhruba za 14 dnu mam zkousku z Numismatiky tamtez, a uz ted mam na monitoru zluty listecek s NEZAPOMEN :) takze porad plati, ze jakmile neco zvim, hned to sem napisu..
Registrovaný uživatel
http://www.aukro.cz/item201567770_10_hal_protektorat_c_m_1942_velmi_zajimavy.html#photo

...??? Fakt zajímavé...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Tato mince není zase tak neběžná dvojraz se v protektorátu občas podařil

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Zajímavosti » Podivny desetihaler z roku 1937

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1