Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Podpisy na obrazoch

Vykupminci.cz
Numisargo

Podpisy na obrazoch

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ako už v predchádzajúcej mojej téme, mám rád pátrania a ako vidím, páči sa to aj Vám ;)
Tak ešte jedna prosbička s rozlúštením podpisov na dvoch obrazoch...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No, na ten prvý obraz som už prišiel, aj na podpis....

http://www.dartesro.sk/?act=dielo-katalog&dielo=21895&lang=sk
Registrovaný uživatel
Len môj vyzerá takto....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Žeby ten môj bol padělek? :P
« Poslední úpravu provedl(a) Golflc v 2. 3. 2014, 14:40. »
Registrovaný uživatel
Tento je nájdený na nete....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vazeny....setrte s dechem a rozlozte si vase prispevky na delsi cas,podle nich
mate vytribeny vkus coz se zde povetsinou rici neda...velice hezky a oslovujici
obraz malovany na desce(?) a podobny se stejnym motivem na netu,pricemz
ten z aukce mi pripada propracovanejsi ...podpis na Vasem jako by uz pocital
s ovalnym ramem ...tezko rici zda Vas obraz je original nebo fake..nasel jsem
signaturu Vincenta Bánsághiho a tak porovnejme...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

PS prosim moderatory o premisteni do sekce obrazy.
« Poslední úpravu provedl(a) Maxmilian v 2. 3. 2014, 17:02. »
Registrovaný uživatel
Nie, obraz je na plátne, je však chránený ešte aj sklom (preto sa vám zdá, že je ten môj taký pochmúrnejší, neprepracovaný, pri inom nasvietení a priblížení by to bolo isto iné). Podľa toho, čo som našiel na nete, od tohto autora, táto miestnosť sa umelcovi páčila, lebo ju použil na viac obrazov z iných uhlov a premiestnením predmetov v miestnosti inam, sedačka, gitara, zmenený obraz v pozadí, iný obrus, servis...


Ospravedlňujem sa za zlé zaradenie, poprosím admina tiež o presun do správnej sekcie 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jestlipak jste si všiml, že koberec na aktu je shodný s kobercem na vašem obraze :-), zatímco ta aukční dáma v zeleném si pořídila nový peršan? Řekl bych, že je to jasný důkaz o pravosti oválného obrazu.
Registrovaný uživatel
Ano, všimol, práve som to chcel napísať a už ste to sem napísali.... Dosť veľká náhoda by to bola, keby falšovateľ skombinoval dva obrazy do tretieho:-)
Registrovaný uživatel
A našiel som ešte jeden obraz od neho, kde je tá istá miestnosť, len v úplnom inom uhle 8) sedačka, koberec, stolička, na ktorej kľačí žena v zelených šatách....
Zaujímave, ako mal rád túto miestnosť :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z prvého príspevku druhý podpis je Kárpáthy Laszló.... Tiež podobné diela, ako mám ja, ale len štýlovo, nie priamo miestnosťou na obraze....
Registrovaný uživatel
Bánsághi Vincent, podpis z iného diela... Uvádza aj rok tak, ako na mojom...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Golflc napsal
A našiel som ešte jeden obraz od neho, kde je tá istá miestnosť, len v úplnom inom uhle 8) sedačka, koberec, stolička, na ktorej kľačí žena v zelených šatách....
Zaujímave, ako mal rád túto miestnosť :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Bol to jeho ateliér, preto to premiestňovanie predmetov a namaľovanie viacerych podobných obrazov...
Moderátor
Místnost.. a ženu bez zelených šatů ;):D
Moderátor
Golflc napsal
Nie, obraz je na plátne, je však chránený ešte aj sklom (preto sa vám zdá, že je ten môj taký pochmúrnejší, neprepracovaný, pri inom nasvietení a priblížení by to bolo isto iné). Podľa toho, čo som našiel na nete, od tohto autora, táto miestnosť sa umelcovi páčila, lebo ju použil na viac obrazov z iných uhlov a premiestnením predmetov v miestnosti inam, sedačka, gitara, zmenený obraz v pozadí, iný obrus, servis...


Olejomalby se v drtivé většině případů nedávají pod sklo...
Registrovaný uživatel
No sklo poznam :-) Zajtra ho skvačím a dám detailnejšie foto
Moderátor
Golflc napsal
No sklo poznam :-) Zajtra ho skvačím a dám detailnejšie foto


No, jen abyste nebyl překvapen, že možná nejde o olejomalbu, ale pouze o (olejo)tisk na plátně. Čemuž např. odpovídá i ten oválný formát, poněvadž všechna díla dotyčného malíře, co se objevila na aukcích měla formát obdélníkový...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Golflc napsal
No sklo poznam :-) Zajtra ho skvačím a dám detailnejšie foto


No, jen abyste nebyl překvapen, že možná nejde o olejomalbu, ale pouze o (olejo)tisk na plátně. Čemuž např. odpovídá i ten oválný formát, poněvadž všechna díla dotyčného malíře, co se objevila na aukcích měla formát obdélníkový...

První malba- podle předloženého kousku plátna s podpisem Bansaghiho jistě olejotisk není.I na tom kousku vykazuje zjevné defekty v malbě- plátno u židle buď šité, anebo horší kvality a tahy štětcem v různých hloubkách- dodatečně obraz lakován asi damarovým lakem.Podpis ale do zatvrdlé malby, co spíše naznačuje, že jde o ručně malovanou kopii- kým- možná i autorem.Nelze rozhodnout- na to bych musel být znalec díla.
http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/9/9202/9202032_8962debbd3e6be4e1bd12419337e3d82/images/jpg.00006.jpg

Druhý podpis Kárpáthyho je již signován na zcela zataženou malbu a je signován dodatečně.Na malbě taky zřetelný defekt až na plátno- vypadá to jak by výše byl vaškabán a odstraněn nějaký objekt- snad podpis či detail- nelze zjistit.

http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/9/9202/9202032_8962debbd3e6be4e1bd12419337e3d82/images/jpg.253.jpg?ver=0
první obraz bych typoval jako kopii zručného kopisty a znalce díla Bansaghiho druhý chybí obraz takže jen sdělení o podpisu.
Registrovaný uživatel
Prošel jsem několik Bansaghiho obrazů- vždy je podpis v malbě jako součást obrazu-a zatažen konečnou úpravou závěrečným lakem.Jako například u tohoto- který je nezpochybnitelným orginálem ( prodán za 55 tisíc v aukci)

http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/9/9202/9202032_8962debbd3e6be4e1bd12419337e3d82/images/jpg.06549.jpg?ver=0
Registrovaný uživatel
Zistil som od starých rodinných príslušníkov, že plátno bolo dodatočne vložené do rámu tohto formátu, pre "estetický súzvuk" s ostatnými oválnymi obrazmi, všetky mali sklo... Takže heuréka doriešená... Teraz len, či to je na škodu, alebo nie...
Registrovaný uživatel
Bansaghi bol vraj priamo známy rodinnej príslušíčky, pochádzala z jeho regiónu....
Registrovaný uživatel
Problém je jinde. Pokud je autorem obrazu ( kopie) sám autor, pak je jeho podpis trochu odlišný od běžně užívaných ,a spíše bych si ho nechal pro potěchu doma- tak jak je. Pokud jde o práci kopisty- pak většinou obrazy nesignovali jménem autora ( ikdyž vyjímky potvrzují pravidlo- jsou známé případy, kdy skvělí autoři jako příklad uvedu Arnošta Smetanu který nakreslil desítky kopií Kalvodů a mnoha jiných dobře prodejných autorů, které šly v Praze hned k zákazníkovi jako orginál- mnohé visí i v galériích- neboť A.Smetana byl špičkový malíř školený v centrech kvalitní malby v celé Evropě):Ale nejlép bude, obrátíte -li se na znalce- raději dva-s prosbou o zběžné posouzení.Já to nejsem.Tenhle malíř není můj šálek kávy.
Registrovaný uživatel
Prečo hovoríte vždy o kópií? Kópia je u mňa niečo skopírované z originálu, ale veď žiaden "originál" toho môjho nie je? Vyššie popísané sú tri obrazy, na ktorých sú predmety rozmiestnene odlišne na každom obraze, prípadne skombinované navzájom.

Napríklad ako ste uviedol obraz od neho http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/9/9202/9202032_8962debbd3e6be4e1bd12419337e3d82/images/jpg.06549.jpg?ver=0 na ňom je obrus a stolička z obrazu môjho, tým pádom už máme kombináciu predmetov štyroch obrazov, a nie ako do teraz, len troch....
Moderátor
Variace a permutace na dané téma. Někteří malíři přece jeden námět namalovali vícekrát, takže proč ne?
Registrovaný uživatel
Právě proto píšu, že to chce znalce.Dosti často malíři namalovali stejný obraz i 3x ( pro někoho komu se líbil a původní byl již zadán...atp, mnohdy i pomáhali i studenti malování). Mám takových případů ve sbírce několik.Stejný výsek krajiny od stejného malíře a všechny naprosto orginální kusy.Mnohdy na podobné kumšty byly i celé dílny- v Ostravě ( malovali spolu 4 poměrně dobří malíři - podíleli se na malbě jednoho obrazu), Brně i Praze( šnoreři- často 3-4 dohromady).Takže jak jsem napsal, tohle já nerozhodnu- co je původní a co kopie- ať kopisty či autora-to chce znalce jeho života, a poměrů, a způsobů jak a kdy, co maloval.Je jich poměrně dost - znají se mezi sebou.Hezký den
Registrovaný uživatel
oba obrazy svadeji k jedinemu - dat pusu na zatylek a rici "pospes si mame
zpozdeni",pricemz ta zena z aukce mi pripada "chutnejsi"..... :mrgreen:
jsem asi nenapravitelny kanour..... :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Podpisy na obrazoch

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1